Results for SydCup 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
29 september 2018 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
13:07 |
|
|
Arrangør |
Haderslev Svømmeklub - HSK |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
|
Løb 18, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lena Maria Grohmann |
2004 |
|
498 |
|
|
|
|
2:19.72 |
|
|
Tsb Flensburg |
2:19.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Annabella Marie Lauritzen |
2005 |
|
497 |
|
|
|
|
2:19.80 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:22.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hannah Sophia Grohmann |
2004 |
|
466 |
|
|
|
|
2:22.85 |
|
|
Tsb Flensburg |
2:23.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elina Barthelmes |
2004 |
|
462 |
|
|
|
|
2:23.30 |
|
|
Sg Elbe |
2:28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Karoline Kristensen |
2004 |
|
445 |
|
|
|
|
2:25.04 |
|
|
DeltaSwim |
2:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maja Friis |
2005 |
|
431 |
|
|
|
|
2:26.56 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:39.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maja Stamholt |
2005 |
|
417 |
|
|
|
|
2:28.22 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:26.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Line Knudsen |
2005 |
|
383 |
|
|
|
|
2:32.50 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:31.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emilie Bie Bock |
2005 |
|
380 |
|
|
|
|
2:32.89 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:34.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Amelie Biebau |
2005 |
|
360 |
|
|
|
|
2:35.71 |
|
|
Sg Elbe |
2:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Luna Holm Møller |
2004 |
|
359 |
|
|
|
|
2:35.78 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
2:35.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Silke Maria Pjengaard |
2005 |
|
352 |
|
|
|
|
2:36.85 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:33.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Louise Ovesen |
2004 |
|
341 |
|
|
|
|
2:38.54 |
|
|
DeltaSwim |
3:16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Signe Jochumsen |
2004 |
|
273 |
|
|
|
|
2:50.73 |
|
|
DeltaSwim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Maja Kirstine Karlsen |
2005 |
|
247 |
|
|
|
|
2:56.44 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
3:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anna Lykke Vangsgaard |
2005 |
|
240 |
|
|
|
|
2:58.07 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
3:09.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Maiken Knudsen |
2004 |
|
216 |
|
|
|
|
3:04.45 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
3:06.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anna Madsby Rohde |
2005 |
|
194 |
|
|
|
|
3:11.20 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
3:08.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Maja Emilie Skjødt |
2005 |
|
192 |
|
|
|
|
3:11.92 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
3:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2019 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne Stamholt |
2006 |
|
340 |
|
|
|
|
2:38.60 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:40.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kaja Neuwerk |
2006 |
|
325 |
|
|
|
|
2:41.08 |
|
|
Sg Elbe |
2:41.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
|
325 |
|
|
|
|
2:41.10 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:50.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Charlotte Kröger |
2006 |
|
313 |
|
|
|
|
2:43.07 |
|
|
Sg Elbe |
2:53.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
|
307 |
|
|
|
|
2:44.12 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:45.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julie Bjørn |
2006 |
|
259 |
|
|
|
|
2:53.74 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:49.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sophia Schröder |
2006 |
|
255 |
|
|
|
|
2:54.54 |
|
|
Sg Elbe |
2:55.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Silke Sejr Elgaard Jørgen |
2007 |
|
166 |
|
|
|
|
3:21.19 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
3:16.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Frida Vermund Nierup-Ande |
2009 |
|
154 |
|
|
|
|
3:26.53 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
29 september 2018 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
13:07 |
|