Results for Arne Borgs minne & TYR sprint
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:13 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 september 2018 |
Gren 2, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 35.32 | 1:16.99 | |||||
2 | William Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.81 | 1:17.77 | |||||
3 | Samuel Flores | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.26 | 1:20.95 | |||||
4 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 38.64 | 1:21.22 | |||||
5 | Sam Hamzehnejad | 2006 | Södertörns Simsällskap | 37.88 | 1:21.44 | |||||
6 | Gabriel Klinge | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 38.63 | 1:22.72 | |||||
7 | Adam Joseph Michel | 2006 | Lidingö Simklubb | 38.07 | 1:23.95 | |||||
8 | Melvin Bosson | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 39.01 | 1:25.73 | |||||
9 | Rasmus Bäckman | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 40.91 | 1:28.60 | |||||
10 | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.62 | 1:29.82 | |||||
11 | William Martin-Lamm | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.18 | 1:30.03 | |||||
12 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 43.27 | 1:30.15 | |||||
13 | Leon Bocké | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 40.21 | 1:30.17 | |||||
14 | Hugo Patrikson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.40 | 1:30.72 | |||||
15 | Elliott Sundström | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.25 | 1:32.43 | |||||
16 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 43.54 | 1:34.13 | |||||
17 | Otto Andersson | 2008 | Tyresö Simsällskap | 44.68 | 1:34.62 | |||||
18 | Oliver Hagberg | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 46.74 | 1:40.31 | |||||
19 | Jordan Sundström | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.70 | 1:40.41 | |||||
20 | Gustav Stridh | 2008 | Stockholmspolisens IF SF | 49.12 | 1:43.23 | |||||
21 | Simon Ericsson | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 53.21 | 1:51.22 | |||||
22 | Vide Kling | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 55.92 | 1:52.21 | |||||
23 | Theodore Mcmillan | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 53.77 | 1:52.95 | |||||
- | Alexander Kahlin | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Arvid Elfwing | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Otto Sahlée | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 11:13 |