Resultater for GTI Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 30 september 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:47 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2018 |
Løb 34, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nina Toft | 2000 | 657 | 32.97 | 1:07.65 | 1:42.70 | 2:17.13 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:15.43 | |||||||||
2 | Pernille Pedersen | 2001 | 527 | 34.76 | 1:11.87 | 1:49.85 | 2:27.55 | |||
Køge Svømmeklub | 2:23.11 | |||||||||
3 | Caroline Hørlykke | 2000 | 524 | 36.22 | 1:13.82 | 1:51.39 | 2:27.80 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:24.63 | |||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 600 | 34.03 | 1:09.49 | 1:45.56 | 2:21.32 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:21.98 | |||||||||
2 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 521 | 34.80 | 1:12.49 | 1:51.04 | 2:28.08 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:29.74 | |||||||||
3 | Fiona Burmester | 2003 | 468 | 36.84 | 1:15.45 | 1:54.82 | 2:33.49 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:38.62 | |||||||||
4 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 365 | 38.81 | 1:21.63 | 2:05.15 | 2:46.71 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:46.09 | |||||||||
5 | Sofia Levisen | 2002 | 352 | 38.15 | 1:20.74 | 2:05.05 | 2:48.73 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:43.44 | |||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Linnea Hietala | 2004 | 520 | 34.83 | 1:12.46 | 1:50.12 | 2:28.24 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:28.40 | |||||||||
2 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 511 | 36.01 | 1:13.78 | 1:52.17 | 2:29.07 | |||
Vest-Brøndby | 2:30.41 | |||||||||
3 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 450 | 37.10 | 1:16.31 | 1:56.85 | 2:35.49 | |||
Vest-Brøndby | 2:34.91 | |||||||||
4 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 431 | 37.24 | 1:16.91 | 1:57.72 | 2:37.73 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:37.50 | |||||||||
5 | Clara Schmedes | 2004 | 401 | 38.02 | 1:18.97 | 2:00.29 | 2:41.68 | |||
GTI | 2:48.59 | |||||||||
6 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 373 | 38.47 | 1:20.69 | 2:03.62 | 2:45.50 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:45.33 | |||||||||
7 | Frida Høj Andersen | 2005 | 371 | 40.08 | 1:23.02 | 2:05.24 | 2:45.86 | |||
GTI | ||||||||||
8 | Caroline Søgaard Pedersen | 2005 | 312 | 41.55 | 1:26.24 | 2:12.11 | 2:55.75 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:01.21 | |||||||||
- | Annika Britt Larsen | 2005 | DNS | |||||||
GTI | 2:39.65 | |||||||||
- | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:53.09 | |||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martine Damborg | 2007 | 415 | 38.08 | 1:19.09 | 2:00.14 | 2:39.74 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:45.65 | |||||||||
2 | Alma Lind Babin | 2006 | 365 | 40.49 | 1:23.05 | 2:04.94 | 2:46.81 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:50.22 | |||||||||
3 | Jaqueline Haack | 2006 | 363 | 39.36 | 1:22.24 | 2:05.30 | 2:47.02 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:55.40 | |||||||||
4 | Siv Reimer | 2006 | 356 | 39.95 | 1:22.27 | 2:06.09 | 2:48.16 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:55.57 | |||||||||
5 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 350 | 39.96 | 1:23.38 | 2:07.63 | 2:49.12 | |||
Vest-Brøndby | 2:50.68 | |||||||||
6 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 332 | 41.24 | 1:24.79 | 2:09.49 | 2:52.10 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:54.47 | |||||||||
7 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | 305 | 2:56.97 | 2:56.97 | |||||
GTI | 2:59.77 | |||||||||
8 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 291 | 44.19 | 1:31.42 | 2:16.87 | 2:59.72 | |||
GTI | ||||||||||
9 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 290 | 44.62 | 1:30.49 | 2:16.77 | 3:00.12 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:19.64 | |||||||||
10 | Wilma Nørgaard | 2006 | 289 | 42.33 | 1:28.56 | 2:15.05 | 3:00.30 | |||
Vest-Brøndby | 3:08.36 | |||||||||
11 | Signe C. H. Naaby | 2007 | 254 | 45.06 | 1:35.52 | 2:23.11 | 3:08.20 | |||
GTI | 3:27.77 | |||||||||
12 | Ingrid Due Nygaard | 2007 | 254 | 45.24 | 1:33.13 | 2:21.43 | 3:08.26 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:16.00 | |||||||||
13 | Silke Emma Hansen | 2006 | 181 | 50.17 | 1:44.43 | 2:39.48 | 3:30.44 | |||
Svømmeklubben SHS Stevns | 3:37.82 | |||||||||
14 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | 153 | 49.57 | 1:45.20 | 2:43.41 | 3:42.65 | |||
GTI | 4:33.66 | |||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Kobbernagel | 2008 | 222 | 47.40 | 2:28.90 | 3:16.63 | ||||
Vest-Brøndby | 3:18.75 | |||||||||
2 | Esther Bang Laursen | 2009 | 122 | 56.80 | 3:00.16 | 3:59.83 | ||||
Vest-Brøndby | 3:51.35 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 september 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:47 |