Results for Farum Cup 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 10:42 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 03 maj 2019 |
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 |
Sponsor: Slagter Jesper |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Farum Cup Senior: Victoria Bierre (2000) 1:03.13 2018-05-06 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 594 | 33.78 | 1:08.96 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:06.49 | |||||||||
2 | Zenia Aarestrup | 2001 | 546 | 34.15 | 1:10.95 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.66 | |||||||||
3 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 422 | 36.34 | 1:17.28 | Deltager ikke i finalen | ||||
Farum Svømmeklub | 1:14.52 | |||||||||
4 | Nicoline Huusfelt | 2000 | 420 | 37.73 | 1:17.40 | Deltager ikke i finalen | ||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:15.87 | |||||||||
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2004 |
Sponsor: Slagter Jesper |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Farum Cup Senior: Victoria Bierre (2000) 1:03.13 2018-05-06 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tea Winblad | 2004 | 632 | 33.05 | 1:07.56 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:07.91 | |||||||||
2 | Mollie Morfelt | 2003 | 592 | 34.36 | 1:09.07 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:08.69 | |||||||||
3 | Ella Stenholt | 2003 | 589 | 33.25 | 1:09.16 | Deltager ikke i finalen | ||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.51 | |||||||||
4 | Johanna Ingner | 2002 | 531 | 34.78 | 1:11.61 | Deltager ikke i finalen | ||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:12.19 | |||||||||
5 | Claudia Sperling | 2002 | 528 | 34.22 | 1:11.74 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.11 | |||||||||
6 | Julie K Rose | 2003 | 508 | 35.11 | 1:12.65 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:10.25 | |||||||||
7 | Karoline K. Larsen | 2004 | 502 | 35.59 | 1:12.93 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:10.52 | |||||||||
8 | Maj Jensen | 2003 | 495 | 35.27 | 1:13.29 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:12.50 | |||||||||
9 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 468 | 36.63 | 1:14.67 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.28 | |||||||||
10 | Ester Eilertsson | 2003 | 450 | 37.22 | 1:15.67 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:13.89 | |||||||||
11 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 439 | 37.08 | 1:16.29 | |||||
Vest-Brøndby | 1:10.29 | |||||||||
12 | Laura Jørgensen | 2004 | 426 | 37.15 | 1:17.05 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:17.62 | |||||||||
13 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 405 | 37.67 | 1:18.36 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:11.68 | |||||||||
14 | Astrid Permin | 2003 | 358 | 39.38 | 1:21.64 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.69 | |||||||||
15 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 357 | 38.64 | 1:21.75 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:19.97 | |||||||||
16 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 353 | 39.90 | 1:22.06 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:22.66 | |||||||||
17 | Nicole Ahlbeck | 2003 | 348 | 39.30 | 1:22.40 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:21.01 | |||||||||
18 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 339 | 40.38 | 1:23.11 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.90 | |||||||||
- | Amalie Lund | 2004 | DSQ | SW 6.2 Ej fors bevæ | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:23.27 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:42 |