Results for DM Junior, Kortbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 23 (Finaler) - Officiel |
Stvne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 10 november 2018 | |||
Stvne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:09 | |||
Arrangr | Dansk Svmmeunion og Esbjerg Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 08 november 2018 |
Lb 23, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:51.62 2015-12-06 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.37 2010-12-04 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 25.65 | 55.59 | 1:27.42 | 2:00.57 | |||
2 | Arthur Daln Ellegaard | 2001 | Lyngby Svmmeklub | 26.61 | 57.26 | 1:28.88 | 2:01.15 | |||
3 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 26.61 | 57.32 | 1:28.69 | 2:01.31 | |||
4 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svmmeklub | 28.02 | 59.86 | 1:32.62 | 2:05.74 | |||
5 | Oliver Sgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svmmeklub | 27.97 | 1:00.13 | 1:33.14 | 2:05.84 | |||
6 | Lucas Bruun Strbek | 2001 | Gentofte Svmme Klub | 27.89 | 59.76 | 1:33.17 | 2:07.31 | |||
7 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svmning | 27.26 | 59.42 | 1:33.40 | 2:08.35 | |||
8 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svmme Klub | 27.45 | 59.46 | 1:33.74 | 2:10.12 | |||
9 | Joakim Khn | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 28.21 | 1:01.57 | 1:34.78 | 2:07.80 | |||
10 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svmmeklub | 28.69 | 1:01.19 | 1:34.75 | 2:07.91 | |||
11 | Tobias Bostrm | 2002 | Esbjerg Svmmeklub | 27.96 | 1:01.14 | 1:34.95 | 2:08.85 | |||
12 | David Arneskov | 2002 | Holbk Svmme Klub | 28.76 | 1:01.54 | 1:35.16 | 2:09.21 | |||
13 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerd | 29.30 | 1:03.17 | 1:36.38 | 2:09.26 | |||
14 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Svmmeklub | 29.53 | 1:02.56 | 1:35.99 | 2:09.27 | |||
15 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerd | 29.00 | 1:02.29 | 1:36.16 | 2:10.28 | |||
16 | Andr Iversen | 2001 | Svmmeklubben Snderborg | 29.13 | 1:02.40 | 1:37.35 | 2:12.30 | |||
17 | Oliver Nrgaard Frost | 2002 | Aalborg Svmmeklub | 28.02 | 1:00.41 | 1:33.90 | 2:07.63 | |||
18 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Svmmeklub | 28.92 | 1:01.45 | 1:35.62 | 2:10.44 | |||
19 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbk IF Af 1939 | 30.08 | 1:03.12 | 1:37.40 | 2:12.12 | |||
20 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svmmeklub | 28.64 | 1:02.62 | 1:37.11 | 2:12.66 | |||
21 | Asbjrn Floor-Bjden | 2002 | Vest-Brndby | 29.29 | 1:03.10 | 1:38.13 | 2:13.16 | |||
22 | Mikkel Riis | 2002 | Viborg Svmme Klub | 29.46 | 1:03.45 | 1:38.53 | 2:13.47 | |||
23 | Christoffer Weiss | 2002 | Sllerd Svmmeklub | 29.89 | 1:03.65 | 1:38.20 | 2:13.52 | |||
24 | Valdemar Wichmann | 2003 | Agfs Svmmeafdeling | 29.79 | 1:04.60 | 1:40.00 | 2:15.76 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 10 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:09 |