Results for UGP 1 2018-2019, Hässleholm
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Pass 1
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 1 | Utskriftsdatum | 13 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Hässleholm | Utskriftstid | 09:35 | |||
Arrangör | Skånesim och S 71 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 oktober 2018 |
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 36.40 | 1:20.26 | |||||
2 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 38.68 | 1:20.70 | |||||
3 | Karl Oredsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 36.48 | 1:22.67 | |||||
4 | David Hagander | 2006 | Simklubben Poseidon | 40.09 | 1:22.92 | |||||
5 | Filip Lönnerfors | 2006 | Simklubben Poseidon | 40.08 | 1:31.72 | |||||
6 | Adam Malmquist | 2006 | Eslövs Simsällskap | 43.99 | 1:37.49 | |||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lucas Bontidean | 2005 | Simklubben Poseidon | 33.29 | 1:10.53 | |||||
2 | Joel Nilsson | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 33.09 | 1:10.63 | |||||
3 | Axel Vaide | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 32.01 | 1:13.10 | |||||
4 | Martin Pettersson | 2005 | Simklubben Poseidon | 34.52 | 1:13.57 | |||||
5 | Gabriel Hachem | 2005 | Simklubben Ran | 33.76 | 1:13.71 | |||||
6 | Nayan Ljungholm | 2005 | Simklubben Poseidon | 34.70 | 1:15.45 | |||||
7 | Kim Larsson | 2005 | Simklubben Ran | 35.41 | 1:18.63 | |||||
8 | Alfred Pettersson | 2005 | Simklubben Poseidon | 36.78 | 1:21.12 | |||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Melvin Malm | 2004 | Simklubben Poseidon | 32.26 | 1:07.60 | |||||
2 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 31.90 | 1:07.97 | |||||
3 | David Olofsson | 2004 | Simklubben Sydsim | 32.20 | 1:08.56 | |||||
4 | Vincent Hua | 2004 | Ringsjö Simklubb | 31.71 | 1:11.54 | |||||
5 | Anthon Huasson | 2004 | Ringsjö Simklubb | 32.74 | 1:11.59 | |||||
6 | Elias af Trampe | 2004 | Simklubben Poseidon | 34.97 | 1:14.24 | |||||
7 | Toni Milkov | 2004 | Eslövs Simsällskap | 34.47 | 1:15.63 | |||||
8 | Axel Sandberg | 2004 | Simklubben Poseidon | 36.16 | 1:19.22 | |||||
- | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Edvin Dahlén | 2004 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | William Bevréus | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 27.76 | 1:02.41 | |||||
2 | Stig Greiner | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 28.91 | 1:02.86 | |||||
3 | Niels Kwant | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 29.31 | 1:03.54 | |||||
4 | Hugo Vaide | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 29.27 | 1:06.26 | |||||
5 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 33.34 | 1:13.64 | |||||
6 | Karl Hansson | 2003 | Eslövs Simsällskap | 35.74 | 1:16.79 | |||||
7 | Joel Bergstrand | 2003 | Simklubben Poseidon | 36.54 | 1:17.13 | |||||
8 | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | 33.70 | 1:17.22 | |||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 27.93 | 59.69 | |||||
2 | Anton Jönsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 29.00 | 1:02.28 | |||||
3 | Vilhelm Andersson | 2002 | Simklubben Sydsim | 29.44 | 1:05.58 | |||||
4 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 29.57 | 1:06.38 | |||||
5 | Leo Pekberg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 31.66 | 1:12.90 | |||||
6 | Axel Thelin | 2002 | Eslövs Simsällskap | 34.60 | 1:13.39 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 13 oktober 2018 |
Licensierad till: S71 | Utskriftstid | 09:35 |