Resultater for Tegnerdoppet 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tegnerdoppet | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 10:17 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2018 |
Gren 1, 100m Medley Damer 11 o y, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nellie Leander | 2010 | Säffle Simsällskap | 1:10.87 | 2:19.87 | |||||
Gren 1, 100m Medley Damer 11 o y, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Moa Englund | 2008 | Grums Simsällskap | 43.62 | 1:35.32 | |||||
2 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 44.15 | 1:40.97 | |||||
3 | Ebbastina Gunnberg | 2008 | Grums Simsällskap | 49.94 | 1:45.81 | |||||
4 | Isabelle Bohlemark | 2008 | Filipstads Simklubb | 50.52 | 1:48.35 | |||||
5 | Lavinia Thörner | 2008 | Säffle Simsällskap | 1:03.33 | 2:17.02 | |||||
- | Signe Lindberg | 2008 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 1, 100m Medley Damer 11 o y, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Segerström | 2007 | Karlstads Simsällskap | 37.10 | 1:22.22 | |||||
2 | Ella Bäcker | 2007 | Grums Simsällskap | 39.51 | 1:24.37 | |||||
3 | Nellie Westerlund | 2007 | Karlstads Simsällskap | 42.50 | 1:31.35 | |||||
4 | Cornelia Sörqvist | 2007 | Åmåls Simsällskap | 43.65 | 1:32.57 | |||||
5 | Ellen Aronsson | 2007 | Grums Simsällskap | 43.52 | 1:34.16 | |||||
6 | Ellen Lundgren | 2007 | Arvika Simsällskap | 42.62 | 1:37.70 | |||||
7 | Wilma Jonsson | 2007 | Grums Simsällskap | 46.16 | 1:39.67 | |||||
8 | Hilda Karlsson | 2007 | Åmåls Simsällskap | 52.77 | 1:50.35 | |||||
9 | Isabella Lidman | 2007 | Deje Simsällskap | 1:03.61 | 2:03.13 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 10:17 |