2021-06-24   22:39:20
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Citadellsim 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Citadellsim 2019
Arrangör:
Plats: Landskrona simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 7 jun 2019 till den 9 jun 2019
Gren 1, 800m Frisim Damer - Final
Sponsor: Walters kaffe
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kristina Orban 2004 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 9:22.65
100m: 1:07.65
(1:07.65)
200m: 2:18.78
(2:18.78)
300m: 3:30.48
(3:30.48)
400m: 4:41.59
(4:41.59)
500m: 5:52.40
(5:52.40)
600m: 7:02.57
(7:02.57)
700m: 8:12.81
(8:12.81)
800m: 9:22.65
(9:22.65)
2 Emilia Nordén 2003 Helsingborgs Simsällskap -.-- 9:34.02 +11.37
100m: 1:07.86
(1:07.86)
200m: 2:19.89
(2:19.89)
300m: 3:32.52
(3:32.52)
400m: 4:45.15
(4:45.15)
500m: 5:57.17
(5:57.17)
600m: 7:09.96
(7:09.96)
700m: 8:22.78
(8:22.78)
800m: 9:34.02
(9:34.02)
3 Julia Osterman 2004 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 9:49.84 +27.19
100m: 1:09.38
(1:09.38)
200m: 2:22.87
(2:22.87)
300m: 3:36.35
(3:36.35)
400m: 4:50.29
(4:50.29)
500m: 6:05.24
(6:05.24)
600m: 7:20.73
(7:20.73)
700m: 8:36.18
(8:36.18)
800m: 9:49.84
(9:49.84)
4 Matilda Hoff 2003 Landskrona Simsällskap -.-- 10:20.67 +58.02
100m: 1:08.72
(1:08.72)
200m: 2:24.66
(2:24.66)
300m: 3:43.39
(3:43.39)
400m: 5:02.25
(5:02.25)
500m: 6:22.60
(6:22.60)
600m: 7:43.11
(7:43.11)
700m: 9:03.76
(9:03.76)
800m: 10:20.67
(10:20.67)
5 Sofia Hake 2003 Simklubben Poseidon -.-- 10:37.73 +1:15.08
100m: 1:13.67
(1:13.67)
200m: 2:33.50
(2:33.50)
300m: 3:53.63
(3:53.63)
400m: 5:14.94
(5:14.94)
500m: 6:36.27
(6:36.27)
600m: 7:58.19
(7:58.19)
700m: 9:19.22
(9:19.22)
800m: 10:37.73
(10:37.73)
6 Lovisa Yngvesson 2004 Simklubben Sydsim -.-- 10:40.18 +1:17.53
100m: 1:12.70
(1:12.70)
200m: 2:32.68
(2:32.68)
300m: 3:54.38
(3:54.38)
400m: 5:16.94
(5:16.94)
500m: 6:39.29
(6:39.29)
600m: 8:01.14
(8:01.14)
700m: 9:21.36
(9:21.36)
800m: 10:40.18
(10:40.18)
7 Ella Bodell 2005 Simklubben Sydsim -.-- 10:40.68 +1:18.03
100m: 1:12.09
(1:12.09)
200m: 2:33.31
(2:33.31)
300m: 3:54.99
(3:54.99)
400m: 5:17.64
(5:17.64)
500m: 6:39.51
(6:39.51)
600m: 8:01.88
(8:01.88)
700m: 9:22.95
(9:22.95)
800m: 10:40.68
(10:40.68)
8 Filippa Dihle 2003 Simklubben Lödde -.-- 10:43.10 +1:20.45
100m: 1:14.26
(1:14.26)
200m: 2:35.35
(2:35.35)
300m: 3:57.12
(3:57.12)
400m: 5:19.45
(5:19.45)
500m: 6:41.54
(6:41.54)
600m: 8:04.20
(8:04.20)
700m: 9:25.88
(9:25.88)
800m: 10:43.10
(10:43.10)
9 Ella Berg 2006 Helsingborgs Simsällskap -.-- 10:53.97 +1:31.32
100m: 1:19.00
(1:19.00)
200m: 2:42.30
(2:42.30)
300m: 4:05.48
(4:05.48)
400m: 5:29.27
(5:29.27)
500m: 6:51.28
(6:51.28)
600m: 8:14.25
(8:14.25)
700m: 9:36.56
(9:36.56)
800m: 10:53.97
(10:53.97)
10 Patrisia Lindén 2005 Helsingborgs Simsällskap -.-- 11:04.29 +1:41.64
100m: 1:16.33
(1:16.33)
200m: 2:39.74
(2:39.74)
300m: 4:04.02
(4:04.02)
400m: 5:29.28
(5:29.28)
500m: 6:53.05
(6:53.05)
600m: 8:18.22
(8:18.22)
700m: 9:43.05
(9:43.05)
800m: 11:04.29
(11:04.29)
11 Jacquline Rengbrandt 2005 Föreningen Trelleborg Sim -.-- 11:06.00 +1:43.35
100m: 1:15.82
(1:15.82)
200m: 2:40.39
(2:40.39)
300m: 4:05.38
(4:05.38)
400m: 5:29.82
(5:29.82)
500m: 6:53.19
(6:53.19)
600m: 8:18.66
(8:18.66)
700m: 9:43.42
(9:43.42)
800m: 11:06.00
(11:06.00)
12 Ebba Mattisson 2006 Södertörns Simsällskap -.-- 11:28.10 +2:05.45
100m: 1:19.29
(1:19.29)
200m: 2:47.19
(2:47.19)
300m: 4:15.63
(4:15.63)
400m: 5:44.06
(5:44.06)
500m: 7:10.52
(7:10.52)
600m: 8:38.03
(8:38.03)
700m: 10:04.69
(10:04.69)
800m: 11:28.10
(11:28.10)
13 Emilia Blomé 2006 Karlshamns Simklubb -.-- 14:38.25 +5:15.60
100m: 1:37.98
(1:37.98)
200m: 3:28.58
(3:28.58)
300m: 5:21.72
(5:21.72)
400m: 7:15.13
(7:15.13)
500m: 9:06.37
(9:06.37)
600m: 10:58.35
(10:58.35)
700m: 12:50.84
(12:50.84)
800m: 14:38.25
(14:38.25)
Grenen officiell:  2019-06-07 17:21:20
2019-06-07 17:46:07 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Landskrona Simsällskap
Document
Resultat
Citadellsim 2019
Arrangör:
Plats: Landskrona simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 7 jun 2019 till den 9 jun 2019
Gren 2, 200m Medley Herrar 13-14 år - Final
Sponsor: Freja
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felix Tjärnberg 2005 Helsingborgs Simsällskap 2:23.65
50m: 29.39
100m: 1:06.78
(37.39)
150m: 1:50.43
(43.65)
200m: 2:23.65
(33.22)
2 Niklas Andersson 2005 Helsingborgs Simsällskap 2:25.42 +1.77
50m: 29.70
100m: 1:06.73
(37.03)
150m: 1:49.67
(42.94)
200m: 2:25.42
(35.75)
3 Jacob Langell 2005 Helsingborgs Simsällskap 2:26.07 +2.42
50m: 31.85
100m: 1:08.98
(37.13)
150m: 1:53.97
(44.99)
200m: 2:26.07
(32.10)
4 Malte Svensson 2005 Helsingborgs Simsällskap 2:29.76 +6.11
50m: 31.14
100m: 1:10.23
(39.09)
150m: 1:52.75
(42.52)
200m: 2:29.76
(37.01)
4 Nayan Ljungholm 2005 Simklubben Poseidon 2:29.76 +6.11
50m: 31.58
100m: 1:11.64
(40.06)
150m: 1:54.56
(42.92)
200m: 2:29.76
(35.20)
6 Jonathan Ravn Rehnström 2005 Föreningen Trelleborg Sim 2:32.43 +8.78
50m: 31.62
100m: 1:10.63
(39.01)
150m: 1:56.73
(46.10)
200m: 2:32.43
(35.70)
7 Emil Wannem 2006 Simklubben Laxen 2:34.73 +11.08
50m: 31.82
100m: 1:12.44
(40.62)
150m: 1:58.54
(46.10)
200m: 2:34.73
(36.19)
8 Ludvig Hoff 2005 Landskrona Simsällskap 2:35.16 +11.51
50m: 33.03
100m: 1:14.70
(41.67)
150m: 1:59.15
(44.45)
200m: 2:35.16
(36.01)
9 Lucas Bontidean 2005 Simklubben Poseidon 2:37.39 +13.74
50m: 32.60
100m: 1:11.81
(39.21)
150m: 2:00.57
(48.76)
200m: 2:37.39
(36.82)
10 Daniel Choinski Nielsen 2005 Föreningen Trelleborg Sim 2:39.54 +15.89
50m: 32.03
100m: 1:15.10
(43.07)
150m: 2:03.24
(48.14)
200m: 2:39.54
(36.30)
11 Victor Borg 2005 Simklubben Triton 2:39.63 +15.98
50m: 31.31
100m: 1:12.28
(40.97)
150m: 2:04.25
(51.97)
200m: 2:39.63
(35.38)
12 Hilding Hallberg 2005 Helsingborgs Simsällskap 2:41.28 +17.63
50m: 35.46
100m: 1:18.76
(43.30)
150m: 2:07.74
(48.98)
200m: 2:41.28
(33.54)
13 Gustav Storell 2006 Södertörns Simsällskap 2:43.65 +20.00
50m: 33.87
100m: 1:16.00
(42.13)
150m: 2:04.14
(48.14)
200m: 2:43.65
(39.51)
14 Elias Albrektsson 2006 Simsällskapet Iden 2:51.22 +27.57
50m: 38.64
100m: 1:24.68
(46.04)
150m: 2:13.50
(48.82)
200m: 2:51.22
(37.72)
- Wille Palm 2005 Helsingborgs Simsällskap DSQ
- Anton Forsberg 2005 Helsingborgs Simsällskap DSQ
- Teo Cokalic 2006 Helsingborgs Simsällskap DSQ
- Felix Ferm 2005 Helsingborgs Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-06-07 17:46:14
Gren 2, 200m Medley Herrar 15-16 år - Final
Sponsor: Freja
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 William Lundblad 2004 Helsingborgs Simsällskap 2:20.02
50m: 29.21
100m: 1:06.16
(36.95)
150m: 1:47.81
(41.65)
200m: 2:20.02
(32.21)
2 Emil Gunnarsson 2004 Södertörns Simsällskap 2:23.13 +3.11
50m: 29.81
100m: 1:08.13
(38.32)
150m: 1:49.35
(41.22)
200m: 2:23.13
(33.78)
3 Oliver Kock 2003 Helsingborgs Simsällskap 2:25.97 +5.95
50m: 30.29
100m: 1:09.73
(39.44)
150m: 1:52.18
(42.45)
200m: 2:25.97
(33.79)
4 Magnus Lindström 2004 Luleå Simsällskap 2:27.19 +7.17
50m: 30.84
100m: 1:09.68
(38.84)
150m: 1:53.53
(43.85)
200m: 2:27.19
(33.66)
5 Jakob Strömland 2003 Malmö Kappsimningsklubb 2:27.33 +7.31
50m: 31.77
100m: 1:10.44
(38.67)
150m: 1:52.87
(42.43)
200m: 2:27.33
(34.46)
6 Markus Rydgren 2003 Landskrona Simsällskap 2:27.96 +7.94
50m: 29.13
100m: 1:09.20
(40.07)
150m: 1:53.45
(44.25)
200m: 2:27.96
(34.51)
7 Olle Olsson 2004 Helsingborgs Simsällskap 2:28.75 +8.73
50m: 30.66
100m: 1:08.37
(37.71)
150m: 1:55.50
(47.13)
200m: 2:28.75
(33.25)
8 Noah Malmgren 2004 S 71 2:28.95 +8.93
50m: 30.50
100m: 1:09.56
(39.06)
150m: 1:53.65
(44.09)
200m: 2:28.95
(35.30)
9 Kasper Nygren 2004 Helsingborgs Simsällskap 2:29.17 +9.15
50m: 31.13
100m: 1:09.77
(38.64)
150m: 1:55.73
(45.96)
200m: 2:29.17
(33.44)
10 Vlad Lupu 2003 Helsingborgs Simsällskap 2:29.81 +9.79
50m: 31.50
100m: 1:13.25
(41.75)
150m: 1:52.07
(38.82)
200m: 2:29.81
(37.74)
11 Adam Juliusson 2004 Helsingborgs Simsällskap 2:31.23 +11.21
50m: 30.82
100m: 1:11.59
(40.77)
150m: 1:54.76
(43.17)
200m: 2:31.23
(36.47)
12 Hampus Erdös 2003 Simklubben Lödde 2:32.98 +12.96
50m: 31.53
100m: 1:11.86
(40.33)
150m: 1:58.66
(46.80)
200m: 2:32.98
(34.32)
13 Alexander Larsson 2003 Helsingborgs Simsällskap 2:34.12 +14.10
50m: 31.07
100m: 1:10.98
(39.91)
150m: 1:58.11
(47.13)
200m: 2:34.12
(36.01)
14 Jonathan Fröjd 2004 Malmö Kappsimningsklubb 2:35.15 +15.13
50m: 33.34
100m: 1:14.71
(41.37)
150m: 2:00.67
(45.96)
200m: 2:35.15
(34.48)
15 Edvard Levau 2004 Simklubben Poseidon 2:36.18 +16.16
50m: 32.10
100m: 1:13.27
(41.17)
150m: 2:01.02
(47.75)
200m: 2:36.18
(35.16)
16 Jesper Ring 2003 Landskrona Simsällskap 2:48.51 +28.49
50m: 31.05
100m: 1:15.42
(44.37)
150m: 2:07.75
(52.33)
200m: 2:48.51
(40.76)
17 Leo Gränse 2004 Helsingborgs Simsällskap 2:49.91 +29.89
50m: 37.37
100m: 1:21.36
(43.99)
150m: 2:10.69
(49.33)
200m: 2:49.91
(39.22)
18 Melvin Lentonsson 2004 Malmö Kappsimningsklubb 2:50.27 +30.25
50m: 33.50
100m: 1:18.60
(45.10)
150m: 2:12.66
(54.06)
200m: 2:50.27
(37.61)
19 Viggo Thomsen 2004 Landskrona Simsällskap 2:53.50 +33.48
50m: 37.96
100m: 1:22.42
(44.46)
150m: 2:12.83
(50.41)
200m: 2:53.50
(40.67)
20 Rasmus Pedersen 2003 Landskrona Simsällskap 2:57.06 +37.04
50m: 37.34
100m: 1:27.62
(50.28)
150m: 2:16.15
(48.53)
200m: 2:57.06
(40.91)
- Johannes Edman 2004 Landskrona Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-06-07 17:46:14
Gren 2, 200m Medley Herrar 17 och äldre - Final
Sponsor: Freja
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linus Kahl 2001 Landskrona Simsällskap 2:07.85
50m: 27.73
100m: 1:02.15
(34.42)
150m: 1:38.01
(35.86)
200m: 2:07.85
(29.84)
2 Dante Vollmer 2001 Helsingborgs Simsällskap 2:11.39 +3.54
50m: 28.16
100m: 1:02.45
(34.29)
150m: 1:41.30
(38.85)
200m: 2:11.39
(30.09)
3 Olle Williamsson 1998 Helsingborgs Simsällskap 2:11.59 +3.74
50m: 28.57
100m: 1:03.74
(35.17)
150m: 1:39.85
(36.11)
200m: 2:11.59
(31.74)
4 Gustav Persson 2000 Helsingborgs Simsällskap 2:13.90 +6.05
50m: 28.54
100m: 1:04.22
(35.68)
150m: 1:40.96
(36.74)
200m: 2:13.90
(32.94)
5 Gustav Lind 2002 Helsingborgs Simsällskap 2:17.43 +9.58
50m: 28.31
100m: 1:03.53
(35.22)
150m: 1:45.81
(42.28)
200m: 2:17.43
(31.62)
6 Lucas Lindblom 2000 Landskrona Simsällskap 2:18.61 +10.76
50m: 29.61
100m: 1:07.62
(38.01)
150m: 1:45.83
(38.21)
200m: 2:18.61
(32.78)
7 John Brolin 2002 Helsingborgs Simsällskap 2:20.14 +12.29
50m: 28.95
100m: 1:07.94
(38.99)
150m: 1:49.37
(41.43)
200m: 2:20.14
(30.77)
8 Alfred Christensson 1998 Landskrona Simsällskap 2:26.23 +18.38
50m: 27.43
100m: 1:04.94
(37.51)
150m: 1:51.38
(46.44)
200m: 2:26.23
(34.85)
9 Jonatan Wede 1988 Landskrona Simsällskap 2:27.73 +19.88
50m: 30.18
100m: 1:08.81
(38.63)
150m: 1:53.16
(44.35)
200m: 2:27.73
(34.57)
10 Casper Svärd 2001 Landskrona Simsällskap 2:29.38 +21.53
50m: 30.95
100m: 1:09.32
(38.37)
150m: 1:51.91
(42.59)
200m: 2:29.38
(37.47)
11 Alfred Thunell 2002 Landskrona Simsällskap 2:50.10 +42.25
50m: 34.68
100m: 1:18.96
(44.28)
150m: 2:10.22
(51.26)
200m: 2:50.10
(39.88)
Grenen officiell:  2019-06-07 17:46:14
2019-06-07 17:46:18 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Landskrona Simsällskap
Document
Resultat
Citadellsim 2019
Arrangör:
Plats: Landskrona simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 7 jun 2019 till den 9 jun 2019
Gren 3, 200m Medley Damer 13-14 år - Final
Sponsor: Freker
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vega Vollmer 2005 Helsingborgs Simsällskap 2:34.10
50m: 31.94
100m: 1:13.11
(41.17)
150m: 1:59.01
(45.90)
200m: 2:34.10
(35.09)
2 Frida Jansson 2006 Simklubben Poseidon 2:37.23 +3.13
50m: 32.37
100m: 1:13.57
(41.20)
150m: 1:59.89
(46.32)
200m: 2:37.23
(37.34)
3 Ebba Jönsson 2005 Helsingborgs Simsällskap 2:39.25 +5.15
50m: 33.90
100m: 1:14.62
(40.72)
150m: 2:02.99
(48.37)
200m: 2:39.25
(36.26)
4 Agnes Alm 2006 S 71 2:39.26 +5.16
50m: 33.31
100m: 1:14.88
(41.57)
150m: 2:00.66
(45.78)
200m: 2:39.26
(38.60)
5 Maja Jensen 2006 Landskrona Simsällskap 2:41.63 +7.53
50m: 32.63
100m: 1:16.64
(44.01)
150m: 2:04.69
(48.05)
200m: 2:41.63
(36.94)
6 Sofia Frisk 2005 Helsingborgs Simsällskap 2:43.12 +9.02
50m: 34.25
100m: 1:17.95
(43.70)
150m: 2:03.65
(45.70)
200m: 2:43.12
(39.47)
7 My Pettersson 2006 Landskrona Simsällskap 2:43.30 +9.20
50m: 33.57
100m: 1:16.61
(43.04)
150m: 2:06.81
(50.20)
200m: 2:43.30
(36.49)
8 Amanda Persson 2005 Malmö Kappsimningsklubb 2:43.63 +9.53
50m: 34.14
100m: 1:16.98
(42.84)
150m: 2:07.55
(50.57)
200m: 2:43.63
(36.08)
9 Felicia Klintemar 2005 Södertörns Simsällskap 2:45.46 +11.36
50m: 33.93
100m: 1:16.78
(42.85)
150m: 2:08.10
(51.32)
200m: 2:45.46
(37.36)
10 Emma Jönsson 2006 Helsingborgs Simsällskap 2:45.82 +11.72
50m: 34.74
100m: 1:19.76
(45.02)
150m: 2:07.49
(47.73)
200m: 2:45.82
(38.33)
11 Julia Ottosson 2006 Södertörns Simsällskap 2:46.19 +12.09
50m: 34.35
100m: 1:17.58
(43.23)
150m: 2:05.21
(47.63)
200m: 2:46.19
(40.98)
12 Amanda Jälminger 2005 Helsingborgs Simsällskap 2:46.90 +12.80
50m: 35.68
100m: 1:20.14
(44.46)
150m: 2:07.66
(47.52)
200m: 2:46.90
(39.24)
13 Tova Siversson 2005 Landskrona Simsällskap 2:49.63 +15.53
50m: 33.23
100m: 1:16.53
(43.30)
150m: 2:08.08
(51.55)
200m: 2:49.63
(41.55)
14 Julia Erkselius 2006 Simklubben Triton 2:50.86 +16.76
50m: 36.52
100m: 1:22.58
(46.06)
150m: 2:11.55
(48.97)
200m: 2:50.86
(39.31)
15 Ella Berg 2006 Helsingborgs Simsällskap 2:52.16 +18.06
50m: 36.46
100m: 1:24.16
(47.70)
150m: 2:14.45
(50.29)
200m: 2:52.16
(37.71)
16 Sally Persson 2006 Helsingborgs Simsällskap 2:54.10 +20.00
50m: 35.36
100m: 1:20.64
(45.28)
150m: 2:15.45
(54.81)
200m: 2:54.10
(38.65)
17 Lovisa Sjöholm 2006 Klippans Simsällskap 2:54.14 +20.04
50m: 35.00
100m: 1:25.21
(50.21)
150m: 2:13.98
(48.77)
200m: 2:54.14
(40.16)
18 Isa Ståhl 2006 Simklubben Triton 2:55.38 +21.28
50m: 34.86
100m: 1:20.22
(45.36)
150m: 2:13.53
(53.31)
200m: 2:55.38
(41.85)
19 Kerstin Cederlund 2006 Helsingborgs Simsällskap 2:55.41 +21.31
50m: 38.45
100m: 1:23.45
(45.00)
150m: 2:17.05
(53.60)
200m: 2:55.41
(38.36)
20 Isabella Larsson 2005 Helsingborgs Simsällskap 3:03.35 +29.25
50m: 37.75
100m: 1:25.08
(47.33)
150m: 2:16.94
(51.86)
200m: 3:03.35
(46.41)
21 Annika Lindberg 2005 Helsingborgs Simsällskap 3:07.64 +33.54
50m: 40.95
100m: 1:26.96
(46.01)
150m: 2:27.35
(1:00.39)
200m: 3:07.64
(40.29)
22 Patrisia Lindén 2005 Helsingborgs Simsällskap 3:10.42 +36.32
50m: 41.36
100m: 1:36.52
(55.16)
150m: 2:30.81
(54.29)
200m: 3:10.42
(39.61)
- Hilda Nilsson 2005 Helsingborgs Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-06-07 18:11:54
Gren 3, 200m Medley Damer 15-16 år - Final
Sponsor: Freker
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sabina Alman 2003 Luleå Simsällskap 2:30.00
50m: 31.68
100m: 1:09.86
(38.18)
150m: 1:57.35
(47.49)
200m: 2:30.00
(32.65)
2 Boel Bergquist 2003 Simklubben Poseidon 2:31.26 +1.26
50m: 32.30
100m: 1:11.43
(39.13)
150m: 1:57.10
(45.67)
200m: 2:31.26
(34.16)
3 Alicia Johansson 2003 Helsingborgs Simsällskap 2:31.34 +1.34
50m: 31.25
100m: 1:09.30
(38.05)
150m: 1:56.86
(47.56)
200m: 2:31.34
(34.48)
4 Nina Pavlovic Cano 2004 Södertörns Simsällskap 2:33.75 +3.75
50m: 31.14
100m: 1:11.61
(40.47)
150m: 1:57.90
(46.29)
200m: 2:33.75
(35.85)
5 Linnéa Lindh 2003 Landskrona Simsällskap 2:35.88 +5.88
50m: 31.31
100m: 1:12.55
(41.24)
150m: 1:59.56
(47.01)
200m: 2:35.88
(36.32)
6 Cajsa Wöhl 2004 Helsingborgs Simsällskap 2:36.35 +6.35
50m: 33.68
100m: 1:13.72
(40.04)
150m: 2:01.12
(47.40)
200m: 2:36.35
(35.23)
7 Nina Podric 2004 Helsingborgs Simsällskap 2:37.49 +7.49
50m: 32.98
100m: 1:12.23
(39.25)
150m: 1:59.51
(47.28)
200m: 2:37.49
(37.98)
8 Emma Hassling 2004 Landskrona Simsällskap 2:40.91 +10.91
50m: 32.59
100m: 1:18.34
(45.75)
150m: 2:02.94
(44.60)
200m: 2:40.91
(37.97)
9 Kornelia Pavlovic 2004 Helsingborgs Simsällskap 2:41.17 +11.17
50m: 32.93
100m: 1:14.94
(42.01)
150m: 2:04.28
(49.34)
200m: 2:41.17
(36.89)
10 Wilma Rundblad 2003 Landskrona Simsällskap 2:42.60 +12.60
50m: 33.47
100m: 1:12.57
(39.10)
150m: 2:05.19
(52.62)
200m: 2:42.60
(37.41)
11 Isabella Djuric 2004 Landskrona Simsällskap 2:42.61 +12.61
50m: 31.72
100m: 1:16.29
(44.57)
150m: 2:03.78
(47.49)
200m: 2:42.61
(38.83)
12 Maja Olson 2003 Karlshamns Simklubb 3:04.85 +34.85
50m: 37.27
100m: 1:28.64
(51.37)
150m: 2:18.29
(49.65)
200m: 3:04.85
(46.56)
13 Sigrid Lundström 2003 Karlshamns Simklubb 3:10.48 +40.48
50m: 42.17
100m: 1:34.44
(52.27)
150m: 2:25.69
(51.25)
200m: 3:10.48
(44.79)
14 Emma Martinsson 2004 Simklubben Lödde 3:11.29 +41.29
50m: 41.59
100m: 1:34.27
(52.68)
150m: 2:25.43
(51.16)
200m: 3:11.29
(45.86)
Grenen officiell:  2019-06-07 18:11:54
Gren 3, 200m Medley Damer 17 och äldre - Final
Sponsor: Freker
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emilia Rönningdal 2002 S 71 2:25.13
50m: 30.49
100m: 1:09.74
(39.25)
150m: 1:52.04
(42.30)
200m: 2:25.13
(33.09)
2 Elin Johannesson 1999 Landskrona Simsällskap 2:35.73 +10.60
50m: 32.81
100m: 1:13.23
(40.42)
150m: 2:01.30
(48.07)
200m: 2:35.73
(34.43)
3 Telma Maltesjö 2002 Helsingborgs Simsällskap 2:37.35 +12.22
50m: 33.74
100m: 1:17.43
(43.69)
150m: 2:01.91
(44.48)
200m: 2:37.35
(35.44)
4 Ida Andersson Wulf 1998 Vellinge-Näsets Simklubb 3:49.31 +1:24.18 SM7
50m: 58.21
100m: 1:54.22
(56.01)
150m: 2:59.50
(1:05.28)
200m: 3:49.31
(49.81)
Grenen officiell:  2019-06-07 18:11:54
2019-06-07 18:12:03 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Landskrona Simsällskap
Document
Resultat
Citadellsim 2019
Arrangör:
Plats: Landskrona simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 7 jun 2019 till den 9 jun 2019
Gren 4, 1500m Frisim Herrar - Final
Sponsor: HT Emallage
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Hassling 2000 Landskrona Simsällskap 16:43.68
100m: 1:01.52
(1:01.52)
200m: 2:08.10
(2:08.10)
300m: 3:15.59
(3:15.59)
400m: 4:23.38
(4:23.38)
500m: 5:30.83
(5:30.83)
600m: 6:38.16
(6:38.16)
700m: 7:45.33
(7:45.33)
800m: 8:53.74
(8:53.74)
900m: 10:01.73
(10:01.73)
1000m: 11:09.48
(11:09.48)
1100m: 12:16.99
(12:16.99)
1200m: 13:24.15
(13:24.15)
1300m: 14:31.97
(14:31.97)
1400m: 15:39.20
(15:39.20)
1500m: 16:43.68
(16:43.68)
2 Alan Jovic 2004 Helsingborgs Simsällskap 17:41.81 +58.13
100m: 1:04.35
(1:04.35)
200m: 2:13.47
(2:13.47)
300m: 3:23.99
(3:23.99)
400m: 4:35.24
(4:35.24)
500m: 5:46.53
(5:46.53)
600m: 6:58.00
(6:58.00)
700m: 8:09.49
(8:09.49)
800m: 9:21.25
(9:21.25)
900m: 10:33.49
(10:33.49)
1000m: 11:45.61
(11:45.61)
1100m: 12:57.79
(12:57.79)
1200m: 14:10.03
(14:10.03)
1300m: 15:21.05
(15:21.05)
1400m: 16:32.35
(16:32.35)
1500m: 17:41.81
(17:41.81)
3 David Olofsson 2004 Simklubben Poseidon 17:44.19 +1:00.51
100m: 1:04.83
(1:04.83)
200m: 2:14.96
(2:14.96)
300m: 3:26.62
(3:26.62)
400m: 4:38.39
(4:38.39)
500m: 5:49.64
(5:49.64)
600m: 7:01.21
(7:01.21)
700m: 8:12.92
(8:12.92)
800m: 9:24.27
(9:24.27)
900m: 10:37.35
(10:37.35)
1000m: 11:51.13
(11:51.13)
1100m: 13:02.88
(13:02.88)
1200m: 14:14.54
(14:14.54)
1300m: 15:25.52
(15:25.52)
1400m: 16:37.17
(16:37.17)
1500m: 17:44.19
(17:44.19)
4 Arvid Axelsson 2003 Simklubben Ran 17:45.04 +1:01.36
100m: 1:04.25
(1:04.25)
200m: 2:14.13
(2:14.13)
300m: 3:26.02
(3:26.02)
400m: 4:38.00
(4:38.00)
500m: 5:50.72
(5:50.72)
600m: 7:02.53
(7:02.53)
700m: 8:14.56
(8:14.56)
800m: 9:26.94
(9:26.94)
900m: 10:38.45
(10:38.45)
1000m: 11:50.60
(11:50.60)
1100m: 13:02.25
(13:02.25)
1200m: 14:13.85
(14:13.85)
1300m: 15:24.97
(15:24.97)
1400m: 16:37.13
(16:37.13)
1500m: 17:45.04
(17:45.04)
5 Casper Svärd 2001 Landskrona Simsällskap 18:45.04 +2:01.36
100m: 1:06.22
(1:06.22)
200m: 2:20.12
(2:20.12)
300m: 3:34.24
(3:34.24)
400m: 4:48.90
(4:48.90)
500m: 6:05.35
(6:05.35)
600m: 7:21.65
(7:21.65)
700m: 8:37.85
(8:37.85)
800m: 9:54.28
(9:54.28)
900m: 11:10.70
(11:10.70)
1000m: 12:27.00
(12:27.00)
1100m: 13:43.09
(13:43.09)
1200m: 14:58.86
(14:58.86)
1300m: 16:14.75
(16:14.75)
1400m: 17:30.87
(17:30.87)
1500m: 18:45.04
(18:45.04)
6 Gabriel Olsson 2004 Föreningen Trelleborg Sim 18:52.14 +2:08.46
100m: 1:06.58
(1:06.58)
200m: 2:19.70
(2:19.70)
300m: 3:34.19
(3:34.19)
400m: 4:49.68
(4:49.68)
500m: 6:06.15
(6:06.15)
600m: 7:22.71
(7:22.71)
700m: 8:39.53
(8:39.53)
800m: 9:57.08
(9:57.08)
900m: 11:14.07
(11:14.07)
1000m: 12:31.33
(12:31.33)
1100m: 13:48.90
(13:48.90)
1200m: 15:05.85
(15:05.85)
1300m: 16:22.56
(16:22.56)
1400m: 17:39.83
(17:39.83)
1500m: 18:52.14
(18:52.14)
7 Oscar Bjering 2004 Simklubben Laxen 19:09.35 +2:25.67
100m: 1:05.36
(1:05.36)
200m: 2:15.95
(2:15.95)
300m: 3:27.19
(3:27.19)
400m: 4:38.53
(4:38.53)
500m: 5:49.55
(5:49.55)
600m: 7:00.28
(7:00.28)
700m: 8:11.14
(8:11.14)
800m: 9:19.93
(9:19.93)
900m: 10:49.85
(10:49.85)
1000m: 12:21.63
(12:21.63)
1100m: 13:51.01
(13:51.01)
1200m: 15:14.36
(15:14.36)
1300m: 16:34.05
(16:34.05)
1400m: 17:52.11
(17:52.11)
1500m: 19:09.35
(19:09.35)
8 David Alderbrink 2003 Helsingborgs Simsällskap 20:34.37 +3:50.69
100m: 1:10.98
(1:10.98)
200m: 2:32.01
(2:32.01)
300m: 3:52.99
(3:52.99)
400m: 5:15.81
(5:15.81)
500m: 6:38.00
(6:38.00)
600m: 8:00.87
(8:00.87)
700m: 9:23.22
(9:23.22)
800m: 10:46.40
(10:46.40)
900m: 12:08.17
(12:08.17)
1000m: 13:32.57
(13:32.57)
1100m: 14:56.52
(14:56.52)
1200m: 16:20.74
(16:20.74)
1300m: 17:45.59
(17:45.59)
1400m: 19:11.02
(19:11.02)
1500m: 20:34.37
(20:34.37)
Grenen officiell:  2019-06-07 18:36:25
2019-06-07 18:36:50 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Landskrona Simsällskap
Document
Resultat
Citadellsim 2019
Arrangör:
Plats: Landskrona simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 7 jun 2019 till den 9 jun 2019
Gren 5, 400m Frisim Damer 13-14 år - Final
Sponsor: Ica Nära Björnen
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Liv Bexell 2005 Helsingborgs Simsällskap 4:44.36
50m: 31.40
100m: 1:06.24
(34.84)
150m: 1:42.39
(36.15)
200m: 2:18.37
(35.98)
250m: 2:54.82
(36.45)
300m: 3:31.76
(36.94)
350m: 4:08.97
(37.21)
400m: 4:44.36
(35.39)
2 Vega Vollmer 2005 Helsingborgs Simsällskap 4:52.73 +8.37
50m: 31.53
100m: 1:07.10
(35.57)
150m: 1:44.46
(37.36)
200m: 2:21.57
(37.11)
250m: 2:59.72
(38.15)
300m: 3:38.13
(38.41)
350m: 4:16.80
(38.67)
400m: 4:52.73
(35.93)
3 Klara Lindqvist 2005 Luleå Simsällskap 4:54.60 +10.24
50m: 30.96
100m: 1:06.11
(35.15)
150m: 1:42.89
(36.78)
200m: 2:20.96
(38.07)
250m: 3:00.06
(39.10)
300m: 3:38.96
(38.90)
350m: 4:18.27
(39.31)
400m: 4:54.60
(36.33)
4 Ebba Jönsson 2005 Helsingborgs Simsällskap 4:55.68 +11.32
50m: 32.51
100m: 1:08.25
(35.74)
150m: 1:45.60
(37.35)
200m: 2:23.08
(37.48)
250m: 3:01.67
(38.59)
300m: 3:40.32
(38.65)
350m: 4:18.63
(38.31)
400m: 4:55.68
(37.05)
5 Emilia Berg 2005 Simklubben Lödde 5:01.23 +16.87
50m: 33.95
100m: 1:11.46
(37.51)
150m: 1:49.97
(38.51)
200m: 2:28.65
(38.68)
250m: 3:07.83
(39.18)
300m: 3:46.82
(38.99)
350m: 4:24.94
(38.12)
400m: 5:01.23
(36.29)
6 Ida Nordberg 2006 Simklubben Poseidon 5:05.50 +21.14
50m: 32.63
100m: 1:09.34
(36.71)
150m: 1:48.44
(39.10)
200m: 2:27.58
(39.14)
250m: 3:07.47
(39.89)
300m: 3:46.98
(39.51)
350m: 4:26.63
(39.65)
400m: 5:05.50
(38.87)
7 My Pettersson 2006 Landskrona Simsällskap 5:06.32 +21.96
50m: 33.01
100m: 1:10.08
(37.07)
150m: 1:49.75
(39.67)
200m: 2:28.35
(38.60)
250m: 3:08.80
(40.45)
300m: 3:47.90
(39.10)
350m: 4:28.34
(40.44)
400m: 5:06.32
(37.98)
8 Olivia Laaksonen 2006 Simklubben Laxen 5:08.25 +23.89
50m: 34.35
100m: 1:12.06
(37.71)
150m: 1:52.37
(40.31)
200m: 2:32.12
(39.75)
250m: 3:12.70
(40.58)
300m: 3:52.65
(39.95)
350m: 4:32.67
(40.02)
400m: 5:08.25
(35.58)
9 Izabelle Agrell 2006 Helsingborgs Simsällskap 5:09.27 +24.91
50m: 34.39
100m: 1:11.95
(37.56)
150m: 1:52.86
(40.91)
200m: 2:31.92
(39.06)
250m: 3:13.14
(41.22)
300m: 3:53.02
(39.88)
350m: 4:34.12
(41.10)
400m: 5:09.27
(35.15)
10 Moa Ekberg 2006 Landskrona Simsällskap 5:11.42 +27.06
50m: 35.00
100m: 1:12.80
(37.80)
150m: 1:52.91
(40.11)
200m: 2:32.42
(39.51)
250m: 3:12.82
(40.40)
300m: 3:53.68
(40.86)
350m: 4:33.51
(39.83)
400m: 5:11.42
(37.91)
11 Maja Kiceec 2006 Simklubben Sydsim 5:14.59 +30.23
50m: 34.85
100m: 1:13.62
(38.77)
150m: 1:54.06
(40.44)
200m: 2:34.21
(40.15)
250m: 3:14.42
(40.21)
300m: 3:55.42
(41.00)
350m: 4:36.30
(40.88)
400m: 5:14.59
(38.29)
12 Ella Bodell 2005 Simklubben Sydsim 5:14.96 +30.60
50m: 34.74
100m: 1:13.48
(38.74)
150m: 1:54.72
(41.24)
200m: 2:35.48
(40.76)
250m: 3:16.60
(41.12)
300m: 3:57.53
(40.93)
350m: 4:37.52
(39.99)
400m: 5:14.96
(37.44)
13 Ellen Gullberg 2005 Simklubben Laxen 5:15.55 +31.19
50m: 34.49
100m: 1:13.18
(38.69)
150m: 1:53.42
(40.24)
200m: 2:34.19
(40.77)
250m: 3:15.55
(41.36)
300m: 3:56.16
(40.61)
350m: 4:36.91
(40.75)
400m: 5:15.55
(38.64)
14 Isabelle Persson-Giribaldi 2005 Landskrona Simsällskap 5:15.67 +31.31
50m: 35.54
100m: 1:14.21
(38.67)
150m: 1:54.57
(40.36)
200m: 2:35.60
(41.03)
250m: 3:16.63
(41.03)
300m: 3:57.00
(40.37)
350m: 4:38.64
(41.64)
400m: 5:15.67
(37.03)
15 Sofia Frisk 2005 Helsingborgs Simsällskap 5:15.70 +31.34
50m: 35.52
100m: 1:14.45
(38.93)
150m: 1:54.45
(40.00)
200m: 2:35.01
(40.56)
250m: 3:15.25
(40.24)
300m: 3:55.98
(40.73)
350m: 4:36.29
(40.31)
400m: 5:15.70
(39.41)
16 Nora Briskog 2006 Karlshamns Simklubb 5:18.93 +34.57
50m: 34.12
100m: 1:13.53
(39.41)
150m: 1:54.01
(40.48)
200m: 2:35.38
(41.37)
250m: 3:16.59
(41.21)
300m: 3:59.06
(42.47)
350m: 4:40.38
(41.32)
400m: 5:18.93
(38.55)
17 Kerstin Cederlund 2006 Helsingborgs Simsällskap 5:20.68 +36.32
50m: 34.04
100m: 1:13.19
(39.15)
150m: 1:54.46
(41.27)
200m: 2:35.91
(41.45)
250m: 3:16.85
(40.94)
300m: 3:58.89
(42.04)
350m: 4:41.29
(42.40)
400m: 5:20.68
(39.39)
18 Ella Berg 2006 Helsingborgs Simsällskap 5:22.23 +37.87
50m: 38.52
100m: 1:18.61
(40.09)
150m: 2:00.44
(41.83)
200m: 2:41.94
(41.50)
250m: 3:22.48
(40.54)
300m: 4:03.38
(40.90)
350m: 4:44.33
(40.95)
400m: 5:22.23
(37.90)
19 Stina Holmqvist 2006 Simklubben Laxen 5:22.25 +37.89
50m: 35.65
100m: 1:15.62
(39.97)
150m: 1:57.09
(41.47)
200m: 2:38.73
(41.64)
250m: 3:20.96
(42.23)
300m: 4:02.23
(41.27)
350m: 4:42.91
(40.68)
400m: 5:22.25
(39.34)
20 Hedda Baxmann 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 5:24.63 +40.27
50m: 35.18
100m: 1:14.79
(39.61)
150m: 1:57.24
(42.45)
200m: 2:39.82
(42.58)
250m: 3:22.63
(42.81)
300m: 4:05.55
(42.92)
350m: 4:48.85
(43.30)
400m: 5:24.63
(35.78)
21 Elena Seitzberg 2005 Simklubben Ran 5:25.05 +40.69
50m: 35.50
100m: 1:15.51
(40.01)
150m: 1:57.14
(41.63)
200m: 2:39.28
(42.14)
250m: 3:20.94
(41.66)
300m: 4:02.59
(41.65)
350m: 4:44.97
(42.38)
400m: 5:25.05
(40.08)
22 Ajla Causevic 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 5:25.79 +41.43
50m: 37.27
100m: 1:18.14
(40.87)
150m: 2:00.94
(42.80)
200m: 2:42.67
(41.73)
250m: 3:25.37
(42.70)
300m: 4:06.64
(41.27)
350m: 4:47.02
(40.38)
400m: 5:25.79
(38.77)
23 Johanna Andersson Medhanie 2005 Simklubben Poseidon 5:26.29 +41.93
50m: 35.99
100m: 1:16.11
(40.12)
150m: 1:57.39
(41.28)
200m: 2:39.08
(41.69)
250m: 3:21.40
(42.32)
300m: 4:03.79
(42.39)
350m: 4:45.99
(42.20)
400m: 5:26.29
(40.30)
24 Linnea Costa Caesar 2006 Simklubben Poseidon 5:26.76 +42.40
50m: 36.66
100m: 1:18.16
(41.50)
150m: 2:00.93
(42.77)
200m: 2:43.69
(42.76)
250m: 3:25.58
(41.89)
300m: 4:07.37
(41.79)
350m: 4:48.54
(41.17)
400m: 5:26.76
(38.22)
25 Veronika Ruzic 2006 S 71 5:27.58 +43.22
50m: 36.07
100m: 1:16.96
(40.89)
150m: 1:58.84
(41.88)
200m: 2:40.94
(42.10)
250m: 3:23.44
(42.50)
300m: 4:05.94
(42.50)
350m: 4:47.95
(42.01)
400m: 5:27.58
(39.63)
26 Maja Ljungdahl 2006 Simklubben Laxen 5:27.81 +43.45
50m: 36.44
100m: 1:17.94
(41.50)
150m: 2:00.69
(42.75)
200m: 2:42.25
(41.56)
250m: 3:24.47
(42.22)
300m: 4:06.35
(41.88)
350m: 4:47.98
(41.63)
400m: 5:27.81
(39.83)
27 Alma Palmö 2006 Helsingborgs Simsällskap 5:28.49 +44.13
50m: 35.54
100m: 1:16.39
(40.85)
150m: 2:00.24
(43.85)
200m: 2:42.84
(42.60)
250m: 3:25.18
(42.34)
300m: 4:07.16
(41.98)
350m: 4:49.41
(42.25)
400m: 5:28.49
(39.08)
28 Jacquline Rengbrandt 2005 Föreningen Trelleborg Sim 5:30.65 +46.29
50m: 35.26
100m: 1:16.36
(41.10)
150m: 1:59.08
(42.72)
200m: 2:42.01
(42.93)
250m: 3:24.45
(42.44)
300m: 4:06.72
(42.27)
350m: 4:49.51
(42.79)
400m: 5:30.65
(41.14)
29 Ebba Mattisson 2006 Södertörns Simsällskap 5:31.15 +46.79
50m: 35.70
100m: 1:15.98
(40.28)
150m: 1:58.58
(42.60)
200m: 2:41.66
(43.08)
250m: 3:25.00
(43.34)
300m: 4:07.33
(42.33)
350m: 4:50.06
(42.73)
400m: 5:31.15
(41.09)
30 Emma Jönsson 2006 Helsingborgs Simsällskap 5:34.87 +50.51
50m: 37.05
100m: 1:19.23
(42.18)
150m: 2:03.47
(44.24)
200m: 2:47.10
(43.63)
250m: 3:30.55
(43.45)
300m: 4:12.87
(42.32)
350m: 4:55.28
(42.41)
400m: 5:34.87
(39.59)
31 Sally Persson 2006 Helsingborgs Simsällskap 5:35.29 +50.93
50m: 37.33
100m: 1:19.98
(42.65)
150m: 2:04.04
(44.06)
200m: 2:47.18
(43.14)
250m: 3:30.55
(43.37)