Results for Øst Junior/Senior, Kortbane
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 21 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 13:35 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:03.74 2013-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 1:07.72 2015-12-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | 697 | 34.79 | 1:10.31 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:08.77 | |||||||||
2 | Anna Wermuth | 1996 | 692 | 32.98 | 1:10.47 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.16 | |||||||||
3 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 660 | 33.78 | 1:11.60 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:14.23 | |||||||||
4 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 617 | 34.83 | 1:13.22 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.35 | |||||||||
5 | Maria Grandt | 1998 | 612 | 34.51 | 1:13.44 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.64 | |||||||||
6 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 611 | 35.22 | 1:13.48 | |||||
JGI Svømning | 1:15.30 | |||||||||
7 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 596 | 34.44 | 1:14.08 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.17 | |||||||||
8 | Julie Bak | 1997 | 595 | 35.56 | 1:14.12 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.88 | |||||||||
9 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 592 | 35.28 | 1:14.24 | |||||
Herlev Svømning | 1:14.65 | |||||||||
10 | Frederikke Echardt | 2002 | 589 | 35.58 | 1:14.36 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.91 | |||||||||
11 | Regitze Gaard | 2001 | 588 | 35.35 | 1:14.41 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.70 | |||||||||
12 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 582 | 35.57 | 1:14.66 | Deltager ikke i finalen | ||||
Køge Svømmeklub | 1:11.57 | |||||||||
13 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 582 | 35.40 | 1:14.69 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:12.38 | |||||||||
14 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 578 | 35.58 | 1:14.86 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.12 | |||||||||
15 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 577 | 35.46 | 1:14.87 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:14.87 | |||||||||
16 | Emilie Nyegaard | 2001 | 571 | 35.48 | 1:15.13 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.96 | |||||||||
17 | Lærke Blond | 2003 | 570 | 35.40 | 1:15.19 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.52 | |||||||||
18 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 567 | 35.65 | 1:15.34 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.43 | |||||||||
18 | Melanie Degner | 2000 | 567 | 34.82 | 1:15.34 | Deltager ikke i finalen | ||||
Køge Svømmeklub | 1:13.84 | |||||||||
20 | Johanna Berthelsen | 2000 | 560 | 36.04 | 1:15.62 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:12.20 | |||||||||
21 | Dagmar Boeck | 2004 | 555 | 34.77 | 1:15.88 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:16.72 | |||||||||
22 | Isabel Mass | 1998 | 553 | 36.05 | 1:15.97 | |||||
JGI Svømning | 1:14.21 | |||||||||
23 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 551 | 35.88 | 1:16.05 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:13.89 | |||||||||
24 | Zenia Aarestrup | 2001 | 546 | 36.38 | 1:16.27 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.54 | |||||||||
25 | Hannah Höesch | 2003 | 538 | 36.40 | 1:16.67 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.10 | |||||||||
26 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 537 | 35.64 | 1:16.70 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.88 | |||||||||
27 | Amanda Hietala | 2002 | 537 | 36.43 | 1:16.71 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:18.42 | |||||||||
28 | Caroline Holm | 2004 | 533 | 36.58 | 1:16.91 | |||||
Kalundborg SK | 1:18.10 | |||||||||
28 | Malou Carlsen | 2000 | 533 | 35.97 | 1:16.91 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:15.50 | |||||||||
30 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 532 | 36.07 | 1:16.92 | |||||
Herlev Svømning | 1:14.50 | |||||||||
31 | Freja Søndergaard | 2004 | 529 | 36.04 | 1:17.06 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:18.35 | |||||||||
32 | Anne Sofie Evald | 2004 | 528 | 36.38 | 1:17.15 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.22 | |||||||||
33 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 525 | 36.08 | 1:17.29 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.51 | |||||||||
34 | Amalie Michelsen | 2003 | 518 | 36.43 | 1:17.63 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.03 | |||||||||
34 | Signe Krag Andersen | 2004 | 518 | 35.83 | 1:17.63 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:17.54 | |||||||||
36 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 517 | 36.35 | 1:17.67 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.74 | |||||||||
37 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 515 | 36.20 | 1:17.76 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:16.32 | |||||||||
38 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 513 | 36.55 | 1:17.86 | |||||
Vest-Brøndby | 1:16.83 | |||||||||
39 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 508 | 36.38 | 1:18.11 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:21.58 | |||||||||
40 | Emma Stoltz | 2004 | 506 | 36.45 | 1:18.24 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:13.68 | |||||||||
41 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 504 | 36.72 | 1:18.34 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:18.45 | |||||||||
42 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 503 | 37.08 | 1:18.39 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:18.36 | |||||||||
43 | Clara Toft | 2004 | 500 | 36.52 | 1:18.52 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.55 | |||||||||
44 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 498 | 37.47 | 1:18.64 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:18.40 | |||||||||
45 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 491 | 36.74 | 1:19.00 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:18.80 | |||||||||
46 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 489 | 37.19 | 1:19.11 | |||||
Næstved IF | 1:17.26 | |||||||||
47 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 483 | 37.32 | 1:19.45 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.26 | |||||||||
48 | Christine Henriksen | 2003 | 480 | 37.81 | 1:19.64 | |||||
JGI Svømning | 1:19.65 | |||||||||
48 | Emma Mikkelsen | 2001 | 480 | 37.97 | 1:19.64 | |||||
Vest-Brøndby | 1:18.01 | |||||||||
50 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 479 | 37.67 | 1:19.65 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:17.61 | |||||||||
51 | Freja Møller | 2004 | 476 | 38.23 | 1:19.85 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:21.78 | |||||||||
52 | Anja Xin Andersen | 2004 | 473 | 38.20 | 1:20.01 | |||||
Herlev Svømning | 1:20.89 | |||||||||
53 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 472 | 37.81 | 1:20.04 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:21.20 | |||||||||
54 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 471 | 38.57 | 1:20.10 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.50 | |||||||||
55 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 463 | 37.18 | 1:20.56 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:18.76 | |||||||||
56 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | 458 | 37.47 | 1:20.86 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:18.59 | |||||||||
57 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 445 | 38.37 | 1:21.63 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.59 | |||||||||
58 | Mathilde Mathiesen | 2004 | 445 | 38.37 | 1:21.67 | |||||
Albertslund IF | 1:24.34 | |||||||||
59 | Maja Buck | 2004 | 441 | 39.00 | 1:21.89 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:19.68 | |||||||||
60 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 438 | 38.88 | 1:22.10 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.20 | |||||||||
61 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 424 | 39.07 | 1:22.96 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:22.82 | |||||||||
62 | Line Thode Møller | 2004 | 418 | 38.63 | 1:23.34 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:21.47 | |||||||||
63 | Nønne Christensen | 2004 | 407 | 39.14 | 1:24.13 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:21.00 | |||||||||
64 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 397 | 40.36 | 1:24.82 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:25.63 | |||||||||
- | Celine Termark Brock | 2000 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 1:15.62 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:35 |