2022-01-28   09:26:29
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Sum-Sim (25m) riksfinal 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag 16 december 2018 kl. 09:00

Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2018 riksfinal
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Svensk Simidrott & Spårvägen SF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 dec 2018 till den 16 dec 2018
Event 42, 4x100m medley flickor 16 o y - Direktfinal
Sponsor: ÅET Consulting
16 o y 4:09.94 Västerås SS 2001 Täby S SWE Eskilstuna SWE 2017-12-10
FM: Västerås SS 4:09.94
Plac Namn Född Förening FINA Tid Diff
1 Västerås Simsällskap 2002 Västerås Simsällskap 701 4:13.40
Elvira Mörtstrand 2003 AH9603 +0.66 31.81 1:04.64 1:04.64
Filippa Sterling 2002 AE7402 +0.27 33.39 1:11.49 2:16.13
Edith Jernstedt 2002 AG1202 +0.09 27.04 58.84 3:14.97
Felicia Rogell 2003 AQ6603 +0.30 27.57 58.43 4:13.40
2 Skövde Simsällskap 2003 Skövde Simsällskap 681 4:15.88 +2.48
Trine Forss 2003 AD8403 +0.66 29.40 1:00.50 1:00.50
Hilja Schimmel 2003 AV3603 +0.22 33.13 1:11.33 2:11.83
Linn Suchomel 2003 AD2203 +0.08 29.58 1:05.08 3:16.91
Sofia Henningsson 2004 AH8204 +0.16 27.81 58.97 4:15.88
3 Södertörns Simsällskap 2002 Södertörns Simsällskap 667 4:17.71 +4.31
Alwa Widmark 2002 AN4402 +0.57 32.34 1:06.02 1:06.02
Emelie Fast 2004 AR4204 +0.47 31.19 1:07.81 2:13.83
Klara Possman 2003 BA6803 +0.27 29.86 1:04.32 3:18.15
Emma Roloff 2002 AT6402 +0.36 28.54 59.56 4:17.71
4 Simklubben Laxen 2002 Simklubben Laxen 663 4:18.26 +4.86
Wilma Svensson 2002 BK8402 +0.60 32.07 1:06.55 1:06.55
Edith Axelsson-Wiesel 2002 AO3602 +0.28 32.69 1:11.47 2:18.02
Mellie Wijk 2002 AM1602 +0.44 29.03 1:02.76 3:20.78
Tilde Morin 2002 AM5202 +0.56 27.18 57.48 4:18.26
5 Njurunda Simsällskap 2002 Njurunda Simsällskap 656 4:19.12 +5.72
Elise Öberg 2002 AE8402 +0.60 30.39 1:02.92 1:02.92
Elsa Bergh 2002 AG7202 +0.44 33.07 1:11.03 2:13.95
Hanna Jonasson 2004 AR0604 +0.37 32.06 1:09.59 3:23.54
Gloria Muzito 2002 BO6202 +0.18 26.42 55.58 4:19.12
6 Helsingborgs Simsällskap 2002 Helsingborgs Simsällskap 649 4:20.05 +6.65
Alicia Johansson 2003 AI2603 +0.75 31.51 1:05.02 1:05.02
Lisa Bengtsson 2002 AE5802 +0.32 33.12 1:11.17 2:16.19
Angelina Agrell 2003 AR6803 +0.46 29.82 1:04.12 3:20.31
Emilia Nordén 2003 AT3803 +0.42 28.45 59.74 4:20.05
7 Linköpings Allmänna SS 2002 Linköpings Allmänna SS 636 4:21.83 +8.43
Vera Karlsson 2003 AI8403 +0.63 30.51 1:04.35 1:04.35
Wilma Holmertz 2003 AD1803 +0.28 34.42 1:14.08 2:18.43
Felicia Järvikari 2002 AH9802 +0.19 30.61 1:05.49 3:23.92
Elin Gunnarsson 2002 AJ6802 +0.28 26.87 57.91 4:21.83
8 Örebro Simallians 2002 Örebro Simallians 626 4:23.17 +9.77
Magdalena Hagsten Skarda 2003 AO6603 +0.63 31.66 1:06.50 1:06.50
Julia Månsson 2002 BL9202 +0.19 32.28 1:09.48 2:15.98
Cornelia Johansson 2003 AF1803 +0.25 30.10 1:06.18 3:22.16
Emma Cullberg 2002 BA8202 +0.10 28.50 1:01.01 4:23.17
9 Södertälje Simsällskap 2002 Södertälje Simsällskap 617 4:24.39 +10.99
Carolina Jonsson 2002 AU5402 +0.62 32.13 1:05.73 1:05.73
Vilma  Lindberg 2004 AL9204 +0.19 33.82 1:13.68 2:19.41
Filippa Malmström 2003 AK3803 +0.27 29.48 1:04.74 3:24.15
Sofia Tossavainen 2005 AJ2805 +0.47 28.76 1:00.24 4:24.39
10 Malmö KK 2002 Malmö Kappsimningsklubb 608 4:25.75 +12.35
Mollie Morfelt 2003 AG8803 +0.58 32.17 1:05.94 1:05.94
Johanna Andersson 2002 AK8202 +0.17 34.33 1:12.86 2:18.80
Johanna Ingner 2002 AI4202 +0.37 31.02 1:06.99 3:25.79
Ester Eilertsson 2003 AE0203 +0.36 28.74 59.96 4:25.75
11 Väsby Simsällskap 2003 Väsby Simsällskap 607 4:25.92 +12.52
Oliwia Kantecki 2003 AE7203 +0.58 32.49 1:08.55 1:08.55
Tuva Björkén 2003 AC0603 +0.60 34.58 1:13.58 2:22.13
Elin Peng 2003 AJ7603 +0.22 29.83 1:04.33 3:26.46
Roya Tittelbach 2003 AF7603 +0.24 27.71 59.46 4:25.92
12 Täby Sim 2002 Täby Sim 602 4:26.61 +13.21
Ellen Banestig 2002 BT1802 +0.61 31.36 1:05.65 1:05.65
Ingrid Franks 2003 AT5603 +0.26 33.78 1:13.01 2:18.66
Jennifer Nyblom 2003 AC1603 +0.49 30.80 1:07.83 3:26.49
Thilda Ström 2003 AT5803 +0.46 28.46 1:00.12 4:26.61
13 Jönköpings Simsällskap 2002 Jönköpings Simsällskap 598 4:27.18 +13.78
Annie Hegmegi 2003 AA1403 +0.66 30.80 1:02.87 1:02.87
Felicia Tubbin 2003 BK3203 +0.37 36.38 1:18.65 2:21.52
Tova Magnusson 2002 AC5802 +0.02 28.78 1:03.37 3:24.89
Natalie Stjärnås 2003 AL3403 +0.34 29.00 1:02.29 4:27.18
14 Järfälla Simsällskap 2002 Järfälla Simsällskap 583 4:29.51 +16.11
Linnea Gipperth 2003 AA6403 +0.62 32.08 1:06.84 1:06.84
Tone Sandsjö 2003 AF5403 +0.21 34.46 1:14.39 2:21.23
Rebecca Policastro 2003 AI2403 +0.11 30.79 1:08.45 3:29.68
Ella Arrhén Andersson 2002 AX8402 +0.13 28.73 59.83 4:29.51
15 Mölndals Allmänna Simsällska 2002 Mölndals Allmänna Simsällskap 578 4:30.33 +16.93
Clara Sjöstedt 2003 BG6603 +0.67 32.54 1:07.87 1:07.87
Thindra Hackwitz 2003 BG9403 +0.40 34.82 1:16.64 2:24.51
Boiana Gradinarska 2004 AJ5204 +0.26 28.95 1:04.84 3:29.35
Saga Janzén 2002 AB9802 +0.27 28.70 1:00.98 4:30.33
16 Simklubben Laxen Lag 2 2002 Simklubben Laxen 574 4:30.92 +17.52
Elsa Wahlbeck 2002 AM4202 +0.71 32.94 1:10.01 1:10.01
Moa Bergdahl 2003 BB8603 +0.18 34.26 1:12.37 2:22.38
Karin Widerberg 2003 AO3803 +0.36 30.86 1:07.18 3:29.56
Petronella Ottosson 2002 AN8802 +0.22 28.70 1:01.36 4:30.92
2018-12-16 12:17:24 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner