Results for DM Ã…ben klasse, Kortbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 41 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM kortbane | Udskriftsdato | 04 november 2018 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 11:19 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2018 |
Løb 41, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 58.69 2017-10-08 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 59.23 2015-12-20 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 815 | 28.05 | 59.53 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 58.69 | |||||||||
2 | Niels Ottosen | 1998 | 724 | 29.08 | 1:01.91 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:01.48 | |||||||||
3 | Frederik Rindshøj | 1999 | 720 | 29.68 | 1:02.03 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:02.34 | |||||||||
4 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 691 | 29.87 | 1:02.88 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.81 | |||||||||
5 | Esben Vad Arentoft | 1999 | 688 | 29.54 | 1:02.97 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:03.52 | |||||||||
6 | Andreas Hougaard | 2000 | 677 | 28.71 | 1:03.32 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.61 | |||||||||
6 | Janus Meinert | 1995 | 677 | 29.55 | 1:03.32 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.19 | |||||||||
8 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 669 | 29.86 | 1:03.57 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:04.09 | |||||||||
9 | Magnus Carstensen | 1999 | 642 | 30.45 | 1:04.43 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.18 | |||||||||
10 | Peter Vangsgaard | 2000 | 641 | 30.40 | 1:04.49 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.03 | |||||||||
11 | Rasmus Steenberg | 2000 | 636 | 30.79 | 1:04.65 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.16 | |||||||||
12 | Casper Davidsen | 1999 | 635 | 30.59 | 1:04.67 | |||||
Vest-Brøndby | 1:06.60 | |||||||||
12 | Riyan Salem | 1998 | 635 | 30.13 | 1:04.67 | |||||
Roskilde Svømning | 1:03.92 | |||||||||
14 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 621 | 30.48 | 1:05.17 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:04.01 | |||||||||
15 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 620 | 30.52 | 1:05.19 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.46 | |||||||||
16 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 616 | 30.64 | 1:05.33 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:06.94 | |||||||||
17 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 608 | 31.17 | 1:05.64 | Deltager ikke i finalen | ||||
Holstebro Svømme Club | 1:07.08 | |||||||||
18 | Antoine Montier | 1993 | 603 | 30.40 | 1:05.79 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:08.39 | |||||||||
19 | Joakim Brønnum | 1997 | 603 | 30.91 | 1:05.80 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Allerød | 1:04.01 | |||||||||
20 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 584 | 30.82 | 1:06.51 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:08.95 | |||||||||
21 | Emil Knudsen | 1999 | 580 | 31.07 | 1:06.67 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:06.00 | |||||||||
22 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 561 | 32.00 | 1:07.42 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:07.94 | |||||||||
23 | Mads Midtbøll | 1998 | 551 | 31.84 | 1:07.83 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.81 | |||||||||
24 | Tobias Bang Mikkelsen | 2002 | 546 | 32.41 | 1:08.01 | |||||
Asker Svømmeklubb | 1:08.10 | |||||||||
25 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 537 | 32.40 | 1:08.39 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:09.04 | |||||||||
26 | Andreas L. Damgård | 2000 | 536 | 31.81 | 1:08.42 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.41 | |||||||||
27 | Christian Koch | 1998 | 530 | 32.26 | 1:08.69 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:06.00 | |||||||||
28 | Emil Andersen | 1992 | 523 | 31.94 | 1:09.00 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.01 | |||||||||
29 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 518 | 32.62 | 1:09.23 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:06.50 | |||||||||
30 | Owais Hamid | 2000 | 507 | 31.62 | 1:09.74 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:08.69 | |||||||||
31 | Kasper Laursen | 1998 | 499 | 32.62 | 1:10.08 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:07.64 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 november 2018 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:19 |