2021-10-16   14:28:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Hillerød Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Lb 17 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 17 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Hillerd Cup    Udskriftsdato  24 november 2018   
  Stvne by  Hillerd    Udskriftstidspunkt  14:13   
  Arrangr  Hillerd Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  24 november 2018         
 
 
Lb 17, 4X50m Medley Mix, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Hils 1A  2000  Hillerd Svmmeklub            2:00.59   
  Jakob Bjerre Eriksen  2000      27.82        27.82   
  Ida Zeiler Terkildsen  2004      36.35        1:04.17   
  Carl Kirchhoff  2002      27.41        1:31.58   
  Johanne Baes Aaholst  2004      29.01        2:00.59   
                     
Frederikssund Mix 1  2001  Frederikssund Svmmeklub            2:02.35   
  Sille Andersen  2003      32.42        32.42   
  William S. Michaelsen  2001      32.14        1:04.56   
  Lucas Nielsen  2004      29.02        1:33.58   
  Ida Lykke Wennicke  2001      28.77        2:02.35   
                     
Stlmix 1 Fr.vrk  2002  Frederiksvrk Svmmeklub            2:03.35   
  Daniel Didriksen  2002      30.86        30.86   
  Ida-Marie Nrgaard  2005      36.04        1:06.90   
  Luna Trojlsgaard  2004      30.94        1:37.84   
  Thorbjrn Jari Ikkala  2002      25.51        2:03.35   
                     
Hils 2A  2005  Hillerd Svmmeklub            2:07.31   
  Thor Majvig Mogensen  2004      30.26        30.26   
  Olivia Cruse  2005      38.77        1:09.03   
  Morten Lindblom Andersen  2005      28.80        1:37.83   
  Anna Olivia Kirchhoff  2005      29.48        2:07.31   
                     
Hs Red Stags 1  2000  Hrsholm Svmmeforening            2:07.66   
  Alba Vendelboe-Schack  2005      34.26        34.26   
  Illia Bulba  2005      34.03        1:08.29   
  Kaya Vennick Haugblle  2004      32.48        1:40.77   
  Sebastian Hviid Larsen  2004      26.89        2:07.66   
                     
Hils 1B  2000  Hillerd Svmmeklub            2:07.85   
  Josephine Gribsvad  2003      34.60        34.60   
  Frida Uldall  2003      38.52        1:13.12   
  Adrian Roed Schning  2000      29.49        1:42.61   
  Simon Blidarevic  2002      25.24        2:07.85   
                     
Stlmix 2 Fr.vrk  2000  Frederiksvrk Svmmeklub            2:18.36   
  Nicoline Huusfelt  2000      35.49        35.49   
  Jacob Koch Larsen  2006      39.32        1:14.81   
  Alexander Asmussen  2004      33.32        1:48.13   
  Josefine Nielsen  2005      30.23        2:18.36   
                     
Hils 2B  2005  Hillerd Svmmeklub            2:20.32   
  Caroline Henning  2005      37.53        37.53   
  Mikkel Nyvang Thorngreen  2005      39.73        1:17.26   
  Athena Haugsted Pihl  2006      35.91        1:53.17   
  Louie Uldall  2005      27.15        2:20.32   
                     
Hs Red Stags 3  2000  Hrsholm Svmmeforening            2:21.92   
  Sasha Nezdiikovskaia  2005      38.02        38.02   
  Astrid Hjuler Britze  2006      42.96        1:20.98   
  Marcus Elkjr Samson  2003      32.10        1:53.08   
  Oscar Svensson  2005      28.84        2:21.92   
                     
10  Hs Red Stags 4  2000  Hrsholm Svmmeforening            2:33.24   
  Emilie Dommer  2007      56.11        56.11   
  Gustav R. Christiansen  2006      26.53        1:22.64   
  Alexander Nrby  2006      35.02        1:57.66   
  Clara Katharina Sederholm  2006      35.58        2:33.24   
                     
11  Hs Red Stags 5  2000  Hrsholm Svmmeforening            2:36.97   
  Thilde Hjortshj  2006      40.55        40.55   
  Anna Bruun-Mller  2007      49.91        1:30.46   
  Mikkel Retbll-Bauer  2006      34.43        2:04.89   
  Frederik Rink Larsen  2004      32.08        2:36.97   
                     
12  Stimmet Mix 1  2000  SK Stimmet            2:42.94   
  Ebba Jakobsson  2004      38.71        38.71   
  Samuel Nilsson  2006      49.00        1:27.71   
  Alexander Ljungdahl  2006      33.62        2:01.33   
  Nora Levin  2005      41.61        2:42.94   
                     
13  Stimmet Mix 2  2000  SK Stimmet            2:49.23   
  Clara Lvenkjaer  2006      41.34        41.34   
  Livia Berggen  2009      1:01.59        1:42.93   
  Sebastian Ljungdahl  2004      33.86        2:16.79   
  Michal Szczesniak  1975      32.44        2:49.23   
                     
14  Hs Red Stags 6  2000  Hrsholm Svmmeforening            2:51.96   
  Kamilla Figurski  2008      1:40.51        1:40.51   
  Victoria Haslund Mourier  2007      36.99        2:17.50   
  Rasmus Fabricius Pedersen  2005      34.46        2:51.96   
  Noah El-Nagdy  2007              2:51.96   
                     
15  Hils 2D  2005  Hillerd Svmmeklub            3:06.55   
  Otto Holbll Danquart  2007      1:47.41        1:47.41   
  Laura Christoffersen  2007      35.97        2:23.38   
  Elias Jensen  2006      43.17        3:06.55   
  Anna Gregers Jrgensen  2007              3:06.55   
                     
16  Hils 3 Mix  2005  Hillerd Svmmeklub            3:09.28   
  Alberte Ricken  2007      46.89        46.89   
  Sebastian S. Srensen  2008      58.46        1:45.35   
  Johan Klitten  2006      41.38        2:26.73   
  Tia Sofie Mogensen  2007      42.55        3:09.28   
                     
17  Hils 2E  2005  Hillerd Svmmeklub            3:51.64   
  Esther Johannessen  2007      57.46        57.46   
  Storm Kbke  2007      20.16        1:17.62   
  Anna Sltoft  2010      50.42        2:08.04   
  Niels Andreasen  2009      1:43.60        3:51.64   
                     
18  Hils 4 Mix  2007  Hillerd Svmmeklub            4:04.74   
  Bastian Eggert  2009      56.68        56.68   
  Mads Nissen  2007      1:13.63        2:10.31   
  Caroline Leander Sltoft  2010      57.02        3:07.33   
  Thilde Ptak  2009      57.41        4:04.74   
                     
Hils 2C  2005  Hillerd Svmmeklub            DNS   
  Emma Mlholm  2005                 
  Sebastian Roesen Larsen  2006                 
  Silje Lyse Legaard  2006                 
  Amalie Klitten  2004              DNS   
                     
Hils 2F  2005  Hillerd Svmmeklub            DNS   
  Cecilia Falkenstrm  2008                 
  Mikkel Rasmussen  2007                 
  Anna Sltoft  2010                 
  Lucas Kristiansen  2009              DNS   
                     
Frederikssund Mix 2  2004  Frederikssund Svmmeklub            DSQ  Tyvstart 
  Lau Lykke Wennicke  2004      32.97        32.97   
  Bertram Olesen  2005      36.06        1:09.03   
                     
Frederikssund Mix 3  2006  Frederikssund Svmmeklub            DSQ  Tyvstart 
  Tilde Rytz Jrgensen  2007      1:28.72        1:28.72   
                     
Hs Red Stags 2  2000  Hrsholm Svmmeforening            DSQ  Tyvstart 
  Freja Mathilde Kaas  2006      35.99        35.99   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 november 2018 
Licens til Hillerd Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner