Results for GSC Medleystævne 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 17 november 2018 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 12:19 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 november 2018 |
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Elmedyb | 2006 | 460 | 30.56 | 1:03.36 | |||||
Herlev Svømning | 1:07.77 | |||||||||
2 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 412 | 31.27 | 1:05.73 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.11 | |||||||||
3 | Christian Moefelt | 2006 | 400 | 31.42 | 1:06.38 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.41 | |||||||||
4 | August Taul | 2006 | 372 | 32.95 | 1:08.00 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.82 | |||||||||
5 | Maximillian Udar | 2006 | 355 | 32.76 | 1:09.04 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.13 | |||||||||
6 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | 352 | 33.70 | 1:09.24 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.88 | |||||||||
7 | Tobias Melhede | 2006 | 347 | 33.43 | 1:09.58 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.22 | |||||||||
8 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 338 | 34.20 | 1:10.18 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.64 | |||||||||
9 | Alexander Oxenbøll | 2006 | 332 | 34.76 | 1:10.63 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:14.20 | |||||||||
10 | Simon Hejbroch | 2006 | 330 | 33.96 | 1:10.77 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:10.02 | |||||||||
11 | Marcus Skov Zacho | 2006 | 325 | 33.98 | 1:11.14 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.26 | |||||||||
12 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 323 | 34.77 | 1:11.30 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:11.76 | |||||||||
13 | Emil Espinoza | 2006 | 316 | 33.91 | 1:11.81 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.27 | |||||||||
14 | Viktor Sønder Koch | 2006 | 306 | 35.61 | 1:12.60 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.20 | |||||||||
15 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | 297 | 35.19 | 1:13.33 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.20 | |||||||||
16 | Sebastian Højer Øster | 2006 | 293 | 35.36 | 1:13.60 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.60 | |||||||||
17 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | 290 | 35.96 | 1:13.86 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.63 | |||||||||
18 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 284 | 35.16 | 1:14.43 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:15.13 | |||||||||
19 | David Johannes Dahl | 2006 | 282 | 35.60 | 1:14.55 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.25 | |||||||||
20 | Oscar Serizawa | 2006 | 279 | 35.45 | 1:14.80 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:14.50 | |||||||||
21 | Christian Nimb | 2006 | 279 | 35.20 | 1:14.84 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.27 | |||||||||
22 | Oswald Lindquist | 2006 | 274 | 35.71 | 1:15.26 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.21 | |||||||||
23 | Emil Olsen | 2006 | 272 | 35.36 | 1:15.51 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.83 | |||||||||
24 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 271 | 36.29 | 1:15.57 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.67 | |||||||||
25 | Carl S. Sørensen | 2006 | 264 | 36.77 | 1:16.25 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.57 | |||||||||
26 | William Brix Søhoel | 2006 | 261 | 36.51 | 1:16.50 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.24 | |||||||||
27 | Anton Serizawa | 2006 | 250 | 37.21 | 1:17.64 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:19.15 | |||||||||
28 | Hannibal Wamberg | 2006 | 249 | 36.59 | 1:17.76 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:29.36 | |||||||||
29 | Martin Daniele | 2006 | 242 | 36.93 | 1:18.43 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:18.83 | |||||||||
30 | Andreas Ellegaard Svedal | 2006 | 208 | 39.87 | 1:22.55 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.87 | |||||||||
31 | Philip Schou Christiansen | 2006 | 192 | 40.84 | 1:24.81 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.00 | |||||||||
32 | Simon Dines Hansen | 2006 | 189 | 40.42 | 1:25.24 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.95 | |||||||||
33 | Karl-Emil Porup Sterll | 2006 | 179 | 41.98 | 1:26.69 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.67 | |||||||||
- | Julius Dolsø Lilliedal | 2006 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 1:30.74 | |||||||||
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Juhl Hansen | 2007 | 370 | 32.72 | 1:08.12 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.36 | |||||||||
2 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 350 | 33.61 | 1:09.40 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.75 | |||||||||
3 | Otto Cairo | 2007 | 337 | 33.31 | 1:10.26 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.09 | |||||||||
4 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 300 | 34.68 | 1:13.08 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.19 | |||||||||
5 | Lukas Peacock | 2007 | 287 | 35.09 | 1:14.11 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.07 | |||||||||
6 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | 269 | 35.45 | 1:15.72 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:22.23 | |||||||||
7 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | 261 | 35.76 | 1:16.55 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.66 | |||||||||
8 | August Due | 2007 | 259 | 36.58 | 1:16.70 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.07 | |||||||||
9 | Mathias Larsen | 2007 | 247 | 37.98 | 1:17.93 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.82 | |||||||||
10 | Rasmus Edske | 2007 | 238 | 37.68 | 1:18.91 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.55 | |||||||||
11 | Herman Plehn Prehn | 2007 | 229 | 37.82 | 1:19.96 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.55 | |||||||||
12 | Victor Rønne | 2007 | 217 | 38.98 | 1:21.40 | |||||
Herlev Svømning | 1:22.97 | |||||||||
13 | Storm Bargmann | 2007 | 209 | 39.79 | 1:22.41 | |||||
Herlev Svømning | 1:23.51 | |||||||||
14 | Stefan Birkhøj Kjærstad | 2007 | 183 | 42.61 | 1:26.18 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.38 | |||||||||
15 | Jonathan Petersen | 2007 | 177 | 42.06 | 1:27.02 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.63 | |||||||||
16 | Aksel Kirkelund | 2007 | 164 | 43.81 | 1:29.39 | |||||
Herlev Svømning | 1:34.44 | |||||||||
17 | Anders Koch Jensen | 2008 | 163 | 42.13 | 1:29.46 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:31.42 | |||||||||
18 | Oscar Heinemann | 2007 | 162 | 42.41 | 1:29.63 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.73 | |||||||||
19 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | 161 | 40.90 | 1:29.79 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:37.55 | |||||||||
20 | Gustav Jørgensen | 2009 | 160 | 42.70 | 1:29.99 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:30.04 | |||||||||
21 | Daniel Holger Dyhr | 2008 | 159 | 42.52 | 1:30.24 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:38.63 | |||||||||
22 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 146 | 44.31 | 1:32.85 | |||||
Herlev Svømning | 1:34.10 | |||||||||
23 | Storm Useinovski Krat | 2007 | 144 | 44.35 | 1:33.20 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.54 | |||||||||
24 | Tristan Nygaard | 2008 | 141 | 44.87 | 1:33.79 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:33.94 | |||||||||
25 | William Bugge | 2008 | 138 | 43.83 | 1:34.58 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:32.22 | |||||||||
26 | Hector Vildrik Thougaard | 2007 | 136 | 45.66 | 1:35.07 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.07 | |||||||||
27 | Gustav Yde Munkebæk | 2007 | 130 | 46.79 | 1:36.36 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.85 | |||||||||
28 | Toke Hjalholdt | 2007 | 116 | 46.55 | 1:40.28 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:38.41 | |||||||||
29 | Peter Emil Dyhr | 2008 | 115 | 46.05 | 1:40.55 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:34.56 | |||||||||
30 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | 107 | 49.36 | 1:42.90 | |||||
Herlev Svømning | 1:40.23 | |||||||||
31 | Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | 104 | 46.92 | 1:43.84 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:41.65 | |||||||||
- | Nicolaj Cortsen | 2007 | DNF | |||||||
Herlev Svømning | 1:36.98 | |||||||||
- | William Bendixen | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:34.45 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 17 november 2018 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:19 |