Results for Regionsmesterskaber Region Nordjylland 2018, Hjallerup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Søndag 09:00
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2018 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Hjallerup | Udskriftstidspunkt | 15:10 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjyl. & Svømmeklubben Søhesten | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 33, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marcus Juul Jørgensen | 2006 | 277 | 36.38 | 1:17.68 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.72 | |||||||||
2 | Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 263 | 36.04 | 1:19.06 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:24.61 | |||||||||
3 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | 260 | 35.87 | 1:19.35 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:19.29 | |||||||||
4 | William Hansen | 2006 | 256 | 36.87 | 1:19.73 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:20.53 | |||||||||
5 | Eigil Midboe Skou | 2006 | 255 | 38.45 | 1:19.86 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:22.47 | |||||||||
6 | William Haaning | 2007 | 252 | 37.53 | 1:20.13 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:22.63 | |||||||||
7 | Mads Mølgaard | 2006 | 245 | 38.40 | 1:20.93 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:24.45 | |||||||||
8 | William Elliot Lumholtz | 2006 | 245 | 38.92 | 1:20.94 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:22.14 | |||||||||
9 | Rasmus Olsen | 2006 | 232 | 38.05 | 1:22.37 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:23.00 | |||||||||
10 | Patrick Kjær Laugesen | 2006 | 207 | 40.58 | 1:25.62 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:33.83 | |||||||||
11 | Gustav Dyrbye | 2006 | 195 | 38.43 | 1:27.36 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:35.00 | |||||||||
12 | Storm Jensen | 2007 | 182 | 41.05 | 1:29.26 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:29.35 | |||||||||
13 | William Bundgaard | 2007 | 182 | 41.93 | 1:29.31 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:29.55 | |||||||||
14 | Nikolaj Rytger Knudsen | 2006 | 181 | 39.08 | 1:29.44 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sebastian Eliasen | 2006 | 179 | 43.13 | 1:29.82 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:28.37 | |||||||||
16 | Christian Balslev | 2006 | 158 | 43.77 | 1:33.54 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:40.33 | |||||||||
17 | Lucas Skjødt Broe | 2007 | 156 | 43.61 | 1:33.92 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:45.93 | |||||||||
18 | Frederik Jørgensen | 2006 | 156 | 45.03 | 1:34.06 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:36.60 | |||||||||
19 | Jacob Bundgaard | 2007 | 152 | 46.46 | 1:34.74 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:33.34 | |||||||||
20 | Sebastian Braad Bjørn | 2006 | 145 | 44.55 | 1:36.27 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:50.78 | |||||||||
21 | Laszlo Szephalmi | 2007 | 143 | 48.06 | 1:36.87 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:35.82 | |||||||||
22 | Nicklas Lorentzen | 2007 | 137 | 47.23 | 1:38.14 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:45.17 | |||||||||
23 | Ryan Nørgaard | 2006 | 124 | 45.78 | 1:41.33 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:34.09 | |||||||||
24 | Casper Holm Andersen | 2007 | 122 | 45.91 | 1:41.87 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:43.10 | |||||||||
25 | Malthe Steen Ejsing-Duun | 2007 | 120 | 46.45 | 1:42.59 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
26 | Lukas Bøgh Worup | 2007 | 111 | 49.98 | 1:45.17 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:50.68 | |||||||||
27 | Mads Bohnstedt Kristensen | 2006 | 110 | 46.63 | 1:45.42 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
28 | Frederik Jensen | 2007 | 64 | 55.91 | 2:06.58 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 2:15.00 | |||||||||
- | Per Odrich | 2006 | DNS | |||||||
Hobro Svømmeklub | 1:20.07 | |||||||||
- | August Heltborg | 2006 | DSQ | sv på mave eft 25m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Christian Stilling | 2006 | DSQ | sv på mave eft 25m | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:23.17 | |||||||||
- | Patrick Elias Drejer | 2007 | DSQ | asynkron ben 55m | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Løb 33, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigurd S. Kristensen | 2008 | 122 | 44.12 | 1:41.93 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gustav Ø. Pedersen | 2008 | 104 | 51.47 | 1:47.61 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:53.45 | |||||||||
3 | Karl Emil Malle | 2008 | 98 | 53.36 | 1:49.80 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Vesterby | 2008 | 77 | 58.82 | 1:58.59 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Erik Sloth Andersen | 2008 | DNF | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Maciej Dworzanski | 2008 | DSQ | askynkro arm 20m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Svømmeklubben Søhesten | Udskriftstidspunkt | 15:10 |