2021-08-02   23:11:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Aarhus Open 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag Finaler 16.00

Resultat Lb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aarhus Open 2018    Udskriftsdato  03 juni 2018   
  Stvne by  rhus    Udskriftstidspunkt  17:56   
  Arrangr  AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  01 juni 2018         
 
 
Lb 41, 4X100m Medley Damer, Finaler rg. 0-2018 
Sponsor: ANLGSGARTNER PETER AGGER 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m      Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Agf Damer 1    635          4:29.38   
  Agfs Svmmeafdeling  4:28.80                 
  Pernille Rasmussen  1996      32.32  1:07.09      1:07.09   
  Emma D. Rasmussen  1996      35.04  1:14.86      2:21.95   
  Signe Villumsen  2001      30.22  1:05.01      3:26.96   
  Mia Borgensgaard  2003      29.87  1:02.42      4:29.38   
                     
Aalborg Damer 1    603          4:34.07   
  Aalborg Svmmeklub  4:40.00                 
  Ida S Olesen  2003      34.99  1:11.81      1:11.81   
  Julie D. Hald  1996      35.33  1:16.82      2:28.63   
  Jackie Gade  1998      29.69  1:05.76      3:34.39   
  Louise Bach Andersen  2001      28.78  59.68      4:34.07   
                     
Ssk Damer 1  2005    592          4:35.70   
  Silkeborg Svmmeklub  4:44.19                 
  Clara Tolderlund  2002      35.19  1:13.61      1:13.61   
  Emilie Egerup  2003      34.26  1:14.20      2:27.81   
  Line Lyskjr  2003      31.89  1:08.52      3:36.33   
  Helena V. Elling  2000      28.47  59.37      4:35.70   
                     
Thisted Piger 1    587          4:36.45   
  Thisted Svmmeklub  4:36.00                 
  Karoline Srensen  2002      31.72  1:05.25      1:05.25   
  Elisabeth Slvkjr  2002      37.45  1:19.73      2:24.98   
  Selma Pruzljanin  2003      31.86  1:09.86      3:34.84   
  Thea Se Bach  2002      29.30  1:01.61      4:36.45   
                     
Aarhus Swim 1    550          4:42.61   
  Aarhus Swim  4:25.00                 
  Mille Kjr Jensen  2004      35.13  1:11.96      1:11.96   
  Laura Fogh  2003      35.54  1:15.88      2:27.84   
  Nikoline sterberg  2000      32.43  1:10.65      3:38.49   
  Martha Bjerg  2004      30.94  1:04.12      4:42.61   
                     
Agf Damer 2    528          4:46.38   
  Agfs Svmmeafdeling  4:40.50                 
  Marlene Reitan  2003      34.85  1:10.62      1:10.62   
  Cathrine Birkebk  2004      38.06  1:22.13      2:32.75   
  Sarah Carugati  2004      31.78  1:09.90      3:42.65   
  Ane Kirstine Granild  2004      29.98  1:03.73      4:46.38   
                     
Aalborg Damer 2    519          4:48.00   
  Aalborg Svmmeklub  4:40.00                 
  Emma Kutsko Jensen  2004      35.89  1:13.55      1:13.55   
  Anne Bjstrup Bertelsen  2002      38.91  1:23.21      2:36.76   
  Mitzi D. Jensen  2002      31.93  1:09.64      3:46.40   
  Camilla Brgger-Andersen  2002      29.39  1:01.60      4:48.00   
                     
Agf Damer 3    497          4:52.18   
  Agfs Svmmeafdeling  4:50.50                 
  Malou Sejr  2005      35.75  1:12.61      1:12.61   
  Josefine Bladt Wichmann  2000      37.88  1:21.52      2:34.13   
  Maria Mehlsen  2003      32.82  1:11.51      3:45.64   
  Naya Hgholt Sejr  2003      31.91  1:06.54      4:52.18   
                     
Aarhus Swim 2    494          4:52.75   
  Aarhus Swim  4:38.00                 
  Emilie Wolf Srensen  2003      36.83  1:15.00      1:15.00   
  Caroline Lysgaard  2003      36.85  1:18.84      2:33.84   
  Eva Hjort  2004      34.16  1:13.40      3:47.24   
  Victoria K. Jespersen  2001      31.25  1:05.51      4:52.75   
                     
10  Aarhus Swim 3    488          4:54.00   
  Aarhus Swim  4:50.00                 
  Laura Marie Dige  2004      36.26  1:13.52      1:13.52   
  Sarah Kildahl  2004      37.42  1:20.20      2:33.72   
  Clara Skrydstrup  2004      33.66  1:14.03      3:47.75   
  Mathilde Tilsted Hansen  2003      30.90  1:06.25      4:54.00   
                     
11  Delta Piger 1    485          4:54.62   
  DeltaSwim  4:55.00                 
  Mie L. Bendtsen  2002      35.88  1:13.96      1:13.96   
  Janni S Hansen  2001      38.83  1:23.39      2:37.35   
  Holly Lnne Turner  2003      33.83  1:12.86      3:50.21   
  Anna Pave Ottesen  2003      30.57  1:04.41      4:54.62   
                     
12  S68  2002    373          5:21.65   
  Svmmeklubben S 68  4:45.00                 
  Maiken Kjrsgaard  2002      38.82  1:20.64      1:20.64   
  Sara Bundgaard  2003      39.74  1:24.58      2:45.22   
  Sofie Jakobsen  2003      38.06  1:25.79      4:11.01   
  Emma Jensen  2003      32.72  1:10.64      5:21.65   
                     
13  Aarhus Swim 4    353          5:27.42   
  Aarhus Swim  5:05.00                 
  Emmalina Long  2004      41.04  1:24.38      1:24.38   
  Agnes Bojsen Jensen  2004      42.73  1:31.78      2:56.16   
  Sara Baumgartner  2005      35.52  1:20.43      4:16.59   
  Gro Srensen  2002      33.73  1:10.83      5:27.42   
                     
14  Agf Damer 4    350          5:28.42   
  Agfs Svmmeafdeling  5:10.00                 
  Johanne V. Futtrup  2005      38.86  1:20.48      1:20.48   
  Ida Emilie Hindberg  2005      44.24  1:32.98      2:53.46   
  Lucia Ruiz Gadegaard  2006      37.23  1:22.28      4:15.74   
  Freja Bjrn  2005      33.54  1:12.68      5:28.42   
                     
15  Delta Piger 2    334          5:33.67   
  DeltaSwim  6:00.00                 
  Signe Jochumsen  2004      1:27.17  2:09.99      2:09.99   
  Karoline Kristensen  2004      51.38  1:25.42      3:35.41   
  Frederikke Skau Hansen  2002      44.35  1:20.06      4:55.47   
  Mathilde Jensen  2003      38.20  38.20      5:33.67   
                     
16  Agf Damer 5    309          5:42.13   
  Agfs Svmmeafdeling  5:25.40                 
  Marie Kromann Mller  2006      42.29  1:25.76      1:25.76   
  Smilla Bruun Christensen  2001      39.77  1:24.85      2:50.61   
  Karoline Hansfort  2006      43.77  1:37.34      4:27.95   
  Orchide Kiyani  2003      34.00  1:14.18      5:42.13   
                     
17  1900 Tser  2003    245          6:09.77   
  Aarhus Idrtsforening Af 1900                   
  Mathilde Thomsen  2004      40.87  1:25.57      1:25.57   
  Asta Kofod Nielsen  2003      47.73  1:42.44      3:08.01   
  Lea Walln  2005      46.77  1:36.59      4:44.60   
  Sofie Hjarbk  2004      39.32  1:25.17      6:09.77   
                     
Ssk Damer 2  2005              DSQ  tyvstart 4. svmmer 
  Silkeborg Svmmeklub  5:20.74                 
  Selma Lindberg  2003      37.71  1:16.93      1:16.93   
  Anne Lundorff Larsen  2004      42.50  1:30.86      2:47.79   
  Pernille Nedergaard  2004      34.54  1:16.89      4:04.68   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 juni 2018 
Licens til Agfs Svmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  17:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner