2021-09-27   06:31:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Christmas Race

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Christmas Race 2018    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stvne by  2650 Hvidovre    Udskriftstidspunkt  10:17   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  01 december 2018         
 
 
Lb 5, 100m Frisvmning Herrer, Finaler 19 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lorenzo Ortiz Aneiros  1995      25.97        53.49   
  Hvidovre Svmme Klub  50.86                 
                     
Mathias Immerkjr  1999      25.60        53.54   
  VG 17  52.21                 
                     
Owais Hamid  2000      26.87        57.13   
  Hvidovre Svmme Klub  57.43                 
                     
Frederik Holm Wester  2000      29.49        1:00.40   
  Gentofte Svmme Klub  1:01.24                 
                     
 
Lb 5, 100m Frisvmning Herrer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laurits Kenskov  2001      25.39        52.50   
  Herlev Svmning  53.94                 
                     
Felix Lund  2001      25.75        54.13   
  Herlev Svmning  53.54                 
                     
Asbjrn Floor-Bjden  2002      26.45        55.42   
  VG 17  57.13                 
                     
Tobias Davidsen  2003      27.22        56.47   
  VG 17  57.23                 
                     
Carl Magnus Krievs  2002      27.99        57.27   
  VG 17  59.27                 
                     
Marcus Christiansen  2001      27.77        57.53   
  Helsinge Svmmeklub  59.86                 
                     
Peter Holm  2003      27.41        57.54   
  Herlev Svmning  1:00.37                 
                     
Oscar Cleemann  2003      27.47        57.75   
  Hvidovre Svmme Klub  58.56                 
                     
Asger Johansen  2003      27.77        57.92   
  Glostrup Svmmeklub  57.97                 
                     
10  Mads Frederik Eilersen  2001      28.76        1:00.37   
  Gentofte Svmme Klub  1:01.37                 
                     
11  Harald Wiehe Struberg  2003      29.97        1:02.64   
  Herlev Svmning  1:03.97                 
                     
12  Matias Buus Hansen  2003      31.25        1:05.69   
  Karlslunde Tri  1:07.17                 
                     
13  Magnus Bklund Thygesen  2003      32.73        1:08.73   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:09.37                 
                     
14  Oliver Skadhauge  2002      31.53        1:08.89   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:05.84                 
                     
15  Magnus Nielander  2003      32.25        1:10.04   
  Karlslunde Tri  1:11.01                 
                     
16  William Jensen  2002      37.14        1:19.39   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:20.72                 
                     
 
Lb 5, 100m Frisvmning Herrer, Finaler 15 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gabriel Elmedyb  2004      28.09        58.35   
  Herlev Svmning  1:00.67                 
                     
Daniel Bornhft Nielsen  2004      27.24        58.43   
  VG 17  58.93                 
                     
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004      28.33        59.56   
  Hvidovre Svmme Klub  1:00.73                 
                     
Jeppe Bayer Christensen  2005      29.01        59.95   
  Herlev Svmning  1:00.03                 
                     
Morten Lindblom Andersen  2005      28.50        1:00.31   
  Hillerd Svmmeklub  1:01.43                 
                     
Louie Uldall  2005      29.01        1:00.91   
  Hillerd Svmmeklub  1:01.93                 
                     
Mathias Lindgaard  2004      29.71        1:02.29   
  Herlev Svmning  1:02.89                 
                     
Elias Elmedyb  2006      30.37        1:02.84   
  Herlev Svmning  1:07.77                 
                     
Anton Rytter Bech  2005      30.33        1:03.17   
  Hvidovre Svmme Klub  1:04.51                 
                     
10  Asger Bols Jeppesen  2005      30.55        1:03.56   
  Helsinge Svmmeklub  1:06.26                 
                     
11  Mikkel Nyvang Thorngreen  2005      31.74        1:06.60   
  Hillerd Svmmeklub  1:13.25                 
                     
12  Viktor Bernstein  2006      32.06        1:06.78   
  Hvidovre Svmme Klub  1:08.24                 
                     
13  Kristoffer Thaulow  2007      32.56        1:07.36   
  Farum Svmmeklub  1:10.00                 
                     
14  Victor Mller Klitgaard  2006      32.16        1:07.45   
  Helsinge Svmmeklub  1:09.84                 
                     
15  Lasse S. Frederiksen  2006      33.16        1:09.87   
  Helsinge Svmmeklub  1:12.61                 
                     
16  Sebastian Larsen  2006      33.54        1:10.07   
  Hillerd Svmmeklub  1:15.70                 
                     
17  Christian Skriver  2004      33.41        1:11.29   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:10.95                 
                     
18  Jonathan Skadhauge  2005      33.61        1:13.86   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:14.55                 
                     
19  Victor Tvistholm Jrgense  2004      35.68        1:14.21   
  Karlslunde Tri  1:13.76                 
                     
20  Joshua Michael Pedersen  2006      34.76        1:14.68   
  Farum Svmmeklub  1:24.77                 
                     
21  Mathias Bklund Thygesen  2005      35.98        1:15.46   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:22.31                 
                     
22  Asbjrn Nybroe  2006      34.74        1:15.47   
  Hvidovre Svmme Klub  1:19.23                 
                     
23  Mikkel Krohn Olsen  2006      37.82        1:21.08   
  Karlslunde Tri  1:23.05                 
                     
24  Storm Bargmann  2007      40.48        1:22.32   
  Herlev Svmning  1:22.18                 
                     
25  Benjamin Krohn Markussen  2008      37.27        1:22.69   
  Farum Svmmeklub  1:46.46                 
                     
26  Kasper Nielander  2005      40.05        1:23.16   
  Karlslunde Tri  1:27.70                 
                     
27  Stefan Angjelovski  2006      39.25        1:23.27   
  Farum Svmmeklub  1:29.20                 
                     
28  Victor Rnne  2007      41.40        1:24.47   
  Herlev Svmning  1:22.93                 
                     
29  Victor Khl  2009      40.48        1:26.36   
  Helsinge Svmmeklub                   
                     
30  Aksel Kirkelund  2007      42.70        1:26.76   
  Herlev Svmning  1:34.44                 
                     
31  Nicolaj Cortsen  2007      40.94        1:26.93   
  Herlev Svmning  1:36.98                 
                     
32  Nikolaj Pedersen  2007      41.11        1:27.33   
  Helsinge Svmmeklub  1:27.89                 
                     
33  Arn Byrge Hovmand  2009      40.50        1:28.66   
  Helsinge Svmmeklub  1:46.76                 
                     
34  Nicklas strup Fisker  2008      41.59        1:30.66   
  Helsinge Svmmeklub  1:43.01                 
                     
35  Oscar Nielsen  2009      43.90        1:35.95   
  Helsinge Svmmeklub                   
                     
36  Thomas Rnne  2009      45.07        1:38.55   
  Herlev Svmning  1:59.62                 
                     
37  Magne Waag Kallese  2008      48.89        1:44.22   
  Herlev Svmning  1:40.23                 
                     
38  Hansen Rasmus  2007      48.93        1:44.97   
  Karlslunde Tri  1:48.44                 
                     
39  Zakarias Zobel  2009      50.78        1:48.37   
  Herlev Svmning  2:11.30                 
                     
40  Mehmet Fener  2009      51.59        1:50.91   
  Herlev Svmning                   
                     
Esben Rasmussen  2004              DNS   
  VG 17  59.59                 
                     
William Foged  2008              DNS   
  Helsinge Svmmeklub  1:19.88                 
                     
Bertil Mrup Helmudt  2005              DSQ  Tyvstart 
  Farum Svmmeklub  1:44.31                 
                     
Bertil Vinter Winslv  2005              DSQ  Tyvstart 
  Karlslunde Tri  1:19.98                 
                     
Mathias Eie  2009              DSQ  Trk i banetov 
  Herlev Svmning                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  10:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner