2021-10-18   19:52:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Aarhus Open 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aarhus Open 2018    Udskriftsdato  01 juni 2018   
  Stvne by  rhus    Udskriftstidspunkt  17:22   
  Arrangr  AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  01 juni 2018         
 
 
Lb 1, 400m Medley Damer, Finaler rg. 0-2000 
Sponsor: DE FYRRETYVE RVERE 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jackie Gade  1998    608  1:08.92  2:34.09  4:05.39    5:14.32   
  Aalborg Svmmeklub  5:10.29                 
                     
 
Lb 1, 400m Medley Damer, Finaler rg. 2001-2002 
Sponsor: DE FYRRETYVE RVERE 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Srensen  2002    632  1:11.90  2:26.38  4:00.44    5:10.23   
  Thisted Svmmeklub  5:11.61                 
                     
Thea Se Bach  2002    609  1:10.43  2:30.69  4:04.40    5:14.15   
  Thisted Svmmeklub  5:09.90                 
                     
Anne Bjstrup Bertelsen  2002    526  1:14.60  2:41.01  4:13.76    5:29.85   
  Aalborg Svmmeklub  5:26.13                 
                     
Elisabeth Slvkjr  2002    506  1:15.03  2:43.39  4:13.78    5:34.26   
  Thisted Svmmeklub  5:32.52                 
                     
Frederikke Skau Hansen  2002    459  1:17.11  2:47.34  4:28.00    5:45.11   
  DeltaSwim  5:30.24                 
                     
Gro Srensen  2002    382  1:25.29  3:02.10  4:44.51    6:06.85   
  Aarhus Swim  6:29.97                 
                     
 
Lb 1, 400m Medley Damer, Finaler rg. 2003-2004 
Sponsor: DE FYRRETYVE RVERE 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mia Borgensgaard  2003    625  1:09.18  2:30.42  4:00.67    5:11.47   
  Agfs Svmmeafdeling  5:11.17                 
                     
Laura Marie Dige  2004    510  1:14.67  2:40.66  4:14.21    5:33.32   
  Aarhus Swim  5:29.08                 
                     
Karoline L. Kristensen  2003    492  1:13.47  2:43.95  4:24.62    5:37.31   
  Aalborg Svmmeklub  5:29.38                 
                     
Frida Hagstrup Vesterlund  2004    487  1:19.66  2:53.03  4:23.75    5:38.39   
  Aalborg Svmmeklub  5:28.87                 
                     
Pernille Nedergaard  2004    392  1:16.38  2:51.14  4:40.40    6:03.75   
  Silkeborg Svmmeklub  6:03.46                 
                     
Ditte Hansen  2003    258  1:35.15  3:26.51  5:25.55    6:58.07   
  DeltaSwim  7:42.69                 
                     
Anne Lundorff Larsen  2004              DNS   
  Silkeborg Svmmeklub  5:56.71                 
                     
 
Lb 1, 400m Medley Damer, Finaler rg. 2005-2006 
Sponsor: DE FYRRETYVE RVERE 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie Nrgaard Frost  2005    487  1:14.13  2:40.94  4:20.40    5:38.35   
  Aalborg Svmmeklub  5:33.80                 
                     
Annabella Marie Lauritzen  2005    475  1:14.92  2:42.37  4:21.68    5:41.18   
  Silkeborg Svmmeklub  5:38.61                 
                     
Laura S. Olesen  2005    439  1:20.81  2:46.61  4:31.76    5:50.24   
  Aalborg Svmmeklub  5:49.42                 
                     
Sarah Froberg Pedersen  2006    377  1:28.59  3:04.66  4:48.38    6:08.39   
  Silkeborg Svmmeklub  6:49.29                 
                     
Sara Baumgartner  2005    361  1:20.30  3:01.62  4:49.30    6:13.97   
  Aarhus Swim                   
                     
Johanne V. Futtrup  2005    343  1:19.18  2:53.87  4:51.06    6:20.30   
  Agfs Svmmeafdeling  6:26.35                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  17:22 
 
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aarhus Open 2018    Udskriftsdato  01 juni 2018   
  Stvne by  rhus    Udskriftstidspunkt  17:50   
  Arrangr  AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  01 juni 2018         
 
 
Lb 2, 400m Medley Herrer, Finaler rg. 0-1999 
Sponsor: DE FYRRETYVE RVERE 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Hrslev Srensen  1999    642  1:03.50  2:17.64  3:39.34    4:42.59   
  Agfs Svmmeafdeling  4:38.56                 
                     
Frederik Jessen  1998    611  1:04.96  2:20.32  3:43.83    4:47.26   
  Aarhus Swim  4:42.37                 
                     
Peter Mandrup Madsen  1997    580  1:04.90  2:20.58  3:45.17    4:52.27   
  Agfs Svmmeafdeling  4:42.98                 
                     
 
Lb 2, 400m Medley Herrer, Finaler rg. 2000-2001 
Sponsor: DE FYRRETYVE RVERE 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Markus Kjeldsen  2000    603  1:04.87  2:17.79  3:42.19    4:48.47   
  Silkeborg Svmmeklub  4:41.57                 
                     
Aksel Skrydstrup  2001    589  1:09.56  2:28.68  3:44.17    4:50.79   
  Aarhus Swim  4:47.33                 
                     
Christian L H Frederiksen  2001    589  1:04.55  2:21.02  3:47.26    4:50.87   
  Agfs Svmmeafdeling  4:53.01                 
                     
Daniel Jensen  2001    475  1:08.80  2:31.75  4:03.31    5:12.33   
  DeltaSwim  4:58.93                 
                     
Martin Broch  2001    396  1:10.07  2:43.80  4:12.48    5:31.78   
  DeltaSwim  5:33.93                 
                     
 
Lb 2, 400m Medley Herrer, Finaler rg. 2002-2003 
Sponsor: DE FYRRETYVE RVERE 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Hanghj Jonsson  2002    478  1:06.55  2:30.04  4:03.03    5:11.86   
  Svmmeklubben S 68  5:13.41                 
                     
Kristian B. Rasmussen  2003    463  1:11.72  2:28.80  4:05.10    5:15.07   
  Svmmeklubben S 68  5:18.46                 
                     
Simon Degn  2003    436  1:13.60  2:40.92  4:09.64    5:21.57   
  Aarhus Swim  5:36.27                 
                     
Alex Sndergaard  2003    414  1:09.18  2:32.62  4:11.13    5:27.02   
  Thisted Svmmeklub  5:11.84                 
                     
Jakob Riisgaard  2003    391  1:18.18  2:42.56  4:17.63    5:33.38   
  Silkeborg Svmmeklub  5:38.02                 
                     
Mikkel Mlgaard  2003    382  1:19.69  2:50.28  4:20.17    5:35.96   
  Silkeborg Svmmeklub  5:33.67                 
                     
Alexander Johnsen  2003    354  1:22.45  2:51.22  4:24.12    5:44.41   
  Odder Svmmeklub  5:37.20                 
                     
William Sloth  2003              DNS   
  Aarhus Swim                   
                     
 
Lb 2, 400m Medley Herrer, Finaler rg. 2004-2005 
Sponsor: DE FYRRETYVE RVERE 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asgar Knakkergaard  2004    396  1:17.14  2:43.06  4:14.91    5:32.05   
  Aalborg Svmmeklub  5:37.64                 
                     
Sebastian Jacobsen  2004    383  1:14.35  3:30.25  4:57.58    5:35.55   
  Aalborg Svmmeklub  5:39.80                 
                     
Linus Folke Jensen  2004    364  1:15.30  2:51.40  4:23.65    5:41.50   
  Agfs Svmmeafdeling  5:32.90                 
                     
Casper Johannesen  2004    358  1:20.61  2:47.94  4:25.13    5:43.12   
  Aalborg Svmmeklub  5:42.76                 
                     
Emil Togsverd  2005    312  1:23.35  3:01.23  4:43.46    5:59.23   
  Silkeborg Svmmeklub                   
                     
Nicklas Rossau Larsen  2005    252  1:30.77  3:08.77  5:01.07    6:25.77   
  Silkeborg Svmmeklub  6:34.76                 
                     
Casper Boest  2005    228  1:32.51  3:04.31  5:07.78    6:38.85   
  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin                   
                     
 
Lb 2, 400m Medley Herrer, Finaler rg. 2006-2018 
Sponsor: DE FYRRETYVE RVERE 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malthe Glent-Thule  2007    285  1:25.29  2:58.99  4:44.49    6:10.22   
  Agfs Svmmeafdeling                   
                     
Jonas S. H. Frederiksen  2006    179  1:46.59  3:34.47  5:37.46    7:12.09   
  Agfs Svmmeafdeling                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  17:50 
 
Resultat Lb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aarhus Open 2018    Udskriftsdato  01 juni 2018   
  Stvne by  rhus    Udskriftstidspunkt  18:09   
  Arrangr  AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  01 juni 2018         
 
 
Lb 3, 50m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 0-2000 
Sponsor: AMC MEDIA 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie D. Hald  1996    601          34.83   
  Aalborg Svmmeklub  32.91                 
Josefine Bladt Wichmann  2000    464          37.96   
  Agfs Svmmeafdeling  38.10                 
 
Lb 3, 50m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 2001-2002 
Sponsor: AMC MEDIA 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Camilla Brgger-Andersen  2002    509          36.80   
  Aalborg Svmmeklub  35.95                 
Victoria K. Jespersen  2001    478          37.59   
  Aarhus Swim  36.26                 
Elisabeth Slvkjr  2002    476          37.63   
  Thisted Svmmeklub  36.54                 
Nanna Bgild Lundahl  2001    451          38.32   
  Silkeborg Svmmeklub  38.10                 
Janni S Hansen  2001    446          38.46   
  DeltaSwim  39.92                 
Smilla Bruun Christensen  2001    443          38.55   
  Agfs Svmmeafdeling  38.07                 
Amalije Kristensen  2002    388          40.30   
  Svmmeklubben S 68  39.90                 
Jasmin Jespersen  2002    331          42.48   
  Silkeborg Svmmeklub  40.63                 
Maiken Kjrsgaard  2002    303          43.73   
  Svmmeklubben S 68  43.47                 
 
Lb 3, 50m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 2003-2004 
Sponsor: AMC MEDIA 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie Egerup  2003    666          33.65   
  Silkeborg Svmmeklub  33.38                 
Laura Fogh  2003    658          33.79   
  Aarhus Swim  33.11                 
Caroline Lysgaard  2003    550          35.88   
  Aarhus Swim  35.80                 
Sara Bundgaard  2003    546          35.95   
  Svmmeklubben S 68  36.90                 
Mathilde stergaard  2004    509          36.82   
  Svmmeklubben Grindsted  37.58                 
Cathrine Birkebk  2004    508          36.84   
  Agfs Svmmeafdeling  38.01                 
Eva Hjort  2004    470          37.80   
  Aarhus Swim  37.13                 
Sarah Kildahl  2004    469          37.84   
  Aarhus Swim  36.66                 
Line Lyskjr  2003    454          38.23   
  Silkeborg Svmmeklub  37.77                 
10  Frida Hagstrup Vesterlund  2004    448          38.42   
  Aalborg Svmmeklub  37.93                 
11  Freja Kruse  2004    447          38.43   
  Svmmeklubben Grindsted  40.12                 
12  Ida S Olesen  2003    439          38.67   
  Aalborg Svmmeklub  37.00                 
13  Mille Winther  2003    429          38.96   
  Svmmeklubben S 68  40.28                 
14  Laura Rnn Danielsen  2004    420          39.25   
  Aalborg Svmmeklub  37.77                 
15  Selma Pruzljanin  2003    418          39.29   
  Thisted Svmmeklub  39.72                 
16  Martha Bjerg  2004    403          39.78   
  Aarhus Swim  39.77                 
17  Lrke Hgsted  2003    399          39.93   
  Svmmeklubben S 68  39.50                 
18  Sarah Carugati  2004    381          40.53   
  Agfs Svmmeafdeling  43.24                 
19  Agnes Bojsen Jensen  2004    363          41.19   
  Aarhus Swim  39.64                 
20  Mathilde Tilsted Hansen  2003    342          42.02   
  Aarhus Swim  40.83                 
21  Selma Lindberg  2003    325          42.72   
  Silkeborg Svmmeklub  39.80                 
22  Anna Pave Ottesen  2003    313          43.28   
  DeltaSwim  45.56                 
23  Karoline Kristensen  2004    311          43.36   
  DeltaSwim  41.32                 
24  Camilla Kjr  2003    310          43.44   
  Thisted Svmmeklub  44.91                 
25  Lrke Asmussen  2003    300          43.91   
  Svmmeklubben S 68  44.73                 
26  Emma Jensen  2003    296          44.07   
  Svmmeklubben S 68  41.28                 
27  Sofie Jakobsen  2003    287          44.57   
  Svmmeklubben S 68  45.20                 
28  Emmalina Long  2004    272          45.35   
  Aarhus Swim  47.86                 
29  Annika Svarre Griffel  2003    266          45.71   
  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin  45.11                 
30  Asta Kofod Nielsen  2003    261          45.97   
  Aarhus Idrtsforening Af 1900  46.97                 
31  Orchide Kiyani  2003    255          46.34   
  Agfs Svmmeafdeling  49.53                 
32  Lisa Gildsig  2004    241          47.24   
  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin  50.91                 
33  Mathilde Jensen  2003    204          49.92   
  DeltaSwim  51.79                 
34  Mathilde N. Drud  2004    161          53.97   
  Agfs Svmmeafdeling  1:03.05                 
35  Sofie Hjarbk  2004    157          54.47   
  Aarhus Idrtsforening Af 1900  53.49                 
 
Lb 3, 50m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 2005-2006 
Sponsor: AMC MEDIA 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Kjelstrup  2006    517          36.61   
  Aalborg Svmmeklub  36.84                 
Mathilde Bager  2005    463          38.00   
  Aalborg Svmmeklub  38.58                 
Maria Lysgaard Srensen  2006    357          41.42   
  Aarhus Swim  44.82                 
Camilla Nrgaard Frost  2005    355          41.49   
  Aalborg Svmmeklub  43.01                 
Ester Lauritsen  2005    341          42.08   
  Silkeborg Svmmeklub  40.72                 
Jazmin Jensen  2005    338          42.18   
  Aalborg Svmmeklub  43.86                 
Karoline Hansfort  2006    332          42.45   
  Agfs Svmmeafdeling  41.56                 
Line Gjelstrup  2006    330          42.51   
  Aalborg Svmmeklub  43.07                 
Lucia Ruiz Gadegaard  2006    325          42.74   
  Agfs Svmmeafdeling  43.31                 
10  Caroline Lrke Hyltoft  2006    288          44.47   
  Aalborg Svmmeklub  51.59                 
11  Liv Juhl Jensen  2005    265          45.76   
  Aarhus Swim  47.86                 
12  Elea Amalie Poulsen  2006    265          45.77   
  Silkeborg Svmmeklub  49.02                 
13  Dagmar Keller  2006    218          48.78   
  Aarhus Swim                   
14  Victoria Richards  2005    214          49.11   
  DeltaSwim  48.65                 
15  Cecilia Marie Dolan  2005    207          49.70   
  Aarhus Swim  51.74                 
16  Sigrid Poza-Frkjr  2006    197          50.52   
  Aarhus Swim  51.40                 
17  Caroline G. Jrgensen  2005    186          51.44   
  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin  52.08                 
18  Anna Ancker  2006    185          51.52   
  Aarhus Swim  51.26                 
19  Therese T. Kallestrup  2006    169          53.16   
  Agfs Svmmeafdeling  57.87                 
20  Frida Dalsgaard Hansen  2006    158          54.29   
  Agfs Svmmeafdeling  1:02.62                 
21  Cathrine Friis Rossa  2006    137          57.01   
  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin  1:04.77                 
22  Siri-Maj Juel Holt  2006    124          58.92   
  Agfs Svmmeafdeling                   
Mathilde Sndergaard  2005              DSQ  tyvstart 
  Aarhus Swim  57.99                 
Rikke Friis Kanstrup  2006              DSQ  tyvstart 
  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin  44.56                 
Sophie Hougaard  2006              DSQ  tyvstart 
  Aarhus Swim                   
 
Lb 3, 50m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 2007-2018 
Sponsor: AMC MEDIA 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Isabella Nrgaard  2007    292          44.30   
  Solbjerg IF  50.35                 
Jla Gnnlaugsdttri  2007    219          48.72   
  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin                   
Laura Winum Andersen  2009    153          54.92   
  Aarhus Swim  58.16                 
Harmoni Lang  2008    150          55.32   
  Agfs Svmmeafdeling                   
Katinka Folke Jensen  2007    143          56.18   
  Agfs Svmmeafdeling                   
Marie Pilegaard Kfer  2008    134          57.41   
  Agfs Svmmeafdeling                   
Anna Brogaard Krogh  2008    99          1:03.49   
  Agfs Svmmeafdeling                   
Isabella Fauerholdt  2008    90          1:05.44   
  Agfs Svmmeafdeling                   
Frida Luna Dencker  2008    88          1:06.09   
  Agfs Svmmeafdeling                   
10  Asta Bielfeldt Srensen  2007    87          1:06.21   
  Agfs Svmmeafdeling                   
11  Freja Hrslev Srensen  2008    83          1:07.32   
  Agfs Svmmeafdeling                   
12  Katinka Rnn Gornitzka  2007    81          1:07.74   
  Agfs Svmmeafdeling                   
13  Sofia Dalsgaard Hansen  2008    65          1:13.03   
  Agfs Svmmeafdeling                   
14  Sigrid Hagelskr Iversen  2008    62          1:14.28   
  Agfs Svmmeafdeling                   
15  Ea Juhl Thallaug  2008    58          1:15.75   
  Agfs Svmmeafdeling                   
16  Caroline Szeles Poulsen  2010    42          1:24.16   
  Agfs Svmmeafdeling                   
Agnes Kaae Lunde  2007              DSQ  3 armt. u. vand 
  Agfs Svmmeafdeling                   
Astrid Izel Martinez Vestergaard  2009              DSQ  2,5 armt. u. vand 
  Agfs Svmmeafdeling                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  18:09 
 
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aarhus Open 2018    Udskriftsdato  03 juni 2018   
  Stvne by  rhus    Udskriftstidspunkt  16:17   
  Arrangr  AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  01 juni 2018         
 
 
Lb 3, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 0-2002 
Sponsor: AMC MEDIA 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie D. Hald  1996    593          34.99   
  Aalborg Svmmeklub  32.91                 
Victoria K. Jespersen  2001    518          36.59   
  Aarhus Swim  36.26                 
Camilla Brgger-Andersen  2002    513          36.72   
  Aalborg Svmmeklub  35.95                 
Elisabeth Slvkjr  2002    497          37.10   
  Thisted Svmmeklub  36.54                 
Smilla Bruun Christensen  2001    473          37.72   
  Agfs Svmmeafdeling  38.07                 
Josefine Bladt Wichmann  2000    472          37.76   
  Agfs Svmmeafdeling  38.10                 
Janni S Hansen  2001    450          38.36   
  DeltaSwim  39.92                 
Nanna Bgild Lundahl  2001    442          38.59   
  Silkeborg Svmmeklub  38.10                 
 
Lb 3, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2003-2018 
Sponsor: AMC MEDIA 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Fogh  2003    669          33.60   
  Aarhus Swim  33.11                 
Emilie Egerup  2003    645          34.02   
  Silkeborg Svmmeklub  33.38                 
Caroline Lysgaard  2003    585          35.15   
  Aarhus Swim  35.80                 
Sara Bundgaard  2003    560          35.65   
  Svmmeklubben S 68  36.90                 
Cathrine Birkebk  2004    525          36.43   
  Agfs Svmmeafdeling  38.01                 
Mathilde stergaard  2004    503          36.95   
  Svmmeklubben Grindsted  37.58                 
Eva Hjort  2004    479          37.57   
  Aarhus Swim  37.13                 
Karoline Kjelstrup  2006    473          37.71   
  Aalborg Svmmeklub  36.84                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 juni 2018 
Licens til Agfs Svmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  16:17 
 
Resultat Lb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aarhus Open 2018    Udskriftsdato  01 juni 2018   
  Stvne by  rhus    Udskriftstidspunkt  18:22   
  Arrangr  AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  01 juni 2018         
 
 
Lb 4, 50m Brystsvmning Herrer, Indledende rg. 0-1999 
Sponsor: AMC MEDIA 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias B. Bjerg  1998    754          28.51   
  Agfs Svmmeafdeling  27.57                 
Emil Kamuk Frederiksen  1995    584          31.04   
  Agfs Svmmeafdeling  30.13                 
Oliver Degn  1996    519          32.28   
  Aalborg Svmmeklub  32.13                 
Frederik Jessen  1998    462          33.55   
  Aarhus Swim  33.94                 
Jacob F. Frederiksen  1999    444          33.99   
  Silkeborg Svmmeklub  32.17                 
Hugo Penne  1996              DNS   
  Agfs Svmmeafdeling  40.00                 
 
Lb 4, 50m Brystsvmning Herrer, Indledende rg. 2000-2001 
Sponsor: AMC MEDIA 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Hougaard  2000    652          29.92   
  Agfs Svmmeafdeling  30.42                 
Aksel Skrydstrup  2001    551          31.64   
  Aarhus Swim  30.16                 
Magnus Mikkelsen  2001    539          31.88   
  Aarhus Swim  31.40                 
Casper Krohn  2001    509          32.50   
  Agfs Svmmeafdeling  33.21                 
Christian Hovmark  2001    455          33.72   
  Thisted Svmmeklub  33.04                 
Thomas Schiby  2001    450          33.84   
  Aalborg Svmmeklub  33.84                 
Anders Vestergaard  2001    448          33.90   
  Aalborg Svmmeklub  33.36                 
Malthe Lindeblad  2001    444          34.01   
  DeltaSwim  34.50                 
Anton Borg Hjort  2000    437          34.18   
  Aarhus Swim  34.73                 
10  Mathias Teuchler  2000    434          34.26   
  DeltaSwim  35.86                 
11  Valdemar Kjrgaard  2001    415          34.79   
  Agfs Svmmeafdeling  34.97                 
12  Hjalte Lillevik Frost  2001    396          35.32   
  Svmmeklubben S 68  36.03                 
13  Christian Bonde  2001    382          35.74   
  Aalborg Svmmeklub  36.24                 
14  Joakim Kopp Drewsen  2000    265          40.36   
  Svmmeklubben S 68  42.03                 
15  Christoffer Juul Jensen  2001    219          43.01   
  Svmmeklubben S 68  42.04                 
 
Lb 4, 50m Brystsvmning Herrer, Indledende rg. 2002-2003 
Sponsor: AMC MEDIA 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Christensen  2003    494          32.81   
  Silkeborg Svmmeklub  33.60                 
Markus Toft  2003    469          33.39   
  Agfs Svmmeafdeling  33.27                 
Valdemar Wichmann  2003    401          35.17   
  Agfs Svmmeafdeling  34.50                 
Sander Kudahl Zaccarin  2003    372          36.08   
  Agfs Svmmeafdeling  35.91                 
Jacob Lyse Se  2003    368          36.21   
  Odder Svmmeklub  36.33                 
Niklas Hjbjerg  2003    350          36.82   
  Svmmeklubben S 68  37.85                 
Emil Lykke Grann  2003    339          37.20   
  Silkeborg Svmmeklub  36.82                 
Valdemar Vind Sejr  2003    335          37.34   
  Aarhus Swim  39.39                 
Erik Ellemose Srensen  2002    319          37.95   
  Svmmeklubben Grindsted  39.28                 
10  Frederik P. Michaelsen  2003    311          38.28   
  Svmmeklubben S 68  38.87                 
11  Markus Wirring  2003    300          38.75   
  Odder Svmmeklub  39.37                 
12  Malte Lyck Falk  2003    292          39.11   
  DeltaSwim  39.10                 
13  Jeppe Egholm  2003    283          39.52   
  Svmmeklubben S 68  43.12                 
14  Jakob Riisgaard  2003    274          39.91   
  Silkeborg Svmmeklub  39.32                 
15  Mads Vittrup  2003    206          43.90   
  Solbjerg IF  46.40                 
16  Mikkel Brinck  2003    204          44.08   
  Aarhus Idrtsforening Af 1900  44.07                 
17  Nikolaj Hgh  2003    188          45.23   
  Solbjerg IF  49.24                 
18  Mikkel O. Mortensen  2003    175          46.39   
  Aarhus Idrtsforening Af 1900  46.57                 
 
Lb 4, 50m Brystsvmning Herrer, Indledende rg. 2004-2005 
Sponsor: AMC MEDIA 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Linus Folke Jensen  2004    426          34.48   
  Agfs Svmmeafdeling  35.68                 
Sander Mller Jrgensen  2004    394          35.39   
  Odder Svmmeklub  36.59                 
Mads Mikkelsen  2004    345          36.99   
  Aarhus Swim  35.95                 
Sebastian B Lehmann  2004    292          39.10   
  Aalborg Svmmeklub  39.78                 
Mads Emil R. Hermansen  2005    290          39.17   
  Odder Svmmeklub  37.90                 
David Kilsgaard Andersen  2005    287          39.33   
  Aarhus Swim  42.64                 
Joost Rijkhoff  2004    286          39.38   
  Aalborg Svmmeklub  37.89                 
Inas Ilic  2005    267          40.28   
  Aalborg Svmmeklub  43.64                 
Tobias Nielsen  2004    249          41.22   
  Odder Svmmeklub  39.01                 
10  Morten H. Kobbelgaard  2005    245          41.46   
  Aalborg Svmmeklub  39.72                 
11  Christian Damborg Thomsen  2005    224          42.67   
  DeltaSwim  45.25                 
12  Simon Kutsko Jensen  2004    219          43.05   
  Aalborg Svmmeklub  42.49                 
13  Mikkel K. Kristensen  2005    216          43.21   
  Aalborg Svmmeklub  45.93                 
14  Frederik Friis Rossa  2004    174          46.48   
  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin                   
15  Andreas Lindgaard Nielsen  2005    141          49.81   
  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin  51.44                 
16  Karl-Wilhelm Skov  2005    103          55.22   
  Aarhus Idrtsforening Af 1900  56.25                 
 
Lb 4, 50m Brystsvmning Herrer, Indledende rg. 2006-2018 
Sponsor: AMC MEDIA 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob Kristensen  2006    222          42.80   
  DeltaSwim  45.56                 
Johannes Jervidalo  2006    125          51.83   
  Aarhus Idrtsforening Af 1900  52.35                 
Simon Fancello  2006    77          1:00.93   
  Aarhus Swim  1:04.28                 
Anton Rasmussen  2006    77          1:00.99   
  Aarhus Swim  1:02.17                 
Viggo Rohde  2008    67          1:03.89   
  Agfs Svmmeafdeling  1:02.24                 
Albert Hoffmeyer  2008    44          1:13.49   
  Agfs Svmmeafdeling                   
August Mumm  2006              DNS   
  Aarhus Swim  1:00.06                 
Karl-Emil Porsgaard Bayer  2007              DNS   
  Agfs Svmmeafdeling  1:00.80                 
Carl H. Frederiksen  2009              DSQ  tyvstart 
  Agfs Svmmeafdeling                   
Victor Langberg Aakjr  2008              DSQ  2 armt. 2 bent. u.v. 
  Agfs Svmmeafdeling                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  18:22 
 
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aarhus Open 2018    Udskriftsdato  03 juni 2018   
  Stvne by  rhus    Udskriftstidspunkt  16:22   
  Arrangr  AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  01 juni 2018         
 
 
Lb 4, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 0-2001 
Sponsor: AMC MEDIA 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias B. Bjerg  1998    749          28.57   
  Agfs Svmmeafdeling  27.57                 
Andreas Hougaard  2000    609          30.61   
  Agfs Svmmeafdeling  30.42                 
Aksel Skrydstrup  2001    562          31.44   
  Aarhus Swim  30.16                 
Emil Kamuk Frederiksen  1995    543          31.80   
  Agfs Svmmeafdeling  30.13                 
Oliver Degn  1996    528          32.10   
  Aalborg Svmmeklub  32.13                 
Magnus Mikkelsen  2001    511          32.44   
  Aarhus Swim  31.40                 
Casper Krohn  2001    487          32.97   
  Agfs Svmmeafdeling  33.21                 
Frederik Jessen  1998    461          33.58   
  Aarhus Swim  33.94                 
 
Lb 4, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2002-2018 
Sponsor: AMC MEDIA 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Christensen  2003    504          32.60   
  Silkeborg Svmmeklub  33.60                 
Markus Toft  2003    456          33.70   
  Agfs Svmmeafdeling  33.27                 
Linus Folke Jensen  2004    441          34.07   
  Agfs Svmmeafdeling  35.68                 
Valdemar Wichmann  2003    429          34.39   
  Agfs Svmmeafdeling  34.50                 
Sander Kudahl Zaccarin  2003    373          36.03   
  Agfs Svmmeafdeling  35.91                 
Sander Mller Jrgensen  2004    356          36.61   
  Odder Svmmeklub  36.59                 
Niklas Hjbjerg  2003    340          37.15   
  Svmmeklubben S 68  37.85                 
Jacob Lyse Se  2003    323          37.80   
  Odder Svmmeklub  36.33                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 juni 2018 
Licens til Agfs Svmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  16:22 
 
Resultat Lb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aarhus Open 2018    Udskriftsdato  01 juni 2018   
  Stvne by  rhus    Udskriftstidspunkt  18:59   
  Arrangr  AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  01 juni 2018         
 
 
Lb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende rg. 0-2000 
Sponsor: NOWSPORTS.DK 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Helena V. Elling  2000    553          29.76   
  Silkeborg Svmmeklub  29.50                 
Cecilie Lykke Hansen  1999    533          30.12   
  Odder Svmmeklub  29.83                 
Nikoline sterberg  2000    508          30.60   
  Aarhus Swim  30.25                 
Louise Srensen  2000    435          32.22   
  Thisted Svmmeklub  31.72                 
Josefine Bladt Wichmann  2000    416          32.71   
  Agfs Svmmeafdeling  31.50                 
Louise Bast Aaby  1998    49          1:06.50   
  Aarhus Swim  1:07.44                 
 
Lb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende rg. 2001-2002 
Sponsor: NOWSPORTS.DK 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Signe Villumsen  2001    554          29.74   
  Agfs Svmmeafdeling  28.91                 
Thea Se Bach  2002    531          30.16   
  Thisted Svmmeklub  30.18                 
Karoline Srensen  2002    521          30.35   
  Thisted Svmmeklub  30.61                 
Mitzi D. Jensen  2002    492          30.93   
  Aalborg Svmmeklub  31.24                 
Johanne Marie Poulsen  2001    461          31.61   
  Aalborg Svmmeklub  31.97                 
Anne Bjstrup Bertelsen  2002    442          32.06   
  Aalborg Svmmeklub  33.14                 
Elisabeth Slvkjr  2002    392          33.36   
  Thisted Svmmeklub  33.56                 
Lise Lindemann-Larsen  2002    386          33.54   
  Thisted Svmmeklub  36.78                 
Mie L. Bendtsen  2002    360          34.32   
  DeltaSwim  34.54                 
10  Amalije Kristensen  2002    355          34.47   
  Svmmeklubben S 68  34.01                 
11  Janni S Hansen  2001    335          35.16   
  DeltaSwim  35.39                 
12  Maiken Kjrsgaard  2002    332          35.27   
  Svmmeklubben S 68  35.71                 
13  Smilla Bruun Christensen  2001    290          36.89   
  Agfs Svmmeafdeling  36.12                 
14  Jasmin Jespersen  2002    244          39.08   
  Silkeborg Svmmeklub  37.88                 
 
Lb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende rg. 2003-2004 
Sponsor: NOWSPORTS.DK 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mia Borgensgaard  2003    525          30.27   
  Agfs Svmmeafdeling  30.80                 
Sarah Carugati  2004    517          30.42   
  Agfs Svmmeafdeling  30.26                 
Maria Mehlsen  2003    492          30.93   
  Agfs Svmmeafdeling  30.34                 
Mille Kjr Jensen  2004    491          30.96   
  Aarhus Swim  31.75                 
Karoline L. Kristensen  2003    485          31.09   
  Aalborg Svmmeklub  31.92                 
Ane Kirstine Granild  2004    453          31.79   
  Agfs Svmmeafdeling  32.86                 
Line Lyskjr  2003    448          31.91   
  Silkeborg Svmmeklub  31.84                 
Selma Pruzljanin  2003    448          31.91   
  Thisted Svmmeklub  32.39                 
Anna Toft Petersen  2004    447          31.95   
  Aalborg Svmmeklub  31.91                 
10  Emma Kutsko Jensen  2004    419          32.63   
  Aalborg Svmmeklub  32.92                 
11  Laura Rnn Danielsen  2004    402          33.08   
  Aalborg Svmmeklub  32.99                 
12  Marlene Reitan  2003    402          33.09   
  Agfs Svmmeafdeling  33.28                 
13  Sarah Kildahl  2004    395          33.28   
  Aarhus Swim  34.16                 
14  Catherina Juul Jensen  2003    392          33.37   
  Svmmeklubben S 68  33.71                 
15  Kathrine Bech Nielsen  2004    380          33.72   
  Odder Svmmeklub  34.11                 
16  Camilla Kjr  2003    377          33.81   
  Thisted Svmmeklub  33.25                 
17  Sofie Jakobsen  2003    369          34.04   
  Svmmeklubben S 68  34.03                 
18  Lrke Asmussen  2003    363          34.24   
  Svmmeklubben S 68  34.51                 
19  Sara Bundgaard  2003    362          34.26   
  Svmmeklubben S 68  35.79                 
20  Mathilde Tilsted Hansen  2003    355          34.48   
  Aarhus Swim  35.29                 
21  Mathilde stergaard  2004    350          34.66   
  Svmmeklubben Grindsted  35.08                 
22  Signe Jochumsen  2004    313          35.96   
  DeltaSwim  36.28                 
23  Mille Winther  2003    292          36.81   
  Svmmeklubben S 68  38.16                 
24  Mathilde Jensen  2003    272          37.66   
  DeltaSwim  38.81                 
25  Line Back Kristoffersen  2003    266          37.94   
  Aarhus Idrtsforening Af 1900  38.36                 
26  Caroline Lysgaard  2003    266          37.95   
  Aarhus Swim  41.98                 
27  Ditte Hansen  2003    254          38.54   
  DeltaSwim  43.45                 
28  Orchide Kiyani  2003    235          39.57   
  Agfs Svmmeafdeling  39.70                 
29  Asta Kofod Nielsen  2003    234          39.62   
  Aarhus Idrtsforening Af 1900  43.58                 
30  Mathilde Thomsen  2004    183          43.00   
  Aarhus Idrtsforening Af 1900  41.87                 
31  Annika Svarre Griffel  2003    106          51.60   
  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin  55.64                 
32  Lisa Gildsig  2004    98          52.92   
  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin  53.14                 
33  Mathilde N. Drud  2004    92          54.08   
  Agfs Svmmeafdeling  1:00.22                 
 
Lb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende rg. 2005-2006 
Sponsor: NOWSPORTS.DK 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Camilla Nrgaard Frost  2005    450          31.87   
  Aalborg Svmmeklub  31.54                 
Malou Sejr  2005    432          32.30   
  Agfs Svmmeafdeling  34.38                 
Karoline Kjelstrup  2006    391          33.40   
  Aalborg Svmmeklub  34.91                 
Cecilie Nrgaard Frost  2005    389          33.44   
  Aalborg Svmmeklub  34.02                 
Amalie Tolderlund  2005    388          33.47   
  Silkeborg Svmmeklub  33.91                 
Sara Baumgartner  2005    379          33.73   
  Aarhus Swim  34.83                 
Johanne V. Futtrup  2005    362          34.26   
  Agfs Svmmeafdeling  40.34                 
Mathilde Bager  2005    355          34.50   
  Aalborg Svmmeklub  34.88                 
Jazmin Jensen  2005    331          35.30   
  Aalborg Svmmeklub  35.05                 
10  Maja Friis  2005    322          35.61   
  Silkeborg Svmmeklub  35.69                 
11  Freja Bjrn  2005    319          35.72   
  Agfs Svmmeafdeling  37.22                 
12  Mathilde Linnet Nrgaard  2005    316          35.83   
  DeltaSwim  37.39                 
13  Laura S. Olesen  2005    309          36.13   
  Aalborg Svmmeklub  36.12                 
13  Trine Lund Michaelsen  2006    309          36.13   
  Silkeborg Svmmeklub  36.60                 
15  Victoria Richards  2005    300          36.46   
  DeltaSwim  37.22                 
16  Ida Emilie Hindberg  2005    298          36.56   
  Agfs Svmmeafdeling  40.69                 
17  Caden Halle  2005    295          36.66   
  Odder Svmmeklub  40.50                 
18  Caroline Lrke Hyltoft  2006    292          36.81   
  Aalborg Svmmeklub  35.48                 
19  Stine Mejdahl  2005    289          36.91   
  Aalborg Svmmeklub  38.19                 
20  Nanna Langvad  2005    282          37.22   
  Aarhus Swim  39.43                 
21  Laura G. Nedergaard  2005    282          37.23   
  Odder Svmmeklub  37.82                 
22  Liv Juhl Jensen  2005    261          38.19   
  Aarhus Swim  40.13                 
23  Frederikke Riber  2005    258          38.35   
  DeltaSwim  40.53                 
24  Nikoline Sejr  2006    236          39.52   
  Aarhus Swim  40.65                 
25  Mille Lindeblad  2005    200          41.77   
  DeltaSwim  41.23                 
26  Sophie Hougaard  2006    196          42.04   
  Aarhus Swim  47.86                 
27  Line Gjelstrup  2006    193          42.24   
  Aalborg Svmmeklub  39.61                 
28  Lea Walln  2005    183          42.96   
  Aarhus Idrtsforening Af 1900  43.55                 
29  Dagmar Keller  2006    139          47.06   
  Aarhus Swim  50.41                 
30  Caroline G. Jrgensen  2005    126          48.66   
  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin  50.67                 
30  Therese T. Kallestrup  2006    126          48.66   
  Agfs Svmmeafdeling  53.47                 
32  Cathrine Friis Rossa  2006    97          52.99   
  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin                   
33  Frida Dalsgaard Hansen  2006    68          59.76   
  Agfs Svmmeafdeling  56.96                 
34  Siri-Maj Juel Holt  2006    60          1:02.27   
  Agfs Svmmeafdeling                   
 
Lb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende rg. 2007-2018 
Sponsor: NOWSPORTS.DK 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tilde N. H. Srensen  2007    189          42.54   
  Agfs Svmmeafdeling  43.85                 
Emma Brogaard Krogh  2007    176          43.53   
  Agfs Svmmeafdeling  44.64                 
Laura Winum Andersen  2009    135          47.53   
  Aarhus Swim  53.71                 
Harmoni Lang  2008    75          57.86   
  Agfs Svmmeafdeling                   
Anna Brogaard Krogh  2008    72          58.59   
  Agfs Svmmeafdeling                   
Katinka Folke Jensen  2007    70          59.20   
  Agfs Svmmeafdeling  1:06.56                 
Sofia Dalsgaard Hansen  2008    60          1:02.39   
  Agfs Svmmeafdeling                   
Marie Pilegaard Kfer  2008    37          1:13.05   
  Agfs Svmmeafdeling                   
Astrid Izel Martinez Vestergaard  2009    32          1:16.79   
  Agfs Svmmeafdeling                   
10  Caroline Szeles Poulsen  2010    26          1:21.73   
  Agfs Svmmeafdeling                   
Sigrid Hagelskr Iversen  2008              DNS   
  Agfs Svmmeafdeling                   
Agnes Kaae Lunde  2007              DSQ  crawlb. 40m 
  Agfs Svmmeafdeling                   
Asta Bielfeldt Srensen  2007              DSQ  asynk. ben v. 25m 
  Agfs Svmmeafdeling                   
Ea Juhl Thallaug  2008              DSQ  asynk. arme 
  Agfs Svmmeafdeling                   
Freja Hrslev Srensen  2008              DSQ  tyvstart 
  Agfs Svmmeafdeling                   
Frida Luna Dencker  2008              DSQ  ej samt. berr. 
  Agfs Svmmeafdeling                   
Isabella Fauerholdt  2008              DSQ  tyvstart 
  Agfs Svmmeafdeling                   
Katinka Rnn Gornitzka  2007              DSQ  perio. bryst tag 
  Agfs Svmmeafdeling                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  18:59 
 
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aarhus Open 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stvne by  rhus    Udskriftstidspunkt  17:17   
  Arrangr  AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  01 juni 2018         
 
 
Lb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 0-2002 
Sponsor: NOWSPORTS.DK 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Helena V. Elling  2000    566          29.53   
  Silkeborg Svmmeklub  29.50                 
Signe Villumsen  2001    564          29.56   
  Agfs Svmmeafdeling  28.91                 
Cecilie Lykke Hansen  1999    561          29.61   
  Odder Svmmeklub  29.83                 
Karoline Srensen  2002    558          29.67   
  Thisted Svmmeklub  30.61                 
Thea Se Bach  2002    513          30.51   
  Thisted Svmmeklub  30.18                 
Nikoline sterberg  2000    501          30.74   
  Aarhus Swim  30.25                 
Mitzi D. Jensen  2002    484          31.11   
  Aalborg Svmmeklub  31.24                 
Johanne Marie Poulsen  2001    470          31.41   
  Aalborg Svmmeklub  31.97                 
 
Lb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2003-2018 
Sponsor: NOWSPORTS.DK 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mia Borgensgaard  2003    553          29.76   
  Agfs Svmmeafdeling  30.80                 
Sarah Carugati  2004    553          29.76   
  Agfs Svmmeafdeling  30.26                 
Mille Kjr Jensen  2004    518          30.41   
  Aarhus Swim  31.75                 
Line Lyskjr  2003    508          30.61   
  Silkeborg Svmmeklub  31.84                 
Maria Mehlsen  2003    495          30.88   
  Agfs Svmmeafdeling  30.34                 
Camilla Nrgaard Frost  2005    475          31.29   
  Aalborg Svmmeklub  31.54                 
Karoline L. Kristensen  2003    463          31.56   
  Aalborg Svmmeklub  31.92                 
Ane Kirstine Granild  2004    451          31.84   
  Agfs Svmmeafdeling  32.86                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Agfs Svmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  17:17 
 
Resultat Lb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aarhus Open 2018    Udskriftsdato  01 juni 2018   
  Stvne by  rhus    Udskriftstidspunkt  19:20   
  Arrangr  AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  01 juni 2018         
 
 
Lb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende rg. 0-1999 
Sponsor: NOWSPORTS.DK 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias B. Bjerg  1998    719          25.03   
  Agfs Svmmeafdeling  24.72                 
Jesper Stilling Julius  1993    606          26.50   
  Agfs Svmmeafdeling  26.33                 
Magnus Fallesen  1998    600          26.59   
  Agfs Svmmeafdeling  26.12                 
Ralf Dalby  1995    592          26.71   
  Agfs Svmmeafdeling  25.38                 
Simon B. Jeppesen  1997    576          26.95   
  Agfs Svmmeafdeling  25.74                 
Rasmus Jrgensen  1996    566          27.10   
  Agfs Svmmeafdeling  26.22                 
Oliver Degn  1996    554          27.30   
  Aalborg Svmmeklub  27.11                 
Emil Kamuk Frederiksen  1995    550          27.36   
  Agfs Svmmeafdeling  26.51                 
Jacob F. Frederiksen  1999    468          28.87   
  Silkeborg Svmmeklub  27.55                 
10  Hugo Penne  1996    397          30.50   
  Agfs Svmmeafdeling  32.50                 
 
Lb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende rg. 2000-2001 
Sponsor: NOWSPORTS.DK 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malthe Lindeblad  2001    638          26.05   
  DeltaSwim  26.01                 
David Hjort  2000    578          26.92   
  Agfs Svmmeafdeling  26.27                 
Oliver Frlund  2001    541          27.52   
  Silkeborg Svmmeklub  27.05                 
Rune Nrgaard  2000    526          27.78   
  Aalborg Svmmeklub  27.81                 
Anton Borg Hjort  2000    524          27.82   
  Aarhus Swim  28.12                 
Christian L H Frederiksen  2001    523          27.83   
  Agfs Svmmeafdeling  27.99                 
Anders Vestergaard  2001    515          27.98   
  Aalborg Svmmeklub  27.28                 
Marius Nrgaard  2001    506          28.13   
  Aalborg Svmmeklub  29.24                 
Martin Broch  2001    505          28.16   
  DeltaSwim  29.40                 
Valdemar Kjrgaard  2001    505          28.16   
  Agfs Svmmeafdeling  27.61                 
11  Markus Kjeldsen  2000    504          28.17   
  Silkeborg Svmmeklub  27.76                 
12  Andreas Hougaard  2000    497          28.30   
  Agfs Svmmeafdeling  28.81                 
13  Thomas Schiby  2001    492          28.41   
  Aalborg Svmmeklub  28.76                 
14  Daniel Jensen  2001    487          28.49   
  DeltaSwim  27.58                 
15  Magnus Mikkelsen  2001    466          28.92   
  Aarhus Swim  28.16                 
16  Hjalte Lillevik Frost  2001    464          28.96   
  Svmmeklubben S 68  28.67                 
17  Magnus V. Ancker  2001    439          29.50   
  Agfs Svmmeafdeling  29.89                 
18  Casper Krohn  2001    418          29.98   
  Agfs Svmmeafdeling  30.94                 
19  Joakim Kopp Drewsen  2000    408          30.22   
  Svmmeklubben S 68  30.39                 
20  Christoffer Juul Jensen  2001    405          30.31   
  Svmmeklubben S 68  30.59                 
21  Sebastian Mller Jrgense  2001    389          30.72   
  Odder Svmmeklub  30.32                 
22  Frederik Gaardsted  2001    380          30.96   
  Silkeborg Svmmeklub  30.21                 
23  Mathias Teuchler  2000    372          31.18   
  DeltaSwim  32.35                 
Ehab Basha  2000              DNS   
  Agfs Svmmeafdeling  29.97                 
 
Lb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende rg. 2002-2003 
Sponsor: NOWSPORTS.DK 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Hanghj Jonsson  2002    548          27.40   
  Svmmeklubben S 68  26.81                 
Rasmus Pilegaard Kfer  2003    537          27.59   
  Agfs Svmmeafdeling  28.41                 
Jeppe Egholm  2003    508          28.10   
  Svmmeklubben S 68  28.56                 
Niklas Hjbjerg  2003    499          28.27   
  Svmmeklubben S 68  29.19                 
Sander Kudahl Zaccarin  2003    457          29.11   
  Agfs Svmmeafdeling  29.58                 
Gustav Flche Fuglsang  2002    431          29.69   
  Silkeborg Svmmeklub  29.42                 
Frederik Ven Elling  2003    423          29.86   
  Silkeborg Svmmeklub  29.71                 
Mikkel Stilling  2003    420          29.93   
  Thisted Svmmeklub  30.96                 
Simon Degn  2003    419          29.97   
  Aarhus Swim  30.05                 
10  Kristian B. Rasmussen  2003    418          29.99   
  Svmmeklubben S 68  30.24                 
11  William Sloth  2003    402          30.38   
  Aarhus Swim  31.79                 
12  Artr Jegesi  2002    382          30.89   
  Agfs Svmmeafdeling  29.17                 
12  Jacob Lyse Se  2003    382          30.89   
  Odder Svmmeklub  30.99                 
14  Malte Lyck Falk  2003    314          32.98   
  DeltaSwim  34.64                 
15  Markus Wirring  2003    297          33.60   
  Odder Svmmeklub  34.90                 
16  Jacob Emil Jeppesen  2003    291          33.82   
  Aarhus Swim  35.53                 
17  Mikkel Brinck  2003    262          35.01   
  Aarhus Idrtsforening Af 1900  36.41                 
18  Markus Friis Hansen  2003    238          36.18   
  Solbjerg IF  42.56                 
19  Jens Mejdahl  2003    219          37.20   
  Aalborg Svmmeklub  40.14                 
Asger Hatting  2003              DNS   
  Silkeborg Svmmeklub  30.37                 
Frederik Bols Faarup  2003              DNS   
  Solbjerg IF  37.06                 
 
Lb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende rg. 2004-2005 
Sponsor: NOWSPORTS.DK 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Lindholm  2004    476          28.72   
  Aarhus Swim  29.44                 
Sebastian Jacobsen  2004    392          30.64   
  Aalborg Svmmeklub  31.81                 
Anders Sanggaard  2005    360          31.52   
  Agfs Svmmeafdeling  31.81                 
Gustav Dalby sterberg  2005    344          32.01   
  Aarhus Swim  32.08                 
Asgar Knakkergaard  2004    341          32.08   
  Aalborg Svmmeklub  32.43                 
Christoffer P. Voldbjerg  2005    338          32.17   
  Aalborg Svmmeklub  34.11                 
Casper Johannesen  2004    314          32.98   
  Aalborg Svmmeklub  33.35                 
Joost Rijkhoff  2004    312          33.07   
  Aalborg Svmmeklub  32.86                 
Inas Ilic  2005    305          33.29   
  Aalborg Svmmeklub  33.31                 
10  Mikkel Holme Madsen  2005    303          33.38   
  DeltaSwim  33.85                 
11  Christian Damborg Thomsen  2005    288          33.95   
  DeltaSwim  36.03                 
12  Sebastian B Lehmann  2004    286          34.04   
  Aalborg Svmmeklub  35.53                 
13  Mikkel K. Kristensen  2005    253          35.42   
  Aalborg Svmmeklub  35.37                 
14  Simon Kutsko Jensen  2004    252          35.49   
  Aalborg Svmmeklub  34.21                 
15  Kresten Skau Hansen  2005    239          36.12   
  DeltaSwim  35.71                 
16  Oscar Hove Lasthein  2004    238          36.15   
  Aarhus Swim  38.73                 
17  Nicklas Rossau Larsen  2005    232          36.48   
  Silkeborg Svmmeklub  34.67                 
18  Mads Halfdan Nielsen  2004    222          37.01   
  Aarhus Swim  39.82                 
19  Philllip Bols Faarup  2004    186          39.27   
  Solbjerg IF  40.00                 
20  Casper Boest  2005    182          39.56   
  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin                   
21  Andreas Lindgaard Nielsen  2005    156          41.61   
  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin                   
22  Nikolaj Minke Mikkelsen  2005    140          43.19   
  Agfs Svmmeafdeling  51.70                 
23  Jens Schou  2005    136          43.57   
  DeltaSwim  43.45                 
24  Frederik Friis Rossa  2004    121          45.33   
  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin                   
25  Karl-Wilhelm Skov  2005    90          49.97   
  Aarhus Idrtsforening Af 1900  49.17                 
Sren Have  2004              DNS   
  Agfs Svmmeafdeling  32.34                 
Viggo Lind Toustrup  2005              DNS   
  Agfs Svmmeafdeling  35.59                 
 
Lb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende rg. 2006-2018 
Sponsor: NOWSPORTS.DK 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malthe Glent-Thule  2007    262          35.02   
  Agfs Svmmeafdeling  36.35                 
Villads Seneca  2006    260          35.14   
  Agfs Svmmeafdeling  35.67                 
Daniel Marcus Le  2006    209          37.77   
  Aarhus Idrtsforening Af 1900  41.81                 
Johannes Jervidalo  2006    160          41.29   
  Aarhus Idrtsforening Af 1900  44.01                 
Nicolai N. H. Srensen  2006    158          41.47   
  Agfs Svmmeafdeling  42.60                 
Karl B. Hansen  2006    153          41.87   
  Agfs Svmmeafdeling  42.32                 
Jonas S. H. Frederiksen  2006    118          45.68   
  Agfs Svmmeafdeling  46.91                 
Oscar F. J. Dencker  2006    105          47.50   
  Agfs Svmmeafdeling  48.86                 
Anton Rasmussen  2006    81          51.63   
  Aarhus Swim  55.99                 
10  Viggo Rohde  2008    74          53.37   
  Agfs Svmmeafdeling  54.41                 
August Mumm  2006              DNS   
  Aarhus Swim                   
Karl-Emil Porsgaard Bayer  2007              DNS   
  Agfs Svmmeafdeling  55.93                 
Oskar Yde  2009              DNS   
  Agfs Svmmeafdeling                   
Simon Fancello  2006              DNS   
  Aarhus Swim                   
Albert Hoffmeyer  2008              DSQ  asynk. v. 25m 
  Agfs Svmmeafdeling                   
Carl H. Frederiksen  2009              DSQ  crawlben 
  Agfs Svmmeafdeling                   
Victor Langberg Aakjr  2008              DSQ  bryst v. 40m 
  Agfs Svmmeafdeling                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  19:20 
 
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aarhus Open 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stvne by  rhus    Udskriftstidspunkt  17:21   
  Arrangr  AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  01 juni 2018         
 
 
Lb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 0-2001 
Sponsor: NOWSPORTS.DK 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias B. Bjerg  1998    722          25.00   
  Agfs Svmmeafdeling  24.72                 
Jesper Stilling Julius  1993    619          26.31   
  Agfs Svmmeafdeling  26.33                 
David Hjort  2000    614          26.39   
  Agfs Svmmeafdeling  26.27                 
Malthe Lindeblad  2001    611          26.42   
  DeltaSwim  26.01                 
Simon B. Jeppesen  1997    598          26.61   
  Agfs Svmmeafdeling  25.74                 
Rasmus Jrgensen  1996    590          26.73   
  Agfs Svmmeafdeling  26.22                 
Magnus Fallesen  1998    585          26.81   
  Agfs Svmmeafdeling  26.12                 
Ralf Dalby  1995    578          26.92   
  Agfs Svmmeafdeling  25.38                 
 
Lb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2002-2018 
Sponsor: NOWSPORTS.DK 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Hanghj Jonsson  2002    570          27.05   
  Svmmeklubben S 68  26.81                 
Rasmus Pilegaard Kfer  2003    532          27.68   
  Agfs Svmmeafdeling  28.41                 
Niklas Hjbjerg  2003    497          28.31   
  Svmmeklubben S 68  29.19                 
Jeppe Egholm  2003    486          28.51   
  Svmmeklubben S 68  28.56                 
Frederik Lindholm  2004    484          28.55   
  Aarhus Swim  29.44                 
Frederik Ven Elling  2003    454          29.17   
  Silkeborg Svmmeklub  29.71                 
Sander Kudahl Zaccarin  2003    451          29.23   
  Agfs Svmmeafdeling  29.58                 
Gustav Flche Fuglsang  2002    421          29.91   
  Silkeborg Svmmeklub  29.42                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Agfs Svmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  17:21 
 
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aarhus Open 2018    Udskriftsdato  01 juni 2018   
  Stvne by  rhus    Udskriftstidspunkt  20:15   
  Arrangr  AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  01 juni 2018         
 
 
Lb 7, 400m Frisvmning Damer, Finaler rg. 0-2000 
Sponsor: ANLGSGARTNER PETER AGGER 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jackie Gade  1998    623  1:06.51  2:15.76  3:26.10    4:36.72   
  Aalborg Svmmeklub  4:25.27                 
                     
Charlotte Berner  1972    473  1:13.36  2:31.14  3:48.34    5:03.42   
  Aarhus 1900 Triathlon  5:06.86                 
                     
 
Lb 7, 400m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2001-2002 
Sponsor: ANLGSGARTNER PETER AGGER 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Louise Bach Andersen  2001    684  1:05.20  2:13.54  3:21.81    4:28.28   
  Aalborg Svmmeklub  4:19.56                 
                     
Marie Christensen  2002    608  1:07.90  2:18.79  3:29.91    4:39.02   
  Odder Svmmeklub  4:39.92                 
                     
Camilla Brgger-Andersen  2002    594  1:07.50  2:19.04  3:30.68    4:41.24   
  Aalborg Svmmeklub  4:34.18                 
                     
Clara Tolderlund  2002    502  1:09.69  2:25.47  3:42.13    4:57.41   
  Silkeborg Svmmeklub  4:53.58                 
                     
Frederikke Skau Hansen  2002    465  1:10.79  2:28.49  3:47.12    5:05.20   
  DeltaSwim  4:39.91                 
                     
Nanna Bgild Lundahl  2001    451  1:12.53  2:31.77  3:50.46    5:08.31   
  Silkeborg Svmmeklub  5:07.21                 
                     
 
Lb 7, 400m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2003-2004 
Sponsor: ANLGSGARTNER PETER AGGER 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie Wolf Srensen  2003    585  1:08.00  2:19.50  3:31.59    4:42.70   
  Aarhus Swim  4:42.86                 
                     
Emma Kutsko Jensen  2004    578  1:08.91  2:21.57  3:33.52    4:43.86   
  Aalborg Svmmeklub  4:41.71                 
                     
Ida S Olesen  2003    559  1:08.74  2:21.82  3:34.93    4:46.98   
  Aalborg Svmmeklub  4:43.71                 
                     
Ane Kirstine Granild  2004    547  1:08.58  2:22.89  3:36.24    4:48.97   
  Agfs Svmmeafdeling  4:49.68                 
                     
Lrke Hgsted  2003    536  1:08.40  2:21.46  3:35.69    4:50.96   
  Svmmeklubben S 68  4:39.64                 
                     
Martha Bjerg  2004    510  1:10.22  2:25.31  3:41.06    4:55.84   
  Aarhus Swim  4:46.83                 
                     
Anna Toft Petersen  2004    503  1:10.18  3:01.99  4:57.24    4:57.24   
  Aalborg Svmmeklub  5:09.09                 
                     
Naya Hgholt Sejr  2003    500  1:10.15  2:25.08  3:41.45    4:57.83   
  Agfs Svmmeafdeling  4:58.62                 
                     
Emilie Egerup  2003    486  1:09.06  2:24.67  3:43.09    5:00.59   
  Silkeborg Svmmeklub  4:54.18                 
                     
10  Anna Pave Ottesen  2003    484  1:10.29  2:27.44  3:44.96    5:01.13   
  DeltaSwim  5:08.94                 
                     
11  Marlene Reitan  2003    480  1:51.88  3:08.78  4:25.75    5:01.84   
  Agfs Svmmeafdeling  5:38.71                 
                     
12  Cathrine Birkebk  2004    473  1:12.06  2:27.68  3:46.15    5:03.37   
  Agfs Svmmeafdeling  5:00.13                 
                     
13  Clarissa Marie Lauritzen  2003    454  1:11.96  2:30.47  3:50.28    5:07.51   
  Silkeborg Svmmeklub  5:05.76                 
                     
14  Karoline Kristensen  2004    453  1:12.04  2:30.74  3:50.22    5:07.68   
  DeltaSwim  5:12.11                 
                     
15  Maria Mehlsen  2003    445  1:12.18  2:32.20  3:51.97    5:09.53   
  Agfs Svmmeafdeling  5:13.44                 
                     
16  Eva Hjort  2004    436  1:15.18  2:35.21  3:53.97    5:11.83   
  Aarhus Swim  5:37.77                 
                     
17  Selma Lindberg  2003    405  1:15.50  2:37.95  3:59.54    5:19.46   
  Silkeborg Svmmeklub  5:47.71                 
                     
18  Catherina Juul Jensen  2003    398  1:14.35  2:37.05  3:59.67    5:21.26   
  Svmmeklubben S 68  5:20.18                 
                     
19  Kathrine Bech Nielsen  2004    391  1:16.38  2:38.71  4:01.31    5:23.18   
  Odder Svmmeklub  5:19.54                 
                     
20  Emma Jensen  2003    369  1:17.29  2:41.38  4:06.52    5:29.62   
  Svmmeklubben S 68  5:30.66                 
                     
Anne Lundorff Larsen  2004              DNS   
  Silkeborg Svmmeklub  5:15.66                 
                     
 
Lb 7, 400m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2005-2006 
Sponsor: ANLGSGARTNER PETER AGGER 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malou Sejr  2005    468  1:10.68  2:28.37  3:46.85    5:04.44   
  Agfs Svmmeafdeling  5:22.69                 
                     
Amalie Tolderlund  2005    462  1:13.88  2:33.88  3:52.33    5:05.77   
  Silkeborg Svmmeklub  5:14.88                 
                     
Mette Holstein  2005    438  1:15.88  2:36.41  3:55.13    5:11.26   
  Silkeborg Svmmeklub  5:36.64                 
                     
Ida Emilie Hindberg  2005    437  1:14.30  2:35.37  3:55.22    5:11.48   
  Agfs Svmmeafdeling  5:30.01                 
                     
Ester Lauritsen  2005    373  1:16.22  2:39.30  4:05.14    5:28.29   
  Silkeborg Svmmeklub  5:25.81                 
                     
Maja Friis  2005    372  5:28.67        5:28.67   
  Silkeborg Svmmeklub  5:24.59                 
                     
Stine Mejdahl  2005    356  1:18.64  2:45.27  4:11.48    5:33.49   
  Aalborg Svmmeklub  6:28.71                 
                     
Laura G. Nedergaard  2005    355  1:20.32  2:46.71  4:11.87    5:33.78   
  Odder Svmmeklub  5:51.69                 
                     
Elea Amalie Poulsen  2006    353  1:20.25  2:46.14  4:14.11    5:34.52   
  Silkeborg Svmmeklub                   
                     
10  Lucia Ruiz Gadegaard  2006    334  1:19.49  2:47.46  4:14.52    5:40.50   
  Agfs Svmmeafdeling  6:13.54                 
                     
11  Rikke Friis Kanstrup  2006    322  1:15.41  2:46.20  4:16.54    5:44.78   
  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin  6:03.85                 
                     
12  Caden Halle  2005    321  1:20.66  2:50.09  4:18.81    5:45.27   
  Odder Svmmeklub                   
                     
13  Freja Bjrn  2005    319  1:19.78  2:49.92  4:23.06    5:45.85   
  Agfs Svmmeafdeling  6:25.67                 
                     
14  Trine Lund Michaelsen  2006    313  1:22.02  2:50.67  4:20.10    5:48.19   
  Silkeborg Svmmeklub                   
                     
15  Karoline Hansfort  2006    309  1:22.21  2:51.41  4:22.88    5:49.50   
  Agfs Svmmeafdeling  6:18.07                 
                     
16  Nanna Langvad  2005    308  1:19.72  2:51.86  4:23.82    5:50.10   
  Aarhus Swim                   
                     
17  Sigrid Poza-Frkjr  2006    300  1:22.31  2:52.79  4:24.69    5:52.86   
  Aarhus Swim                   
                     
18  Anne Katrine Dige  2006    289  1:23.51  2:55.01  4:26.94    5:57.56   
  Aarhus Swim                   
                     
19  Lea Walln  2005    284  1:25.50  2:59.09  4:32.24    5:59.48   
  Aarhus Idrtsforening Af 1900                   
                     
20  Sofie Nrskov Willumsen  2006    271  1:28.36  3:03.22  4:33.59    6:05.15   
  Aarhus Swim                   
                     
21  Nikoline Sejr  2006    249  2:20.63  3:58.77  5:33.83    6:15.64   
  Aarhus Swim                   
                     
22  Maria Lysgaard Srensen  2006    247  1:27.23  3:04.98  4:43.34    6:16.56   
  Aarhus Swim                   
                     
23  Anna Ancker  2006    244  1:30.70  3:09.06  4:46.98    6:17.99   
  Aarhus Swim                   
                     
24  Mathilde Sndergaard  2005    217  2:20.85  4:01.46  6:33.08    6:33.08   
  Aarhus Swim                   
                     
 
Lb 7, 400m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2007-2018 
Sponsor: ANLGSGARTNER PETER AGGER 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tilde N. H. Srensen  2007    222  1:31.64  3:14.40  4:54.19    6:30.33   
  Agfs Svmmeafdeling                   
                     
Emma Brogaard Krogh  2007    219  1:31.02  3:11.69  4:52.79    6:31.92   
  Agfs Svmmeafdeling                   
                     
Jla Gnnlaugsdttri  2007    213  1:31.38  3:15.47  6:35.44    6:35.44   
  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin  6:41.99                 
                     
Ida-Marie J. C. Hansen  2007    201  1:32.49  3:18.37  5:02.16    6:43.09   
  Aarhus Swim                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  20:15 
 
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aarhus Open 2018    Udskriftsdato  01 juni 2018   
  Stvne by  rhus    Udskriftstidspunkt  20:49   
  Arrangr  AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  01 juni 2018         
 
 
Lb 8, 400m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 0-1999 
Sponsor: ANLGSGARTNER PETER AGGER 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Hrslev Srensen  1999    686  59.66  2:02.50  3:05.58    4:09.45   
  Agfs Svmmeafdeling  4:04.26                 
                     
Simon B. Jeppesen  1997    587  1:02.71  2:10.06  3:17.15    4:22.76   
  Agfs Svmmeafdeling  4:10.33                 
                     
Peter Mandrup Madsen  1997    564  1:03.97  2:13.07  3:19.68    4:26.23   
  Agfs Svmmeafdeling  4:12.04                 
                     
Sren Mikkelsen  1991    445  1:08.46  2:21.47  3:34.75    4:48.05   
  Aarhus Swim  4:52.14                 
                     
 
Lb 8, 400m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2000-2001 
Sponsor: ANLGSGARTNER PETER AGGER 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oskar Lindholm  2001    727  59.29  2:02.51  3:04.83    4:04.67   
  Aarhus Swim  4:03.48                 
                     
Rune Nrgaard  2000    569  1:06.40  2:14.22  3:22.39    4:25.53   
  Aalborg Svmmeklub  4:19.34                 
                     
Marius Nrgaard  2001    560  1:05.68  2:13.48  3:21.45    4:26.85   
  Aalborg Svmmeklub  4:24.18                 
                     
Christian Bonde  2001    551  1:03.69  2:11.55  3:20.72    4:28.43   
  Aalborg Svmmeklub  4:20.86                 
                     
Frederik Gaardsted  2001    471  1:07.28  2:19.94  3:33.43    4:42.80   
  Silkeborg Svmmeklub  4:41.23                 
                     
Sebastian Mller Jrgense  2001    469  1:06.98  2:18.30  3:30.83    4:43.24   
  Odder Svmmeklub  4:37.99                 
                     
Robert Versteegen  2001    461  1:05.35  2:19.15  3:33.90    4:44.70   
  Brdstrup Svmmeklub  4:45.43                 
                     
 
Lb 8, 400m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2002-2003 
Sponsor: ANLGSGARTNER PETER AGGER 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Kloster  2002    576  1:02.30  2:08.99  3:16.39    4:24.46   
  Thisted Svmmeklub  4:28.56                 
                     
Rasmus Pilegaard Kfer  2003    508  1:05.74  2:16.10  3:27.21    4:35.65   
  Agfs Svmmeafdeling  4:32.31                 
                     
Frederik Ven Elling  2003    491  1:06.27  2:17.39  3:28.83    4:38.81   
  Silkeborg Svmmeklub  4:35.54                 
                     
Alex Sndergaard  2003    468  1:06.51  2:17.84  3:30.40    4:43.25   
  Thisted Svmmeklub  4:36.61                 
                     
Markus Toft  2003    431  1:09.01  2:23.21  3:37.96    4:51.23   
  Agfs Svmmeafdeling  5:06.58                 
                     
Oliver Christensen  2003    431  1:09.86  2:24.42  3:39.77    4:51.33   
  Silkeborg Svmmeklub  4:59.26                 
                     
Valdemar Wichmann  2003    417  1:08.70  2:22.63  3:36.49    4:54.40   
  Agfs Svmmeafdeling  4:59.55                 
                     
Alexander Johnsen  2003    355  1:14.65  2:34.79  3:54.14    5:10.55   
  Odder Svmmeklub  5:02.97                 
                     
Jens Mejdahl  2003    284  1:18.37  2:46.06  4:13.03    5:34.77   
  Aalborg Svmmeklub  5:38.77                 
                     
10  Markus Friis Hansen  2003    234  1:22.76  2:53.89  4:26.65    5:56.81   
  Solbjerg IF  6:04.09                 
                     
11  Mikkel O. Mortensen  2003    230  1:24.42  2:56.65  4:29.52    5:58.83   
  Aarhus Idrtsforening Af 1900                   
                     
Asger Hatting  2003              DNS   
  Silkeborg Svmmeklub  5:01.18                 
                     
 
Lb 8, 400m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2005 
Sponsor: ANLGSGARTNER PETER AGGER 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Lindholm  2004    522  1:05.85  2:16.52  3:27.29    4:33.25   
  Aarhus Swim  4:30.74                 
                     
Mads Mikkelsen  2004    484  1:08.55  2:21.36  3:32.87    4:40.21   
  Aarhus Swim  4:47.27                 
                     
Sander Mller Jrgensen  2004    465  1:07.95  2:21.79  3:34.35    4:43.94   
  Odder Svmmeklub  4:39.69                 
                     
Lucas Rosenborg  2004    450  1:09.24  2:23.27  3:36.11    4:47.10   
  Aarhus Swim  4:58.61                 
                     
Kasper Hansen  2004    446  1:09.16  2:21.80  3:35.25    4:48.01   
  Silkeborg Svmmeklub  4:52.72                 
                     
Christoffer P. Voldbjerg  2005    436  1:10.94  2:24.56  3:38.30    4:50.16   
  Aalborg Svmmeklub  5:44.56                 
                     
Morten H. Kobbelgaard  2005    418  1:10.34  2:26.40  3:42.80    4:54.18   
  Aalborg Svmmeklub  4:54.43                 
                     
Tobias Nielsen  2004    339  1:16.11  2:36.18  3:57.27    5:15.39   
  Odder Svmmeklub  5:23.07                 
                     
Sren Have  2004    337  1:11.40  2:31.28  3:54.78    5:16.21   
  Agfs Svmmeafdeling  5:31.57                 
                     
10  Anders Sanggaard  2005    336  1:14.02  2:37.89  3:58.56    5:16.30   
  Agfs Svmmeafdeling  5:34.76                 
                     
11  Johan Erdmann Christensen  2005    283  1:19.70  2:48.33  4:15.04    5:34.97   
  DeltaSwim  5:59.95                 
                     
12  Nikolaj Minke Mikkelsen  2005    204  1:29.58  3:06.98  4:42.81    6:13.42   
  Agfs Svmmeafdeling                   
                     
13  Simon Gallacher  2005    193  1:27.25  3:07.29  4:45.07    6:20.48   
  Aarhus Swim                   
                     
Mads Emil R. Hermansen  2005              DNS   
  Odder Svmmeklub  5:02.78                 
                     
Viggo Lind Toustrup  2005              DNS   
  Agfs Svmmeafdeling  6:06.14                 
                     
 
Lb 8, 400m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2006-2018 
Sponsor: ANLGSGARTNER PETER AGGER 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob Kristensen  2006    279  1:20.90  2:49.97  4:15.91    5:36.62   
  DeltaSwim  5:48.61                 
                     
Villads Seneca  2006    247  1:20.99  2:52.31  4:23.68    5:50.29   
  Agfs Svmmeafdeling                   
                     
Nicolai N. H. Srensen  2006    207  1:29.40  3:06.99  4:42.88    6:11.76   
  Agfs Svmmeafdeling                   
                     
Karl B. Hansen  2006    184  1:30.54  3:10.63  4:49.77    6:26.60   
  Agfs Svmmeafdeling                   
                     
Oscar F. J. Dencker  2006    169  1:34.05  3:17.96  4:56.00    6:37.31   
  Agfs Svmmeafdeling                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  20:49 
 
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aarhus Open 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stvne by  rhus    Udskriftstidspunkt  09:36   
  Arrangr  AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  01 juni 2018         
 
 
Lb 9, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 0-2000 
Sponsor: DE FYRRETYVE RVERE 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie Lykke Hansen  1999    615  31.04  1:05.33  1:39.47    2:12.82   
  Odder Svmmeklub  2:17.93                 
                     
Helena V. Elling  2000    582  31.62  1:05.89  1:40.75    2:15.25   
  Silkeborg Svmmeklub  2:12.71                 
                     
Pernille Rasmussen  1996              DNS   
  Agfs Svmmeafdeling  2:13.88                 
                     
 
Lb 9, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2001-2002 
Sponsor: DE FYRRETYVE RVERE 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Louise Bach Andersen  2001    678  30.26  1:02.42  1:35.12    2:08.56   
  Aalborg Svmmeklub  2:04.40                 
                     
Marie Christensen  2002    631  30.95  1:04.05  1:37.81    2:11.71   
  Odder Svmmeklub  2:13.75                 
                     
Camilla Brgger-Andersen  2002    595  31.34  1:05.12  1:40.04    2:14.32   
  Aalborg Svmmeklub  2:10.06                 
                     
Anne Bjstrup Bertelsen  2002    578  32.24  1:06.30  1:41.35    2:15.61   
  Aalborg Svmmeklub  2:13.08                 
                     
Signe Villumsen  2001    552  31.57  1:06.42  1:42.59    2:17.72   
  Agfs Svmmeafdeling  2:18.25                 
                     
Johanne Marie Poulsen  2001    548  32.19  1:07.07  1:43.11    2:18.04   
  Aalborg Svmmeklub  2:09.80                 
                     
Frederikke Skau Hansen  2002    493  31.84  1:07.83  1:45.62    2:22.93   
  DeltaSwim  2:14.21                 
                     
Clara Tolderlund  2002    477  32.41  1:08.33  1:46.82    2:24.53   
  Silkeborg Svmmeklub  2:15.91                 
                     
Jasmin Jespersen  2002    408  34.53  1:12.52  1:52.61    2:32.31   
  Silkeborg Svmmeklub  2:26.46                 
                     
10  Maiken Kjrsgaard  2002    403  33.99  1:11.83  1:51.95    2:32.84   
  Svmmeklubben S 68  2:23.89                 
                     
11  Gro Srensen  2002    403  35.95  1:14.75  1:54.75    2:32.88   
  Aarhus Swim  2:32.26                 
                     
12  Smilla Bruun Christensen  2001    398  34.80  1:13.15  1:53.28    2:33.48   
  Agfs Svmmeafdeling  2:29.96                 
                     
13  Elisabeth Slvkjr  2002    380  36.49  1:16.64  1:56.63    2:35.86   
  Thisted Svmmeklub  2:26.02                 
                     
 
Lb 9, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2003-2004 
Sponsor: DE FYRRETYVE RVERE 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mia Borgensgaard  2003    581  31.69  1:05.91  1:40.86    2:15.32   
  Agfs Svmmeafdeling  2:12.68                 
                     
Emma Kutsko Jensen  2004    573  31.53  1:05.67  1:41.31    2:15.98   
  Aalborg Svmmeklub  2:16.29                 
                     
Lrke Hgsted  2003    556  31.67  1:06.39  1:41.93    2:17.32   
  Svmmeklubben S 68  2:13.49                 
                     
Ida S Olesen  2003    555  31.61  1:06.36  1:42.36    2:17.44   
  Aalborg Svmmeklub  2:16.14                 
                     
Anna Pave Ottesen  2003    551  31.23  1:06.27  1:42.93    2:17.74   
  DeltaSwim  2:19.14                 
                     
Martha Bjerg  2004    517  33.22  1:08.60  1:44.63    2:20.72   
  Aarhus Swim  2:13.58                 
                     
Emma Stecher  2003    508  32.09  1:07.77  1:45.15    2:21.56   
  Aalborg Svmmeklub  2:14.44                 
                     
Maria Mehlsen  2003    503  32.81  1:09.40  1:46.52    2:22.05   
  Agfs Svmmeafdeling  2:24.94                 
                     
Karoline L. Kristensen  2003    500  32.24  1:08.74  1:45.86    2:22.27   
  Aalborg Svmmeklub  2:20.58                 
                     
10  Naya Hgholt Sejr  2003    496  33.23  1:09.27  1:46.38    2:22.66   
  Agfs Svmmeafdeling  2:22.62                 
                     
11  Cathrine Birkebk  2004    475  33.21  1:09.65  1:47.31    2:24.73   
  Agfs Svmmeafdeling  2:22.20                 
                     
12  Clarissa Marie Lauritzen  2003    462  33.09  1:10.24  1:48.74    2:26.08   
  Silkeborg Svmmeklub  2:29.49                 
                     
13  Anne Lundorff Larsen  2004    444  35.27  1:12.73  1:50.51    2:28.03   
  Silkeborg Svmmeklub  2:30.01                 
                     
14  Pernille Nedergaard  2004    428  35.16  1:14.98  1:54.16    2:29.86   
  Silkeborg Svmmeklub  2:33.26                 
                     
15  Selma Lindberg  2003    400  35.03  1:13.84  1:53.76    2:33.29   
  Silkeborg Svmmeklub  2:31.19                 
                     
16  Mathilde Tilsted Hansen  2003    398  33.51  1:12.48  1:53.76    2:33.58   
  Aarhus Swim  2:28.02                 
                     
17  Catherina Juul Jensen  2003    380  34.90  1:14.83  1:55.34    2:35.85   
  Svmmeklubben S 68  2:32.29                 
                     
18  Freja Kruse  2004    362  35.32  1:14.99  1:57.20    2:38.39   
  Svmmeklubben Grindsted  2:56.31                 
                     
19  Emma Jensen  2003    348  35.95  1:16.15  1:58.73    2:40.60   
  Svmmeklubben S 68  2:39.36                 
                     
20  Mathilde Jensen  2003    337  37.52  1:18.59  2:01.81    2:42.34   
  DeltaSwim  3:00.65                 
                     
21  Emmalina Long  2004    311  37.87  1:20.48  2:04.76    2:46.75   
  Aarhus Swim  2:38.84                 
                     
22  Ditte Hansen  2003    295  36.88  1:19.57  2:06.03    2:49.57   
  DeltaSwim  2:45.42                 
                     
23  Orchide Kiyani  2003    273  36.20  1:19.93  2:06.99    2:54.08   
  Agfs Svmmeafdeling  2:59.80                 
                     
24  Mathilde N. Drud  2004    205  42.35  1:31.44  2:22.55    3:11.45   
  Agfs Svmmeafdeling  3:18.34                 
                     
25  Lisa Gildsig  2004    164  43.20  1:36.36  2:31.41    3:26.15   
  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin  3:38.68                 
                     
Annika Svarre Griffel  2003              DNS   
  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin                   
                     
Line Lyskjr  2003              DSQ  tyvstart 
  Silkeborg Svmmeklub  2:21.63                 
                     
 
Lb 9, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2005-2006 
Sponsor: DE FYRRETYVE RVERE 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malou Sejr  2005    488  32.71  1:08.20  1:45.88    2:23.46   
  Agfs Svmmeafdeling  2:20.89                 
                     
Karoline Kjelstrup  2006    461  33.31  1:10.34  1:48.65    2:26.23   
  Aalborg Svmmeklub  2:22.89                 
                     
Ida Emilie Hindberg  2005    458  33.81  1:11.56  1:49.78    2:26.57   
  Agfs Svmmeafdeling  2:29.15                 
                     
Laura S. Olesen  2005    425  34.53  1:12.74  1:52.10    2:30.26   
  Aalborg Svmmeklub  2:41.12                 
                     
Maja Friis  2005    419  34.89  1:13.77  1:53.54    2:30.97   
  Silkeborg Svmmeklub  2:42.35                 
                     
Ester Lauritsen  2005    397  35.47  1:15.17  1:55.42    2:33.68   
  Silkeborg Svmmeklub  2:34.34                 
                     
Sarah Froberg Pedersen  2006    390  36.20  1:15.15  1:55.12    2:34.55   
  Silkeborg Svmmeklub  2:53.04                 
                     
Sara Baumgartner  2005    382  35.02  1:15.58  1:57.61    2:35.61   
  Aarhus Swim  2:57.96                 
                     
Laura G. Nedergaard  2005    366  35.81  1:16.25  1:57.57    2:37.87   
  Odder Svmmeklub  2:31.64                 
                     
10  Lucia Ruiz Gadegaard  2006    354  35.03  1:15.62  1:57.98    2:39.68   
  Agfs Svmmeafdeling  2:56.54                 
                     
11  Johanne V. Futtrup  2005    341  34.58  1:14.06  1:57.43    2:41.56   
  Agfs Svmmeafdeling  2:38.97                 
                     
12  Freja Bjrn  2005    337  36.46  1:18.45  2:01.38    2:42.23   
  Agfs Svmmeafdeling  2:47.95                 
                     
13  Liv Juhl Jensen  2005    333  36.24  1:16.63  1:59.35    2:42.89   
  Aarhus Swim  2:54.61                 
                     
14  Elea Amalie Poulsen  2006    330  37.19  1:20.07  2:02.96    2:43.45   
  Silkeborg Svmmeklub  2:48.20                 
                     
15  Marie Kromann Mller  2006    322  38.50  1:20.80  2:03.07    2:44.68   
  Agfs Svmmeafdeling  2:49.36                 
                     
16  Karoline Hansfort  2006    299  38.59  1:21.61  2:05.87    2:48.91   
  Agfs Svmmeafdeling  2:59.38                 
                     
17  Anne Katrine Dige  2006    292  37.78  1:21.00  2:05.66    2:50.20   
  Aarhus Swim  3:02.44                 
                     
18  Lea Walln  2005    289  39.38  1:23.73  2:09.04    2:50.80   
  Aarhus Idrtsforening Af 1900  3:00.20                 
                     
19  Sigrid Poza-Frkjr  2006    288  37.24  1:20.49  2:06.38    2:50.92   
  Aarhus Swim  2:55.54                 
                     
20  Nikoline Sejr  2006    251  40.14  1:24.48  2:12.48    2:59.05   
  Aarhus Swim  3:13.36                 
                     
21  Therese T. Kallestrup  2006    247  40.09  1:26.31  2:14.54    2:59.92   
  Agfs Svmmeafdeling  3:08.92                 
                     
22  Cathrine Friis Rossa  2006    239  1:25.85  3:01.81      3:01.81   
  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin                   
                     
23  Caroline G. Jrgensen  2005    211  41.83  1:31.82  2:23.79    3:09.61   
  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin                   
                     
24  Dagmar Keller  2006    197  42.75  1:35.04  2:25.99    3:13.95   
  Aarhus Swim                   
                     
25  Smilla Brovst Steffensen  2005    193  41.16  2:22.99  3:15.28    3:15.28   
  IHF Svmning  2:57.90                 
                     
26  Siri-Maj Juel Holt  2006    163  44.30  1:36.38  2:32.63    3:26.50   
  Agfs Svmmeafdeling                   
                     
27  Frida Dalsgaard Hansen  2006    155  45.07  1:39.17  2:36.08    3:29.91   
  Agfs Svmmeafdeling                   
                     
 
Lb 9, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2007-2018 
Sponsor: DE FYRRETYVE RVERE 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Isabella Nrgaard  2007    254  39.48  1:24.93  2:10.83    2:58.36   
  Solbjerg IF                   
                     
Julie Ravn Holst  2007    214  43.91  1:33.49  2:24.00    3:08.61   
  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin                   
                     
Jla Gnnlaugsdttri  2007    212  43.76  1:34.16  2:21.97    3:09.27   
  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin  2:59.86                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Agfs Svmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  09:36 
 
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Aarhus Open 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stvne by  rhus    Udskriftstidspunkt  09:57   
  Arrangr  AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  01 juni 2018         
 
 
Lb 10, 200m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 0-1999 
Sponsor: DE FYRRETYVE RVERE 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Hrslev Srensen  1999    611  28.18  58.33  1:29.07    2:00.14   
  Agfs Svmmeafdeling  1:57.19                 
                     
Simon B. Jeppesen  1997    600  27.97  58.84  1:30.11    2:00.91   
  Agfs Svmmeafdeling  1:58.78                 
                     
Frederik Jessen  1998    568  28.53  59.46  1:31.39    2:03.14   
  Aarhus Swim  2:01.35                 
                     
Hugo Penne  1996    365  32.36  1:06.84  1:44.66    2:22.60   
  Agfs Svmmeafdeling  2:15.00                 
                     
Nicklas Rasmussen  1997              DNS   
  Agfs Svmmeafdeling  2:00.07                 
                     
 
Lb 10, 200m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2000-2001 
Sponsor: DE FYRRETYVE RVERE 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian L H Frederiksen  2001    599  28.56  59.25  1:30.32    2:01.00   
  Agfs Svmmeafdeling  1:58.19                 
                     
Thomas Schiby  2001    510  29.64  1:02.43  1:35.36    2:07.61   
  Aalborg Svmmeklub  2:03.68                 
                     
Christian Bonde  2001    509  30.41  1:02.60  1:35.51    2:07.71   
  Aalborg Svmmeklub  2:03.48                 
                     
Magnus Mikkelsen  2001    486  29.76  1:02.54  1:36.55    2:09.68   
  Aarhus Swim  2:06.92                 
                     
Anders Vestergaard  2001    473  29.56  1:02.87  1:37.26    2:10.85   
  Aalborg Svmmeklub  2:05.22                 
                     
Hjalte Lillevik Frost  2001    466  29.90  1:02.90  1:37.20    2:11.54   
  Svmmeklubben S 68  2:10.44                 
                     
Robert Versteegen  2001    447  30.32  1:04.19  1:38.86    2:13.34   
  Brdstrup Svmmeklub  2:13.84                 
                     
Casper Krohn  2001    444  31.11  1:05.63  1:40.03    2:13.63   
  Agfs Svmmeafdeling  2:21.18                 
                     
Frederik Gaardsted  2001    418  30.92  1:05.44  1:41.02    2:16.32   
  Silkeborg Svmmeklub  2:13.00                 
                     
10  Christoffer Juul Jensen  2001    343  33.47  1:09.99  1:47.72    2:25.60   
  Svmmeklubben S 68  2:20.21                 
                     
Sebastian Mller Jrgense  2001              DNS   
  Odder Svmmeklub  2:09.84                 
                     
 
Lb 10, 200m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2002-2003 
Sponsor: DE FYRRETYVE RVERE 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Hanghj Jonsson  2002    492  1:02.99  1:37.47  2:09.17    2:09.17   
  Svmmeklubben S 68  2:10.00                 
                     
Frederik Ven Elling  2003    483  29.89  1:02.38  1:36.17    2:09.99   
  Silkeborg Svmmeklub  2:10.76                 
                     
Mikkel Stilling  2003    451  30.50  1:04.25  1:39.01    2:12.92   
  Thisted Svmmeklub  2:13.95                 
                     
Simon Degn  2003    426  31.80  1:06.71  1:41.56    2:15.54   
  Aarhus Swim  2:14.58                 
                     
Mikkel Mlgaard  2003    409  31.96  1:07.67  1:43.50    2:17.39   
  Silkeborg Svmmeklub  2:19.55                 
                     
Magnus Sgaard  2003    403  32.52  1:08.65  1:44.62    2:18.08   
  Silkeborg Svmmeklub  2:19.30                 
                     
Oliver Christensen  2003    398  32.25  1:07.43  1:43.72    2:18.62   
  Silkeborg Svmmeklub  2:17.88                 
                     
Niklas Hjbjerg  2003    396  32.04  1:08.40  1:44.22    2:18.80   
  Svmmeklubben S 68  2:18.86                 
                     
Jacob Lyse Se  2003    378  31.48  1:06.77  1:43.61    2:21.02   
  Odder Svmmeklub  2:16.79                 
                     
10  Erik Ellemose Srensen  2002    374  31.45  1:07.18  2:21.45    2:21.45   
  Svmmeklubben Grindsted  2:29.40                 
                     
11  Valdemar Vind Sejr  2003    370  32.79  1:09.13  1:45.65    2:22.00   
  Aarhus Swim  2:31.32                 
                     
12  Alexander Johnsen  2003    318  33.40  1:11.29  1:50.46    2:29.39   
  Odder Svmmeklub  2:25.49                 
                     
13  Markus Friis Hansen  2003    263  34.80  1:59.41  2:39.09    2:39.09   
  Solbjerg IF  2:49.51                 
                     
14  Jakob Skorstengaard  2003    262  36.10  1:17.63  2:00.83    2:39.29   
  DeltaSwim  2:42.08                 
                     
15