2021-06-17   20:20:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Christmas Race

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Christmas Race 2018    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stvne by  2650 Hvidovre    Udskriftstidspunkt  09:46   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  01 december 2018         
 
 
Lb 1, 4X50m Frisvmning Mix, Finaler 99 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Herlev Junior 1  2002              1:41.90   
  Herlev Svmning  1:45.00                 
  Tobias Dan Hansen  2002      23.90        23.90   
  Nicoline Ingeman-Petersen  2002      27.55        51.45   
  Felix Lund  2001      23.63        1:15.08   
  Anna Wrist-Elkjr  2003      26.82        1:41.90   
                     
Hvidovre Fri Mix 1  2007              1:43.07   
  Hvidovre Svmme Klub                   
  Oliver Jacobsen  1997      23.48        23.48   
  Lorenzo Ortiz Aneiros  1995      23.97        47.45   
  Frederikke Mertins  2000      27.46        1:14.91   
  Mie Bidsted Hansen  2003      28.16        1:43.07   
                     
Herlev Junior 2  2002              1:46.57   
  Herlev Svmning  1:50.00                 
  Victor Bendix Beiter  2001      25.59        25.59   
  Amalie Kruse Enemrke  2003      27.88        53.47   
  Laurits Kenskov  2001      23.76        1:17.23   
  Thea F. Johansen  2003      29.34        1:46.57   
                     
Herlev Senior  2000              1:47.97   
  Herlev Svmning  1:50.00                 
  Peter Holm  2003      25.83        25.83   
  Celine Termark Brock  2000      28.43        54.26   
  Thomas Svane-From  2000      24.78        1:19.04   
  Alberte M Hansen  2000      28.93        1:47.97   
                     
Hvidovre Fri Mix 2  2007              1:48.55   
  Hvidovre Svmme Klub                   
  Owais Hamid  2000      25.75        25.75   
  Gustav Haugrd Hansen  2002      24.46        50.21   
  Anne Sofie Devantier  2004      29.10        1:19.31   
  Anna Marie Nielsen  2004      29.24        1:48.55   
                     
Herlev rgang 1  2005              1:51.78   
  Herlev Svmning  1:49.42                 
  Gabriel Elmedyb  2004      26.87        26.87   
  Josephine Thomsen  2005      28.13        55.00   
  Amanda Da Silva B. Madsen  2005      28.82        1:23.82   
  Jeppe Bayer Christensen  2005      27.96        1:51.78   
                     
Hvidovre Fri Mix 3  2007              1:55.05   
  Hvidovre Svmme Klub                   
  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004      27.06        27.06   
  Anton Rytter Bech  2005      28.72        55.78   
  Lrke Dann-Nielsen  2005      29.57        1:25.35   
  Mikkeline Timmerman  2005      29.70        1:55.05   
                     
Herlev rgang 2  2005              1:56.80   
  Herlev Svmning  1:57.42                 
  Mathias Lindgaard  2004      28.17        28.17   
  Kaja Waag Kallese  2005      31.29        59.46   
  Signe Eie  2005      29.61        1:29.07   
  Emil Kruse Enemrke  2005      27.73        1:56.80   
                     
Hvidovre Fri Mix 5  2007              2:01.51   
  Hvidovre Svmme Klub                   
  Xander Pontoppidan  2003      27.72        27.72   
  Mathias Parkhi  2003      27.12        54.84   
  Caja Cederblad Larsen  2004      34.36        1:29.20   
  Rikke Parkhi  2006      32.31        2:01.51   
                     
10  Stt-Nisser  2001              2:02.49   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:10.00                 
  Oliver Skadhauge  2002      29.26        29.26   
  Magnus Bklund Thygesen  2003      29.38        58.64   
  Emilia Hffer  2001      34.26        1:32.90   
  Anna Maria Madsen  2004      29.59        2:02.49   
                     
11  Hvidovre Fri Mix 4  2007              2:06.68   
  Hvidovre Svmme Klub                   
  Viktor Bernstein  2006      30.59        30.59   
  Magnus Hartmann Mortensen  2005      30.95        1:01.54   
  Maica Jensen  2006      32.50        1:34.04   
  Nicoline Mrch Andersen  2005      32.64        2:06.68   
                     
12  Karls Mix  2003              2:12.08   
  Karlslunde Tri  2:09.00                 
  Matias Buus Hansen  2003      29.38        29.38   
  Sofia Jacobsen  2006      37.20        1:06.58   
  Magnus Nielander  2003      31.03        1:37.61   
  Emma Jacobsen  2004      34.47        2:12.08   
                     
13  Hvidovre Fri Mix 7  2007              2:13.96   
  Hvidovre Svmme Klub                   
  Angela Bang Svendsen  2008      32.18        32.18   
  Asbjrn Nybroe  2006      32.09        1:04.27   
  Mathias Bidsted Hansen  2006      33.61        1:37.88   
  Wilma E L Raagefelt  2008      36.08        2:13.96   
                     
14  Stt-Engle  2002              2:19.82   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:16.00                 
  Camilla Erdal  2002      37.20        37.20   
  William Jensen  2002      35.16        1:12.36   
  Christian Skriver  2004      31.94        1:44.30   
  Julie Gerner Knudsen  2002      35.52        2:19.82   
                     
15  Hvidovre Fri Mix 6  2007              2:34.02   
  Hvidovre Svmme Klub                   
  Louis Ellinghaus  2008      39.23        39.23   
  Nikolaj Bandsholm  2007      36.21        1:15.44   
  Zeline Helsen Lintrup  2007      41.70        1:57.14   
  Rosa Viola My Raagefelt  2007      36.88        2:34.02   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  09:46 
 
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Christmas Race 2018    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stvne by  2650 Hvidovre    Udskriftstidspunkt  10:31   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  01 december 2018         
 
 
Lb 2, 200m Medley Damer, Finaler 99 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederikke Mertins  2000      31.21  1:07.65  1:48.37    2:24.63   
  Hvidovre Svmme Klub  2:26.81                 
                     
Anna Aavang Brendstrup  2000      31.17  1:08.05  1:52.75    2:25.83   
  JGI Svmning  2:26.22                 
                     
Amalie Kruse Enemrke  2003      31.80  1:09.73  1:51.60    2:26.37   
  Herlev Svmning  2:27.57                 
                     
Sarah Missing  2001      30.27  1:08.85  1:53.80    2:27.14   
  VG 17  2:25.18                 
                     
Emma Mikkelsen  2001      33.73  1:15.05  1:58.16    2:35.59   
  VG 17  2:32.43                 
                     
Anna Marie Nielsen  2004      32.83  1:14.00  1:59.43    2:36.76   
  Hvidovre Svmme Klub  2:36.64                 
                     
Alberte M Hansen  2000      34.16  1:15.16  2:03.06    2:37.81   
  Herlev Svmning  2:29.03                 
                     
Emilie Holst Lange  2002      31.93  1:11.48  2:00.53    2:38.62   
  Gentofte Svmme Klub  2:32.32                 
                     
Emma Kjer Rasmussen  2004      34.68  1:16.37  2:03.12    2:40.08   
  Hvidovre Svmme Klub  2:39.57                 
                     
10  Ella Gohr Metz  2005      35.44  1:17.22  2:01.42    2:40.13   
  VG 17  2:45.69                 
                     
11  Natascha Packert-Frandsen  2005      36.60  1:22.34  2:08.57    2:48.29   
  VG 17  2:47.37                 
                     
12  Rikke Therp  2006      36.86  1:20.66  2:10.97    2:50.56   
  VG 17  2:52.61                 
                     
13  Kaja Waag Kallese  2005      37.05  1:21.18  2:13.88    2:51.98   
  Herlev Svmning  2:50.86                 
                     
14  Ida Oest  2003      36.28  1:20.72  2:09.59    2:52.84   
  Herlev Svmning  2:49.99                 
                     
15  Maica Jensen  2006      40.26  1:24.28  2:16.64    2:54.56   
  Hvidovre Svmme Klub  3:00.94                 
                     
16  Katrine S. Frederiksen  2002      36.97  1:23.48  2:16.62    2:57.38   
  Helsinge Svmmeklub  2:55.93                 
                     
17  Amalie Lund  2004      37.03  1:22.57  2:18.09    2:58.67   
  Helsinge Svmmeklub  3:07.18                 
                     
18  Kristine Dupont  2007      40.62  1:26.50  2:22.56    3:04.62   
  Herlev Svmning  3:07.43                 
                     
19  Silje Lyse Legaard  2006      38.87  1:26.99  2:24.89    3:05.46   
  Hillerd Svmmeklub  3:04.76                 
                     
20  Aurora Troldahl Jakobsen  2005      38.63  1:26.38  2:25.49    3:06.54   
  Helsinge Svmmeklub  3:11.93                 
                     
21  Angela Bang Svendsen  2008      41.59  1:29.28  2:24.81    3:06.65   
  Hvidovre Svmme Klub  3:11.57                 
                     
22  Frederikke Fisker Jensen  2006      39.68  1:28.66  2:25.45    3:08.76   
  Herlev Svmning  3:24.20                 
                     
23  Katrine Dresler Aleksic  2007      38.55  1:25.29  2:26.80    3:10.50   
  Herlev Svmning  3:12.04                 
                     
24  Emma Mlholm  2005      45.65  1:30.81  2:30.62    3:11.27   
  Hillerd Svmmeklub  3:11.97                 
                     
25  Helene Friis Fan  2007      46.46  1:32.58  2:34.40    3:16.83   
  Farum Svmmeklub                   
                     
26  Isabella Borgmann  2005      48.36  1:38.04  2:37.31    3:21.10   
  Farum Svmmeklub  3:28.89                 
                     
27  Katharina Zobel  2007      50.59  1:42.38  2:42.10    3:28.86   
  Herlev Svmning  3:34.83                 
                     
28  Helena Honore  2007      52.92  1:45.07  2:44.13    3:32.06   
  Herlev Svmning                   
                     
29  Anna Powers  2007      49.75  1:46.08  2:44.57    3:34.20   
  Herlev Svmning                   
                     
30  Iben Karlsmark  2007      46.87  1:40.56  2:43.56    3:34.81   
  Herlev Svmning                   
                     
31  Nikoline Joy Gringer  2009      49.54  1:43.75  2:44.45    3:37.68   
  Herlev Svmning  4:08.57                 
                     
Lrke Toft Ruby  1999              DSQ  ej samt berr 150 
  JGI Svmning  2:25.29                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  10:31 
 
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Christmas Race 2018    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stvne by  2650 Hvidovre    Udskriftstidspunkt  09:56   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  01 december 2018         
 
 
Lb 3, 100m Medley Herrer, Finaler 19 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Bidstrup Lantz  1999      27.63        1:01.03   
  VG 17  1:00.66                 
                     
Mathias Immerkjr  1999      27.87        1:01.43   
  VG 17  1:06.86                 
                     
Lars Thor Srensen  1999      27.37        1:01.65   
  VG 17  1:03.34                 
                     
Frederik Junker Neldeberg  2000      28.71        1:01.96   
  Helsinge Svmmeklub  1:02.80                 
                     
Oliver Jacobsen  1997      29.15        1:02.98   
  Hvidovre Svmme Klub  1:01.24                 
                     
Casper Davidsen  1999      29.79        1:04.04   
  VG 17  1:02.13                 
                     
Mads Steen Petersen  1997      29.68        1:04.75   
  Helsinge Svmmeklub  1:03.80                 
                     
 
Lb 3, 100m Medley Herrer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Felix Lund  2001      1:00.87        1:00.87   
  Herlev Svmning  1:01.15                 
                     
Laurits Kenskov  2001      27.97        1:01.91   
  Herlev Svmning  1:02.90                 
                     
Victor Bendix Beiter  2001      29.61        1:03.45   
  Herlev Svmning  1:04.26                 
                     
Frederik Emil Bkgaard  2002      29.20        1:03.92   
  VG 17  1:05.38                 
                     
Nicklas Andersen  2001      29.51        1:04.47   
  Helsinge Svmmeklub  1:03.99                 
                     
Mathias Parkhi  2003      31.64        1:07.62   
  Hvidovre Svmme Klub                   
                     
Thor Bols Jeppesen  2002      30.92        1:07.95   
  Helsinge Svmmeklub  1:08.02                 
                     
Xander Pontoppidan  2003      33.12        1:09.34   
  Hvidovre Svmme Klub  1:12.84                 
                     
Oskar Skov Grell  2002      31.89        1:09.45   
  Glostrup Svmmeklub  1:08.64                 
                     
10  Oliver Skadhauge  2002      32.34        1:13.10   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:12.16                 
                     
11  Magnus Bklund Thygesen  2003      33.30        1:15.39   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:17.27                 
                     
12  William Jensen  2002      42.34        1:29.81   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:31.56                 
                     
 
Lb 3, 100m Medley Herrer, Finaler 15 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marius Kjr Hoelgaard  2004      32.60        1:10.76   
  Hvidovre Svmme Klub  1:14.96                 
                     
Alexander Griffin  2004      33.42        1:11.92   
  Gentofte Svmme Klub  1:12.62                 
                     
Emil Gram Peters  2005      33.67        1:12.04   
  Helsinge Svmmeklub  1:13.06                 
                     
Kristoffer Thaulow  2007      36.35        1:15.73   
  Farum Svmmeklub  1:20.45                 
                     
Bertram T. Aunsholm  2004      35.42        1:16.17   
  Hvidovre Svmme Klub  1:19.78                 
                     
Victor Christiansen  2004      35.52        1:17.96   
  Helsinge Svmmeklub  1:22.51                 
                     
Viktor Junker Neldeberg  2004      37.16        1:20.02   
  Helsinge Svmmeklub  1:22.23                 
                     
Magnus Hartmann Mortensen  2005      37.78        1:20.45   
  Hvidovre Svmme Klub  1:22.69                 
                     
Mathias Toft Cortsen  2005      35.81        1:20.45   
  Herlev Svmning  1:22.42                 
                     
10  Tobias Frederiksen  2006      37.30        1:21.66   
  Helsinge Svmmeklub  1:33.60                 
                     
11  Mathias Bklund Thygesen  2005      36.61        1:22.29   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:20.34                 
                     
12  Asbjrn Nybroe  2006      39.35        1:24.18   
  Hvidovre Svmme Klub  1:28.18                 
                     
13  Nicklas Kolt Kbsted  2006      40.47        1:26.03   
  Helsinge Svmmeklub  1:28.86                 
                     
14  Lasse S. Frederiksen  2006      39.30        1:26.11   
  Helsinge Svmmeklub  1:30.15                 
                     
15  Emanuele Holm Ciampi  2006      41.93        1:30.57   
  Farum Svmmeklub  1:36.22                 
                     
16  Andy Nguyen  2006      41.48        1:30.61   
  Farum Svmmeklub                   
                     
17  Frederik Stubbe Lundsby  2004      43.56        1:30.62   
  Gentofte Svmme Klub  1:28.11                 
                     
18  Storm Bargmann  2007      45.21        1:32.63   
  Herlev Svmning  1:30.95                 
                     
19  Nikolaj Assentoft Brandt  2007      43.74        1:33.46   
  Helsinge Svmmeklub  1:33.03                 
                     
20  Louis Ellinghaus  2008      46.24        1:36.24   
  Hvidovre Svmme Klub  1:37.58                 
                     
21  Viktor Nymark Fge  2008      1:37.82        1:37.82   
  Herlev Svmning  1:59.43                 
                     
22  Stefan Angjelovski  2006      49.96        1:40.61   
  Farum Svmmeklub                   
                     
23  Jonas Pelle Christensen  2009      48.01        1:48.01   
  Herlev Svmning  1:45.99                 
                     
24  Aksel Kirkelund  2007      50.00        1:48.97   
  Herlev Svmning                   
                     
25  Magne Waag Kallese  2008      51.79        1:54.99   
  Herlev Svmning  1:56.86                 
                     
Emil Kruse Enemrke  2005              DNS   
  Herlev Svmning  1:13.06                 
                     
Scott Foged  2005              DSQ  tyvstart 
  Helsinge Svmmeklub  1:27.76                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  09:56 
 
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Christmas Race 2018    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stvne by  2650 Hvidovre    Udskriftstidspunkt  10:07   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  01 december 2018         
 
 
Lb 4, 50m Rygsvmning Damer, Finaler 18 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Kepp Jensen  2000              27.93   
  JGI Svmning  26.42                 
Stine Eskebo Nielsen  2001              32.60   
  VG 17  32.30                 
Jamilla Bistrup  2001              33.25   
  Hvidovre Svmme Klub                   
Jasmin Danielsen  2001              48.56   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  49.07                 
Silja Nielsdttir Hansen  2001              DNS   
  Hvidovre Svmme Klub  33.40                 
 
Lb 4, 50m Rygsvmning Damer, Finaler 15 - 17 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Kruse Enemrke  2003              31.08   
  Herlev Svmning  30.91                 
Josephine Holst Vinther  2004              31.20   
  Gentofte Svmme Klub  31.57                 
Mie Bidsted Hansen  2003              34.20   
  Hvidovre Svmme Klub  34.94                 
Nanna Udby Laugesen  2004              34.24   
  Hvidovre Svmme Klub  35.26                 
Anja Xin Andersen  2004              34.68   
  Herlev Svmning  34.85                 
Laura Jrgensen  2004              35.78   
  Helsinge Svmmeklub  37.25                 
Sofie Bak  2003              36.20   
  Hvidovre Svmme Klub  37.72                 
Laura Sonne Steen  2004              41.20   
  Hvidovre Svmme Klub  42.07                 
Caja Cederblad Larsen  2004              41.27   
  Hvidovre Svmme Klub                   
 
Lb 4, 50m Rygsvmning Damer, Finaler 14 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josephine Thomsen  2005              30.87   
  Herlev Svmning  32.46                 
Lrke Dann-Nielsen  2005              32.66   
  Hvidovre Svmme Klub  34.63                 
Signe Eie  2005              34.85   
  Herlev Svmning  36.05                 
Athena Haugsted Pihl  2006              36.07   
  Hillerd Svmmeklub  37.39                 
Julia Tholstrup  2005              36.43   
  Gentofte Svmme Klub  39.47                 
Caroline Henning  2005              36.85   
  Hillerd Svmmeklub  37.32                 
Freya Ry Nielsen  2005              37.36   
  Glostrup Svmmeklub  36.87                 
Rikke Therp  2006              37.68   
  VG 17  38.17                 
Marie Nissov-Johansen  2006              37.81   
  VG 17  38.27                 
10  Regitze Rosenkrantz  2006              38.15   
  Glostrup Svmmeklub  37.66                 
10  Sofija Rnne  2006              38.15   
  Herlev Svmning  40.14                 
12  Helene Friis Fan  2007              38.58   
  Farum Svmmeklub  41.78                 
13  Luna Larsson  2006              39.78   
  Herlev Svmning  44.50                 
14  Liv Waag Kallese  2006              40.07   
  Herlev Svmning  40.67                 
15  Frida Gram Peters  2007              40.08   
  Helsinge Svmmeklub  40.03                 
16  Karoline Dahl Lewinsky  2006              40.32   
  Herlev Svmning  42.41                 
17  Alberte Berner Mikkelsen  2006              41.12   
  Hvidovre Svmme Klub  45.44                 
18  Frederikke Fisker Jensen  2006              41.78   
  Herlev Svmning  46.64                 
19  Isabella Mussi  2006              46.06   
  Herlev Svmning                   
20  Yasmin Thomsen  2007              46.41   
  Helsinge Svmmeklub  49.57                 
21  Emily Amalie Jensen  2007              47.24   
  Helsinge Svmmeklub  47.67                 
22  Eleonora Marsner  2009              47.25   
  Herlev Svmning  45.82                 
23  Anna Sjberg Madsen  2008              48.09   
  Helsinge Svmmeklub  57.86                 
24  Ana Bogdanovic  2008              48.68   
  Herlev Svmning  49.96                 
25  Julie Bjrn-Pedersen  2007              49.36   
  Helsinge Svmmeklub                   
26  Zeline Helsen Lintrup  2007              50.93   
  Hvidovre Svmme Klub  1:01.84                 
27  Asta Rosenkilde-Hansen  2007              53.45   
  Herlev Svmning                   
28  Emily Engvej  2006              1:03.50   
  Herlev Svmning                   
29  Freya Rasmussen  2010              1:04.44   
  Herlev Svmning  1:14.45                 
30  Amalie Witt  2010              1:13.86   
  Herlev Svmning                   
Persille Bervild  2009              DSQ  Ej samtid ber v 25 
  Herlev Svmning                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  10:07 
 
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Christmas Race 2018    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stvne by  2650 Hvidovre    Udskriftstidspunkt  10:17   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  01 december 2018         
 
 
Lb 5, 100m Frisvmning Herrer, Finaler 19 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lorenzo Ortiz Aneiros  1995      25.97        53.49   
  Hvidovre Svmme Klub  50.86                 
                     
Mathias Immerkjr  1999      25.60        53.54   
  VG 17  52.21                 
                     
Owais Hamid  2000      26.87        57.13   
  Hvidovre Svmme Klub  57.43                 
                     
Frederik Holm Wester  2000      29.49        1:00.40   
  Gentofte Svmme Klub  1:01.24                 
                     
 
Lb 5, 100m Frisvmning Herrer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laurits Kenskov  2001      25.39        52.50   
  Herlev Svmning  53.94                 
                     
Felix Lund  2001      25.75        54.13   
  Herlev Svmning  53.54                 
                     
Asbjrn Floor-Bjden  2002      26.45        55.42   
  VG 17  57.13                 
                     
Tobias Davidsen  2003      27.22        56.47   
  VG 17  57.23                 
                     
Carl Magnus Krievs  2002      27.99        57.27   
  VG 17  59.27                 
                     
Marcus Christiansen  2001      27.77        57.53   
  Helsinge Svmmeklub  59.86                 
                     
Peter Holm  2003      27.41        57.54   
  Herlev Svmning  1:00.37                 
                     
Oscar Cleemann  2003      27.47        57.75   
  Hvidovre Svmme Klub  58.56                 
                     
Asger Johansen  2003      27.77        57.92   
  Glostrup Svmmeklub  57.97                 
                     
10  Mads Frederik Eilersen  2001      28.76        1:00.37   
  Gentofte Svmme Klub  1:01.37                 
                     
11  Harald Wiehe Struberg  2003      29.97        1:02.64   
  Herlev Svmning  1:03.97                 
                     
12  Matias Buus Hansen  2003      31.25        1:05.69   
  Karlslunde Tri  1:07.17                 
                     
13  Magnus Bklund Thygesen  2003      32.73        1:08.73   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:09.37                 
                     
14  Oliver Skadhauge  2002      31.53        1:08.89   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:05.84                 
                     
15  Magnus Nielander  2003      32.25        1:10.04   
  Karlslunde Tri  1:11.01                 
                     
16  William Jensen  2002      37.14        1:19.39   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:20.72                 
                     
 
Lb 5, 100m Frisvmning Herrer, Finaler 15 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gabriel Elmedyb  2004      28.09        58.35   
  Herlev Svmning  1:00.67                 
                     
Daniel Bornhft Nielsen  2004      27.24        58.43   
  VG 17  58.93                 
                     
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004      28.33        59.56   
  Hvidovre Svmme Klub  1:00.73                 
                     
Jeppe Bayer Christensen  2005      29.01        59.95   
  Herlev Svmning  1:00.03                 
                     
Morten Lindblom Andersen  2005      28.50        1:00.31   
  Hillerd Svmmeklub  1:01.43                 
                     
Louie Uldall  2005      29.01        1:00.91   
  Hillerd Svmmeklub  1:01.93                 
                     
Mathias Lindgaard  2004      29.71        1:02.29   
  Herlev Svmning  1:02.89                 
                     
Elias Elmedyb  2006      30.37        1:02.84   
  Herlev Svmning  1:07.77                 
                     
Anton Rytter Bech  2005      30.33        1:03.17   
  Hvidovre Svmme Klub  1:04.51                 
                     
10  Asger Bols Jeppesen  2005      30.55        1:03.56   
  Helsinge Svmmeklub  1:06.26                 
                     
11  Mikkel Nyvang Thorngreen  2005      31.74        1:06.60   
  Hillerd Svmmeklub  1:13.25                 
                     
12  Viktor Bernstein  2006      32.06        1:06.78   
  Hvidovre Svmme Klub  1:08.24                 
                     
13  Kristoffer Thaulow  2007      32.56        1:07.36   
  Farum Svmmeklub  1:10.00                 
                     
14  Victor Mller Klitgaard  2006      32.16        1:07.45   
  Helsinge Svmmeklub  1:09.84                 
                     
15  Lasse S. Frederiksen  2006      33.16        1:09.87   
  Helsinge Svmmeklub  1:12.61                 
                     
16  Sebastian Larsen  2006      33.54        1:10.07   
  Hillerd Svmmeklub  1:15.70                 
                     
17  Christian Skriver  2004      33.41        1:11.29   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:10.95                 
                     
18  Jonathan Skadhauge  2005      33.61        1:13.86   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:14.55                 
                     
19  Victor Tvistholm Jrgense  2004      35.68        1:14.21   
  Karlslunde Tri  1:13.76                 
                     
20  Joshua Michael Pedersen  2006      34.76        1:14.68   
  Farum Svmmeklub  1:24.77                 
                     
21  Mathias Bklund Thygesen  2005      35.98        1:15.46   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:22.31                 
                     
22  Asbjrn Nybroe  2006      34.74        1:15.47   
  Hvidovre Svmme Klub  1:19.23                 
                     
23  Mikkel Krohn Olsen  2006      37.82        1:21.08   
  Karlslunde Tri  1:23.05                 
                     
24  Storm Bargmann  2007      40.48        1:22.32   
  Herlev Svmning  1:22.18                 
                     
25  Benjamin Krohn Markussen  2008      37.27        1:22.69   
  Farum Svmmeklub  1:46.46                 
                     
26  Kasper Nielander  2005      40.05        1:23.16   
  Karlslunde Tri  1:27.70                 
                     
27  Stefan Angjelovski  2006      39.25        1:23.27   
  Farum Svmmeklub  1:29.20                 
                     
28  Victor Rnne  2007      41.40        1:24.47   
  Herlev Svmning  1:22.93                 
                     
29  Victor Khl  2009      40.48        1:26.36   
  Helsinge Svmmeklub                   
                     
30  Aksel Kirkelund  2007      42.70        1:26.76   
  Herlev Svmning  1:34.44                 
                     
31  Nicolaj Cortsen  2007      40.94        1:26.93   
  Herlev Svmning  1:36.98                 
                     
32  Nikolaj Pedersen  2007      41.11        1:27.33   
  Helsinge Svmmeklub  1:27.89                 
                     
33  Arn Byrge Hovmand  2009      40.50        1:28.66   
  Helsinge Svmmeklub  1:46.76                 
                     
34  Nicklas strup Fisker  2008      41.59        1:30.66   
  Helsinge Svmmeklub  1:43.01                 
                     
35  Oscar Nielsen  2009      43.90        1:35.95   
  Helsinge Svmmeklub                   
                     
36  Thomas Rnne  2009      45.07        1:38.55   
  Herlev Svmning  1:59.62                 
                     
37  Magne Waag Kallese  2008      48.89        1:44.22   
  Herlev Svmning  1:40.23                 
                     
38  Hansen Rasmus  2007      48.93        1:44.97   
  Karlslunde Tri  1:48.44                 
                     
39  Zakarias Zobel  2009      50.78        1:48.37   
  Herlev Svmning  2:11.30                 
                     
40  Mehmet Fener  2009      51.59        1:50.91   
  Herlev Svmning                   
                     
Esben Rasmussen  2004              DNS   
  VG 17  59.59                 
                     
William Foged  2008              DNS   
  Helsinge Svmmeklub  1:19.88                 
                     
Bertil Mrup Helmudt  2005              DSQ  Tyvstart 
  Farum Svmmeklub  1:44.31                 
                     
Bertil Vinter Winslv  2005              DSQ  Tyvstart 
  Karlslunde Tri  1:19.98                 
                     
Mathias Eie  2009              DSQ  Trk i banetov 
  Herlev Svmning                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  10:17 
 
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Christmas Race 2018    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stvne by  2650 Hvidovre    Udskriftstidspunkt  10:31   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  01 december 2018         
 
 
Lb 6, 100m Brystsvmning Damer, Finaler 18 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Isabel Mass  1998      35.67        1:15.24   
  JGI Svmning  1:12.67                 
                     
Emma Mikkelsen  2001      38.27        1:20.54   
  VG 17  1:18.01                 
                     
Emilia Hffer  2001      48.05        1:44.25   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:42.00                 
                     
Celine Termark Brock  2000              DSQ  Tyvstart 
  Herlev Svmning  1:13.98                 
                     
 
Lb 6, 100m Brystsvmning Damer, Finaler 15 - 17 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Viola Demuth Andersen  2003      36.23        1:17.33   
  Gentofte Svmme Klub  1:17.67                 
                     
Caroline Wiuff Jensen  2004      36.50        1:17.43   
  VG 17  1:16.83                 
                     
Frida Hvirring Kragh  2004      36.61        1:18.87   
  Hvidovre Svmme Klub  1:18.11                 
                     
Clara Carlquist  2003      37.25        1:20.58   
  Gentofte Svmme Klub  1:19.77                 
                     
Amalie Schou  2003      38.60        1:21.70   
  Gentofte Svmme Klub  1:21.49                 
                     
Frederikke Falk-List  2004      39.78        1:23.11   
  Gentofte Svmme Klub  1:23.10                 
                     
Ida Oest  2003      39.52        1:23.78   
  Herlev Svmning  1:23.82                 
                     
Thea F. Johansen  2003      40.88        1:26.26   
  Herlev Svmning  1:24.88                 
                     
Astrid Permin  2003      42.18        1:28.91   
  Gentofte Svmme Klub  1:32.93                 
                     
10  Lise Elton Jokumsen  2004      44.66        1:38.26   
  Hillerd Svmmeklub  1:46.30                 
                     
11  Caja Cederblad Larsen  2004      50.43        1:47.77   
  Hvidovre Svmme Klub  1:51.04                 
                     
 
Lb 6, 100m Brystsvmning Damer, Finaler 14 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amanda Da Silva B. Madsen  2005      37.45        1:18.65   
  Herlev Svmning  1:17.28                 
                     
Olivia Cruse  2005      39.13        1:24.74   
  Hillerd Svmmeklub  1:27.95                 
                     
Gry Emilie Kudsk Olsen  2005      41.58        1:27.34   
  Hvidovre Svmme Klub  1:28.52                 
                     
Anna Blom Bygum  2006      41.52        1:27.42   
  VG 17  1:29.50                 
                     
Leonora M Postgaard  2006      41.38        1:27.82   
  Glostrup Svmmeklub  1:29.01                 
                     
Caroline Henning  2005      41.36        1:28.22   
  Hillerd Svmmeklub  1:34.78                 
                     
Andrea Kiefer-Hansen  2006      41.60        1:28.96   
  Herlev Svmning  1:31.81                 
                     
Ellen Simoni Alfast  2006      43.14        1:31.22   
  Herlev Svmning  1:34.88                 
                     
Sofija Rnne  2006      46.15        1:34.89   
  Herlev Svmning  1:43.90                 
                     
10  Karoline Dahl Lewinsky  2006      45.29        1:37.92   
  Herlev Svmning  1:39.56                 
                     
11  Sofie Lind  2006      46.28        1:39.45   
  Hvidovre Svmme Klub  1:39.79                 
                     
12  Marie Rose  2006      46.45        1:39.60   
  Farum Svmmeklub  1:40.75                 
                     
13  Alberte Berner Mikkelsen  2006      45.31        1:40.96   
  Hvidovre Svmme Klub  1:47.71                 
                     
14  Selma Thomsen Lind  2007      47.32        1:41.43   
  Farum Svmmeklub  1:38.78                 
                     
15  Lucia Borgmann  2007      48.47        1:43.06   
  Farum Svmmeklub  1:44.56                 
                     
16  Rosa Viola My Raagefelt  2007      50.04        1:46.72   
  Hvidovre Svmme Klub  1:53.31                 
                     
17  Kristine Dupont  2007      50.02        1:46.93   
  Herlev Svmning  1:47.14                 
                     
18  Anna Powers  2007      50.25        1:47.33   
  Herlev Svmning  1:47.12                 
                     
19  Liya Arnholtz  2007      49.79        1:47.35   
  Helsinge Svmmeklub                   
                     
20  Mathilde F Handberg  2005      50.35        1:47.54   
  Hvidovre Svmme Klub  1:55.93                 
                     
21  Wilma E L Raagefelt  2008      51.00        1:50.61   
  Hvidovre Svmme Klub  1:50.79                 
                     
22  Isabella Mussi  2006      51.51        1:52.62   
  Herlev Svmning                   
                     
23  Iben Karlsmark  2007      53.71        1:52.98   
  Herlev Svmning  1:54.14                 
                     
24  Nikoline Joy Gringer  2009      52.93        1:54.48   
  Herlev Svmning  2:07.12                 
                     
25  Melani Jesse  2008      54.64        1:55.89   
  Helsinge Svmmeklub  2:02.25                 
                     
26  Zeline Helsen Lintrup  2007      56.36        2:02.37   
  Hvidovre Svmme Klub  1:59.70                 
                     
Agnes Fast  2006              DNS   
  Hvidovre Svmme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  10:31 
 
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Christmas Race 2018    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stvne by  2650 Hvidovre    Udskriftstidspunkt  10:57   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  01 december 2018         
 
 
Lb 7, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler 19 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Immerkjr  1999      30.13        1:01.17   
  VG 17  59.37                 
                     
Thomas Svane-From  2000      29.09        1:01.56   
  Herlev Svmning  1:00.56                 
                     
Casper Davidsen  1999      30.69        1:03.02   
  VG 17  1:04.12                 
                     
Mads Haugrd Hansen  2000      34.02        1:11.78   
  Hvidovre Svmme Klub  1:13.78                 
                     
 
Lb 7, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Haugrd Hansen  2002      31.11        1:05.03   
  Hvidovre Svmme Klub  1:06.05                 
                     
Carl Magnus Krievs  2002      32.86        1:07.42   
  VG 17  1:08.22                 
                     
Thor Bols Jeppesen  2002      33.21        1:08.39   
  Helsinge Svmmeklub  1:12.29                 
                     
Christoffer Skinhj  2003      33.27        1:09.62   
  Gentofte Svmme Klub  1:11.17                 
                     
 
Lb 7, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler 15 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004      33.06        1:06.93   
  Hvidovre Svmme Klub  1:08.82                 
                     
Mathias Lindgaard  2004      34.89        1:11.50   
  Herlev Svmning  1:13.15                 
                     
Anton Rytter Bech  2005      34.49        1:11.58   
  Hvidovre Svmme Klub  1:17.67                 
                     
Anton Skov Grell  2004      35.20        1:12.74   
  Glostrup Svmmeklub  1:14.40                 
                     
Sofus Norby Larsson  2004      37.41        1:17.43   
  Herlev Svmning  1:20.82                 
                     
Jonathan Skadhauge  2005      38.38        1:18.21   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:15.67                 
                     
Victor Christiansen  2004      39.43        1:19.38   
  Helsinge Svmmeklub  1:28.90                 
                     
Mathias Bidsted Hansen  2006      40.10        1:23.40   
  Hvidovre Svmme Klub  1:27.13                 
                     
Oscar Hck Just  2006      39.98        1:23.60   
  Farum Svmmeklub  1:26.89                 
                     
10  Asger Bols Jeppesen  2005      40.86        1:24.28   
  Helsinge Svmmeklub  1:20.25                 
                     
11  Christian Skriver  2004      41.69        1:25.59   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
12  Nicklas Kolt Kbsted  2006      41.07        1:26.31   
  Helsinge Svmmeklub  1:30.06                 
                     
13  Nikolaj Assentoft Brandt  2007      43.44        1:27.73   
  Helsinge Svmmeklub  1:28.05                 
                     
14  Benjamin Schultz Hansen  2005      42.57        1:31.36   
  Farum Svmmeklub  1:32.26                 
                     
15  Viktor Nymark Fge  2008      47.56        1:38.21   
  Herlev Svmning  1:39.28                 
                     
16  Nikolaj Bandsholm  2007      49.40        1:39.77   
  Hvidovre Svmme Klub  1:44.14                 
                     
17  Jonas Pelle Christensen  2009      50.11        1:43.77   
  Herlev Svmning  1:41.48                 
                     
18  Bertil Mrup Helmudt  2005      50.53        1:44.80   
  Farum Svmmeklub  1:45.70                 
                     
Esben Rasmussen  2004              DNS   
  VG 17  1:11.84                 
                     
William Foged  2008              DNS   
  Helsinge Svmmeklub  1:42.33                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  10:57 
 
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Christmas Race 2018    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stvne by  2650 Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:07   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  01 december 2018         
 
 
Lb 8, 50m Frisvmning Damer, Finaler 18 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Kepp Jensen  2000              24.93   
  JGI Svmning  24.97                 
Sarah Missing  2001              27.69   
  VG 17  26.96                 
Cecilie Wiuff  2000              27.80   
  JGI Svmning  27.37                 
Katja Korbo Petersson  2001              27.81   
  JGI Svmning  27.35                 
Stine Eskebo Nielsen  2001              29.44   
  VG 17  29.24                 
Alberte M Hansen  2000              29.95   
  Herlev Svmning  29.45                 
Emilia Hffer  2001              34.32   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  32.86                 
Jasmin Danielsen  2001              40.40   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  40.92                 
 
Lb 8, 50m Frisvmning Damer, Finaler 15 - 17 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Kruse Enemrke  2003              28.10   
  Herlev Svmning  28.73                 
Nicoline Ingeman-Petersen  2002              28.29   
  Herlev Svmning  28.23                 
Emma Vega Thorsen  2004              28.66   
  VG 17  28.88                 
Mie Bidsted Hansen  2003              28.82   
  Hvidovre Svmme Klub  28.64                 
Frederikke Falk-List  2004              28.95   
  Gentofte Svmme Klub  28.68                 
Emilie Holst Lange  2002              29.29   
  Gentofte Svmme Klub  28.67                 
Laura Jrgensen  2004              29.40   
  Helsinge Svmmeklub  29.99                 
Anne Sofie Devantier  2004              29.60   
  Hvidovre Svmme Klub                   
Anna Marie Nielsen  2004              29.89   
  Hvidovre Svmme Klub  29.52                 
10  Anja Xin Andersen  2004              29.95   
  Herlev Svmning  30.25                 
11  Nanna Udby Laugesen  2004              30.05   
  Hvidovre Svmme Klub  30.92                 
12  Frida Hvirring Kragh  2004              30.14   
  Hvidovre Svmme Klub  29.91                 
13  Thea F. Johansen  2003              30.15   
  Herlev Svmning  29.00                 
14  Ida Hebeltoft  2003              30.70   
  Herlev Svmning  30.37                 
15  Sofie Bak  2003              31.40   
  Hvidovre Svmme Klub  31.72                 
16  Amalie Lund  2004              32.70   
  Helsinge Svmmeklub  31.79                 
17  Emma Jacobsen  2004              33.47   
  Karlslunde Tri  34.10                 
18  Laura Sonne Steen  2004              34.64   
  Hvidovre Svmme Klub  34.66                 
19  Julie Gerner Knudsen  2002              35.51   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
20  Camilla Erdal  2002              36.41   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  36.13                 
 
Lb 8, 50m Frisvmning Damer, Finaler 14 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josephine Thomsen  2005              27.89   
  Herlev Svmning  28.35                 
Lrke Dann-Nielsen  2005              29.52   
  Hvidovre Svmme Klub  31.00                 
Amanda Da Silva B. Madsen  2005              29.62   
  Herlev Svmning  29.43                 
Mikkeline Timmerman  2005              29.79   
  Hvidovre Svmme Klub  29.88                 
Signe Eie  2005              30.06   
  Herlev Svmning  30.32                 
Kaja Waag Kallese  2005              30.96   
  Herlev Svmning  32.69                 
Rebecca Chur Fischer  2005              31.29   
  Gentofte Svmme Klub  31.25                 
Maica Jensen  2006              31.66   
  Hvidovre Svmme Klub  31.70                 
Nicoline Mrch Andersen  2005              31.68   
  Hvidovre Svmme Klub  31.88                 
10  Frida Gram Peters  2007              31.94   
  Helsinge Svmmeklub  32.48                 
11  Angela Bang Svendsen  2008              31.96   
  Hvidovre Svmme Klub  31.75                 
12  Aurora Troldahl Jakobsen  2005              33.02   
  Helsinge Svmmeklub  33.07                 
13  Rikke Parkhi  2006              33.13   
  Hvidovre Svmme Klub  32.44                 
14  Sophie Hartwig-Porsdal  2006              33.52   
  Herlev Svmning  35.16                 
15  Luna Larsson  2006              34.00   
  Herlev Svmning  33.90                 
16  Alberte Berner Mikkelsen  2006              34.85   
  Hvidovre Svmme Klub  35.64                 
17  Isabella Borgmann  2005              34.90   
  Farum Svmmeklub  37.10                 
17  Karoline Dahl Lewinsky  2006              34.90   
  Herlev Svmning  34.25                 
19  Wilma E L Raagefelt  2008              35.87   
  Hvidovre Svmme Klub  36.19                 
20  Marie Rose  2006              35.97   
  Farum Svmmeklub  36.65                 
21  Emily Amalie Jensen  2007              36.54   
  Helsinge Svmmeklub  36.49                 
22  Mathilde F Handberg  2005              36.94   
  Hvidovre Svmme Klub  39.13                 
23  Rosa Viola My Raagefelt  2007              37.01   
  Hvidovre Svmme Klub  37.84                 
24  Lucia Borgmann  2007              37.15   
  Farum Svmmeklub  36.35                 
25  Yasmin Thomsen  2007              37.56   
  Helsinge Svmmeklub  37.74                 
26  Liya Arnholtz  2007              37.85   
  Helsinge Svmmeklub  38.32                 
27  Selma Thomsen Lind  2007              38.36   
  Farum Svmmeklub  44.95                 
28  Julie Bjrn-Pedersen  2007              39.99   
  Helsinge Svmmeklub                   
28  Katharina Zobel  2007              39.99   
  Herlev Svmning  41.26                 
30  Asta Rosenkilde-Hansen  2007              40.37   
  Herlev Svmning                   
31  Filippa Tvistholm Jrgensen  2008              41.24   
  Karlslunde Tri  41.35                 
32  Annabella Holm Ciampi  2009              41.37   
  Farum Svmmeklub  41.24                 
33  Ana Bogdanovic  2008              42.92   
  Herlev Svmning                   
34  Anna Sjberg Madsen  2008              43.30   
  Helsinge Svmmeklub  41.54                 
35  Persille Bervild  2009              50.83   
  Herlev Svmning  52.29                 
36  Emily Engvej  2006              57.24   
  Herlev Svmning                   
37  Amalie Witt  2010              1:01.94   
  Herlev Svmning  1:11.04                 
38  Freya Rasmussen  2010              1:06.21   
  Herlev Svmning  1:29.76                 
Lisa Lundgaard Andersen  2007              DNS   
  Herlev Svmning                   
Sofia Jacobsen  2006              DSQ  Tyvstart 
  Karlslunde Tri  36.23                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  11:07 
 
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Christmas Race 2018    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stvne by  2650 Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:32   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  01 december 2018         
 
 
Lb 9, 400m Frisvmning Herrer, Finaler 99 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Jacobsen  1997      58.27  2:03.70  3:09.59    4:15.55   
  Hvidovre Svmme Klub  4:17.85                 
                     
Mathias Immerkjr  1999      58.14  2:03.78  3:10.35    4:17.78   
  VG 17  4:14.02                 
                     
Andreas Gram Peters  2001      1:02.06  2:09.19  3:15.35    4:21.18   
  Helsinge Svmmeklub  4:40.38                 
                     
Gabriel Elmedyb  2004      1:03.71  2:11.92  3:19.32    4:24.31   
  Herlev Svmning  4:37.76                 
                     
Xander Pontoppidan  2003      1:04.58  2:13.18  3:22.23    4:31.65   
  Hvidovre Svmme Klub  4:34.07                 
                     
Lukas Frederiksen  2004      1:04.81  2:15.19  3:24.81    4:34.76   
  Helsinge Svmmeklub  4:43.33                 
                     
Marius Kjr Hoelgaard  2004      1:04.79  2:15.19  3:26.79    4:37.18   
  Hvidovre Svmme Klub  4:41.88                 
                     
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004      1:06.48  2:18.91  3:30.71    4:39.51   
  Hvidovre Svmme Klub  4:43.77                 
                     
Jeppe Bayer Christensen  2005      1:06.79  2:19.04  3:30.82    4:40.23   
  Herlev Svmning  4:56.10                 
                     
10  Frederik Holm Wester  2000      1:07.45  2:18.88  3:31.00    4:42.77   
  Gentofte Svmme Klub  4:42.52                 
                     
11  Owais Hamid  2000      1:06.26  2:18.78  3:36.25    4:51.69   
  Hvidovre Svmme Klub  4:48.10                 
                     
12  Bertram T. Aunsholm  2004      1:09.65  2:23.77  3:38.73    4:52.36   
  Hvidovre Svmme Klub  4:57.57                 
                     
13  Mads Frederik Eilersen  2001      1:08.70  2:23.26  3:39.57    4:56.77   
  Gentofte Svmme Klub  5:00.47                 
                     
14  Tobias Frederiksen  2006      1:10.42  2:27.80  3:45.57    5:02.55   
  Helsinge Svmmeklub  5:52.40                 
                     
15  Magnus Hartmann Mortensen  2005      1:09.80  2:26.64  3:45.76    5:04.00   
  Hvidovre Svmme Klub  5:27.46                 
                     
16  Viktor Bernstein  2006      1:15.37  2:35.18  3:55.01    5:12.42   
  Hvidovre Svmme Klub  5:19.88                 
                     
17  Scott Foged  2005      1:14.94  2:35.43  3:57.73    5:18.00   
  Helsinge Svmmeklub  5:57.23                 
                     
18  Emil Kruse Enemrke  2005      1:15.35  2:38.95  4:04.31    5:28.57   
  Herlev Svmning  5:53.77                 
                     
19  Matias Buus Hansen  2003      1:14.91  2:39.34  4:06.32    5:31.33   
  Karlslunde Tri  5:32.76                 
                     
20  Mathias Bidsted Hansen  2006      1:17.77  2:42.23  4:07.01    5:31.44   
  Hvidovre Svmme Klub  5:45.20                 
                     
21  Frederik Stubbe Lundsby  2004      1:17.99  2:43.68  4:09.33    5:33.25   
  Gentofte Svmme Klub  5:48.99                 
                     
22  Emanuele Holm Ciampi  2006      1:24.58  2:54.40  4:22.49    5:49.96   
  Farum Svmmeklub                   
                     
23  Victor Tvistholm Jrgense  2004      1:20.27  2:51.65  4:26.63    6:00.26   
  Karlslunde Tri  6:24.54                 
                     
24  Asbjrn Nybroe  2006      1:20.96  2:53.24  4:28.65    6:02.15   
  Hvidovre Svmme Klub                   
                     
25  Nikolaj Bandsholm  2007      1:29.93  3:07.77  4:41.67    6:11.41   
  Hvidovre Svmme Klub                   
                     
26  Mikkel Krohn Olsen  2006      1:27.96  3:06.43  4:45.60    6:22.71   
  Karlslunde Tri  6:30.00                 
                     
27  Bertil Vinter Winslv  2005      1:26.96  3:08.51  4:52.08    6:33.67   
  Karlslunde Tri  6:51.12                 
                     
28  Kasper Nielander  2005      1:32.91  3:15.31  5:50.93    6:34.58   
  Karlslunde Tri  6:47.35                 
                     
29  Louis Ellinghaus  2008      1:30.73  3:13.42  4:57.89    6:37.48   
  Hvidovre Svmme Klub                   
                     
30  Hansen Rasmus  2007      1:48.21  4:48.26  6:51.43    7:47.73   
  Karlslunde Tri  8:00.00                 
                     
Magnus Nielander  2003              DSQ  Tyvstart 
  Karlslunde Tri  6:19.30                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  11:32 
 
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Christmas Race 2018    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stvne by  2650 Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:40   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  01 december 2018         
 
 
Lb 10, 50m Brystsvmning Damer, Finaler 18 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederikke Mertins  2000              33.77   
  Hvidovre Svmme Klub  36.15                 
Isabel Mass  1998              34.84   
  JGI Svmning  34.96                 
Jamilla Bistrup  2001              38.08   
  Hvidovre Svmme Klub                   
 
Lb 10, 50m Brystsvmning Damer, Finaler 15 - 17 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frida Hvirring Kragh  2004              35.86   
  Hvidovre Svmme Klub  35.73                 
Nicoline Ingeman-Petersen  2002              37.23   
  Herlev Svmning  36.46                 
Amalie Schou  2003              37.55   
  Gentofte Svmme Klub  38.15                 
Caroline Vang-Jensen  2003              37.95   
  Gentofte Svmme Klub  38.11                 
Frederikke Falk-List  2004              38.87   
  Gentofte Svmme Klub  37.82                 
Julie Gerner Knudsen  2002              44.45   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
Camilla Erdal  2002              54.91   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  55.21                 
 
Lb 10, 50m Brystsvmning Damer, Finaler 14 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ella Gohr Metz  2005              37.67   
  VG 17  38.72                 
Olivia Cruse  2005              39.21   
  Hillerd Svmmeklub  40.46                 
Rikke Therp  2006              39.59   
  VG 17  40.62                 
Caroline Henning  2005              39.86   
  Hillerd Svmmeklub  43.08                 
Freya Ry Nielsen  2005              40.45   
  Glostrup Svmmeklub  38.86                 
Marie Nissov-Johansen  2006              41.09   
  VG 17  41.14                 
Anna Blom Bygum  2006              41.54   
  VG 17  41.68                 
Gry Emilie Kudsk Olsen  2005              41.87   
  Hvidovre Svmme Klub  42.39                 
Andrea Kiefer-Hansen  2006              41.95   
  Herlev Svmning  41.34                 
10  Julia Tholstrup  2005              42.63   
  Gentofte Svmme Klub  47.00                 
11  Nicoline Mrch Andersen  2005              43.23   
  Hvidovre Svmme Klub  44.13                 
12  Signe Eie  2005              43.77   
  Herlev Svmning  47.91                 
13  Angela Bang Svendsen  2008              43.78   
  Hvidovre Svmme Klub  45.95                 
14  Helena Honore  2007              45.47   
  Herlev Svmning  51.29                 
15  Selma Thomsen Lind  2007              47.14   
  Farum Svmmeklub  53.34                 
16  Lucia Borgmann  2007              47.54   
  Farum Svmmeklub  50.42                 
17  Mathilde F Handberg  2005              49.53   
  Hvidovre Svmme Klub  50.44                 
18  Katrine Dresler Aleksic  2007              51.06   
  Herlev Svmning  53.00                 
19  Melani Jesse  2008              55.59   
  Helsinge Svmmeklub  53.77                 
20  Amalie Witt  2010              1:12.63   
  Herlev Svmning  1:23.42                 
21  Freya Rasmussen  2010              1:13.82   
  Herlev Svmning  1:19.86                 
Agnes Fast  2006              DNS   
  Hvidovre Svmme Klub  55.57                 
Lisa Lundgaard Andersen  2007              DNS   
  Herlev Svmning                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  11:40 
 
Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Christmas Race 2018    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stvne by  2650 Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:57   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  01 december 2018         
 
 
Lb 11, 100m Butterfly Herrer, Finaler 19 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lars Thor Srensen  1999      26.68        57.21   
  VG 17  57.45                 
                     
Thomas Svane-From  2000      27.80        1:00.12   
  Herlev Svmning  59.02                 
                     
Mads Haugrd Hansen  2000      27.95        1:01.31   
  Hvidovre Svmme Klub  1:02.06                 
                     
Frederik Junker Neldeberg  2000      28.33        1:01.46   
  Helsinge Svmmeklub  1:01.87                 
                     
Mathias Immerkjr  1999      28.76        1:02.05   
  VG 17  1:03.04                 
                     
Sebastian Bidstrup Lantz  1999      28.53        1:02.73   
  VG 17  1:00.87                 
                     
 
Lb 11, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laurits Kenskov  2001      26.48        56.64   
  Herlev Svmning  57.02                 
                     
Frederik Bojesen  2002      26.81        57.77   
  JGI Svmning  57.04                 
                     
Asger Johansen  2003      29.66        1:03.81   
  Glostrup Svmmeklub  1:05.26                 
                     
Oscar Cleemann  2003      28.87        1:04.08   
  Hvidovre Svmme Klub  1:06.71                 
                     
Victor Bendix Beiter  2001      29.36        1:04.14   
  Herlev Svmning  1:01.32                 
                     
Tobias Davidsen  2003      29.15        1:04.28   
  VG 17  1:07.15                 
                     
Oskar Skov Grell  2002      30.32        1:06.23   
  Glostrup Svmmeklub  1:05.90                 
                     
Marcus Christiansen  2001      30.80        1:06.72   
  Helsinge Svmmeklub  1:08.79                 
                     
Mathias Parkhi  2003      31.12        1:07.45   
  Hvidovre Svmme Klub  1:08.26                 
                     
10  Peter Holm  2003      31.00        1:08.73   
  Herlev Svmning  1:17.66                 
                     
 
Lb 11, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Louie Uldall  2005      32.47        1:08.92   
  Hillerd Svmmeklub  1:12.32                 
                     
Elias Elmedyb  2006      33.19        1:10.77   
  Herlev Svmning  1:15.92                 
                     
Anton Skov Grell  2004      33.16        1:10.92   
  Glostrup Svmmeklub  1:11.90                 
                     
Theodor Mller  2005      33.21        1:11.41   
  VG 17  1:17.56                 
                     
Emil Gram Peters  2005      33.80        1:13.90   
  Helsinge Svmmeklub  1:20.72                 
                     
Sofus Norby Larsson  2004      36.31        1:17.85   
  Herlev Svmning                   
                     
Viktor Junker Neldeberg  2004      35.39        1:18.86   
  Helsinge Svmmeklub                   
                     
Asbjrn Nybroe  2006      35.92        1:21.46   
  Hvidovre Svmme Klub                   
                     
Victor Mller Klitgaard  2006      38.57        1:24.49   
  Helsinge Svmmeklub  1:47.54                 
                     
10  Mathias Toft Cortsen  2005      38.02        1:24.89   
  Herlev Svmning  1:27.46                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  11:57 
 
Resultat Lb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Christmas Race 2018    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stvne by  2650 Hvidovre    Udskriftstidspunkt  12:12   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  01 december 2018         
 
 
Lb 12, 50m Butterfly Damer, Finaler 18 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Missing  2001              29.87   
  VG 17  28.96                 
Katja Korbo Petersson  2001              30.47   
  JGI Svmning  30.65                 
Celine Termark Brock  2000              30.80   
  Herlev Svmning  30.55                 
Emma Mikkelsen  2001              31.52   
  VG 17  31.32                 
Jamilla Bistrup  2001              DNS   
  Hvidovre Svmme Klub                   
Silja Nielsdttir Hansen  2001              DNS   
  Hvidovre Svmme Klub                   
 
Lb 12, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 - 17 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Wrist-Elkjr  2003              29.37   
  Herlev Svmning  30.19                 
Josephine Holst Vinther  2004              30.20   
  Gentofte Svmme Klub  30.05                 
Caroline Wiuff Jensen  2004              30.37   
  VG 17  30.76                 
Amalie Kruse Enemrke  2003              30.46   
  Herlev Svmning  29.55                 
Emma Vega Thorsen  2004              31.61   
  VG 17  30.93                 
Anja Xin Andersen  2004              31.73   
  Herlev Svmning  32.15                 
Caroline Vang-Jensen  2003              32.99   
  Gentofte Svmme Klub  32.88                 
Anne Sofie Devantier  2004              33.20   
  Hvidovre Svmme Klub                   
Mie Bidsted Hansen  2003              33.23   
  Hvidovre Svmme Klub                   
10  Emma Kjer Rasmussen  2004              34.11   
  Hvidovre Svmme Klub  34.04                 
11  Sofie Bak  2003              34.53   
  Hvidovre Svmme Klub  36.39                 
12  Ida Hebeltoft  2003              36.36   
  Herlev Svmning  34.70                 
13  Caja Cederblad Larsen  2004              41.51   
  Hvidovre Svmme Klub                   
Anna Marie Nielsen  2004              DNS   
  Hvidovre Svmme Klub  31.79                 
 
Lb 12, 50m Butterfly Damer, Finaler 14 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amanda Da Silva B. Madsen  2005              30.80   
  Herlev Svmning  31.39                 
Rebecca Chur Fischer  2005              32.76   
  Gentofte Svmme Klub  32.93                 
Freya Ry Nielsen  2005              34.08   
  Glostrup Svmmeklub  33.62                 
Natascha Packert-Frandsen  2005              34.51   
  VG 17  34.07                 
Athena Haugsted Pihl  2006              34.54   
  Hillerd Svmmeklub  36.93                 
Silje Lyse Legaard  2006              34.80   
  Hillerd Svmmeklub  36.71                 
Mikkeline Timmerman  2005              34.83   
  Hvidovre Svmme Klub  34.89                 
Rikke Parkhi  2006              35.00   
  Hvidovre Svmme Klub  35.08                 
Marie Nissov-Johansen  2006              35.51   
  VG 17  35.66                 
10  Arendse Arrild Lyngfeldt  2006              36.08   
  Hillerd Svmmeklub  36.17                 
11  Ellen Simoni Alfast  2006              37.18   
  Herlev Svmning  36.00                 
12  Andrea Kiefer-Hansen  2006              37.39   
  Herlev Svmning  36.84                 
13  Katrine Dresler Aleksic  2007              38.12   
  Herlev Svmning  37.42                 
14  Liv Waag Kallese  2006              39.20   
  Herlev Svmning  44.08                 
14  Sophie Hartwig-Porsdal  2006              39.20   
  Herlev Svmning  40.30                 
16  Frederikke Fisker Jensen  2006              39.79   
  Herlev Svmning  43.93                 
17  Helene Friis Fan  2007              43.54   
  Farum Svmmeklub                   
18  Emma Mlholm  2005              44.70   
  Hillerd Svmmeklub  42.66                 
19  Wilma E L Raagefelt  2008              47.18   
  Hvidovre Svmme Klub  43.82                 
20  Rosa Viola My Raagefelt  2007              47.98   
  Hvidovre Svmme Klub  47.24                 
21  Isabella Borgmann  2005              48.78   
  Farum Svmmeklub                   
22  Eleonora Marsner  2009              48.96   
  Herlev Svmning  56.85                 
23  Annabella Holm Ciampi  2009              52.01   
  Farum Svmmeklub                   
24  Asta Rosenkilde-Hansen  2007              55.13   
  Herlev Svmning                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  12:12 
 
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Christmas Race 2018    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stvne by  2650 Hvidovre    Udskriftstidspunkt  12:25   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  01 december 2018         
 
 
Lb 13, 4X50m Medley Herrer, Finaler 99 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Vg17 H  2019              1:48.69   
  VG 17  1:53.20                 
  Sebastian Bidstrup Lantz  1999      27.69        27.69   
  Casper Davidsen  1999      30.27        57.96   
  Lars Thor Srensen  1999      25.94        1:23.90   
  Asbjrn Floor-Bjden  2002      24.79        1:48.69   
                     
Hvidovre Im 1  2007              1:51.78   
  Hvidovre Svmme Klub                   
  Oscar Cleemann  2003      29.98        29.98   
  Owais Hamid  2000      32.22        1:02.20   
  Lorenzo Ortiz Aneiros  1995      25.83        1:28.03   
  Oliver Jacobsen  1997      23.75        1:51.78   
                     
Hvidovre Im 2  2007              1:58.64   
  Hvidovre Svmme Klub                   
  Xander Pontoppidan  2003      32.94        32.94   
  Mads Haugrd Hansen  2000      31.92        1:04.86   
  Gustav Haugrd Hansen  2002      26.75        1:31.61   
  Mathias Parkhi  2003      27.03        1:58.64   
                     
Herlev Kngte  2004              2:06.26   
  Herlev Svmning  2:02.42                 
  Gabriel Elmedyb  2004      31.91        31.91   
  Emil Kruse Enemrke  2005      36.52        1:08.43   
  Mathias Lindgaard  2004      29.43        1:37.86   
  Jeppe Bayer Christensen  2005      28.40        2:06.26   
                     
Hvidovre Im 3  2007              2:09.03   
  Hvidovre Svmme Klub                   
  Anton Rytter Bech  2005      33.97        33.97   
  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004      35.44        1:09.41   
  Marius Kjr Hoelgaard  2004      30.47        1:39.88   
  Bertram T. Aunsholm  2004      29.15        2:09.03   
                     
Gentofte Drenge 1  2019              2:09.52   
  Gentofte Svmme Klub  2:08.00                 
  Frederik Holm Wester  2000      35.88        35.88   
  Alexander Griffin  2004      36.40        1:12.28   
  Christoffer Skinhj  2003      29.70        1:41.98   
  Mads Frederik Eilersen  2001      27.54        2:09.52   
                     
Stt-Julebukke  2002              2:16.66   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:18.00                 
  Jonathan Skadhauge  2005      35.58        35.58   
  Mathias Bklund Thygesen  2005      40.73        1:16.31   
  Oliver Skadhauge  2002      31.11        1:47.42   
  Magnus Bklund Thygesen  2003      29.24        2:16.66   
                     
Farum Drenge 1  2019              2:32.43   
  Farum Svmmeklub  2:30.99                 
  Oscar Hck Just  2006      37.87        37.87   
  Kristoffer Thaulow  2007      38.19        1:16.06   
  Joshua Michael Pedersen  2006      42.21        1:58.27   
  Emanuele Holm Ciampi  2006      34.16        2:32.43   
                     
Herlev Talent Drenge 1  2006              3:02.12   
  Herlev Svmning  2:52.00                 
  Aksel Kirkelund  2007      48.35        48.35   
  Storm Bargmann  2007      47.34        1:35.69   
  Viktor Nymark Fge  2008      48.44        2:24.13   
  Victor Rnne  2007      37.99        3:02.12   
                     
10  Herlev Talent Drenge 2  2006              3:33.48   
  Herlev Svmning  3:08.00                 
  Magne Waag Kallese  2008      48.52        48.52   
  Zakarias Zobel  2009      1:06.71        1:55.23   
  Jonas Pelle Christensen  2009      55.27        2:50.50   
  Thomas Rnne  2009      42.98        3:33.48   
                     
Farum Drenge 2  2019              DSQ  asynk ben i fly 
  Farum Svmmeklub  2:46.99                 
  Benjamin Schultz Hansen  2005      41.17        41.17   
  Stefan Angjelovski  2006      49.19        1:30.36   
                     
Herlev Junior 1  2001              DSQ  ej fort bev 25 m 
  Herlev Svmning  1:43.00                 
                     
Hvidovre Im 4  2007              DSQ  asym ben i bryst 
  Hvidovre Svmme Klub                   
  Mathias Bidsted Hansen  2006      39.95        39.95   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  12:25 
 
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Christmas Race 2018    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stvne by  2650 Hvidovre    Udskriftstidspunkt  12:25   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  01 december 2018         
 
 
Lb 14, 4X50m Medley Damer, Finaler 99 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
A6 Damer  1998              1:57.19   
  JGI Svmning  1:53.00                 
  Lrke Toft Ruby  1999      30.26        30.26   
  Isabel Mass  1998      34.22        1:04.48   
  Cecilie Wiuff  2000      28.14        1:32.62   
  Julie Kepp Jensen  2000      24.57        1:57.19   
                     
Herlev Junior  2002              2:02.55   
  Herlev Svmning  2:04.00                 
  Nicoline Ingeman-Petersen  2002      30.78        30.78   
  Anja Xin Andersen  2004      35.23        1:06.01   
  Amalie Kruse Enemrke  2003      29.37        1:35.38   
  Anna Wrist-Elkjr  2003      27.17        2:02.55   
                     
Vg17 D  2019              2:07.66   
  VG 17  2:04.30                 
  Stine Eskebo Nielsen  2001      32.98        32.98   
  Emma Mikkelsen  2001      36.71        1:09.69   
  Caroline Wiuff Jensen  2004      29.61        1:39.30   
  Emma Vega Thorsen  2004      28.36        2:07.66   
                     
Gentofte Piger 1  2019              2:09.19   
  Gentofte Svmme Klub  1:58.00                 
  Amalie Schou  2003      32.59        32.59   
  Clara Carlquist  2003      34.96        1:07.55   
  Viola Demuth Andersen  2003      32.75        1:40.30   
  Caroline Vang-Jensen  2003      28.89        2:09.19   
                     
Hvidovre Im 1  2019              2:09.76   
  Hvidovre Svmme Klub                   
  Frederikke Mertins  2000      31.72        31.72   
  Frida Hvirring Kragh  2004      36.74        1:08.46   
  Anna Marie Nielsen  2004      31.89        1:40.35   
  Mie Bidsted Hansen  2003      29.41        2:09.76   
                     
Herlev Piger 1  2005              2:11.95   
  Herlev Svmning  2:10.42                 
  Signe Eie  2005      34.89        34.89   
  Amanda Da Silva B. Madsen  2005      36.86        1:11.75   
  Josephine Thomsen  2005      29.47        1:41.22   
  Kaja Waag Kallese  2005      30.73        2:11.95   
                     
Hvidovre Im 2  2019              2:14.15   
  Hvidovre Svmme Klub                   
  Lrke Dann-Nielsen  2005      33.57        33.57   
  Sofie Bak  2003      38.50        1:12.07   
  Anne Sofie Devantier  2004      32.31        1:44.38   
  Mikkeline Timmerman  2005      29.77        2:14.15   
                     
Herlev Piger 2  2005              2:30.63   
  Herlev Svmning  2:35.42                 
  Andrea Kiefer-Hansen  2006      37.80        37.80   
  Ellen Simoni Alfast  2006      41.78        1:19.58   
  Sofija Rnne  2006      37.54        1:57.12   
  Sophie Hartwig-Porsdal  2006      33.51        2:30.63   
                     
Hvidovre Im 3  2019              2:31.52   
  Hvidovre Svmme Klub                   
  Maica Jensen  2006      38.09        38.09   
  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005      42.28        1:20.37   
  Rikke Parkhi  2006      36.30        1:56.67   
  Caja Cederblad Larsen  2004      34.85        2:31.52   
                     
10  Stt-Kagekoner  2001              2:37.86   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:40.00                 
  Julie Gerner Knudsen  2002      41.13        41.13   
  Anna Maria Madsen  2004      39.50        1:20.63   
  Emilia Hffer  2001      38.78        1:59.41   
  Camilla Erdal  2002      38.45        2:37.86   
                     
11  Farum Piger 1  2019              2:41.89   
  Farum Svmmeklub  2:31.99                 
  Helene Friis Fan  2007      39.80        39.80   
  Selma Thomsen Lind  2007      47.02        1:26.82   
  Lucia Borgmann  2007      39.99        2:06.81   
  Marie Rose  2006      35.08        2:41.89   
                     
12  Herlev Talent Piger 1  2005              2:48.91   
  Herlev Svmning  2:45.60                 
  Katharina Zobel  2007      47.48        47.48   
  Helena Honore  2007      47.16        1:34.64   
  Katrine Dresler Aleksic  2007      39.88        2:14.52   
  Kristine Dupont  2007      34.39        2:48.91   
                     
13  Herlev Talent Piger 2  2005              3:07.69   
  Herlev Svmning  2:59.00                 
  Anna Powers  2007      49.75        49.75   
  Isabella Mussi  2006      50.88        1:40.63   
  Iben Karlsmark  2007      46.41        2:27.04   
  Asta Rosenkilde-Hansen  2007      40.65        3:07.69   
                     
14  Hvidovre Im 4  2019              3:08.04   
  Hvidovre Svmme Klub                   
  Rosa Viola My Raagefelt  2007      48.26        48.26   
  Wilma E L Raagefelt  2008      50.58        1:38.84   
  Zeline Helsen Lintrup  2007      57.02        2:35.86   
  Angela Bang Svendsen  2008      32.18        3:08.04   
                     
15  Herlev Talent Piger 3  2005              3:22.19   
  Herlev Svmning  3:09.00                 
  Ana Bogdanovic  2008      48.96        48.96   
  Nikoline Joy Gringer  2009      53.25        1:42.21   
  Eleonora Marsner  2009      50.17        2:32.38   
  Persille Bervild  2009      49.81        3:22.19   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  12:25 
 
Resultat Lb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Christmas Race 2018    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stvne by  2650 Hvidovre    Udskriftstidspunkt  14:24   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  01 december 2018         
 
 
Lb 15, 4X50m Medley Mix, Finaler 99 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Herlev Junior 1  2002              1:54.57   
  Herlev Svmning  1:55.00                 
  Nicoline Ingeman-Petersen  2002      30.98        30.98   
  Victor Bendix Beiter  2001      31.76        1:02.74   
  Tobias Dan Hansen  2002      24.42        1:27.16   
  Anna Wrist-Elkjr  2003      27.41        1:54.57   
                     
Herlev Junior 2  2001              1:54.96   
  Herlev Svmning                   
  Thea F. Johansen  2003      31.52        31.52   
  Amalie Kruse Enemrke  2003      33.87        1:05.39   
  Laurits Kenskov  2001      25.76        1:31.15   
  Felix Lund  2001      23.81        1:54.96   
                     
Herlev Senior  2000              2:02.91   
  Herlev Svmning  1:55.00                 
  Alberte M Hansen  2000      35.65        35.65   
  Celine Termark Brock  2000      35.16        1:10.81   
  Thomas Svane-From  2000      26.54        1:37.35   
  Peter Holm  2003      25.56        2:02.91   
                     
Hvidovre Im Mix 3  2019              2:04.41   
  Hvidovre Svmme Klub                   
  Owais Hamid  2000      30.80        30.80   
  Sofie Bak  2003      38.11        1:08.91   
  Jamilla Bistrup  2001      31.28        1:40.19   
  Gustav Haugrd Hansen  2002      24.22        2:04.41   
                     
Hvidovre Im Mix 2  2019              2:05.37   
  Hvidovre Svmme Klub                   
  Oscar Cleemann  2003      30.11        30.11   
  Mathias Parkhi  2003      34.52        1:04.63   
  Anna Marie Nielsen  2004      32.13        1:36.76   
  Mie Bidsted Hansen  2003      28.61        2:05.37   
                     
Herlev rgang 1  2005              2:06.04   
  Herlev Svmning  2:02.42                 
  Josephine Thomsen  2005      31.69        31.69   
  Emil Kruse Enemrke  2005      35.41        1:07.10   
  Gabriel Elmedyb  2004      28.98        1:36.08   
  Kaja Waag Kallese  2005      29.96        2:06.04   
                     
Hvidovre Im Mix 4  2019              2:11.71   
  Hvidovre Svmme Klub                   
  Lrke Dann-Nielsen  2005      33.06        33.06   
  Emma Kjer Rasmussen  2004      40.15        1:13.21   
  Anton Rytter Bech  2005      31.91        1:45.12   
  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004      26.59        2:11.71   
                     
Herlev rgang 2  2005              2:14.78   
  Herlev Svmning  2:11.42                 
  Signe Eie  2005      34.86        34.86   
  Andrea Kiefer-Hansen  2006      41.13        1:15.99   
  Mathias Lindgaard  2004      29.76        1:45.75   
  Jeppe Bayer Christensen  2005      29.03        2:14.78   
                     
Hvidovre Im Mix 5  2019              2:17.06   
  Hvidovre Svmme Klub                   
  Nanna Udby Laugesen  2004      34.72        34.72   
  Mikkeline Timmerman  2005      40.42        1:15.14   
  Xander Pontoppidan  2003      31.17        1:46.31   
  Viktor Bernstein  2006      30.75        2:17.06   
                     
10  Stt-Nisser  2001              2:21.15   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:30.00                 
  Oliver Skadhauge  2002      34.39        34.39   
  Anna Maria Madsen  2004      38.79        1:13.18   
  Magnus Bklund Thygesen  2003      33.15        1:46.33   
  Emilia Hffer  2001      34.82        2:21.15   
                     
11  Hvidovre Im Mix 6  2019              2:38.89   
  Hvidovre Svmme Klub                   
  Mathias Bidsted Hansen  2006      41.16        41.16   
  Angela Bang Svendsen  2008      45.38        1:26.54   
  Asbjrn Nybroe  2006      35.18        2:01.72   
  Wilma E L Raagefelt  2008      37.17        2:38.89   
                     
12  Hvidovre Im Mix 7  2019              3:16.00   
  Hvidovre Svmme Klub                   
  Rosa Viola My Raagefelt  2007      48.15        48.15   
  Louis Ellinghaus  2008      51.00        1:39.15   
  Zeline Helsen Lintrup  2007      1:00.73        2:39.88   
  Nikolaj Bandsholm  2007      36.12        3:16.00   
                     
Hvidovre Im Mix 1  2007              DSQ  Tyvstart 2. skifte 
  Hvidovre Svmme Klub                   
  Frederikke Mertins  2000      38.89           
  Frida Hvirring Kragh  2004                 
  Lorenzo Ortiz Aneiros  1995                 
  Oliver Jacobsen  1997      89        DSQ   
                     
Stt-Engle  2005              DSQ  Ej fortsat v 25 m 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:40.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  14:24 
 
Resultat Lb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Christmas Race 2018    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stvne by  2650 Hvidovre    Udskriftstidspunkt  14:29   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  01 december 2018         
 
 
Lb 16, 200m Medley Herrer, Finaler 99 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Immerkjr  1999      28.84  1:01.61  1:42.18    2:13.20   
  VG 17  2:11.51                 
                     
Thomas Svane-From  2000      28.30  1:02.21  1:42.95    2:14.36   
  Herlev Svmning  2:16.33                 
                     
Frederik Emil Bkgaard  2002      27.97  1:05.31  1:44.74    2:16.55   
  VG 17  2:29.55                 
                     
Asbjrn Floor-Bjden  2002      28.65  1:04.44  1:44.35    2:16.65   
  VG 17  2:15.93                 
                     
Oliver Jacobsen  1997      27.36  1:04.66  1:47.09    2:21.14   
  Hvidovre Svmme Klub  2:18.21                 
                     
Asger Johansen  2003      30.47  1:11.37  1:50.89    2:23.53   
  Glostrup Svmmeklub  2:27.06                 
                     
Thor Bols Jeppesen  2002      30.85  1:08.47  1:53.00    2:24.16   
  Helsinge Svmmeklub  2:27.91                 
                     
Mathias Parkhi  2003      31.41  1:10.08  1:51.86    2:24.72   
  Hvidovre Svmme Klub  2:29.17                 
                     
Mathias Lindgaard  2004      31.64  1:09.57  1:53.62    2:26.12   
  Herlev Svmning  2:28.48                 
                     
10  Daniel Bornhft Nielsen  2004      31.25  1:08.99  1:52.67    2:27.41   
  VG 17  2:28.36                 
                     
11  Xander Pontoppidan  2003      32.33  1:09.79  1:53.69    2:28.18   
  Hvidovre Svmme Klub  2:33.56                 
                     
12  Christoffer Skinhj  2003      33.38  1:12.40  1:57.85    2:31.60   
  Gentofte Svmme Klub  2:38.32                 
                     
13  Oskar Skov Grell  2002      31.90  1:13.63  1:56.97    2:34.00   
  Glostrup Svmmeklub  2:27.65                 
                     
14  Victor Christiansen  2004      35.23  1:17.47  2:08.83    2:46.31   
  Helsinge Svmmeklub  2:57.98                 
                     
15  Mathias Toft Cortsen  2005      36.11  1:21.84  2:13.15    2:54.17   
  Herlev Svmning  3:07.02                 
                     
16  Scott Foged  2005      41.38  1:30.52  2:19.10    2:56.21   
  Helsinge Svmmeklub  3:10.67                 
                     
17  Tobias Frederiksen  2006      39.05  1:23.93  2:18.28    2:56.37   
  Helsinge Svmmeklub  3:04.51                 
                     
18  Mathias Bidsted Hansen  2006      40.15  1:26.49  2:24.43    3:06.11   
  Hvidovre Svmme Klub  3:16.96                 
                     
19  Christian Skriver  2004      44.80  1:32.11  2:28.20    3:13.04   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:12.37                 
                     
20  Benjamin Schultz Hansen  2005      42.13  1:33.60  2:31.69    3:18.07   
  Farum Svmmeklub  3:30.44                 
                     
21  Storm Bargmann  2007      47.71  1:38.46  2:33.70    3:18.54   
  Herlev Svmning  3:20.82                 
                     
Jonas Pelle Christensen  2009              DNS   
  Herlev Svmning  3:55.64                 
                     
Benjamin Krohn Markussen  2008              DSQ  Ej synkron ben v 15 
  Farum Svmmeklub                   
                     
Victor Rnne  2007              DSQ  ryglig ef vnd v 175 
  Herlev Svmning  3:32.26                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  14:29 
 
Resultat Lb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Christmas Race 2018    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stvne by  2650 Hvidovre    Udskriftstidspunkt  14:48   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  01 december 2018         
 
 
Lb 17, 100m Medley Damer, Finaler 18 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Kepp Jensen  2000      28.63        1:02.32   
  JGI Svmning  1:00.08                 
                     
Frederikke Mertins  2000      30.62        1:06.55   
  Hvidovre Svmme Klub                   
                     
Cecilie Wiuff  2000      30.93        1:08.24   
  JGI Svmning  1:06.80                 
                     
Emilia Hffer  2001      42.65        1:34.41   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:27.08                 
                     
Jasmin Danielsen  2001      49.95        1:46.08   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:44.05                 
                     
 
Lb 17, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 17 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Kruse Enemrke  2003      31.07        1:07.22   
  Herlev Svmning  1:15.56                 
                     
Nicoline Ingeman-Petersen  2002      31.09        1:09.19   
  Herlev Svmning  1:10.53                 
                     
Clara Carlquist  2003      32.08        1:09.45   
  Gentofte Svmme Klub  1:13.37                 
                     
Anna Wrist-Elkjr  2003      32.05        1:09.60   
  Herlev Svmning  1:10.66