Resultater for Wadköpingsdoppet 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lördag den 22/9 Klockan 15.00 (Insim kl. 13.30)
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2018 | Utskriftsdatum | 22 september 2018 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 16:59 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 september 2018 |
Gren 26, 100m Bröstsim C+D Flickor, Finaler 13 - 14 år |
13 - 14 år: Hannah Brunzell (2001) 1:09.87 2015-09-20 |
12 år och yngre: Linnéa Englund (2003) 1:13.28 2015-09-20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saga Boråker | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 35.13 | 1:14.12 | |||||
2 | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | 35.99 | 1:16.85 | |||||
3 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.17 | 1:17.69 | |||||
4 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 36.89 | 1:18.34 | |||||
5 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 36.48 | 1:19.52 | |||||
6 | Alma Mühr | 2005 | Örebro Simallians | 36.73 | 1:20.21 | |||||
7 | Filippa Eklund | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 38.00 | 1:20.70 | |||||
8 | Lovisa Laine | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 38.16 | 1:21.32 | |||||
9 | Sammi Thai | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 38.43 | 1:22.31 | |||||
10 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 39.48 | 1:23.05 | |||||
11 | Hanna Degerlund | 2004 | Västerås Simsällskap | 39.25 | 1:23.13 | |||||
12 | Josefina Näsén | 2005 | Örebro Simallians | 39.46 | 1:23.29 | |||||
13 | Matilda Olausson | 2004 | Västerås Simsällskap | 39.35 | 1:23.63 | |||||
14 | Ella Sjöbom | 2005 | Grums Simsällskap | 39.15 | 1:24.22 | |||||
15 | Frida Florén | 2004 | Gävle Simsällskap | 39.05 | 1:25.12 | |||||
16 | Tuva Hjemli | 2005 | Falu Simsällskap | 40.58 | 1:25.72 | |||||
17 | Elina Wang | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.38 | 1:26.08 | |||||
18 | Emilia Widing | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 40.91 | 1:26.18 | |||||
19 | Agnes Wilde | 2005 | Karlstads Simsällskap | 40.71 | 1:26.34 | |||||
20 | Elin Eriksson | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 39.85 | 1:26.43 | |||||
21 | Maja Björkbacka | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 40.98 | 1:27.13 | |||||
22 | Tuva Gustavsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.38 | 1:27.34 | |||||
23 | Linnéa Bruce-Holm | 2005 | Säffle Simsällskap | 41.21 | 1:27.63 | |||||
24 | Astrid Virén | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.81 | 1:28.59 | TLB | ||||
25 | Erika Svennberg | 2005 | Örebro Simallians | 42.47 | 1:29.03 | |||||
26 | Minea Dautbegovic | 2004 | Karlstads Simsällskap | 42.93 | 1:30.57 | |||||
27 | Clara Axelsson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 44.74 | 1:31.34 | |||||
28 | Sigrid Bengtsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 42.65 | 1:31.93 | |||||
29 | Matilda Lindgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 43.62 | 1:32.08 | |||||
30 | Ylva Andersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.24 | 1:33.60 | |||||
31 | Ellen Lovinge | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.06 | 1:34.60 | TLB | ||||
32 | Felicia Sobotka | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 44.49 | 1:35.42 | |||||
33 | Ellen Persson | 2004 | Mariestads Simsällskap | 45.75 | 1:35.96 | |||||
34 | Tyra Jacobsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 45.39 | 1:36.11 | |||||
35 | Selma Hasanbegovic | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 45.45 | 1:37.02 | |||||
36 | Linnea Andersson | 2004 | Örebro Simallians | 45.30 | 1:39.04 | |||||
37 | Linnéa Brüdigam | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 48.00 | 1:40.57 | |||||
- | Emmy Dagberg | 2005 | Kungälvs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
- | Jennifer Törnqvist | 2005 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 26, 100m Bröstsim C+D Flickor, Finaler 12 år och yngre |
13 - 14 år: Hannah Brunzell (2001) 1:09.87 2015-09-20 |
12 år och yngre: Linnéa Englund (2003) 1:13.28 2015-09-20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 40.72 | 1:27.09 | |||||
2 | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | 41.88 | 1:27.42 | |||||
3 | Ebba Locken | 2006 | Säffle Simsällskap | 41.68 | 1:29.34 | |||||
4 | Elvira Muhr | 2007 | Västerås Simsällskap | 43.41 | 1:33.26 | |||||
5 | Sara Markevind | 2006 | Skövde Simsällskap | 46.85 | 1:39.39 | |||||
6 | Ellen Jörstad | 2007 | Örebro Simallians | 47.34 | 1:39.91 | |||||
7 | Alice Roos | 2007 | Eskilstuna Simklubb | 47.95 | 1:42.14 | |||||
8 | Alice Larsson | 2006 | Örebro Simallians | 52.69 | 1:52.13 | |||||
9 | Tyra Lagstam | 2007 | Örebro Simallians | 54.85 | 1:59.01 | |||||
10 | Felicia Haugland | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 55.25 | 1:59.50 | |||||
11 | Amanda Fröding | 2007 | Örebro Simallians | 57.27 | 2:00.36 | |||||
12 | Ebba Koskela | 2007 | Örebro Simallians | 57.68 | 2:00.79 | |||||
13 | Emelie Lem | 2007 | Örebro Simallians | 56.47 | 2:02.68 | |||||
14 | Tilde Rilvèn | 2008 | Örebro Simallians | 1:02.36 | 2:08.17 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 22 september 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:59 |