Results for Aarhus Open 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 01 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:22 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: AMC MEDIA |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 754 | 28.51 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.57 | |||||||||
2 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 584 | 31.04 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.13 | |||||||||
3 | Oliver Degn | 1996 | 519 | 32.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.13 | |||||||||
4 | Frederik Jessen | 1998 | 462 | 33.55 | ||||||
Aarhus Swim | 33.94 | |||||||||
5 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 444 | 33.99 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.17 | |||||||||
- | Hugo Penne | 1996 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 40.00 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: AMC MEDIA |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Hougaard | 2000 | 652 | 29.92 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.42 | |||||||||
2 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 551 | 31.64 | ||||||
Aarhus Swim | 30.16 | |||||||||
3 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 539 | 31.88 | ||||||
Aarhus Swim | 31.40 | |||||||||
4 | Casper Krohn | 2001 | 509 | 32.50 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.21 | |||||||||
5 | Christian Hovmark | 2001 | 455 | 33.72 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 33.04 | |||||||||
6 | Thomas Schiby | 2001 | 450 | 33.84 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.84 | |||||||||
7 | Anders Vestergaard | 2001 | 448 | 33.90 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.36 | |||||||||
8 | Malthe Lindeblad | 2001 | 444 | 34.01 | ||||||
DeltaSwim | 34.50 | |||||||||
9 | Anton Borg Hjort | 2000 | 437 | 34.18 | ||||||
Aarhus Swim | 34.73 | |||||||||
10 | Mathias Teuchler | 2000 | 434 | 34.26 | ||||||
DeltaSwim | 35.86 | |||||||||
11 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 415 | 34.79 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.97 | |||||||||
12 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 396 | 35.32 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 36.03 | |||||||||
13 | Christian Bonde | 2001 | 382 | 35.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.24 | |||||||||
14 | Joakim Kopp Drewsen | 2000 | 265 | 40.36 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 42.03 | |||||||||
15 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | 219 | 43.01 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 42.04 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: AMC MEDIA |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Christensen | 2003 | 494 | 32.81 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.60 | |||||||||
2 | Markus Toft | 2003 | 469 | 33.39 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.27 | |||||||||
3 | Valdemar Wichmann | 2003 | 401 | 35.17 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.50 | |||||||||
4 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 372 | 36.08 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 35.91 | |||||||||
5 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 368 | 36.21 | ||||||
Odder Svømmeklub | 36.33 | |||||||||
6 | Niklas Højbjerg | 2003 | 350 | 36.82 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 37.85 | |||||||||
7 | Emil Lykke Grann | 2003 | 339 | 37.20 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 36.82 | |||||||||
8 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 335 | 37.34 | ||||||
Aarhus Swim | 39.39 | |||||||||
9 | Erik Ellemose Sørensen | 2002 | 319 | 37.95 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 39.28 | |||||||||
10 | Frederik P. Michaelsen | 2003 | 311 | 38.28 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 38.87 | |||||||||
11 | Markus Wirring | 2003 | 300 | 38.75 | ||||||
Odder Svømmeklub | 39.37 | |||||||||
12 | Malte Lyck Falk | 2003 | 292 | 39.11 | ||||||
DeltaSwim | 39.10 | |||||||||
13 | Jeppe Egholm | 2003 | 283 | 39.52 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 43.12 | |||||||||
14 | Jakob Riisgaard | 2003 | 274 | 39.91 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 39.32 | |||||||||
15 | Mads Vittrup | 2003 | 206 | 43.90 | ||||||
Solbjerg IF | 46.40 | |||||||||
16 | Mikkel Brinck | 2003 | 204 | 44.08 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 44.07 | |||||||||
17 | Nikolaj Høgh | 2003 | 188 | 45.23 | ||||||
Solbjerg IF | 49.24 | |||||||||
18 | Mikkel O. Mortensen | 2003 | 175 | 46.39 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 46.57 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: AMC MEDIA |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Linus Folke Jensen | 2004 | 426 | 34.48 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 35.68 | |||||||||
2 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 394 | 35.39 | ||||||
Odder Svømmeklub | 36.59 | |||||||||
3 | Mads Mikkelsen | 2004 | 345 | 36.99 | ||||||
Aarhus Swim | 35.95 | |||||||||
4 | Sebastian B Lehmann | 2004 | 292 | 39.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 39.78 | |||||||||
5 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 290 | 39.17 | ||||||
Odder Svømmeklub | 37.90 | |||||||||
6 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | 287 | 39.33 | ||||||
Aarhus Swim | 42.64 | |||||||||
7 | Joost Rijkhoff | 2004 | 286 | 39.38 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 37.89 | |||||||||
8 | Inas Ilic | 2005 | 267 | 40.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 43.64 | |||||||||
9 | Tobias Nielsen | 2004 | 249 | 41.22 | ||||||
Odder Svømmeklub | 39.01 | |||||||||
10 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 245 | 41.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 39.72 | |||||||||
11 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 224 | 42.67 | ||||||
DeltaSwim | 45.25 | |||||||||
12 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 219 | 43.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.49 | |||||||||
13 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | 216 | 43.21 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 45.93 | |||||||||
14 | Frederik Friis Rossa | 2004 | 174 | 46.48 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
15 | Andreas Lindgaard Nielsen | 2005 | 141 | 49.81 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 51.44 | |||||||||
16 | Karl-Wilhelm Skov | 2005 | 103 | 55.22 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 56.25 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Sponsor: AMC MEDIA |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Kristensen | 2006 | 222 | 42.80 | ||||||
DeltaSwim | 45.56 | |||||||||
2 | Johannes Jervidalo | 2006 | 125 | 51.83 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 52.35 | |||||||||
3 | Simon Fancello | 2006 | 77 | 1:00.93 | ||||||
Aarhus Swim | 1:04.28 | |||||||||
4 | Anton Rasmussen | 2006 | 77 | 1:00.99 | ||||||
Aarhus Swim | 1:02.17 | |||||||||
5 | Viggo Rohde | 2008 | 67 | 1:03.89 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:02.24 | |||||||||
6 | Albert Hoffmeyer | 2008 | 44 | 1:13.49 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | August Mumm | 2006 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | 1:00.06 | |||||||||
- | Karl-Emil Porsgaard Bayer | 2007 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:00.80 | |||||||||
- | Carl H. Frederiksen | 2009 | DSQ | tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Victor Langberg Aakjær | 2008 | DSQ | 2 armt. 2 bent. u.v. | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 18:22 |