Resultater for Copenhagen Swim Cup 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 40 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 14:21 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 40, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 466 | 37.91 | 1:20.02 | 2:01.88 | 2:43.76 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:31.95 | |||||||||
2 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 456 | 36.80 | 1:17.69 | 2:00.84 | 2:44.98 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:40.29 | |||||||||
3 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 431 | 37.10 | 1:20.09 | 2:03.85 | 2:48.04 | |||
GTI | 2:45.00 | |||||||||
4 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 422 | 38.98 | 1:23.23 | 2:06.88 | 2:49.20 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:39.24 | |||||||||
5 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 420 | 38.91 | 1:22.88 | 2:06.54 | 2:49.51 | |||
GTI | 2:44.43 | |||||||||
6 | Villads Arfelt | 2004 | 398 | 40.38 | 1:24.61 | 2:08.93 | 2:52.59 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:50.17 | |||||||||
7 | Mads Naver | 2004 | 385 | 39.78 | 1:23.14 | 2:08.49 | 2:54.51 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:52.08 | |||||||||
8 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 380 | 39.87 | 1:24.46 | 2:10.70 | 2:55.24 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:52.49 | |||||||||
9 | Jakob Legaard | 2003 | 368 | 41.53 | 1:27.93 | 2:12.41 | 2:57.08 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:48.96 | |||||||||
10 | Tobias Rosengaard | 2005 | 360 | 39.97 | 1:26.71 | 2:12.09 | 2:58.53 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:53.57 | |||||||||
11 | Michael Halck | 2004 | 359 | 41.41 | 1:28.47 | 2:14.84 | 2:58.69 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:14.87 | |||||||||
12 | Troels Fode | 2004 | 357 | 41.28 | 1:27.71 | 2:13.78 | 2:58.94 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:42.09 | |||||||||
13 | Mads Møller | 2005 | 347 | 41.02 | 1:27.28 | 2:14.55 | 3:00.59 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:59.39 | |||||||||
14 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 315 | 43.46 | 1:30.70 | 2:19.45 | 3:06.51 | |||
Sigma Swim Allerød | 3:09.52 | |||||||||
15 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | 301 | 40.46 | 1:28.19 | 2:18.25 | 3:09.51 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:14.36 | |||||||||
16 | Tobias Lindhardt | 2005 | 285 | 42.75 | 1:31.96 | 2:22.44 | 3:12.82 | |||
A6 | 3:10.99 | |||||||||
17 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 281 | 44.62 | 1:34.39 | 2:25.47 | 3:13.90 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:18.40 | |||||||||
18 | Hector Kaltoft | 2006 | 277 | 44.10 | 1:33.99 | 2:25.25 | 3:14.66 | |||
Sigma Swim Birkerød | 3:12.47 | |||||||||
19 | Marco Stub Olssen | 2004 | 271 | 44.32 | 1:34.86 | 2:25.80 | 3:16.16 | |||
A6 | 3:16.87 | |||||||||
20 | Johannes Framke | 2006 | 249 | 44.54 | 1:36.08 | 2:28.72 | 3:21.71 | |||
Sigma Swim Allerød | 3:23.86 | |||||||||
21 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | 248 | 45.74 | 1:37.29 | 2:30.76 | 3:21.92 | |||
Farum Svømmeklub | 3:31.77 | |||||||||
22 | Patrick Lind | 2004 | 207 | 47.54 | 1:42.10 | 2:38.50 | 3:34.68 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:39.21 | |||||||||
23 | Stefan Angjelovski | 2006 | 134 | 54.09 | 1:59.16 | 3:04.36 | 4:07.74 | |||
Farum Svømmeklub | 4:15.18 | |||||||||
- | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | DSQ | Asym. arm v 50m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:26.19 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:21 |