Tulokset Øst Junior/senior Langbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 29 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Langbane | Udskriftsdato | 10 marts 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 11:35 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 marts 2019 |
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 52.69 2017-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 672 | 27.81 | 59.02 | |||||
Greve Svømmeklub | 56.34 | |||||||||
2 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 666 | 28.72 | 59.20 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 57.12 | |||||||||
3 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 658 | 29.64 | 59.43 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 56.26 | |||||||||
4 | Andrea Paaske | 2001 | 635 | 29.45 | 1:00.13 | |||||
JGI Svømning | 58.35 | |||||||||
5 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 620 | 29.55 | 1:00.63 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59.36 | |||||||||
6 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 618 | 28.81 | 1:00.69 | |||||
Herlev Svømning | 1:01.45 | |||||||||
7 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 616 | 29.27 | 1:00.75 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:00.15 | |||||||||
8 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 615 | 29.53 | 1:00.78 | |||||
Køge Svømmeklub | 58.80 | |||||||||
9 | Liva Stjernholm | 2004 | 605 | 29.39 | 1:01.13 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.43 | |||||||||
10 | Julie Darlem Brandt | 2001 | 603 | 30.06 | 1:01.20 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.01 | |||||||||
11 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 595 | 29.61 | 1:01.47 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:00.08 | |||||||||
12 | Liva Schmid | 2000 | 595 | 29.57 | 1:01.48 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.53 | |||||||||
13 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 585 | 29.13 | 1:01.81 | Deltager ikke i finalen | ||||
Køge Svømmeklub | 1:01.47 | |||||||||
14 | Tine Petersen | 2003 | 584 | 29.62 | 1:01.83 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.30 | |||||||||
15 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 582 | 29.56 | 1:01.93 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.41 | |||||||||
16 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 578 | 29.36 | 1:02.06 | Deltager ikke i finalen | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:01.45 | |||||||||
17 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 573 | 29.96 | 1:02.24 | |||||
JGI Svømning | 1:00.84 | |||||||||
18 | Nina Toft | 2000 | 570 | 29.42 | 1:02.33 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gentofte Svømme Klub | 59.89 | |||||||||
19 | Mai Pallvi | 2000 | 567 | 30.52 | 1:02.45 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:01.35 | |||||||||
20 | Elena Westmark Holm | 2003 | 558 | 30.04 | 1:02.78 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:03.44 | |||||||||
21 | Maria Lund | 2003 | 557 | 30.42 | 1:02.82 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:01.61 | |||||||||
22 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 554 | 30.65 | 1:02.95 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.80 | |||||||||
23 | Kaja Aunstrup | 1998 | 552 | 30.32 | 1:03.03 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:01.56 | |||||||||
24 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 551 | 30.15 | 1:03.05 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:00.82 | |||||||||
25 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 544 | 30.18 | 1:03.33 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.22 | |||||||||
26 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 544 | 30.10 | 1:03.34 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 59.96 | |||||||||
27 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 541 | 30.29 | 1:03.46 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:01.59 | |||||||||
28 | Maria Szokody | 2002 | 539 | 30.17 | 1:03.51 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:02.55 | |||||||||
29 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 535 | 30.86 | 1:03.67 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:03.24 | |||||||||
30 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 534 | 30.64 | 1:03.71 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:02.89 | |||||||||
31 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 529 | 30.44 | 1:03.90 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:02.78 | |||||||||
32 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 528 | 30.55 | 1:03.97 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:00.98 | |||||||||
33 | Fiona Andrea Have | 2004 | 527 | 30.85 | 1:03.98 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:03.11 | |||||||||
34 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 523 | 31.29 | 1:04.16 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:01.63 | |||||||||
35 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 516 | 30.78 | 1:04.44 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:02.39 | |||||||||
36 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 513 | 31.07 | 1:04.56 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:02.53 | |||||||||
37 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 508 | 30.99 | 1:04.77 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:03.26 | |||||||||
38 | Caroline Veggerby | 2003 | 499 | 31.02 | 1:05.16 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:01.77 | |||||||||
39 | Anna Nørskov | 2004 | 496 | 31.67 | 1:05.29 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:04.42 | |||||||||
40 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 495 | 31.84 | 1:05.35 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.68 | |||||||||
41 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 484 | 32.22 | 1:05.84 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:04.42 | |||||||||
42 | Freja Petersen | 2000 | 484 | 30.56 | 1:05.85 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:02.08 | |||||||||
43 | Olivia Lildballe Møller | 2004 | 468 | 31.86 | 1:06.57 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:04.65 | |||||||||
44 | Wilma Anker | 2004 | 459 | 32.91 | 1:07.00 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:04.37 | |||||||||
- | Thippe de Neergaard | 2003 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.14 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 10 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 11:35 |