Resultater for Regionsmesterskaber Region Nordjylland 2018, Hjallerup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 09:30
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2018 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Hjallerup | Udskriftstidspunkt | 16:25 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjyl. & Svømmeklubben Søhesten | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aalborg Damer 1 | 1999 | 489 | 1:59.54 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:56.00 | |||||||||
Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 30.82 | 30.82 | |||||||
Nete Lund Madsen | 2001 | 28.37 | 59.19 | |||||||
Emilie Sofie Hansen | 2001 | 31.05 | 1:30.24 | |||||||
Maja Meinert | 2001 | 29.30 | 1:59.54 | |||||||
2 | Aabybro Ladies | 2001 | 462 | 2:01.82 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:01.00 | |||||||||
Ida Rønnow | 2006 | 30.12 | 30.12 | |||||||
Therese J Helt | 2006 | 33.00 | 1:03.12 | |||||||
Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 29.24 | 1:32.36 | |||||||
Emma Viborg Larsen | 2001 | 29.46 | 2:01.82 | |||||||
3 | Hsk Piger 1 | 2001 | 434 | 2:04.40 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 2:10.08 | |||||||||
Ditte Toft Ibsen | 2001 | 28.60 | 28.60 | |||||||
Karoline Prang Andersen | 2005 | 30.67 | 59.27 | |||||||
Kirstine Buus Bendixen | 2003 | 32.50 | 1:31.77 | |||||||
Nellie Vad Bisgaard | 2006 | 32.63 | 2:04.40 | |||||||
4 | Søhestens Labre Laver | 2000 | 366 | 2:11.71 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 2:10.00 | |||||||||
Mille Fischer Hovalt | 2004 | 33.96 | 33.96 | |||||||
Sisse Ø. Nielsen | 2003 | 34.27 | 1:08.23 | |||||||
Emma Steen | 2000 | 32.78 | 1:41.01 | |||||||
Maria Kornum | 2001 | 30.70 | 2:11.71 | |||||||
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Duller Med Muller | 2003 | 464 | 2:01.72 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:02.00 | |||||||||
Freja Romanski | 2003 | 27.96 | 27.96 | |||||||
Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 30.71 | 58.67 | |||||||
Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 31.87 | 1:30.54 | |||||||
Amalie Juul Jakobsen | 2003 | 31.18 | 2:01.72 | |||||||
2 | S68 - Piger 1 | 2002 | 426 | 2:05.20 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:04.81 | |||||||||
Emma Jensen | 2003 | 32.76 | 32.76 | |||||||
Mille Winther | 2003 | 29.95 | 1:02.71 | |||||||
Lærke Asmussen | 2003 | 31.49 | 1:34.20 | |||||||
Amalije Kristensen | 2002 | 31.00 | 2:05.20 | |||||||
3 | Nord Piger 1 | 2002 | 398 | 2:08.02 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 2:03.00 | |||||||||
Daphne Sander | 2003 | 30.33 | 30.33 | |||||||
Ida Troldborg | 2003 | 33.23 | 1:03.56 | |||||||
Naja Laitinen Wigard | 2003 | 30.62 | 1:34.18 | |||||||
Signe Møller Winther | 2002 | 33.84 | 2:08.02 | |||||||
4 | S68 - Piger 2 | 2003 | 390 | 2:08.90 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:10.37 | |||||||||
Cecilie Michaelsen | 2005 | 32.31 | 32.31 | |||||||
Sofie Jakobsen | 2003 | 31.64 | 1:03.95 | |||||||
Mathilde Thirup | 2005 | 30.32 | 1:34.27 | |||||||
Josefine Høgh | 2005 | 34.63 | 2:08.90 | |||||||
5 | Aalborg Damer 2 | 2002 | 369 | 2:11.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:02.00 | |||||||||
Maja M S Sørensen | 2004 | 33.32 | 33.32 | |||||||
Iben Kjær Bengtson | 2002 | 34.54 | 1:07.86 | |||||||
Anna Christine Pedersen | 2003 | 32.04 | 1:39.90 | |||||||
Thea Holm Thomsen | 2003 | 31.38 | 2:11.28 | |||||||
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aalborg Damer 3 | 2005 | 484 | 1:59.98 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:59.00 | |||||||||
Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 29.69 | 29.69 | |||||||
Jazmin Jensen | 2005 | 30.68 | 1:00.37 | |||||||
Mathilde Bager | 2005 | 29.77 | 1:30.14 | |||||||
Louise Lie Thisted | 2005 | 29.84 | 1:59.98 | |||||||
2 | Pingvin Piger Gr3 #1 | 2004 | 448 | 2:03.08 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:05.00 | |||||||||
Fenja Romanski | 2005 | 28.27 | 28.27 | |||||||
Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 32.73 | 1:01.00 | |||||||
Cassandra Spring | 2005 | 32.09 | 1:33.09 | |||||||
Nicoline Dyrman | 2004 | 29.99 | 2:03.08 | |||||||
3 | S68 - Piger 3 | 2004 | 441 | 2:03.73 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:02.22 | |||||||||
Lærke Kjærsgaard | 2004 | 30.55 | 30.55 | |||||||
Anna Munk Fuglsang | 2005 | 29.75 | 1:00.30 | |||||||
Mie Asmussen | 2005 | 32.11 | 1:32.41 | |||||||
Kirstine Jørgensen | 2004 | 31.32 | 2:03.73 | |||||||
4 | Aalborg Damer 4 | 2004 | 418 | 2:05.97 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:04.00 | |||||||||
Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 30.24 | 30.24 | |||||||
Laura S. Olesen | 2005 | 31.03 | 1:01.27 | |||||||
Julie Bertelsen | 2005 | 33.71 | 1:34.98 | |||||||
Stine Mejdahl | 2005 | 30.99 | 2:05.97 | |||||||
5 | Thisted Piger | 2004 | 410 | 2:06.78 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 2:07.30 | |||||||||
Tilde Søe Bach | 2005 | 30.65 | 30.65 | |||||||
Ida Kristensen | 2004 | 30.77 | 1:01.42 | |||||||
Ida Hovmark | 2005 | 31.41 | 1:32.83 | |||||||
Ida Jul Christensen | 2004 | 33.95 | 2:06.78 | |||||||
6 | Nord Piger 2 | 2004 | 390 | 2:08.97 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 2:07.00 | |||||||||
Anne-Sophie Andersen | 2004 | 30.03 | 30.03 | |||||||
Astrid Jensen | 2005 | 33.64 | 1:03.67 | |||||||
Karoline Iversen | 2005 | 33.29 | 1:36.96 | |||||||
Freja Klitgaard Larsen | 2004 | 32.01 | 2:08.97 | |||||||
7 | Pingvin Piger Gr3 #2 | 2005 | 324 | 2:17.07 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:20.00 | |||||||||
Ida Kold Dalsgaard | 2005 | 34.59 | 34.59 | |||||||
Elisabeth Leegaard Larsen | 2005 | 34.00 | 1:08.59 | |||||||
Linea Lodberg Klein | 2005 | 34.37 | 1:42.96 | |||||||
Frida Juliansdottir | 2005 | 34.11 | 2:17.07 | |||||||
8 | Speedy Girls | 2004 | 288 | 2:22.66 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
Sara Kokholm | 2005 | 35.05 | 35.05 | |||||||
Ida Jensen | 2006 | 38.18 | 1:13.23 | |||||||
Emma Ploug Rasmussen | 2005 | 35.78 | 1:49.01 | |||||||
Allie F. Brandt | 2004 | 33.65 | 2:22.66 | |||||||
9 | Nord Piger 3 | 2004 | 274 | 2:24.95 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 2:17.00 | |||||||||
Sarah Brix | 2004 | 34.70 | 34.70 | |||||||
Anne K. B. Sørensen | 2004 | 33.62 | 1:08.32 | |||||||
Helene Lavrsen | 2008 | 42.68 | 1:51.00 | |||||||
Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | 33.95 | 2:24.95 | |||||||
- | Bsk08-1 | 2004 | DNS | |||||||
Brønderslev SK08 | 2:18.72 | |||||||||
Kristine Vestergaard | 2005 | |||||||||
Emma Kjær Johannesen | 2004 | |||||||||
Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | |||||||||
Caroline Bomholt Jensen | 2005 | DNS | ||||||||
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aalborg Damer 5 | 2006 | 415 | 2:06.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:08.00 | |||||||||
Karoline Kjelstrup | 2006 | 29.64 | 29.64 | |||||||
Kristiane Frøslev | 2007 | 32.77 | 1:02.41 | |||||||
Line Gjelstrup | 2006 | 33.71 | 1:36.12 | |||||||
Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 30.16 | 2:06.28 | |||||||
2 | S68 - Piger 4 | 2006 | 290 | 2:22.37 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:27.37 | |||||||||
Patricia Nættermann | 2007 | 34.53 | 34.53 | |||||||
Sofia Jørgensen | 2006 | 36.79 | 1:11.32 | |||||||
Nikoline Michaelsen | 2007 | 33.95 | 1:45.27 | |||||||
Selma Nygreen Sakic | 2006 | 37.10 | 2:22.37 | |||||||
3 | Aalborg Damer 6 | 2006 | 284 | 2:23.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:18.00 | |||||||||
Alma Bach Larsen | 2006 | 34.59 | 34.59 | |||||||
Livia Weidick Frische | 2007 | 36.07 | 1:10.66 | |||||||
Amalie Kirkegaard | 2007 | 36.80 | 1:47.46 | |||||||
Emilie Pedersen | 2007 | 35.89 | 2:23.35 | |||||||
4 | Pingvin Piger Gr4 #1 | 2006 | 256 | 2:28.36 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:32.00 | |||||||||
Astrid O. Thomassen | 2007 | 41.16 | 41.16 | |||||||
Lise Ingeborg Christianse | 2007 | 36.58 | 1:17.74 | |||||||
Anna Skovhus Lydersen | 2007 | 37.41 | 1:55.15 | |||||||
Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | 33.21 | 2:28.36 | |||||||
5 | Aalborg Damer 7 | 2007 | 217 | 2:36.79 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:26.00 | |||||||||
Isabella Bertelsen | 2007 | 38.24 | 38.24 | |||||||
Mia Plougman | 2007 | 39.57 | 1:17.81 | |||||||
Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | 37.26 | 1:55.07 | |||||||
Emma Andersen | 2007 | 41.72 | 2:36.79 | |||||||
6 | Bsk08-2 | 2007 | 193 | 2:42.85 | ||||||
Brønderslev SK08 | 2:49.26 | |||||||||
Neya Damgaard | 2007 | 41.13 | 41.13 | |||||||
Iben Thomasen | 2008 | 40.02 | 1:21.15 | |||||||
Signe Broe Larsen | 2007 | 36.90 | 1:58.05 | |||||||
Malou Brogaard | 2007 | 44.80 | 2:42.85 | |||||||
7 | Pingvin Piger Gr4 #2 | 2006 | 180 | 2:46.63 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:45.00 | |||||||||
Amalie Kristensen | 2006 | 40.07 | 40.07 | |||||||
Andrea Ramløse | 2006 | 45.72 | 1:25.79 | |||||||
Alberte Rise | 2007 | 40.43 | 2:06.22 | |||||||
Line Buus Niss | 2006 | 40.41 | 2:46.63 | |||||||
8 | S68 - Piger 5 | 2006 | 157 | 2:54.40 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:52.14 | |||||||||
Alma Nygreen Sakic | 2008 | 44.10 | 44.10 | |||||||
Reka Szephalmi | 2009 | 45.95 | 1:30.05 | |||||||
Reinike Veenstra | 2006 | 43.42 | 2:13.47 | |||||||
Mathilde Christiansen | 2007 | 40.93 | 2:54.40 | |||||||
- | Søhestens Havfruer | 2006 | DSQ | tyvstart 3.sv | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 2:30.00 | |||||||||
Clara Kornum | 2007 | 41.20 | 41.20 | |||||||
Nana Starcke Jeppesen | 2006 | 38.00 | 1:19.20 | |||||||
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Aalborg Damer 8 | 2008 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:35.00 | |||||||||
Nicoline Aa Høeg | 2008 | |||||||||
Ema Ilic | 2009 | |||||||||
Ida Gjelstrup | 2009 | |||||||||
Signe Laursen | 2008 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Svømmeklubben Søhesten | Udskriftstidspunkt | 16:25 |