Resultater for DM Junior, Kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 44 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 11 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:31 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2018 |
Løb 44, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 3:59.47 2014-04-05 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 4:07.98 2017-11-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kvik Damer | 2002 | 742 | 4:08.73 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:12.34 | |||||||||
Sofie Hansen | 2002 | 29.28 | 1:00.38 | 1:00.38 | ||||||
Caroline Brink | 2003 | 32.59 | 1:09.91 | 2:10.29 | ||||||
Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 27.90 | 1:01.07 | 3:11.36 | ||||||
Emilie Meng | 2003 | 27.08 | 57.37 | 4:08.73 | ||||||
2 | Sigma Piger A | 2002 | 696 | 4:14.09 | ||||||
Sigma Swim | 4:17.51 | |||||||||
Julie Stampe | 2002 | 30.89 | 1:04.02 | 1:04.02 | ||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | 31.17 | 1:06.48 | 2:10.50 | ||||||
Josephine Kruse | 2002 | 30.28 | 1:05.45 | 3:15.95 | ||||||
Julie K Rose | 2003 | 27.31 | 58.14 | 4:14.09 | ||||||
3 | Triton Damer 1 | 2002 | 662 | 4:18.35 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:20.34 | |||||||||
Liva Palmund | 2002 | 30.02 | 1:01.92 | 1:01.92 | ||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 33.42 | 1:11.64 | 2:13.56 | ||||||
Sofie Hertzberg | 2002 | 31.36 | 1:07.20 | 3:20.76 | ||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 27.91 | 57.59 | 4:18.35 | ||||||
4 | Aalborg Damer 1 | 2002 | 655 | 4:19.20 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:23.21 | |||||||||
Ida S Olesen | 2003 | 32.47 | 1:06.33 | 1:06.33 | ||||||
Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 32.52 | 1:09.99 | 2:16.32 | ||||||
Emma Stecher | 2003 | 29.19 | 1:04.33 | 3:20.65 | ||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 27.74 | 58.55 | 4:19.20 | ||||||
5 | Gsc Piger | 2002 | 653 | 4:19.50 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:20.30 | |||||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 30.86 | 1:03.74 | 1:03.74 | ||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 33.90 | 1:12.67 | 2:16.41 | ||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 28.91 | 1:02.57 | 3:18.98 | ||||||
Michelle Mortensen | 2002 | 28.96 | 1:00.52 | 4:19.50 | ||||||
6 | Esbjerg 1 | 2002 | 651 | 4:19.77 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:23.02 | |||||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 31.93 | 1:05.88 | 1:05.88 | ||||||
Astrid Nielsen | 2002 | 33.15 | 1:10.86 | 2:16.74 | ||||||
Thilde Timmermand | 2002 | 29.41 | 1:04.00 | 3:20.74 | ||||||
Michelle Kramer Andersen | 2003 | 27.90 | 59.03 | 4:19.77 | ||||||
7 | Hovedstadens Damer | 2002 | 641 | 4:21.09 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:23.01 | |||||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 32.25 | 1:06.06 | 1:06.06 | ||||||
Hannah Höesch | 2003 | 35.01 | 1:14.42 | 2:20.48 | ||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 29.79 | 1:04.41 | 3:24.89 | ||||||
Johanne Hingebjerg | 2002 | 26.98 | 56.20 | 4:21.09 | ||||||
8 | Agf Piger 1 | 2002 | 630 | 4:22.60 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:26.56 | |||||||||
Marie Christensen | 2002 | 31.94 | 1:05.38 | 1:05.38 | ||||||
Maiken Hougaard | 2002 | 34.47 | 1:14.31 | 2:19.69 | ||||||
Mia Borgensgaard | 2003 | 29.20 | 1:02.57 | 3:22.26 | ||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 28.89 | 1:00.34 | 4:22.60 | ||||||
9 | H2Odense 1 | 2002 | 625 | 4:23.32 | ||||||
H2Odense | 4:25.78 | |||||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 33.30 | 1:07.78 | 1:07.78 | ||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 34.14 | 1:12.43 | 2:20.21 | ||||||
Nikoline Andersen | 2003 | 29.25 | 1:05.52 | 3:25.73 | ||||||
My Phuong Bui | 2003 | 27.57 | 57.59 | 4:23.32 | ||||||
10 | Herlev Damer | 2002 | 623 | 4:23.56 | ||||||
Herlev Svømning | 4:18.79 | |||||||||
Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 31.01 | 1:05.42 | 1:05.42 | ||||||
Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 34.41 | 1:15.18 | 2:20.60 | ||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 29.61 | 1:04.67 | 3:25.27 | ||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 27.48 | 58.29 | 4:23.56 | ||||||
11 | Vat 1 Piger | 2002 | 620 | 4:24.05 | ||||||
VAT Copenhagen | 4:25.73 | |||||||||
Lærke Rask Sander | 2002 | 31.80 | 1:05.05 | 1:05.05 | ||||||
Lærke Blond | 2003 | 34.88 | 1:15.61 | 2:20.66 | ||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 28.49 | 1:02.79 | 3:23.45 | ||||||
Emilia C. R. Olsen | 2004 | 28.84 | 1:00.60 | 4:24.05 | ||||||
12 | Piger Aarhus Swim | 2002 | 616 | 4:24.63 | ||||||
Aarhus Swim | 4:29.97 | |||||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 32.78 | 1:07.17 | 1:07.17 | ||||||
Laura Fogh | 2003 | 33.64 | 1:11.97 | 2:19.14 | ||||||
Eva Hjort | 2004 | 30.86 | 1:06.36 | 3:25.50 | ||||||
Martha Bjerg | 2004 | 28.51 | 59.13 | 4:24.63 | ||||||
13 | Esv Piger 1 | 2002 | 603 | 4:26.54 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:36.30 | |||||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 31.54 | 1:05.02 | 1:05.02 | ||||||
Kristine Hülsen | 2002 | 36.03 | 1:15.89 | 2:20.91 | ||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 31.09 | 1:07.84 | 3:28.75 | ||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 27.76 | 57.79 | 4:26.54 | ||||||
14 | Sigma Piger B | 2002 | 597 | 4:27.43 | ||||||
Sigma Swim | 4:20.88 | |||||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | 32.32 | 1:06.77 | 1:06.77 | ||||||
Emma Stoltz | 2004 | 34.01 | 1:14.65 | 2:21.42 | ||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 29.72 | 1:06.02 | 3:27.44 | ||||||
Maria Lund | 2003 | 28.73 | 59.99 | 4:27.43 | ||||||
15 | Esv Piger 2 | 2002 | 595 | 4:27.63 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:37.08 | |||||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 33.52 | 1:08.35 | 1:08.35 | ||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 34.35 | 1:13.00 | 2:21.35 | ||||||
Mitzi D. Jensen | 2002 | 29.74 | 1:04.96 | 3:26.31 | ||||||
Ella Christiansen | 2003 | 29.00 | 1:01.32 | 4:27.63 | ||||||
16 | Piger 1 Kalundborg | 2002 | 592 | 4:28.18 | ||||||
Kalundborg SK | 4:37.11 | |||||||||
Thea Kaiser | 2004 | 34.07 | 1:12.10 | 1:12.10 | ||||||
Caroline Holm | 2004 | 34.98 | 1:15.37 | 2:27.47 | ||||||
Marie Uglebjerg | 2002 | 28.94 | 1:04.28 | 3:31.75 | ||||||
Frida Bang Stanelt | 2004 | 26.34 | 56.43 | 4:28.18 | ||||||
17 | Horsens Piger 1 | 2002 | 587 | 4:28.84 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 4:28.61 | |||||||||
Sofie Trekær Klausen | 2003 | 33.26 | 1:06.38 | 1:06.38 | ||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 35.53 | 1:16.52 | 2:22.90 | ||||||
Sofie Le Fevre | 2004 | 31.03 | 1:07.03 | 3:29.93 | ||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 28.33 | 58.91 | 4:28.84 | ||||||
18 | Kolding Piger Kolding | 2003 | 586 | 4:29.07 | ||||||
Kolding SK | 4:31.63 | |||||||||
Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 33.09 | 1:09.10 | 1:09.10 | ||||||
Cecilie Batz | 2003 | 34.81 | 1:14.13 | 2:23.23 | ||||||
Cille Christensen | 2004 | 30.32 | 1:04.94 | 3:28.17 | ||||||
Elma Gabela | 2004 | 29.12 | 1:00.90 | 4:29.07 | ||||||
19 | A6 Piger | 2003 | 584 | 4:29.31 | ||||||
A6 | 4:31.85 | |||||||||
Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 32.90 | 1:07.94 | 1:07.94 | ||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 33.95 | 1:12.56 | 2:20.50 | ||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 31.32 | 1:08.92 | 3:29.42 | ||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 28.12 | 59.89 | 4:29.31 | ||||||
20 | Vs Damer 1 | 2002 | 578 | 4:30.26 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:27.52 | |||||||||
Rebecca E. Jacobsen | 2003 | 30.85 | 1:03.78 | 1:03.78 | ||||||
Julia Harpøth | 2002 | 36.42 | 1:19.37 | 2:23.15 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 31.17 | 1:07.21 | 3:30.36 | ||||||
Amalie Nielsen | 2003 | 28.49 | 59.90 | 4:30.26 | ||||||
21 | Helsingør Damer 2 | 2002 | 575 | 4:30.74 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 4:37.98 | |||||||||
Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 32.64 | 1:07.99 | 1:07.99 | ||||||
Amanda Hietala | 2002 | 34.67 | 1:15.15 | 2:23.14 | ||||||
Freja Stenbækgård | 2003 | 30.28 | 1:06.74 | 3:29.88 | ||||||
Pil Sylvander | 2003 | 28.76 | 1:00.86 | 4:30.74 | ||||||
22 | Køge Damer 1 | 2003 | 575 | 4:30.75 | ||||||
Køge Svømmeklub | 4:32.24 | |||||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 33.63 | 1:08.93 | 1:08.93 | ||||||
Benedicte Them Jensen | 2004 | 34.69 | 1:14.88 | 2:23.81 | ||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 30.89 | 1:06.67 | 3:30.48 | ||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 28.30 | 1:00.27 | 4:30.75 | ||||||
23 | Ssk Damer Silkeborg | 2003 | 565 | 4:32.36 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:36.23 | |||||||||
Clara Tolderlund | 2002 | 33.63 | 1:09.93 | 1:09.93 | ||||||
Emilie Egerup | 2003 | 34.69 | 1:14.01 | 2:23.94 | ||||||
Line Lyskjær | 2003 | 30.58 | 1:05.57 | 3:29.51 | ||||||
Pernille Nedergaard | 2004 | 29.82 | 1:02.85 | 4:32.36 | ||||||
24 | Lyngby Damer 1 | 2002 | 564 | 4:32.45 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:22.30 | |||||||||
Ella Stenholt | 2003 | 31.03 | 1:05.68 | 1:05.68 | ||||||
Anna Myhre Rottensten | 2003 | 35.45 | 1:16.49 | 2:22.17 | ||||||
Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 30.54 | 1:09.12 | 3:31.29 | ||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 28.49 | 1:01.16 | 4:32.45 | ||||||
25 | Søllerød Piger | 2002 | 552 | 4:34.43 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 4:35.00 | |||||||||
Carla Lyhne Weiner | 2003 | 34.01 | 1:10.52 | 1:10.52 | ||||||
Alba Lyhne Weiner | 2004 | 36.37 | 1:17.12 | 2:27.64 | ||||||
Anna Nørskov | 2004 | 30.94 | 1:07.34 | 3:34.98 | ||||||
Martha Vitus Tversted | 2002 | 28.05 | 59.45 | 4:34.43 | ||||||
26 | Agf Piger 2 | 2002 | 548 | 4:35.19 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:33.34 | |||||||||
Marlene Reitan | 2003 | 32.49 | 1:07.21 | 1:07.21 | ||||||
Cathrine Birkebæk | 2004 | 36.08 | 1:18.45 | 2:25.66 | ||||||
Maria Mehlsen | 2003 | 30.42 | 1:07.73 | 3:33.39 | ||||||
Frida Saks Justesen | 2004 | 30.09 | 1:01.80 | 4:35.19 | ||||||
27 | Farum Piger | 2002 | 547 | 4:35.31 | ||||||
Farum Svømmeklub | 4:35.55 | |||||||||
Karoline K. Larsen | 2004 | 33.30 | 1:07.75 | 1:07.75 | ||||||
Dagmar Boeck | 2004 | 34.40 | 1:15.06 | 2:22.81 | ||||||
Maj Jensen | 2003 | 32.44 | 1:12.52 | 3:35.33 | ||||||
Stine Saaby Schmidt | 2002 | 29.26 | 59.98 | 4:35.31 | ||||||
28 | Gti Piger | 2002 | 540 | 4:36.47 | ||||||
GTI | 4:36.47 | |||||||||
Karoline Barrett | 2002 | 31.02 | 1:05.27 | 1:05.27 | ||||||
Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 36.93 | 1:19.48 | 2:24.75 | ||||||
Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 31.56 | 1:10.50 | 3:35.25 | ||||||
Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 29.18 | 1:01.22 | 4:36.47 | ||||||
29 | Haderslev Piger | 2002 | 538 | 4:36.84 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 4:42.00 | |||||||||
Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 34.84 | 1:11.27 | 1:11.27 | ||||||
Nele Schulze | 2004 | 34.72 | 1:14.23 | 2:25.50 | ||||||
Mira Emilie Schmidt | 2003 | 32.71 | 1:11.12 | 3:36.62 | ||||||
Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 28.82 | 1:00.22 | 4:36.84 | ||||||
30 | Triton Damer 2 | 2002 | 531 | 4:38.05 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:39.86 | |||||||||
Mikala Ravn Borch | 2003 | 33.42 | 1:09.28 | 1:09.28 | ||||||
Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 35.75 | 1:16.94 | 2:26.22 | ||||||
Ida Rishøj | 2002 | 32.03 | 1:09.83 | 3:36.05 | ||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 29.09 | 1:02.00 | 4:38.05 | ||||||
31 | Vs Damer 2 | 2003 | 521 | 4:39.77 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:42.81 | |||||||||
Louise D. Liboriussen | 2002 | 33.30 | 1:10.24 | 1:10.24 | ||||||
Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 36.79 | 1:20.83 | 2:31.07 | ||||||
Josephine Larsen | 2004 | 31.53 | 1:08.37 | 3:39.44 | ||||||
Sarah Bundgaard | 2003 | 28.41 | 1:00.33 | 4:39.77 | ||||||
32 | Esbjerg 2 | 2002 | 519 | 4:40.21 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:34.42 | |||||||||
Kathrine Weide | 2004 | 33.40 | 1:08.48 | 1:08.48 | ||||||
Søs Freund | 2004 | 36.50 | 1:17.58 | 2:26.06 | ||||||
Victoria Underbjerg | 2004 | 31.81 | 1:09.85 | 3:35.91 | ||||||
Katrine Bech Poulsen | 2004 | 30.76 | 1:04.30 | 4:40.21 | ||||||
33 | Lyngby Damer 2 | 2002 | 513 | 4:41.18 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:36.10 | |||||||||
Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 34.14 | 1:09.98 | 1:09.98 | ||||||
Isabella Ravn Jensen | 2004 | 36.82 | 1:19.12 | 2:29.10 | ||||||
Fiona Andrea Have | 2004 | 32.90 | 1:09.97 | 3:39.07 | ||||||
Laura Borre Jacobsen | 2004 | 29.63 | 1:02.11 | 4:41.18 | ||||||
34 | Delta Devels | 2003 | 505 | 4:42.70 | ||||||
DeltaSwim | 4:42.00 | |||||||||
Mie L. Bendtsen | 2002 | 33.16 | 1:09.16 | 1:09.16 | ||||||
Frederikke Skau Hansen | 2002 | 38.62 | 1:23.22 | 2:32.38 | ||||||
Louise Jensen | 2003 | 30.87 | 1:07.46 | 3:39.84 | ||||||
Anna Pave Ottesen | 2003 | 29.40 | 1:02.86 | 4:42.70 | ||||||
35 | Neptun Piger | 2004 | 483 | 4:46.90 | ||||||
Swim Team Neptun | 4:47.83 | |||||||||
Alberte Kempel Christense | 2004 | 34.30 | 1:10.10 | 1:10.10 | ||||||
Maja Volke | 2002 | 38.26 | 1:22.61 | 2:32.71 | ||||||
Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | 33.55 | 1:12.65 | 3:45.36 | ||||||
Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 29.01 | 1:01.54 | 4:46.90 | ||||||
- | Hsc Damer | 2002 | akut syg | |||||||
Holstebro Svømme Club | 4:29.79 | |||||||||
Isabella Bach | 2002 | |||||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | |||||||||
Cecilie Christiansen | 2003 | |||||||||
Emma Fjordside Jensen | 2003 | |||||||||
- | Gentofte Damer 1 | 2002 | DSQ | tyvstart 2 sw10.11 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:14.21 | |||||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 30.68 | 1:03.66 | 1:03.66 | ||||||
- | Helsingør Damer 1 | 2002 | DSQ | tyvstart 4 sw10.11 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 4:21.55 | |||||||||
Linnea Hietala | 2004 | 31.59 | 1:05.35 | 1:05.35 | ||||||
Sofie Villum Færch | 2002 | 34.30 | 1:13.66 | 2:19.01 | ||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 28.73 | 1:02.79 | 3:21.80 | ||||||
- | Hvidovre Damer | 2003 | DSQ | Tyvstart, 3,sw 10,11 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 4:43.00 | |||||||||
Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 36.63 | 1:15.83 | 1:15.83 | ||||||
Frida Hvirring Kragh | 2004 | 35.54 | 1:17.18 | 2:33.01 | ||||||
- | Aalborg Damer 2 | 2002 | DSQ | tyvstart 2 sw10.11 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:35.56 | |||||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 34.08 | 1:10.17 | 1:10.17 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:31 |