Results for Hillerød Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 25 november 2018 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2018 |
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1951-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simone Jørgensen | 1999 | Farum Svømmeklub | 31.23 | ||||||
2 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | Farum Svømmeklub | 31.72 | ||||||
3 | Nicoline Huusfelt | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 32.80 | ||||||
4 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | Orient Svømning | 37.30 | ||||||
5 | Asta H Jensen | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.33 | ||||||
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sarah Holm Clausen | 2004 | Farum Svømmeklub | 32.08 | ||||||
2 | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.56 | ||||||
3 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 32.57 | ||||||
4 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 32.79 | ||||||
5 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 33.44 | ||||||
6 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 34.09 | ||||||
7 | Josephine Gribsvad | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 36.02 | ||||||
8 | Amalie Lund | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 37.07 | ||||||
9 | Lise Elton Jokumsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 38.54 | ||||||
10 | Ebba Jakobsson | 2004 | SK Stimmet | 45.80 | ||||||
- | Amalie Klitten | 2004 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | DSQ | sw 4.4. tyvstart | |||||
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 32.04 | ||||||
2 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 33.05 | ||||||
3 | Malou Nielsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 33.76 | ||||||
4 | Mathilde Thor Møller | 2005 | Farum Svømmeklub | 35.01 | ||||||
5 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 35.46 | ||||||
6 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 37.59 | ||||||
7 | Clara Lövenkjaer | 2006 | SK Stimmet | 37.94 | ||||||
8 | Olivia Franck | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 39.66 | ||||||
9 | Philippa Mitchell | 2006 | Orient Svømning | 42.52 | ||||||
10 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 42.73 | ||||||
11 | Anna Lundbek Nüchel | 2006 | Orient Svømning | 50.30 | ||||||
- | Elsa Pettersson | 2005 | SK Stimmet | DNS | ||||||
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simona Gunnarsson | 2007 | SK Stimmet | 36.85 | ||||||
2 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 40.07 | ||||||
3 | Anna Bruun-Møller | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 41.81 | ||||||
4 | Emilie Dommer | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 42.22 | ||||||
5 | Julie Truelsen | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 42.79 | ||||||
6 | Asta Fehrend Vejlbo | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 45.77 | ||||||
7 | Alberte Ricken | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 45.99 | ||||||
8 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 51.00 | ||||||
9 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 51.75 | ||||||
10 | Ida Fiala Kohl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 1:03.47 | ||||||
11 | Anika Rosén Andersen | 2007 | Orient Svømning | 1:14.78 | ||||||
- | Lilja Skov | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Signe Nilsson | 2008 | SK Stimmet | DNS | ||||||
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Therese Dommer | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 52.81 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 november 2018 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:20 |