2021-06-22   01:36:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Regionalt mesterskab for årgangssvømmere 2018-2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt rgangsmesterskab    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stvne by  Nstved    Udskriftstidspunkt  13:09   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og NIF Svm         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  27 oktober 2018         
 
 
Lb 9, 400m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Filippa Eiler  2005    607  1:09.83  2:23.98  3:38.01    4:51.81   
  VAT Copenhagen-MK31  5:01.14                 
                     
Emilie Hostrup Sahlberg  2005    595  1:09.24  2:23.44  3:38.85    4:53.89   
  Ringsted Svmme Klub  5:01.48                 
                     
Caroline Koch  2005    579  1:09.91  2:25.16  3:40.82    4:56.42   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  5:03.15                 
                     
Lise Refsgaard  2005    547  1:10.31  2:27.68  3:45.68    5:02.09   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  5:01.47                 
                     
Elida Thornsen  2005    546  1:12.37  2:30.62  3:48.06    5:02.35   
  SVM Korsr  5:00.51                 
                     
Thea Mikkelsen  2005    545  1:12.69  2:29.49  3:46.99    5:02.49   
  Glostrup Svmmeklub  5:12.59                 
                     
Natacha Munch  2005    544  1:10.03  2:27.90  3:46.63    5:02.76   
  Solrd Svmmeklub  5:04.93                 
                     
Annika Khn  2005    524  1:17.96  2:36.21  3:52.36    5:06.45   
  Vallensbk IF Af 1939  5:16.28                 
                     
Helena Fogh Kronborg  2005    504  1:16.12  2:36.02  3:54.38    5:10.62   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  5:25.68                 
                     
10  Matilde Schmidt-Lund  2005    499  1:17.62  2:37.12  3:55.09    5:11.57   
  Hovedstadens Svmmeklub  5:12.55                 
                     
11  Emmeline S. Bertelsen  2005    496  1:16.56  2:38.77  3:56.98    5:12.28   
  Ringsted Svmme Klub  5:27.87                 
                     
12  Agnes Dalgas Frederiksen  2005    476  1:17.34  2:38.14  3:57.87    5:16.57   
  Kge Svmmeklub  5:28.10                 
                     
13  Victoria W. Stahl  2005    472  1:14.27  2:34.82  3:55.85    5:17.32   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  5:17.74                 
                     
14  Emilie Larsen  2005    448  1:17.76  2:41.00  4:04.33    5:22.86   
  Svmmeklubben Syd  5:39.21                 
                     
 
Lb 9, 400m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Coco Li Fuhrmann  2006    604  1:10.72  2:26.31  3:40.65    4:52.28   
  Hovedstadens Svmmeklub  4:51.48                 
                     
Molly Namensen  2006    541  1:12.39  2:29.79  3:47.69    5:03.20   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  5:06.45                 
                     
Leonora M Postgaard  2006    524  1:13.99  2:30.76  3:49.12    5:06.53   
  Glostrup Svmmeklub  5:18.39                 
                     
Sabrina Meldgaard Pej  2006    517  1:13.75  2:32.98  3:52.01    5:07.95   
  Greve Svmmeklub  5:16.69                 
                     
Mie Visler  2006    377  1:16.98  2:46.11  4:17.14    5:42.00   
  Herlufsholm Svmmeklub  5:37.46                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  13:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner