Tulokset Farum Cup 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2019 | Udskriftsdato | 03 maj 2019 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 19:13 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 03 maj 2019 |
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-2000 |
Sponsor: Værløse Bio & Cafe |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 24.90 2016-05-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Philip Greve | 1998 | 638 | 25.86 | ||||||
Farum Svømmeklub | 25.63 | |||||||||
2 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 583 | 26.65 | ||||||
Vest-Brøndby | 26.27 | |||||||||
3 | Thomas Bech | 1998 | 573 | 26.80 | ||||||
Farum Svømmeklub | 26.36 | |||||||||
4 | Anders Ludvigsson | 2000 | 561 | 26.99 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 26.04 | |||||||||
5 | Primus Olsson | 2000 | 547 | 27.23 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 26.61 | |||||||||
6 | Rasmus Langvad | 2000 | 515 | 27.77 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 27.84 | |||||||||
- | Bjørn Sandbeck | 1999 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.31 | |||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2001-2003 |
Sponsor: Værløse Bio & Cafe |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 24.90 2016-05-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Persson | 2002 | 650 | 25.70 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 25.71 | |||||||||
2 | Frederik Bojesen | 2002 | 564 | 26.94 | ||||||
JGI Svømning | 26.70 | |||||||||
3 | Nicklas Andersen | 2001 | 527 | 27.56 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 27.79 | |||||||||
4 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 504 | 27.97 | ||||||
Vest-Brøndby | 27.33 | |||||||||
5 | Christian Crone | 2001 | 497 | 28.10 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 27.96 | |||||||||
6 | Malthe Letting | 2001 | 495 | 28.15 | Deltager ikke i finalen | |||||
Farum Svømmeklub | 27.95 | |||||||||
7 | Axel Andrén | 2001 | 476 | 28.52 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 28.80 | |||||||||
8 | Lars Reber Knudsen | 2003 | 471 | 28.62 | ||||||
Farum Svømmeklub | 28.18 | |||||||||
9 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 469 | 28.65 | ||||||
Vest-Brøndby | 28.68 | |||||||||
10 | Oskar Skov Grell | 2002 | 453 | 28.99 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 28.54 | |||||||||
11 | Asger Johansen | 2003 | 446 | 29.13 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 28.66 | |||||||||
12 | Christian Ong Hansen | 2001 | 436 | 29.35 | ||||||
Farum Svømmeklub | 30.24 | |||||||||
13 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 429 | 29.52 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 29.42 | |||||||||
14 | Marcus Christiansen | 2001 | 428 | 29.55 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 29.28 | |||||||||
15 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 417 | 29.80 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 28.90 | |||||||||
16 | Villads Kruse | 2003 | 401 | 30.19 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 31.60 | |||||||||
17 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | 396 | 30.31 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 30.09 | |||||||||
18 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 385 | 30.61 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.63 | |||||||||
19 | Bror Textor-Broch | 2003 | 371 | 30.97 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.20 | |||||||||
20 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | 344 | 31.77 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 32.78 | |||||||||
21 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 326 | 32.34 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.72 | |||||||||
22 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 309 | 32.94 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.62 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:13 |