Resultater for Øst Junior/senior Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 35 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
12:18 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:25.98 2018-08-06 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
|
746 |
35.24 |
1:14.58 |
1:53.94 |
|
2:33.36 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
|
650 |
37.30 |
1:17.83 |
1:59.19 |
|
2:40.56 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
2:38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frederikke Mertins |
2000 |
|
639 |
36.09 |
1:15.97 |
1:57.85 |
|
2:41.43 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:37.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pernille Jensen |
1998 |
|
620 |
36.96 |
1:18.21 |
2:00.20 |
|
2:43.11 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:38.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hannah Höesch |
2003 |
|
611 |
38.98 |
1:20.40 |
2:02.09 |
|
2:43.91 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:41.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julie K Rose |
2003 |
|
589 |
37.33 |
1:18.60 |
2:01.69 |
|
2:45.94 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
581 |
37.89 |
1:20.13 |
2:03.16 |
|
2:46.71 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:37.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Isabel Mass |
1998 |
|
579 |
38.83 |
1:21.05 |
2:03.82 |
|
2:46.81 |
|
|
JGI Svømning |
2:41.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
|
569 |
38.13 |
1:21.10 |
2:04.82 |
|
2:47.79 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:40.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
|
561 |
38.55 |
1:21.74 |
2:05.83 |
|
2:48.60 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:46.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Frederikke Echardt |
2002 |
|
561 |
38.17 |
1:20.42 |
2:04.35 |
|
2:48.65 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:37.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
|
551 |
38.13 |
1:20.28 |
2:04.77 |
|
2:49.67 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:47.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lærke Blond |
2003 |
|
548 |
39.88 |
1:23.57 |
2:06.34 |
|
2:49.94 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:45.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Freja Møller |
2004 |
|
543 |
39.41 |
1:22.89 |
2:06.78 |
|
2:50.50 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
2:48.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
|
538 |
39.84 |
1:23.97 |
2:07.21 |
|
2:50.98 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:38.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emma Stoltz |
2004 |
|
530 |
38.47 |
1:21.95 |
2:07.40 |
|
2:51.82 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Allerød |
2:46.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
|
529 |
38.93 |
1:22.96 |
2:06.50 |
|
2:51.90 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:47.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
|
521 |
39.27 |
1:22.41 |
2:07.37 |
|
2:52.84 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:42.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
|
521 |
40.23 |
1:23.99 |
2:08.91 |
|
2:52.86 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:49.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Josefine Zebitz |
2004 |
|
521 |
39.24 |
1:24.12 |
2:08.24 |
|
2:52.86 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:47.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Sofie Bak |
2003 |
|
504 |
39.72 |
1:24.66 |
2:09.87 |
|
2:54.80 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:55.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Clara Toft |
2004 |
|
495 |
39.68 |
1:25.20 |
2:10.11 |
|
2:55.74 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:48.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
|
495 |
39.76 |
1:25.04 |
2:10.31 |
|
2:55.79 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:51.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Luna Fyller Jacobsen |
2003 |
|
493 |
40.47 |
1:25.95 |
2:10.13 |
|
2:56.08 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:55.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Ida-Marie Frydenlund |
2003 |
|
487 |
39.50 |
1:24.57 |
2:10.35 |
|
2:56.79 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:53.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Maja Buck |
2004 |
|
484 |
39.78 |
1:25.93 |
2:10.91 |
|
2:57.17 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:58.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Isabella Ravn Jensen |
2004 |
|
474 |
42.23 |
1:28.08 |
2:14.02 |
|
2:58.34 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:54.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
|
468 |
40.59 |
1:25.76 |
2:12.76 |
|
2:59.14 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:51.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Anne Sofie Evald |
2004 |
|
463 |
40.79 |
1:26.32 |
2:13.53 |
|
2:59.79 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:49.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Anja Xin Andersen |
2004 |
|
454 |
40.31 |
1:26.62 |
2:13.39 |
|
3:00.98 |
|
|
Herlev Svømning |
2:54.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Amalie Schou |
2003 |
|
447 |
40.53 |
1:27.31 |
2:13.81 |
|
3:01.86 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:02.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Malou Carlsen |
2000 |
|
440 |
40.29 |
1:26.65 |
2:14.16 |
|
3:02.78 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
2:50.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Viola Demuth Andersen |
2003 |
|
440 |
42.44 |
1:28.60 |
2:16.57 |
|
3:02.89 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:51.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Ida Zeiler Terkildsen |
2004 |
|
436 |
42.65 |
1:29.85 |
2:17.70 |
|
3:03.44 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
3:00.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
|
431 |
42.34 |
1:29.24 |
2:17.20 |
|
3:04.07 |
|
|
Albertslund IF |
2:55.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Frida Hvirring Kragh |
2004 |
|
426 |
41.60 |
1:27.97 |
2:16.50 |
|
3:04.81 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Caroline Vang-Jensen |
2003 |
|
406 |
43.06 |
1:29.92 |
2:18.83 |
|
3:07.85 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:56.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Freja Søndergaard |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vordingborg Svømme Klub |
2:45.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW7.1 2 flyben v50m |
|
Næstved IF |
2:45.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
12:18 |
|