Results for Øst Junior/senior Langbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 32 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
11:38 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Alexander Gliese (1997) 2:00.49 2018-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Luccas Dam Brenner |
2001 |
|
688 |
29.70 |
1:01.91 |
1:34.26 |
|
2:06.76 |
|
|
Herlev Svømning |
2:02.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alfred August Grubert |
2001 |
|
662 |
31.42 |
1:03.81 |
1:36.21 |
|
2:08.37 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:03.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
|
659 |
30.46 |
1:02.73 |
1:35.86 |
|
2:08.59 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gentofte Svømme Klub |
2:02.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
|
605 |
30.65 |
1:03.53 |
1:37.85 |
|
2:12.26 |
|
|
Herlev Svømning |
2:01.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
|
576 |
31.58 |
1:05.05 |
1:39.99 |
|
2:14.50 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:05.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Valdemar Brøns |
2003 |
|
562 |
32.24 |
1:07.26 |
1:41.48 |
|
2:15.62 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:08.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mikkel Hjelm |
2003 |
|
558 |
32.43 |
1:06.83 |
1:41.89 |
|
2:15.88 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jakob Bjerre Eriksen |
2000 |
|
546 |
31.38 |
1:05.77 |
1:41.31 |
|
2:16.90 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:09.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Frederik O. Møller |
1999 |
|
541 |
31.43 |
1:06.21 |
1:42.20 |
|
2:17.34 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:09.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
|
536 |
33.47 |
1:08.46 |
1:43.48 |
|
2:17.74 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nickolas Kofoed Thestrup |
2003 |
|
529 |
31.88 |
1:06.17 |
1:42.92 |
|
2:18.36 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2:09.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
David Arneskov |
2002 |
|
524 |
32.92 |
1:07.67 |
1:43.89 |
|
2:18.80 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:09.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anders Nielsen |
2001 |
|
512 |
32.82 |
1:07.52 |
1:43.80 |
|
2:19.81 |
Deltager ikke i finalen |
|
Ringsted Svømme Klub |
2:12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
|
500 |
33.92 |
1:09.23 |
1:44.70 |
|
2:20.95 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Birkerød |
2:14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emil Carstensen |
2002 |
|
494 |
32.31 |
1:07.34 |
1:44.52 |
|
2:21.52 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:16.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Lauge Bastian Maar |
2001 |
|
490 |
33.27 |
1:09.55 |
1:45.84 |
|
2:21.96 |
Deltager ikke i finalen |
|
Næstved IF |
2:15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Christopher G. Trandum |
2003 |
|
475 |
34.11 |
1:10.70 |
1:47.57 |
|
2:23.43 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Jakob Schmidt |
1999 |
|
470 |
34.02 |
1:10.60 |
1:47.67 |
|
2:23.85 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:07.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Nicolai Therkelsen |
2003 |
|
438 |
34.86 |
1:11.81 |
1:49.96 |
|
2:27.30 |
|
|
Svømmeklubben Laksen |
2:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Kasper Aagaard Jeppesen |
2003 |
|
432 |
34.52 |
1:11.96 |
1:50.46 |
|
2:27.97 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:20.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Mert Kaya |
2001 |
|
430 |
33.64 |
1:10.80 |
1:49.05 |
|
2:28.20 |
Deltager ikke i finalen |
|
Køge Svømmeklub |
2:19.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Oscar Cleemann |
2003 |
|
420 |
33.35 |
1:11.59 |
1:50.78 |
|
2:29.41 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:24.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
|
418 |
35.32 |
1:13.14 |
1:50.61 |
|
2:29.58 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:19.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Magnus Bækgaard Andersen |
2001 |
|
391 |
35.10 |
1:14.41 |
1:53.31 |
|
2:32.94 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Zilas Aarestrup |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW6.2 EFB v/50m |
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
11:38 |
|