Resultater for Christmas Race
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Christmas Race 2018 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | 2650 Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 11:40 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederikke Mertins | 2000 | 33.77 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 36.15 | |||||||||
2 | Isabel Mass | 1998 | 34.84 | |||||||
JGI Svømning | 34.96 | |||||||||
3 | Jamilla Bistrup | 2001 | 38.08 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 35.86 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 35.73 | |||||||||
2 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 37.23 | |||||||
Herlev Svømning | 36.46 | |||||||||
3 | Amalie Schou | 2003 | 37.55 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.15 | |||||||||
4 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 37.95 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.11 | |||||||||
5 | Frederikke Falk-List | 2004 | 38.87 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.82 | |||||||||
6 | Julie Gerner Knudsen | 2002 | 44.45 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
7 | Camilla Erdal | 2002 | 54.91 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 55.21 | |||||||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ella Gohr Metz | 2005 | 37.67 | |||||||
VG 17 | 38.72 | |||||||||
2 | Olivia Cruse | 2005 | 39.21 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 40.46 | |||||||||
3 | Rikke Therp | 2006 | 39.59 | |||||||
VG 17 | 40.62 | |||||||||
4 | Caroline Henning | 2005 | 39.86 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 43.08 | |||||||||
5 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 40.45 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 38.86 | |||||||||
6 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 41.09 | |||||||
VG 17 | 41.14 | |||||||||
7 | Anna Blom Bygum | 2006 | 41.54 | |||||||
VG 17 | 41.68 | |||||||||
8 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | 41.87 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 42.39 | |||||||||
9 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 41.95 | |||||||
Herlev Svømning | 41.34 | |||||||||
10 | Julia Tholstrup | 2005 | 42.63 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 47.00 | |||||||||
11 | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | 43.23 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 44.13 | |||||||||
12 | Signe Eie | 2005 | 43.77 | |||||||
Herlev Svømning | 47.91 | |||||||||
13 | Angela Bang Svendsen | 2008 | 43.78 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 45.95 | |||||||||
14 | Helena Honore | 2007 | 45.47 | |||||||
Herlev Svømning | 51.29 | |||||||||
15 | Selma Thomsen Lind | 2007 | 47.14 | |||||||
Farum Svømmeklub | 53.34 | |||||||||
16 | Lucia Borgmann | 2007 | 47.54 | |||||||
Farum Svømmeklub | 50.42 | |||||||||
17 | Mathilde F Handberg | 2005 | 49.53 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 50.44 | |||||||||
18 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 51.06 | |||||||
Herlev Svømning | 53.00 | |||||||||
19 | Melani Jesse | 2008 | 55.59 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 53.77 | |||||||||
20 | Amalie Witt | 2010 | 1:12.63 | |||||||
Herlev Svømning | 1:23.42 | |||||||||
21 | Freya Rasmussen | 2010 | 1:13.82 | |||||||
Herlev Svømning | 1:19.86 | |||||||||
- | Agnes Fast | 2006 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 55.57 | |||||||||
- | Lisa Lundgaard Andersen | 2007 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:40 |