Results for Brøndby Sommer Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | Brndby Sommer Cup 2019 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 | |||
Stvne by | Brndby | Udskriftstidspunkt | 10:49 | |||
Arrangr | Vest-Brndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 15 juni 2019 |
Lb 21, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aime Overby Traberg | 2009 | 213 | 44.05 | 1:32.09 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:32.62 | |||||||||
2 | Vega Deneke Kure | 2009 | 194 | 47.46 | 1:35.02 | |||||
Glostrup Svmmeklub | 1:42.26 | |||||||||
3 | Josephine S. Christensen | 2009 | 190 | 46.93 | 1:35.57 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:46.74 | |||||||||
4 | Christiane Dreyer Riis | 2009 | 190 | 46.42 | 1:35.69 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:34.71 | |||||||||
5 | Alma Gottorp Srensen | 2009 | 184 | 46.03 | 1:36.63 | |||||
Vest-Brndby | 1:41.95 | |||||||||
6 | Asta Lukowski | 2010 | 175 | 46.97 | 1:38.38 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:40.83 | |||||||||
7 | Alice Zsigri Dyndgaard | 2009 | 172 | 47.50 | 1:38.86 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:38.89 | |||||||||
8 | Esther Bang Laursen | 2009 | 172 | 47.20 | 1:38.92 | |||||
Vest-Brndby | 1:49.95 | |||||||||
9 | Ingrid Zeller | 2010 | 170 | 48.98 | 1:39.22 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:47.92 | |||||||||
10 | Andrea Lage | 2009 | 166 | 49.32 | 1:39.95 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:45.28 | |||||||||
11 | Marie Ditlev Bihlet | 2010 | 159 | 49.76 | 1:41.54 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:44.98 | |||||||||
12 | Ella Kruse Enemrke | 2010 | 157 | 50.46 | 1:41.87 | |||||
Glostrup Svmmeklub | 1:46.78 | |||||||||
13 | Esther Lrke Lund Cliff | 2009 | 155 | 50.66 | 1:42.28 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:46.32 | |||||||||
14 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | 153 | 49.49 | 1:42.68 | |||||
Glostrup Svmmeklub | 1:49.28 | |||||||||
15 | Mille Therp | 2009 | 139 | 49.97 | 1:46.01 | |||||
Vest-Brndby | 1:49.80 | |||||||||
16 | Elisabeth Thastum | 2010 | 139 | 51.12 | 1:46.21 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:47.15 | |||||||||
17 | Luna Blanka A. Blcher | 2009 | 138 | 50.45 | 1:46.36 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 2:32.49 | |||||||||
18 | Caroline Stefansen | 2009 | 136 | 52.18 | 1:46.80 | |||||
Vest-Brndby | 1:51.13 | |||||||||
19 | Ida Hansen | 2010 | 127 | 53.07 | 1:49.30 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:54.28 | |||||||||
20 | Caroline Marie Rosenmejer | 2010 | 126 | 54.35 | 1:49.69 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 2:05.04 | |||||||||
21 | Mia Kristensen | 2009 | 123 | 54.46 | 1:50.37 | |||||
Vest-Brndby | 2:00.56 | |||||||||
22 | Lisa Koerver Schmidt | 2009 | 122 | 52.88 | 1:50.69 | |||||
Glostrup Svmmeklub | 1:53.40 | |||||||||
23 | Victoria Sinding Vetlov | 2009 | 122 | 52.30 | 1:50.81 | |||||
Vest-Brndby | ||||||||||
24 | Andrea Glasius Tischer | 2010 | 110 | 55.39 | 1:54.56 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 2:18.86 | |||||||||
25 | Selma Birgisdottir | 2009 | 108 | 54.73 | 1:55.28 | |||||
Herlufsholm Svmmeklub | 1:52.09 | |||||||||
26 | Rosalina M. Postgaard | 2010 | 107 | 55.92 | 1:55.73 | |||||
Glostrup Svmmeklub | 1:55.87 | |||||||||
27 | Anna Bch | 2009 | 102 | 55.23 | 1:57.43 | |||||
Ringsted Svmme Klub | 2:02.81 | |||||||||
28 | Asta Kruse Enemrke | 2010 | 99 | 56.39 | 1:58.66 | |||||
Glostrup Svmmeklub | 2:07.46 | |||||||||
29 | Lissie Murphy | 2010 | 84 | 56.55 | 2:05.56 | |||||
Vest-Brndby | 2:14.03 | |||||||||
30 | Sofia Lund stergaard | 2009 | 80 | 1:01.98 | 2:07.71 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
31 | Alice Legarth Schmidt | 2011 | 79 | 1:01.60 | 2:07.90 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 2:20.00 | |||||||||
32 | Ida Matthesen | 2009 | 75 | 1:05.56 | 2:10.36 | |||||
Vest-Brndby | 2:08.25 | |||||||||
33 | Liva-Silje Brobjerg Jensen | 2009 | 66 | 1:05.63 | 2:15.50 | |||||
Vest-Brndby | 2:31.35 | |||||||||
34 | Karla Hemming Schaarup | 2009 | 63 | 1:06.64 | 2:18.12 | |||||
Ringsted Svmme Klub | ||||||||||
35 | Milla Djupnes | 2010 | 55 | 1:06.33 | 2:24.07 | |||||
Vest-Brndby | 2:26.87 | |||||||||
36 | Tilde Jespersen Trangbk | 2011 | 51 | 1:09.20 | 2:27.85 | |||||
Vest-Brndby | 2:39.49 | |||||||||
37 | Victoria Christensen | 2011 | 50 | 1:13.26 | 2:28.77 | |||||
Glostrup Svmmeklub | ||||||||||
38 | Ursula Bugge | 2010 | 50 | 1:10.99 | 2:28.98 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 2:20.00 | |||||||||
39 | Signe Ewald Riecke | 2011 | 36 | 1:21.71 | 2:45.51 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 2:35.00 | |||||||||
- | Ann-Louise Schledermann | 2009 | DSQ | Ej forts. bevg. 50m | ||||||
Glostrup Svmmeklub | 1:53.11 | |||||||||
- | Caroline M. Baustert | 2011 | DSQ | Mavelig. v.25m | ||||||
Hovedstadens Svmmeklub | 2:35.00 | |||||||||
- | Ina Hjsteen | 2010 | DSQ | Ej fort. bevg. 50m | ||||||
Vest-Brndby | 2:09.20 | |||||||||
- | Nora Rosenkrantz | 2010 | DSQ | Ej fort. bevg. 75m | ||||||
Glostrup Svmmeklub | 2:11.13 | |||||||||
- | Rigmor K. Bonne Reeh | 2011 | DSQ | Svm p mave 50m | ||||||
Hovedstadens Svmmeklub | 2:30.00 | |||||||||
Lb 21, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martine Damborg | 2007 | 461 | 34.27 | 1:11.22 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.63 | |||||||||
2 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 392 | 36.33 | 1:15.18 | |||||
Glostrup Svmmeklub | 1:17.03 | |||||||||
3 | Isabell Hansen | 2007 | 379 | 37.08 | 1:16.02 | |||||
Glostrup Svmmeklub | 1:22.49 | |||||||||
4 | Andrea Strandby | 2007 | 347 | 37.81 | 1:18.31 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:17.38 | |||||||||
5 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 342 | 37.84 | 1:18.64 | |||||
Vest-Brndby | 1:21.25 | |||||||||
6 | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | 341 | 37.97 | 1:18.70 | |||||
Frederiksvrk Svmmeklub | 1:20.93 | |||||||||
7 | Anna Fiona Nybll | 2007 | 325 | 37.87 | 1:20.00 | |||||
Glostrup Svmmeklub | 1:22.76 | |||||||||
8 | Mathilde Johansen | 2007 | 305 | 39.53 | 1:21.70 | |||||
Glostrup Svmmeklub | 1:22.79 | |||||||||
9 | Erica Veggerby Grnlund | 2007 | 296 | 40.00 | 1:22.54 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:18.04 | |||||||||
10 | Agnes Hjsteen | 2007 | 295 | 39.65 | 1:22.60 | |||||
Vest-Brndby | 1:22.96 | |||||||||
11 | Nynne Bugge | 2008 | 242 | 41.46 | 1:28.29 | |||||
Glostrup Svmmeklub | 1:30.63 | |||||||||
12 | Luka Revitz | 2008 | 224 | 44.06 | 1:30.50 | |||||
Vest-Brndby | 1:34.00 | |||||||||
13 | Emma Westarp Zornhagen | 2007 | 218 | 43.43 | 1:31.34 | |||||
Glostrup Svmmeklub | 1:32.90 | |||||||||
14 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | 217 | 44.37 | 1:31.45 | |||||
Vest-Brndby | 1:35.89 | |||||||||
15 | Sofie Kohave Srensen | 2007 | 207 | 44.54 | 1:32.94 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:34.89 | |||||||||
16 | Thea Emilia Andersen | 2007 | 193 | 44.44 | 1:35.15 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:37.25 | |||||||||
17 | Helena Gagnr | 2008 | 193 | 45.08 | 1:35.20 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:39.40 | |||||||||
18 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | 191 | 46.51 | 1:35.41 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:34.30 | |||||||||
19 | Caroline Risager Strate | 2007 | 185 | 45.97 | 1:36.52 | |||||
Herlufsholm Svmmeklub | 1:36.34 | |||||||||
20 | Emilie Nrregaard | 2007 | 176 | 48.77 | 1:38.14 | |||||
Ringsted Svmme Klub | 1:45.34 | |||||||||
21 | Josefine Nyegaard | 2008 | 169 | 47.74 | 1:39.37 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:42.81 | |||||||||
22 | Nicoline Svingel | 2008 | 162 | 49.38 | 1:40.83 | |||||
Frederiksvrk Svmmeklub | 1:44.31 | |||||||||
23 | Ronja Friborg Johnsen | 2008 | 154 | 49.09 | 1:42.51 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:00.09 | |||||||||
24 | Liva Yri | 2008 | 152 | 50.26 | 1:42.99 | |||||
Vest-Brndby | 1:44.86 | |||||||||
25 | Lucca Helsinghof | 2008 | 150 | 50.80 | 1:43.35 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:51.81 | |||||||||
26 | Ella Trstrup | 2008 | 135 | 52.54 | 1:47.05 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:04.35 | |||||||||
27 | Julie Holm Srensen | 2008 | 96 | 54.96 | 1:59.95 | |||||
Herlufsholm Svmmeklub | 1:56.18 | |||||||||
28 | Liv Maria Febres Andersen | 2008 | 91 | 58.16 | 2:01.91 | |||||
Ringsted Svmme Klub | ||||||||||
Lb 21, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thea Mikkelsen | 2005 | 452 | 34.89 | 1:11.67 | |||||
Glostrup Svmmeklub | 1:10.37 | |||||||||
2 | Ella Gohr Metz | 2005 | 446 | 34.82 | 1:11.98 | |||||
Vest-Brndby | 1:15.02 | |||||||||
3 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | 362 | 37.59 | 1:17.19 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:19.48 | |||||||||
4 | Katja Poulsen | 2006 | 361 | 36.65 | 1:17.22 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.12 | |||||||||
5 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 325 | 39.23 | 1:19.97 | |||||
Glostrup Svmmeklub | 1:20.41 | |||||||||
6 | Daniella Li West | 2006 | 317 | 39.30 | 1:20.65 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:23.67 | |||||||||
7 | Mathilde Grnnehj | 2006 | 291 | 39.54 | 1:23.00 | |||||
Ringsted Svmme Klub | 1:26.38 | |||||||||
8 | Katrine Drygaard | 2005 | 273 | 41.54 | 1:24.78 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:21.17 | |||||||||
9 | Helena Lendal | 2006 | 261 | 40.77 | 1:26.05 | |||||
Frederiksvrk Svmmeklub | 1:31.87 | |||||||||
10 | Cecilie Mller | 2005 | 225 | 43.78 | 1:30.45 | |||||
Ringsted Svmme Klub | 1:34.03 | |||||||||
11 | Frida Karoline Ikkala | 2005 | 220 | 43.07 | 1:31.07 | |||||
Frederiksvrk Svmmeklub | 1:27.34 | |||||||||
12 | Line Strmose | 2006 | 157 | 49.34 | 1:41.99 | |||||
Ringsted Svmme Klub | 1:45.47 | |||||||||
- | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | DSQ | Ej forts. bevg. 25m | ||||||
Vest-Brndby | 1:19.06 | |||||||||
Lb 21, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 1920-2004 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 535 | 32.67 | 1:07.78 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:05.63 | |||||||||
2 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 509 | 34.02 | 1:08.92 | |||||
Vest-Brndby | 1:08.88 | |||||||||
3 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 484 | 34.58 | 1:10.08 | |||||
Frederikssund Svmmeklub | 1:11.96 | |||||||||
4 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 472 | 34.53 | 1:10.67 | |||||
Vest-Brndby | 1:08.99 | |||||||||
5 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 458 | 34.48 | 1:11.39 | |||||
Ringsted Svmme Klub | 1:08.46 | |||||||||
6 | Camilla Hougaard | 2002 | 441 | 35.15 | 1:12.25 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:09.87 | |||||||||
7 | Emma Mikkelsen | 2001 | 396 | 37.19 | 1:14.92 | |||||
Vest-Brndby | 1:16.99 | |||||||||
8 | Josephine Wismann | 2002 | 383 | 36.80 | 1:15.77 | |||||
Ringsted Svmme Klub | 1:16.01 | |||||||||
9 | Sara Juul-Andersen | 2004 | 278 | 41.61 | 1:24.25 | |||||
Ringsted Svmme Klub | 1:29.42 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 |
Licens til Svmmeklubben Vest Brndby | Udskriftstidspunkt | 10:49 |