Resultater for Umeracet 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Pass 3
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Navet |
Umeå Simsälskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 sep 2018 till den 23 sep 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 100m Bröstsim Herrar 17-118 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Robin Ulander |
2001 |
Skellefteå Simklubb |
+0.74 |
|
1:17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders Hofer |
1969 |
Umeå Simsällskap |
+1.12 |
|
1:56.52 |
+38.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lars Mattson |
1968 |
Idrottsklubben Studenterna i U |
+0.80 |
|
DSQ |
|
|
|
pga Masters |
|
|
|
|
|
Event 32, 100m Bröstsim Herrar 15-16 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Bengs-Stattin |
2002 |
Umeå Simsällskap |
+0.67 |
|
1:11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ji An Wang |
2003 |
Luleå Simsällskap |
+0.70 |
|
1:17.04 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Sundström |
2003 |
Umeå Simsällskap |
+0.68 |
|
1:19.21 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Henrik Lidström |
2003 |
Umeå Simsällskap |
+0.77 |
|
1:20.56 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ville Ohlsson |
2003 |
Umeå Simsällskap |
+0.69 |
|
1:21.60 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Robin Andersson |
2003 |
Umeå Simsällskap |
+0.59 |
|
1:23.04 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ståle Danemyr |
2002 |
Örnsköldsviks Allmänna Simsälls |
+0.78 |
|
1:23.36 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karl Fällman |
2002 |
Örnsköldsviks Allmänna Simsälls |
+0.74 |
|
1:23.62 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Unai Izarra |
2003 |
Umeå Simsällskap |
+0.75 |
|
1:26.01 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 100m Bröstsim Herrar 13-14 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Martinussen |
2004 |
Fauske Svømmeklubb |
+0.67 |
|
1:12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Lindström |
2004 |
Luleå Simsällskap |
+0.70 |
|
1:13.31 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iyas Kalash |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.77 |
|
1:14.66 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Luthman |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.66 |
|
1:20.04 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Andersson |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.75 |
|
1:32.72 |
+20.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arvid Holmlund |
2004 |
Dorotea IF |
+0.73 |
|
1:33.67 |
+20.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Dellbring |
2005 |
Umeå Simsällskap |
+0.58 |
|
1:40.13 |
+27.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Axel Fällman |
2005 |
Örnsköldsviks Allmänna Simsälls |
+0.83 |
|
1:42.64 |
+29.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Theo Ylipää |
2004 |
Luleå Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 100m Bröstsim Herrar 11-12 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Østvik |
2006 |
Tverlandet IL |
+0.82 |
|
1:38.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albert Björk |
2006 |
Idrottsklubben Studenterna i U |
+0.66 |
|
1:45.46 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wilmer Hansson |
2006 |
Umeå Simsällskap |
+0.84 |
|
1:45.82 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Lindberg |
2006 |
Umeå Simsällskap |
+0.82 |
|
1:58.46 |
+19.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leo Nordberg |
2006 |
Umeå Simsällskap |
+0.73 |
|
2:00.02 |
+21.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frank Sienkiewicz |
2006 |
Örnsköldsviks Allmänna Simsälls |
+0.36 |
|
DSQ |
|
|
|
Felaktig ST |
|
|
|
|
|
Event 32, 100m Bröstsim Herrar 10 och yngre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Henze |
2008 |
Umeå Simsällskap |
+0.79 |
|
1:47.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theodore Brändström |
2009 |
Umeå Simsällskap |
|
|
2:02.09 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bjarne Ness |
2008 |
Tverlandet IL |
+0.74 |
|
2:02.44 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tim Danielsson |
2008 |
Umeå Simsällskap |
+0.84 |
|
2:03.57 |
+15.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-23 11:01:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap |
|
|
|
|