Results for Aarhus Open 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Aarhus Open 2018 |
|
Udskriftsdato |
01 juni 2018 |
|
|
Stævne by |
Århus |
|
Udskriftstidspunkt |
20:15 |
|
|
Arrangør |
AGF |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jackie Gade |
1998 |
|
623 |
1:06.51 |
2:15.76 |
3:26.10 |
|
4:36.72 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Charlotte Berner |
1972 |
|
473 |
1:13.36 |
2:31.14 |
3:48.34 |
|
5:03.42 |
|
|
Aarhus 1900 Triathlon |
5:06.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Bach Andersen |
2001 |
|
684 |
1:05.20 |
2:13.54 |
3:21.81 |
|
4:28.28 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:19.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marie Christensen |
2002 |
|
608 |
1:07.90 |
2:18.79 |
3:29.91 |
|
4:39.02 |
|
|
Odder Svømmeklub |
4:39.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
|
594 |
1:07.50 |
2:19.04 |
3:30.68 |
|
4:41.24 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:34.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Clara Tolderlund |
2002 |
|
502 |
1:09.69 |
2:25.47 |
3:42.13 |
|
4:57.41 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
4:53.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
|
465 |
1:10.79 |
2:28.49 |
3:47.12 |
|
5:05.20 |
|
|
DeltaSwim |
4:39.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nanna Bøgild Lundahl |
2001 |
|
451 |
1:12.53 |
2:31.77 |
3:50.46 |
|
5:08.31 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
5:07.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
|
585 |
1:08.00 |
2:19.50 |
3:31.59 |
|
4:42.70 |
|
|
Aarhus Swim |
4:42.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
|
578 |
1:08.91 |
2:21.57 |
3:33.52 |
|
4:43.86 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:41.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ida S Olesen |
2003 |
|
559 |
1:08.74 |
2:21.82 |
3:34.93 |
|
4:46.98 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:43.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ane Kirstine Granild |
2004 |
|
547 |
1:08.58 |
2:22.89 |
3:36.24 |
|
4:48.97 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
4:49.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lærke Høgsted |
2003 |
|
536 |
1:08.40 |
2:21.46 |
3:35.69 |
|
4:50.96 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
4:39.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Martha Bjerg |
2004 |
|
510 |
1:10.22 |
2:25.31 |
3:41.06 |
|
4:55.84 |
|
|
Aarhus Swim |
4:46.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anna Toft Petersen |
2004 |
|
503 |
1:10.18 |
3:01.99 |
4:57.24 |
|
4:57.24 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
5:09.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Naya Høgholt Sejr |
2003 |
|
500 |
1:10.15 |
2:25.08 |
3:41.45 |
|
4:57.83 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
4:58.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emilie Egerup |
2003 |
|
486 |
1:09.06 |
2:24.67 |
3:43.09 |
|
5:00.59 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
4:54.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anna Pave Ottesen |
2003 |
|
484 |
1:10.29 |
2:27.44 |
3:44.96 |
|
5:01.13 |
|
|
DeltaSwim |
5:08.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Marlene Reitan |
2003 |
|
480 |
1:51.88 |
3:08.78 |
4:25.75 |
|
5:01.84 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
5:38.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Cathrine Birkebæk |
2004 |
|
473 |
1:12.06 |
2:27.68 |
3:46.15 |
|
5:03.37 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
5:00.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Clarissa Marie Lauritzen |
2003 |
|
454 |
1:11.96 |
2:30.47 |
3:50.28 |
|
5:07.51 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
5:05.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Karoline Kristensen |
2004 |
|
453 |
1:12.04 |
2:30.74 |
3:50.22 |
|
5:07.68 |
|
|
DeltaSwim |
5:12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Maria Mehlsen |
2003 |
|
445 |
1:12.18 |
2:32.20 |
3:51.97 |
|
5:09.53 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
5:13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Eva Hjort |
2004 |
|
436 |
1:15.18 |
2:35.21 |
3:53.97 |
|
5:11.83 |
|
|
Aarhus Swim |
5:37.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Selma Lindberg |
2003 |
|
405 |
1:15.50 |
2:37.95 |
3:59.54 |
|
5:19.46 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
5:47.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Catherina Juul Jensen |
2003 |
|
398 |
1:14.35 |
2:37.05 |
3:59.67 |
|
5:21.26 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
5:20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
|
391 |
1:16.38 |
2:38.71 |
4:01.31 |
|
5:23.18 |
|
|
Odder Svømmeklub |
5:19.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Emma Jensen |
2003 |
|
369 |
1:17.29 |
2:41.38 |
4:06.52 |
|
5:29.62 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
5:30.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anne Lundorff Larsen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
5:15.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Malou Sejr |
2005 |
|
468 |
1:10.68 |
2:28.37 |
3:46.85 |
|
5:04.44 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
5:22.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Amalie Tolderlund |
2005 |
|
462 |
1:13.88 |
2:33.88 |
3:52.33 |
|
5:05.77 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
5:14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mette Holstein |
2005 |
|
438 |
1:15.88 |
2:36.41 |
3:55.13 |
|
5:11.26 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
5:36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ida Emilie Hindberg |
2005 |
|
437 |
1:14.30 |
2:35.37 |
3:55.22 |
|
5:11.48 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
5:30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ester Lauritsen |
2005 |
|
373 |
1:16.22 |
2:39.30 |
4:05.14 |
|
5:28.29 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
5:25.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maja Friis |
2005 |
|
372 |
5:28.67 |
|
|
|
5:28.67 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
5:24.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Stine Mejdahl |
2005 |
|
356 |
1:18.64 |
2:45.27 |
4:11.48 |
|
5:33.49 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
6:28.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura G. Nedergaard |
2005 |
|
355 |
1:20.32 |
2:46.71 |
4:11.87 |
|
5:33.78 |
|
|
Odder Svømmeklub |
5:51.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Elea Amalie Poulsen |
2006 |
|
353 |
1:20.25 |
2:46.14 |
4:14.11 |
|
5:34.52 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lucia Ruiz Gadegaard |
2006 |
|
334 |
1:19.49 |
2:47.46 |
4:14.52 |
|
5:40.50 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
6:13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
|
322 |
1:15.41 |
2:46.20 |
4:16.54 |
|
5:44.78 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
6:03.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Caden Halle |
2005 |
|
321 |
1:20.66 |
2:50.09 |
4:18.81 |
|
5:45.27 |
|
|
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Freja Bjørn |
2005 |
|
319 |
1:19.78 |
2:49.92 |
4:23.06 |
|
5:45.85 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
6:25.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Trine Lundø Michaelsen |
2006 |
|
313 |
1:22.02 |
2:50.67 |
4:20.10 |
|
5:48.19 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Karoline Hansfort |
2006 |
|
309 |
1:22.21 |
2:51.41 |
4:22.88 |
|
5:49.50 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
6:18.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Nanna Langvad |
2005 |
|
308 |
1:19.72 |
2:51.86 |
4:23.82 |
|
5:50.10 |
|
|
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sigrid Poza-Frøkjær |
2006 |
|
300 |
1:22.31 |
2:52.79 |
4:24.69 |
|
5:52.86 |
|
|
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anne Katrine Dige |
2006 |
|
289 |
1:23.51 |
2:55.01 |
4:26.94 |
|
5:57.56 |
|
|
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Lea Wallén |
2005 |
|
284 |
1:25.50 |
2:59.09 |
4:32.24 |
|
5:59.48 |
|
|
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sofie Nørskov Willumsen |
2006 |
|
271 |
1:28.36 |
3:03.22 |
4:33.59 |
|
6:05.15 |
|
|
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Nikoline Sejr |
2006 |
|
249 |
2:20.63 |
3:58.77 |
5:33.83 |
|
6:15.64 |
|
|
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Maria Lysgaard Sørensen |
2006 |
|
247 |
1:27.23 |
3:04.98 |
4:43.34 |
|
6:16.56 |
|
|
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Anna Ancker |
2006 |
|
244 |
1:30.70 |
3:09.06 |
4:46.98 |
|
6:17.99 |
|
|
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Mathilde Søndergaard |
2005 |
|
217 |
2:20.85 |
4:01.46 |
6:33.08 |
|
6:33.08 |
|
|
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
|
222 |
1:31.64 |
3:14.40 |
4:54.19 |
|
6:30.33 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
|
219 |
1:31.02 |
3:11.69 |
4:52.79 |
|
6:31.92 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Júlía Gúnnlaugsdóttri |
2007 |
|
213 |
1:31.38 |
3:15.47 |
6:35.44 |
|
6:35.44 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
6:41.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
|
201 |
1:32.49 |
3:18.37 |
5:02.16 |
|
6:43.09 |
|
|
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
01 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Udskriftstidspunkt |
20:15 |
|