Results for Regionsmesterskab Nordsjælland
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt årgangsmesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Frederiksværk | Udskriftstidspunkt | 12:33 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederiksværk Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 32.54 | 1:10.21 | |||||
2 | Mille Frydendahl | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 34.12 | 1:11.87 | |||||
3 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Roskilde Svømning | 35.19 | 1:13.39 | |||||
4 | Alba Mantoni | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 34.75 | 1:15.82 | |||||
5 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 36.52 | 1:17.79 | |||||
6 | Stella Demuth Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.62 | 1:18.02 | |||||
7 | Molly Szczepanski | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 37.39 | 1:19.19 | |||||
8 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.42 | 1:19.65 | |||||
9 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 38.50 | 1:20.24 | |||||
10 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.11 | 1:21.32 | |||||
11 | Bianca Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.93 | 1:21.45 | |||||
12 | Fiona Jensen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 37.63 | 1:21.96 | |||||
13 | Marie Elster | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 38.66 | 1:21.99 | |||||
14 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 38.29 | 1:22.05 | |||||
15 | Anna Dietrichsen | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 38.17 | 1:22.29 | |||||
16 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | JGI Svømning | 39.51 | 1:22.38 | |||||
17 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.47 | 1:22.49 | |||||
18 | Anna Røjel | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 39.04 | 1:22.77 | |||||
19 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | Herlev Svømning | 37.42 | 1:22.94 | |||||
20 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 40.31 | 1:23.06 | |||||
21 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 38.73 | 1:23.31 | |||||
22 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 39.63 | 1:23.46 | |||||
23 | Amalie Helfelt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 37.96 | 1:23.58 | |||||
24 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 39.34 | 1:24.73 | |||||
25 | Laura Cecilie Salling | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 38.82 | 1:24.89 | |||||
26 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.72 | 1:25.43 | |||||
27 | Sofie Anker Nielsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 39.50 | 1:25.44 | |||||
28 | Victoria Wiingaard | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 37.77 | 1:25.46 | |||||
29 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | Herlev Svømning | 40.47 | 1:26.04 | |||||
30 | Andrea Søeborg | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 40.66 | 1:26.22 | |||||
31 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.58 | 1:26.78 | |||||
32 | Signe Munk Hvid | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 41.96 | 1:27.50 | |||||
33 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 41.77 | 1:27.72 | |||||
34 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 40.17 | 1:28.16 | |||||
35 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.54 | 1:29.23 | |||||
36 | Fiona Emilie West | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 44.70 | 1:35.68 | |||||
- | Liva la Cour | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart sw4.4 | |||||
- | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Tyvstart sw 4.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Frederiksværk Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:33 |