Tulokset Danske Ã…rgangsmesterskaber Langbane 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 14:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | 641 | 29.86 | 1:03.22 | 1:37.18 | 2:11.01 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:10.42 | |||||||||
2 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 629 | 29.98 | 1:03.05 | 1:37.51 | 2:11.84 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:12.67 | |||||||||
3 | Cille Christensen | 2004 | 598 | 31.49 | 1:05.84 | 1:40.92 | 2:14.03 | |||
Kolding SK | 2:14.79 | |||||||||
4 | Jasmin Philip | 2004 | 589 | 31.00 | 1:05.09 | 1:39.95 | 2:14.78 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:14.08 | |||||||||
5 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 587 | 31.07 | 1:05.41 | 1:40.37 | 2:14.88 | Deltager ikke i finalen | ||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:12.03 | |||||||||
6 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 582 | 30.98 | 1:05.44 | 1:41.27 | 2:15.29 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:16.49 | |||||||||
7 | Josefine Zebitz | 2004 | 582 | 31.22 | 1:05.21 | 1:40.46 | 2:15.31 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.14 | |||||||||
8 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 577 | 31.23 | 1:05.54 | 1:40.95 | 2:15.68 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:15.98 | |||||||||
9 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 576 | 31.63 | 1:05.79 | 1:41.65 | 2:15.77 | Deltager ikke i finalen | ||
Kalundborg SK | 2:15.45 | |||||||||
10 | Martha Bjerg | 2004 | 575 | 32.10 | 1:06.24 | 1:41.87 | 2:15.86 | |||
Lyseng IF | 2:13.58 | |||||||||
11 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 569 | 31.25 | 1:05.94 | 1:41.48 | 2:16.33 | |||
Vest-Brøndby | 2:14.77 | |||||||||
12 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 568 | 31.25 | 1:04.63 | 1:40.10 | 2:16.40 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:16.55 | |||||||||
13 | Fiona Andrea Have | 2004 | 568 | 31.86 | 1:06.19 | 1:41.82 | 2:16.41 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:19.68 | |||||||||
14 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 567 | 30.63 | 1:04.37 | 1:40.28 | 2:16.46 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:14.11 | |||||||||
15 | Aurelia Pedersen | 2004 | 554 | 31.36 | 1:06.56 | 1:42.38 | 2:17.52 | |||
H2Odense | 2:19.26 | |||||||||
16 | Anna Toft Petersen | 2004 | 548 | 31.22 | 1:05.42 | 1:41.79 | 2:18.03 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:19.18 | |||||||||
17 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 538 | 31.34 | 1:06.37 | 1:42.74 | 2:18.87 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:19.05 | |||||||||
18 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 538 | 31.28 | 1:06.05 | 1:42.34 | 2:18.90 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:15.36 | |||||||||
19 | Olivia Callesen | 2004 | 536 | 31.52 | 1:06.83 | 1:43.08 | 2:19.02 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.36 | |||||||||
20 | Emma Ekman | 2004 | 518 | 32.73 | 1:08.35 | 1:44.67 | 2:20.66 | |||
Svømmeklubben Laksen | 2:21.06 | |||||||||
21 | Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | 515 | 31.88 | 1:06.80 | 1:43.40 | 2:20.94 | |||
Swim Team Neptun | 2:19.96 | |||||||||
21 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 515 | 31.49 | 1:06.80 | 1:43.57 | 2:20.94 | |||
Greve Svømmeklub | 2:18.83 | |||||||||
23 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 513 | 31.99 | 1:07.67 | 1:44.26 | 2:21.08 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:19.01 | |||||||||
24 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 512 | 32.67 | 1:08.72 | 1:44.91 | 2:21.15 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:22.50 | |||||||||
25 | Elisabeth Roskær | 2004 | 507 | 32.83 | 1:07.91 | 1:45.12 | 2:21.60 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:21.88 | |||||||||
26 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 502 | 31.35 | 1:07.39 | 1:45.05 | 2:22.08 | |||
Køge Svømmeklub | 2:20.44 | |||||||||
27 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 500 | 32.31 | 1:08.53 | 1:46.20 | 2:22.28 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:22.97 | |||||||||
28 | Frida Saks Justesen | 2004 | 498 | 33.07 | 1:09.99 | 1:46.72 | 2:22.47 | |||
Lyseng IF | 2:22.16 | |||||||||
29 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 498 | 32.16 | 1:08.26 | 1:46.55 | 2:22.50 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:21.88 | |||||||||
30 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 496 | 32.70 | 1:09.02 | 1:46.67 | 2:22.66 | |||
Swim Team Neptun | 2:20.63 | |||||||||
31 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 494 | 33.01 | 1:09.59 | 1:47.10 | 2:22.86 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:22.69 | |||||||||
32 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 491 | 33.46 | 1:09.27 | 1:46.35 | 2:23.21 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:22.20 | |||||||||
33 | Mikkeline Mailund Clan | 2004 | 490 | 32.84 | 1:09.33 | 1:46.90 | 2:23.25 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:21.72 | |||||||||
34 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 490 | 31.89 | 1:07.48 | 1:44.79 | 2:23.26 | |||
Swim Team Neptun | 2:17.31 | |||||||||
35 | Anne Terp | 2004 | 486 | 32.47 | 1:09.62 | 1:47.23 | 2:23.61 | |||
Struer Svømmeklub | 2:21.14 | |||||||||
36 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 484 | 32.64 | 1:09.30 | 1:46.70 | 2:23.84 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:21.52 | |||||||||
37 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 481 | 32.16 | 1:09.22 | 1:46.68 | 2:24.18 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:19.29 | |||||||||
38 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 479 | 32.45 | 1:09.34 | 1:46.89 | 2:24.36 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:20.78 | |||||||||
39 | Nønne Christensen | 2004 | 477 | 32.10 | 1:08.85 | 1:46.67 | 2:24.50 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:19.77 | |||||||||
40 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 476 | 32.59 | 1:09.20 | 1:47.47 | 2:24.65 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:24.83 | |||||||||
41 | Liva Søby | 2004 | 476 | 32.33 | 1:09.32 | 1:47.54 | 2:24.68 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:20.79 | |||||||||
42 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | 472 | 33.42 | 1:10.73 | 1:47.87 | 2:25.08 | |||
Farum Svømmeklub | 2:21.40 | |||||||||
43 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 465 | 33.07 | 1:09.87 | 1:48.01 | 2:25.77 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:25.47 | |||||||||
44 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 463 | 34.26 | 1:11.50 | 1:48.67 | 2:26.04 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:28.03 | |||||||||
45 | Olivia Lildballe Møller | 2004 | 441 | 31.86 | 1:10.82 | 1:50.82 | 2:28.41 | |||
Køge Svømmeklub | 2:22.34 | |||||||||
46 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 438 | 33.96 | 1:12.04 | 1:50.74 | 2:28.70 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:24.87 | |||||||||
47 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | 395 | 33.55 | 1:11.87 | 1:53.37 | 2:33.86 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:24.54 | |||||||||
- | Anastasia Smirnov | 2004 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:21.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:42 |