Resultater for Polisen Head Summer Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Polisen HEAD Summer Cup |
|
Utskriftsdatum |
29 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
15:49 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mariela Nordsletta Somby |
2005 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
1:12.81 |
2:31.78 |
3:50.55 |
|
5:05.92 |
|
2 |
Matilda Holmström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
1:12.70 |
2:31.87 |
3:52.17 |
|
5:11.34 |
|
3 |
Molly Rantil |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
1:12.99 |
2:33.42 |
3:55.05 |
|
5:12.19 |
|
4 |
Mathilda Sandberg |
2005 |
Täby Sim |
|
1:12.87 |
2:33.81 |
3:56.57 |
|
5:18.35 |
|
5 |
Alma Bergqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
1:14.56 |
2:36.72 |
3:59.67 |
|
5:18.56 |
|
6 |
Tuva Wilberg |
2005 |
SSK Skjetten Svømming |
|
1:16.78 |
2:39.62 |
4:02.23 |
|
5:20.22 |
|
7 |
Victoria Fremstad Prøven |
2005 |
SSK Skjetten Svømming |
|
1:17.57 |
2:41.42 |
4:05.16 |
|
5:24.24 |
|
8 |
Vivian Hagymasi |
2005 |
SSK Skjetten Svømming |
|
1:17.64 |
2:41.56 |
4:06.22 |
|
5:25.17 |
|
9 |
Cora Helene Hildrum |
2006 |
SK Speed |
|
1:17.48 |
2:40.74 |
4:02.87 |
|
5:25.88 |
|
10 |
Ella Thermaenius |
2005 |
Täby Sim |
|
1:18.38 |
2:43.66 |
4:09.41 |
|
5:30.77 |
|
11 |
Louise Franks |
2005 |
Täby Sim |
|
1:17.29 |
2:41.14 |
4:09.37 |
|
5:34.75 |
|
12 |
Clara Westerdahl |
2005 |
Täby Sim |
|
1:15.83 |
2:42.89 |
4:09.01 |
|
5:35.60 |
|
13 |
Emilia Karlsson Bertoli |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
|
1:17.99 |
2:45.90 |
4:17.02 |
|
5:44.72 |
|
14 |
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
1:18.93 |
2:47.79 |
4:18.57 |
|
5:48.34 |
|
15 |
Ingeborg Pinyada Wist |
2006 |
SSK Skjetten Svømming |
|
1:21.52 |
2:51.10 |
4:22.62 |
|
5:51.62 |
|
16 |
Tilde Svegårdh |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
1:21.06 |
2:52.50 |
4:24.61 |
|
5:55.59 |
|
17 |
Lisa Liasjø |
2005 |
Trondhjem SLK |
|
1:21.68 |
2:52.74 |
4:25.34 |
|
5:56.44 |
|
18 |
Maja Edberg |
2006 |
S77 Stenungsund |
|
1:23.36 |
2:56.52 |
4:29.38 |
|
5:57.31 |
|
19 |
Jennifer Geaney |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
1:25.83 |
2:58.17 |
4:32.39 |
|
6:02.08 |
|
20 |
Cecilia Eklund |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
1:28.29 |
3:03.14 |
4:34.64 |
|
6:03.09 |
|
21 |
Ebba Kinnunen |
2006 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
1:25.35 |
3:01.30 |
4:37.54 |
|
6:03.74 |
|
22 |
Filippa Emtemo |
2005 |
Täby Sim |
|
1:26.63 |
3:01.17 |
4:37.71 |
|
6:05.74 |
|
23 |
Elsa Gustavsson |
2006 |
S77 Stenungsund |
|
1:25.90 |
3:02.41 |
4:39.54 |
|
6:06.65 |
|
24 |
Frida Rångeby |
2005 |
S77 Stenungsund |
|
1:21.47 |
2:50.33 |
4:14.71 |
|
6:09.16 |
|
25 |
Rose Li |
2006 |
Täby Sim |
|
1:27.42 |
3:03.05 |
4:39.91 |
|
6:10.16 |
|
26 |
Felicia Bergman |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
1:27.27 |
3:07.40 |
4:53.71 |
|
6:36.86 |
|
27 |
Ida Tengvall Williams |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
1:28.19 |
3:11.12 |
4:58.54 |
|
6:38.14 |
|
28 |
Hanna Frank |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
1:30.76 |
3:15.19 |
5:02.52 |
|
6:38.60 |
|
29 |
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
1:32.75 |
3:17.16 |
5:03.47 |
|
6:42.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vera Hermansson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
1:11.60 |
2:30.36 |
3:50.45 |
|
5:08.03 |
|
2 |
Filippa Bolling |
2004 |
Täby Sim |
|
1:11.07 |
2:29.42 |
3:50.60 |
|
5:08.10 |
|
3 |
Vårin Jensås |
2003 |
Trondhjem SLK |
|
1:11.48 |
2:30.95 |
3:52.27 |
|
5:10.71 |
|
4 |
Lone Charlotte Eikjok |
2004 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
1:14.75 |
2:35.49 |
3:56.93 |
|
5:15.10 |
|
5 |
Vilde Austmo |
2003 |
Trondhjem SLK |
|
1:12.46 |
2:33.10 |
3:55.78 |
|
5:16.92 |
|
6 |
Emelie Bergvall |
2003 |
Täby Sim |
|
1:15.13 |
2:36.64 |
3:59.06 |
|
5:18.45 |
|
7 |
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:14.68 |
2:36.03 |
3:58.95 |
|
5:18.82 |
|
8 |
Linnéa Teljstedt |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:14.06 |
2:36.64 |
3:59.47 |
|
5:20.02 |
|
9 |
Lovisa Niska Söderqvist |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:15.57 |
2:37.53 |
3:59.47 |
|
5:20.36 |
|
10 |
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:14.95 |
2:36.90 |
4:00.74 |
|
5:20.95 |
|
11 |
Elin Eriksson |
2004 |
Lindesbergs Simsällskap |
|
1:15.57 |
2:38.33 |
4:02.92 |
|
5:23.13 |
|
12 |
Ida Vinje |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
1:15.30 |
2:39.84 |
4:04.05 |
|
5:26.26 |
|
13 |
Isabelle Persson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:13.52 |
2:37.66 |
4:03.41 |
|
5:27.57 |
|
14 |
Agnes Behrenfeldt |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:16.91 |
2:41.22 |
4:06.62 |
|
5:27.64 |
|
14 |
Hannah Haux |
2004 |
Täby Sim |
|
1:14.62 |
2:38.23 |
4:04.08 |
|
5:27.64 |
|
16 |
Emma Alfredeen |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
1:16.97 |
2:42.08 |
4:07.95 |
|
5:28.13 |
|
17 |
Ella Sörensen |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:16.24 |
2:42.70 |
4:08.32 |
|
5:29.86 |
|
18 |
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:17.13 |
2:43.36 |
4:08.90 |
|
5:31.50 |
|
19 |
Julia Somby |
2004 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
1:19.43 |
2:45.29 |
4:12.01 |
|
5:35.62 |
|
20 |
Olivia Östlund |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:17.33 |
2:44.80 |
4:13.77 |
|
5:41.91 |
|
21 |
Amanda Borgfors |
2004 |
Täby Sim |
|
1:16.74 |
2:43.96 |
4:14.16 |
|
5:42.14 |
|
22 |
Li Elveskog |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:19.58 |
2:49.10 |
4:18.05 |
|
5:45.42 |
|
23 |
Tatiana Trista Rasay |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
1:20.02 |
2:49.90 |
4:20.20 |
|
5:48.83 |
|
24 |
Linnea Olofsson |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
1:21.04 |
2:52.29 |
4:22.82 |
|
5:50.22 |
|
25 |
Elin Homnér |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:23.21 |
2:55.41 |
4:28.08 |
|
5:57.58 |
|
26 |
Alma Lilljequist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:23.40 |
2:55.96 |
4:28.82 |
|
5:57.96 |
|
27 |
Tindra Gustafsson |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
1:26.63 |
3:02.28 |
4:38.19 |
|
6:11.46 |
|
28 |
Edith Lindhagen |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
1:27.12 |
3:03.94 |
4:39.80 |
|
6:12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 16 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Gyllberg |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:06.09 |
2:17.30 |
3:30.01 |
|
4:40.95 |
|
2 |
Linnea Lindgren |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:08.99 |
2:24.63 |
3:40.87 |
|
4:56.94 |
|
3 |
Fanny Odin |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:11.28 |
2:27.95 |
3:44.93 |
|
5:02.19 |
|
4 |
Hege Solberg Jørgensen |
2002 |
Trondhjem SLK |
|
1:10.76 |
2:28.95 |
3:48.04 |
|
5:06.50 |
|
5 |
Wilma Bergman |
2002 |
S77 Stenungsund |
|
1:12.23 |
2:31.08 |
3:50.34 |
|
5:06.83 |
|
6 |
Salma Gabot |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
1:11.20 |
2:30.98 |
3:51.57 |
|
5:11.72 |
|
7 |
Therese Taflin Jäghult |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
1:15.33 |
2:39.09 |
4:03.65 |
|
5:26.40 |
|
8 |
Silje Kristengård |
2000 |
SSK Skjetten Svømming |
|
1:18.03 |
2:42.86 |
4:07.86 |
|
5:30.83 |
|
9 |
Matilda Bohman |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
1:19.78 |
2:51.39 |
4:24.87 |
|
5:52.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
29 juni 2018 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
Utskriftstid |
15:49 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Polisen HEAD Summer Cup |
|
Utskriftsdatum |
29 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:33 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kurt Mortelmans Somby |
2005 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
1:05.90 |
2:19.83 |
3:34.65 |
|
4:44.54 |
|
2 |
Jonatan Eriksson |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
1:11.18 |
2:28.89 |
3:45.72 |
|
4:59.12 |
|
3 |
Ferdinand Bang |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
1:11.01 |
2:28.76 |
3:45.80 |
|
4:59.53 |
|
4 |
Maxim Gorodkov |
2005 |
Trondhjem SLK |
|
1:10.01 |
2:27.55 |
3:45.47 |
|
5:02.51 |
|
5 |
Robert Fagervik |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
1:10.70 |
2:28.35 |
3:47.53 |
|
5:02.54 |
|
6 |
Uno Härmark |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
1:11.40 |
2:29.51 |
3:47.96 |
|
5:03.62 |
|
7 |
Caspian Humble |
2005 |
Täby Sim |
|
1:15.02 |
2:37.89 |
4:01.09 |
|
5:19.63 |
|
8 |
Sindre Kalvø Dalby |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
1:14.34 |
2:38.49 |
4:04.33 |
|
5:28.17 |
|
9 |
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
|
1:17.36 |
2:41.40 |
4:09.28 |
|
5:35.11 |
|
10 |
Liam Lehtonen Hebert |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
1:16.47 |
2:42.19 |
4:11.01 |
|
5:36.50 |
|
11 |
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
1:18.28 |
2:45.68 |
4:14.31 |
|
5:39.82 |
|
12 |
Fillip Sigvartsen |
2005 |
SSK Skjetten Svømming |
|
1:19.91 |
2:46.77 |
4:15.55 |
|
5:41.62 |
|
13 |
Sebastian Hagen |
2006 |
Bærumsvømmerne |
|
1:17.30 |
2:47.13 |
4:18.09 |
|
5:47.05 |
|
14 |
Harald Bergqvist |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
1:22.15 |
2:52.35 |
4:22.62 |
|
5:47.17 |
|
15 |
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
1:21.12 |
2:50.65 |
4:21.41 |
|
5:49.04 |
|
16 |
Daniel Bebenek |
2006 |
Täby Sim |
|
1:22.82 |
2:55.29 |
4:28.06 |
|
5:50.54 |
|
17 |
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
1:22.54 |
2:54.44 |
4:30.84 |
|
5:59.56 |
|
18 |
Manfred Bränström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:20.66 |
2:54.37 |
4:29.53 |
|
6:00.55 |
|
19 |
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
1:24.43 |
2:58.65 |
4:32.17 |
|
6:01.09 |
|
20 |
Benjamin Todorovac Hallongren |
2006 |
Täby Sim |
|
1:27.56 |
3:04.08 |
4:40.25 |
|
6:03.50 |
|
20 |
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
1:21.97 |
2:56.18 |
4:31.93 |
|
6:03.50 |
|
22 |
Oscar Westman |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
1:25.05 |
3:02.70 |
4:39.63 |
|
6:06.28 |
|
23 |
Arvid Högström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
1:27.05 |
3:02.17 |
4:37.49 |
|
6:08.98 |
|
24 |
Artur Norman |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
1:28.89 |
3:03.59 |
4:40.72 |
|
6:15.01 |
|
25 |
Oliver Geaney |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
1:31.69 |
3:11.27 |
4:52.70 |
|
6:30.26 |
|
26 |
Simon Alveskär Lundfeldt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:34.91 |
3:21.85 |
5:09.29 |
|
6:55.16 |
|
27 |
Zartosht Kargar |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
1:33.95 |
3:30.35 |
5:28.62 |
|
7:23.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexey Koryachko Johansen |
2003 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
1:05.55 |
2:18.76 |
3:32.22 |
|
4:44.17 |
|
2 |
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:10.07 |
2:27.26 |
3:44.78 |
|
4:57.86 |
|
3 |
Sebastian Amundsen |
2004 |
Trondhjem SLK |
|
1:08.00 |
2:24.31 |
3:41.69 |
|
4:58.52 |
|
4 |
Henning Soelberg |
2003 |
SSK Skjetten Svømming |
|
1:11.45 |
2:28.09 |
3:45.43 |
|
5:01.47 |
|
5 |
Martin Breang Hagen |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
1:11.11 |
2:30.03 |
3:48.77 |
|
5:02.28 |
|
6 |
Aron Alexanderson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:12.00 |
2:29.14 |
3:46.02 |
|
5:02.39 |
|
7 |
Olle Nilsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
|
1:12.28 |
2:32.03 |
3:51.72 |
|
5:08.00 |
|
8 |
Marius Grønlie |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
1:13.19 |
2:33.33 |
3:52.30 |
|
5:08.52 |
|
9 |
Siavash Vatani |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:12.91 |
2:32.79 |
3:53.70 |
|
5:11.69 |
|
10 |
Max Antonsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
|
1:12.08 |
2:32.92 |
3:54.94 |
|
5:15.83 |
|
11 |
Sander Sand |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
1:15.97 |
2:39.68 |
4:01.69 |
|
5:18.08 |
|
12 |
Lucas Vainio |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:20.19 |
2:44.70 |
4:04.36 |
|
5:20.99 |
|
13 |
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:11.24 |
2:32.08 |
3:57.76 |
|
5:22.56 |
|
14 |
Alvin Hamzehnejad |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:16.80 |
2:42.58 |
4:07.72 |
|
5:25.56 |
|
15 |
Samuel Nilsson |
2003 |
Täby Sim |
|
1:14.42 |
2:39.92 |
4:06.21 |
|
5:26.08 |
|
16 |
Albin Kappling |
2003 |
Täby Sim |
|
1:11.88 |
2:33.22 |
4:00.36 |
|
5:26.40 |
|
17 |
Adam Hansrud-Kjaer |
2003 |
SSK Skjetten Svømming |
|
1:17.65 |
2:42.74 |
4:06.95 |
|
5:26.68 |
|
18 |
David Kjellgren |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
1:19.53 |
2:46.70 |
4:15.85 |
|
5:40.04 |
|
19 |
Jousef Hanna |
2003 |
Täby Sim |
|
1:12.52 |
2:40.55 |
4:12.95 |
|
5:44.68 |
|
20 |
Patrick Haugland |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
1:24.19 |
2:52.44 |
4:21.76 |
|
5:48.24 |
|
21 |
Alexander Youssef |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:18.93 |
2:48.37 |
4:21.14 |
|
5:50.16 |
|
22 |
Emil Berg |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:24.70 |
2:57.96 |
4:30.92 |
|
6:02.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niclas Eriksson |
1998 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
59.79 |
2:04.27 |
3:11.39 |
|
4:18.90 |
|
2 |
Victor Halldén |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
1:00.75 |
2:08.39 |
3:19.25 |
|
4:30.23 |
|
3 |
Jonas Fiskaa Barstad |
2000 |
Trondhjem SLK |
|
1:02.42 |
2:10.84 |
3:22.45 |
|
4:31.27 |
|
4 |
Andres Pöllänen |
2001 |
Täby Sim |
|
1:04.22 |
2:14.47 |
3:25.19 |
|
4:34.52 |
|
5 |
Alexander Karlsson |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
1:03.56 |
2:17.19 |
3:33.44 |
|
4:44.29 |
|
6 |
Ludvig Ahlström |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
1:06.92 |
2:20.49 |
3:35.88 |
|
4:48.20 |
|
7 |
Vegard Skjervold |
2002 |
Trondhjem SLK |
|
1:10.38 |
2:26.70 |
3:44.11 |
|
4:57.52 |
|
8 |
Alex Rappoccio |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:14.40 |
2:35.85 |
3:57.23 |
|
5:14.85 |
|
9 |
Casper Runfjäll |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:13.30 |
2:33.62 |
3:57.03 |
|
5:19.30 |
|
10 |
Tiger Khan |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:17.84 |
2:47.84 |
4:20.99 |
|
5:48.79 |
|
11 |
Andreas Steijner |
1988 |
Ludvika Simsällskap |
|
1:20.87 |
2:52.03 |
4:26.07 |
|
5:56.12 |
|
- |
Dennis Wilkman |
1998 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
29 juni 2018 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
Utskriftstid |
16:33 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Polisen HEAD Summer Cup |
|
Utskriftsdatum |
29 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:17 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alice Velden |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.72 |
|
|
|
1:15.41 |
|
2 |
Nike Johnston |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
36.65 |
|
|
|
1:15.91 |
|
3 |
Marina Walker |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
36.67 |
|
|
|
1:16.84 |
|
4 |
Tuva Hjemli |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
37.19 |
|
|
|
1:16.89 |
|
5 |
Liv Bengtsson |
2005 |
Verdala International Swim Clu |
|
39.09 |
|
|
|
1:17.56 |
|
6 |
Agnes Gustavsson |
2005 |
Täby Sim |
|
37.22 |
|
|
|
1:17.65 |
|
7 |
Anna Dimitriou |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
38.10 |
|
|
|
1:18.94 |
|
8 |
Lovisa Ramsten |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
38.47 |
|
|
|
1:19.27 |
|
9 |
Amanda Björklund |
2006 |
Täby Sim |
|
39.36 |
|
|
|
1:21.01 |
|
10 |
Lisen Myrelid |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
39.97 |
|
|
|
1:21.14 |
|
11 |
Ellen Bergman |
2005 |
S77 Stenungsund |
|
39.09 |
|
|
|
1:21.65 |
|
12 |
Elisa Sundberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
40.00 |
|
|
|
1:21.92 |
|
13 |
Nora Kovacs |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
40.21 |
|
|
|
1:22.07 |
|
14 |
Ingrid Norheim |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
39.52 |
|
|
|
1:22.39 |
|
15 |
Malin Rike Holmann |
2006 |
Bærumsvømmerne |
|
39.45 |
|
|
|
1:22.57 |
|
16 |
Madelen Antonsen |
2005 |
SK Speed |
|
40.82 |
|
|
|
1:22.70 |
|
17 |
Maja Wallberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
40.66 |
|
|
|
1:22.74 |
|
18 |
Nela Aavitsland Hem |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
40.83 |
|
|
|
1:22.88 |
|
19 |
Louise Franks |
2005 |
Täby Sim |
|
39.43 |
|
|
|
1:23.02 |
|
20 |
Alma Thunberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
40.82 |
|
|
|
1:23.16 |
|
21 |
Benedikte Løkken Bendiksen |
2005 |
SSK Skjetten Svømming |
|
42.01 |
|
|
|
1:23.86 |
|
22 |
Tove Dicander |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
40.96 |
|
|
|
1:24.66 |
|
23 |
Felicia Klintemar |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
40.77 |
|
|
|
1:24.85 |
|
24 |
Maja Andersen Nordli |
2005 |
SK Speed |
|
41.68 |
|
|
|
1:25.03 |
|
25 |
Emma Knauer |
2006 |
S77 Stenungsund |
|
40.80 |
|
|
|
1:25.10 |
|
26 |
Lisa Liasjø |
2005 |
Trondhjem SLK |
|
41.58 |
|
|
|
1:25.19 |
|
27 |
Maria Flink |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
40.46 |
|
|
|
1:25.42 |
|
28 |
Frida Rångeby |
2005 |
S77 Stenungsund |
|
40.95 |
|
|
|
1:25.78 |
|
29 |
Johanna Claesson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
41.76 |
|
|
|
1:25.80 |
|
30 |
Clara Westerdahl |
2005 |
Täby Sim |
|
41.54 |
|
|
|
1:26.07 |
|
31 |
Selma Flage Dragsund |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
41.73 |
|
|
|
1:26.35 |
|
32 |
Ellinor Eldh |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
40.97 |
|
|
|
1:26.44 |
|
33 |
Emilia Karlsson Bertoli |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
|
42.07 |
|
|
|
1:26.61 |
|
34 |
Ines Wijk |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
42.20 |
|
|
|
1:26.74 |
|
35 |
Marit Seeliger |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
41.52 |
|
|
|
1:27.27 |
|
36 |
Rose Li |
2006 |
Täby Sim |
|
42.96 |
|
|
|
1:27.44 |
|
37 |
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
42.67 |
|
|
|
1:27.61 |
|
38 |
Sofia Heim |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
42.42 |
|
|
|
1:28.28 |
|
39 |
Alice Olsson |
2006 |
S77 Stenungsund |
|
42.36 |
|
|
|
1:28.60 |
|
40 |
Filippa Emtemo |
2005 |
Täby Sim |
|
42.90 |
|
|
|
1:28.83 |
|
41 |
Lin-Na Vu |
2005 |
SSK Skjetten Svømming |
|
44.30 |
|
|
|
1:28.89 |
|
42 |
Agnes Lundmark |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
42.08 |
|
|
|
1:29.30 |
|
43 |
Lina Back |
2005 |
S77 Stenungsund |
|
43.51 |
|
|
|
1:30.06 |
|
44 |
Lovis Lång |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
44.67 |
|
|
|
1:30.08 |
|
45 |
Ebba Mattisson |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
44.23 |
|
|
|
1:30.41 |
|
46 |
Elina Darvish |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
44.22 |
|
|
|
1:31.31 |
|
47 |
Andrea Wold |
2006 |
SK Speed |
|
43.48 |
|
|
|
1:31.55 |
|
48 |
Frida Loqvist |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
42.87 |
|
|
|
1:31.73 |
|
49 |
Jennifer Geaney |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
45.27 |
|
|
|
1:32.51 |
|
50 |
Elsa Gustavsson |
2006 |
S77 Stenungsund |
|
44.66 |
|
|
|
1:32.54 |
|
51 |
Minna Grove-Knutsen |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
45.03 |
|
|
|
1:32.56 |
|
52 |
Moa Berg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
43.77 |
|
|
|
1:32.92 |
|
53 |
Anna Elise Hegstad |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
46.67 |
|
|
|
1:33.02 |
|
54 |
Maja Dunder |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
45.02 |
|
|
|
1:33.04 |
|
55 |
Emma Olsson Sande |
2005 |
Täby Sim |
|
45.22 |
|
|
|
1:34.36 |
|
56 |
Linnea Jansson |
2005 |
Timrå Simklubb |
|
46.51 |
|
|
|
1:34.66 |
|
57 |
Alva Anell |
2005 |
S77 Stenungsund |
|
44.79 |
|
|
|
1:34.86 |
|
58 |
Danielle Youssef |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
46.29 |
|
|
|
1:36.50 |
|
59 |
Felicia Bergman |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
45.83 |
|
|
|
1:37.07 |
|
60 |
Josefine Lossius |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
47.34 |
|
|
|
1:37.38 |
|
61 |
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
48.70 |
|
|
|
1:38.41 |
|
62 |
Agnes Allvin |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
46.81 |
|
|
|
1:38.76 |
|
63 |
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
47.36 |
|
|
|
1:38.84 |
|
64 |
Amanda Lindberg |
2006 |
Täby Sim |
|
48.15 |
|
|
|
1:39.64 |
|
65 |
Fanny Krekula |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
48.27 |
|
|
|
1:40.89 |
|
66 |
Karin Sadeghi |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
49.82 |
|
|
|
1:42.72 |
|
67 |
Hanna Frank |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
50.45 |
|
|
|
1:44.44 |
|
68 |
Ängla Edin |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
49.46 |
|
|
|
1:46.02 |
|
69 |
Carolin Zetterberg |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
53.52 |
|
|
|
1:55.47 |
|
- |
Cornelia Castillo |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristina Ingvaldsen Karls |
2004 |
SK Speed |
|
35.47 |
|
|
|
1:13.42 |
|
2 |
Elvira Dalin |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
36.20 |
|
|
|
1:14.10 |
|
3 |
Una Borchgrenvik |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
36.53 |
|
|
|
1:15.18 |
|
4 |
Emelie Söderström |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.58 |
|
|
|
1:16.42 |
|
5 |
Stine Lise Nordsletta Somby |
2004 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
37.05 |
|
|
|
1:16.89 |
|
6 |
Nicole Papachristou |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.51 |
|
|
|
1:17.36 |
|
7 |
Anna Grape |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
37.69 |
|
|
|
1:18.37 |
|
8 |
Aurora Kjensli |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
37.97 |
|
|
|
1:18.53 |
|
9 |
Ella Törnqvist |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
|
38.09 |
|
|
|
1:18.62 |
|
10 |
Tia Sauthon |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
38.24 |
|
|
|
1:19.09 |
|
11 |
Lova Gottberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
38.42 |
|
|
|
1:19.14 |
|
12 |
Wilhemina Knutsen |
2004 |
SK Speed |
|
38.58 |
|
|
|
1:19.63 |
|
13 |
Linnea Bergqvist |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
38.57 |
|
|
|
1:19.70 |
|
14 |
Gabriella Ehn |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.93 |
|
|
|
1:19.73 |
|
15 |
Alice Persson |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.50 |
|
|
|
1:19.94 |
|
16 |
Cassandra Sjösten |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
38.54 |
|
|
|
1:20.78 |
|
17 |
Carina Kvadsheim |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
39.65 |
|
|
|
1:20.79 |
|
18 |
Tuva Blomdahl |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
39.74 |
|
|
|
1:20.84 |
|
19 |
Hannah Haux |
2004 |
Täby Sim |
|
39.32 |
|
|
|
1:22.06 |
|
20 |
Nora Tjugum |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
39.94 |
|
|
|
1:22.85 |
|
21 |
Ella Sörensen |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
40.11 |
|
|
|
1:22.88 |
|
21 |
Embla Baarholm |
2004 |
Trondhjem SLK |
|
38.89 |
|
|
|
1:22.88 |
|
23 |
Emma Sommar |
2004 |
Täby Sim |
|
39.31 |
|
|
|
1:23.11 |
|
24 |
Hedda Mørne-Thomassen |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
40.67 |
|
|
|
1:23.38 |
|
25 |
Clara Björkengren |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
40.74 |
|
|
|
1:23.41 |
|
26 |
Agnes Bjørnlund |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
40.72 |
|
|
|
1:23.56 |
|
27 |
Alice Davies |
2004 |
Täby Sim |
|
39.58 |
|
|
|
1:23.66 |
|
28 |
Erika Storo Dahl |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
40.30 |
|
|
|
1:23.80 |
|
29 |
Tindra Olavi |
2003 |
Timrå Simklubb |
|
39.71 |
|
|
|
1:23.87 |
|
30 |
Emilia Tshibanda |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
39.55 |
|
|
|
1:23.88 |
|
31 |
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
41.70 |
|
|
|
1:23.92 |
|
32 |
Elin Nygren |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
39.91 |
|
|
|
1:24.59 |
|
33 |
Malva Morell |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
40.80 |
|
|
|
1:25.09 |
|
34 |
Nadja Vlaisavljevic |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
41.37 |
|
|
|
1:25.13 |
|
35 |
Mimmi Krekula |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
42.95 |
|
|
|
1:26.48 |
|
36 |
Ellinor Hermann |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
40.74 |
|
|
|
1:26.52 |
|
37 |
Malin Elisabeth Olsen |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
41.16 |
|
|
|
1:26.68 |
|
38 |
Nina Skarø |
2003 |
Trondhjem SLK |
|
43.87 |
|
|
|
1:27.55 |
|
39 |
Victoria Kristengård |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
41.77 |
|
|
|
1:27.64 |
|
40 |
Milla Saus Johansen |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
42.83 |
|
|
|
1:27.75 |
|
41 |
Anna Nyberg |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
43.10 |
|
|
|
1:29.06 |
|
42 |
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
44.59 |
|
|
|
1:31.28 |
|
43 |
Linette Frida Hammerling |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
44.55 |
|
|
|
1:32.37 |
|
44 |
Emelie Ekvall |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
43.97 |
|
|
|
1:32.57 |
|
45 |
Amelia Tamburplass |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
43.84 |
|
|
|
1:32.70 |
|
46 |
Penelope Gomez Rojas |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
45.06 |
|
|
|
1:34.04 |
|
47 |
Alice Törnkvist |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
46.08 |
|
|
|
1:34.20 |
|
48 |
Gabriella Klang Fornehed |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
45.30 |
|
|
|
1:35.37 |
|
49 |
Doris Larsson |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
45.95 |
|
|
|
1:36.28 |
|
50 |
Rebecka Hedbeck |
2004 |
Täby Sim |
|
48.10 |
|
|
|
1:38.46 |
|
51 |
Isabelle Åström |
2004 |
Timrå Simklubb |
|
46.62 |
|
|
|
1:39.00 |
|
52 |
Jenny Yelda Bibo |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
46.90 |
|
|
|
1:39.40 |
|
53 |
Lucia Lindqvist |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
47.20 |
|
|
|
1:39.70 |
|
54 |
Linnea Ekman |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
49.95 |
|
|
|
1:44.37 |
|
55 |
Andrea Markowicz Lindén |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
53.78 |
|
|
|
1:54.92 |
|
- |
Leona Arganti |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jaqueline Hippi |
1996 |
Simklubben Neptun |
|
33.44 |
|
|
|
1:08.21 |
|
2 |
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
33.30 |
|
|
|
1:10.18 |
|
3 |
Amanda Strömdahl |
2000 |
Täby Sim |
|
36.23 |
|
|
|
1:14.27 |
|
4 |
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.91 |
|
|
|
1:15.12 |
|
5 |
Salma Gabot |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
36.08 |
|
|
|
1:16.31 |
|
6 |
Jemina Granholm |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
36.84 |
|
|
|
1:16.53 |
|
7 |
Lisa Holberg |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
36.74 |
|
|
|
1:17.48 |
|
8 |
Jessika Borbos |
2001 |
Falu Simsällskap |
|
37.53 |
|
|
|
1:19.85 |
|
9 |
Maja Graczyk |
2002 |
Trondhjem SLK |
|
36.94 |
|
|
|
1:20.00 |
|
10 |
Wilma Bergman |
2002 |
S77 Stenungsund |
|
41.09 |
|
|
|
1:22.81 |
|
11 |
Silje Aadahl |
2002 |
Trondhjem SLK |
|
40.39 |
|
|
|
1:23.67 |
|
12 |
Nora Dahl Elde |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
41.07 |
|
|
|
1:24.45 |
|
13 |
Inga Nestgaard |
2002 |
Trondhjem SLK |
|
40.18 |
|
|
|
1:26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
29 juni 2018 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
Utskriftstid |
17:17 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Polisen HEAD Summer Cup |
|
Utskriftsdatum |
29 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:40 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Herman Røed |
2005 |
SK Speed |
|
33.20 |
|
|
|
1:09.05 |
|
2 |
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
Täby Sim |
|
34.76 |
|
|
|
1:11.74 |
|
3 |
Oliver Albinzon |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
35.14 |
|
|
|
1:12.53 |
|
4 |
Sebastian Mendez Johannessen |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
35.72 |
|
|
|
1:14.56 |
|
5 |
Valentino Vrbanus |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.74 |
|
|
|
1:14.62 |
|
6 |
August Windel Stang |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
37.48 |
|
|
|
1:17.62 |
|
7 |
Kristian Klafstad |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
37.43 |
|
|
|
1:17.82 |
|
8 |
Botvid Wiell |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
37.73 |
|
|
|
1:17.96 |
|
9 |
Aksel Hillerström Vagli |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
37.02 |
|
|
|
1:18.04 |
|
10 |
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
|
37.87 |
|
|
|
1:18.81 |
|
11 |
Philip Palmqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
38.39 |
|
|
|
1:18.95 |
|
12 |
Adrian Hellberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
38.10 |
|
|
|
1:20.04 |
|
12 |
Ivar Aigin Schanche Dalseng |
2006 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
38.73 |
|
|
|
1:20.04 |
|
14 |
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
38.27 |
|
|
|
1:21.52 |
|
15 |
Oscar Gustafson |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
39.66 |
|
|
|
1:22.13 |
|
16 |
Gustav Storell |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
40.28 |
|
|
|
1:22.81 |
|
17 |
Ravi Parekh |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
40.64 |
|
|
|
1:22.86 |
|
18 |
Malkolm Nömm |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
39.70 |
|
|
|
1:23.86 |
|
19 |
Pedram Heydari |
2005 |
SK Speed |
|
40.77 |
|
|
|
1:24.19 |
|
20 |
Martin Sørlie Nordquist |
2006 |
Bærumsvømmerne |
|
42.11 |
|
|
|
1:25.49 |
|
21 |
Arvid Engqvist |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
41.27 |
|
|
|
1:25.88 |
|
22 |
Ludvig Löfström |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
41.92 |
|
|
|
1:26.13 |
|
23 |
Lukas Strande |
2006 |
Bærumsvømmerne |
|
42.05 |
|
|
|
1:26.72 |
|
24 |
Oscar Olofsson |
2006 |
S77 Stenungsund |
|
41.24 |
|
|
|
1:26.99 |
|
25 |
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
41.78 |
|
|
|
1:27.20 |
|
26 |
Alexander Wang |
2006 |
SK Speed |
|
43.36 |
|
|
|
1:28.93 |
|
27 |
Neo Carlberg |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
42.34 |
|
|
|
1:29.08 |
|
28 |
Aksel Wium Arneson |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
44.58 |
|
|
|
1:30.26 |
|
29 |
Niklas Nygren |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
43.76 |
|
|
|
1:30.60 |
|
30 |
Even Littorin Birkeland |
2006 |
Bærumsvømmerne |
|
43.78 |
|
|
|
1:30.75 |
|
31 |
Oliver Haux |
2005 |
Täby Sim |
|
43.11 |
|
|
|
1:30.99 |
|
32 |
Eskil Bränström |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
44.69 |
|
|
|
1:31.08 |
|
33 |
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
44.15 |
|
|
|
1:31.54 |
|
34 |
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
44.10 |
|
|
|
1:32.02 |
|
35 |
William Struwe |
2006 |
Sala Simsällskap |
|
43.68 |
|
|
|
1:32.23 |
|
36 |
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
45.15 |
|
|
|
1:33.49 |
|
37 |
Junes Khattab |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
46.29 |
|
|
|
1:34.40 |
|
38 |
Artur Norman |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
48.12 |
|
|
|
1:37.73 |
|
39 |
Fredrick von Krogh |
2006 |
Bærumsvømmerne |
|
48.05 |
|
|
|
1:38.41 |
|
40 |
Albin Tetli |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
47.21 |
|
|
|
1:39.30 |
|
41 |
Sixten Selander |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
49.52 |
|
|
|
1:40.05 |
|
42 |
Justin Åkesson |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
47.44 |
|
|
|
1:40.59 |
|
43 |
Nathanael Alexandersson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
49.92 |
|
|
|
1:42.99 |
|
44 |
Zartosht Kargar |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
48.86 |
|
|
|
1:44.60 |
|
45 |
Oliver Hagberg |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
50.43 |
|
|
|
1:45.44 |
|
46 |
Ludvig Timen |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
51.52 |
|
|
|
1:45.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathias Rike Holmann |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
31.57 |
|
|
|
1:05.42 |
|
2 |
Henrik Norheim |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
31.24 |
|
|
|
1:05.95 |
|
3 |
Emil Mathias Sørensen |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
34.98 |
|
|
|
1:11.58 |
|
4 |
Johan Hjelseth Storstad |
2003 |
Trondhjem SLK |
|
35.28 |
|
|
|
1:13.20 |
|
5 |
Jakob Gnalin |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.06 |
|
|
|
1:13.22 |
|
6 |
Tor Stein |
2003 |
Täby Sim |
|
36.42 |
|
|
|
1:14.17 |
|
7 |
Filip Hägglund |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.22 |
|
|
|
1:17.99 |
|
8 |
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.66 |
|
|
|
1:18.62 |
|
9 |
Henning Soelberg |
2003 |
SSK Skjetten Svømming |
|
38.83 |
|
|
|
1:18.82 |
|
10 |
Felix Mårvad |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
37.87 |
|
|
|
1:18.91 |
|
11 |
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
38.81 |
|
|
|
1:19.26 |
|
12 |
Max Antonsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
|
38.21 |
|
|
|
1:19.94 |
|
13 |
Jousef Hanna |
2003 |
Täby Sim |
|
39.02 |
|
|
|
1:22.51 |
|
14 |
Samuel Nilsson |
2003 |
Täby Sim |
|
40.35 |
|
|
|
1:22.94 |
|
15 |
Jonathan Hörberg |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
40.20 |
|
|
|
1:23.05 |
|
16 |
Love Lundvall |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
40.70 |
|
|
|
1:23.11 |
|
17 |
Daniel Kristiansen |
2003 |
SSK Skjetten Svømming |
|
40.12 |
|
|
|
1:23.50 |
|
18 |
Spencer Karlström Huerta |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
40.37 |
|
|
|
1:25.81 |
|
19 |
Patrick Haugland |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
43.73 |
|
|
|
1:29.39 |
|
20 |
Lennon Köndell |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
43.63 |
|
|
|
1:29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
|
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
29 juni 2018 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
Utskriftstid |
17:40 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Polisen HEAD Summer Cup |
|
Utskriftsdatum |
29 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
18:20 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Una Borchgrenvik |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
30.40 |
|
2 |
Anette Mooro |
2003 |
Keila Swim Club |
|
|
|
|
|
30.77 |
|
3 |
Heidi Saluveer |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
31.22 |
|
4 |
Stine Lise Nordsletta Somby |
2004 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
31.46 |
|
5 |
Filippa Bolling |
2004 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
32.79 |
|
6 |
Elvira Dalin |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
32.80 |
|
7 |
Cassandra Sjösten |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
33.02 |
|
7 |
Tia Sauthon |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
33.02 |
|
9 |
Nina Skarø |
2003 |
Trondhjem SLK |
|
|
|
|
|
33.27 |
|
10 |
Aurora Kjensli |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
33.28 |
|
11 |
Nicole Papachristou |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
33.41 |
|
12 |
Elin Furingsten |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
33.46 |
|
13 |
Ida Lindström |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
33.54 |
|
14 |
Julia Somby |
2004 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
33.64 |
|
15 |
Vera Hermansson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
33.70 |
|
16 |
Wilhemina Knutsen |
2004 |
SK Speed |
|
|
|
|
|
33.74 |
|
17 |
Maja Frejd |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
33.75 |
|
18 |
Aliise Sikk |
2003 |
Keila Swim Club |
|
|
|
|
|
33.86 |
|
19 |
Anna Grape |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
34.11 |
|
20 |
Malin Elisabeth Olsen |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
34.32 |
|
21 |
Vilde Austmo |
2003 |
Trondhjem SLK |
|
|
|
|
|
34.39 |
|
22 |
Alice Persson |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
34.58 |
|
23 |
Elsa Bäckström |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
34.59 |
|
24 |
Tuva Blomdahl |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
|
|
|
34.67 |
|
25 |
Emma Thur |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
34.79 |
|
26 |
Klara Hjalt |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
34.84 |
|
27 |
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
34.88 |
|
28 |
Lone Charlotte Eikjok |
2004 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
34.89 |
|
29 |
Emilia Tshibanda |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
34.97 |
|
29 |
Kristina Ingvaldsen Karls |
2004 |
SK Speed |
|
|
|
|
|
34.97 |
|
31 |
Linnéa Teljstedt |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
35.04 |
|
32 |
Elin Eriksson |
2004 |
Lindesbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
35.28 |
|
33 |
Maja Rehn |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
35.78 |
|
34 |
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
35.92 |
|
35 |
Mimmi Krekula |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
35.95 |
|
36 |
Carina Kvadsheim |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
35.96 |
|
37 |
Clara Unden |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
36.15 |
|
38 |
Emelie Bergvall |
2003 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
36.28 |
|
39 |
Lova Gottberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
36.32 |
|
40 |
Emma Alfredeen |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
36.69 |
|
41 |
Linnea Olofsson |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
37.09 |
|
42 |
Ella Sörensen |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
37.14 |
|
43 |
Gabriella Ehn |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
37.74 |
|
44 |
Ellinor Hermann |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
37.94 |
|
45 |
Linnea Bergqvist |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
38.18 |
|
46 |
Clara Björkengren |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
38.31 |
|
47 |
Oliwia Lange |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
38.39 |
|
48 |
Vårin Jensås |
2003 |
Trondhjem SLK |
|
|
|
|
|
38.41 |
|
49 |
Tyra Olsson |
2003 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
|
|
|
38.66 |
|
50 |
Anna Nyberg |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
38.80 |
|
51 |
Malva Morell |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
38.91 |
|
52 |
Ida Vinje |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
39.15 |
|
53 |
Erika Storo Dahl |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
39.24 |
|
54 |
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
|
|
|
39.44 |
|
55 |
Victoria Kristengård |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
39.61 |
|
56 |
Tatiana Trista Rasay |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
39.62 |
|
57 |
Lucia Lindqvist |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
41.01 |
|
58 |
Emma Sommar |
2004 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
41.21 |
|
59 |
Alice Törnkvist |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
41.42 |
|
60 |
Sofia Bäckström |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
41.58 |
|
61 |
Nadja Vlaisavljevic |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
42.07 |
|
62 |
Elma Ridhagen |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
42.38 |
|
63 |
Tindra Gustafsson |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
42.55 |
|
64 |
Penelope Gomez Rojas |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
43.19 |
|
65 |
Elin Nygren |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
43.29 |
|
66 |
Philippa Ledo Antunes |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
43.35 |
|
67 |
Agnes Bjørnlund |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
43.56 |
|
68 |
Doris Larsson |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
43.57 |
|
69 |
Gabriella Klang Fornehed |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
43.65 |
|
70 |
Milla Saus Johansen |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
44.09 |
|
71 |
Jenny Yelda Bibo |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
44.94 |
|
72 |
Isabelle Åström |
2004 |
Timrå Simklubb |
|
|
|
|
|
45.24 |
|
73 |
Leona Arganti |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
45.69 |
|
74 |
Amelia Tamburplass |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
46.65 |
|
75 |
Linnea Ekman |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
53.72 |
|
- |
Clara Ullenhag |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Rebecka Hedbeck |
2004 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jaqueline Hippi |
1996 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
29.14 |
|
2 |
Sara Andersson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
31.01 |
|
3 |
Rebecca Höglind |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
31.78 |
|
4 |
Fanny Odin |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
31.84 |
|
5 |
Lisa Holberg |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
31.92 |
|
6 |
Emma Strand Haugen |
2000 |
Nordlysbyen Svømme Og Triatlon |
|
|
|
|
|
32.21 |
|
7 |
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
32.68 |
|
8 |
Alexandra Lindén |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
32.84 |
|
9 |
Frødis Vatn Andersen |
2001 |
Trondhjem SLK |
|
|
|
|
|
32.90 |
|
10 |
Stine Lise Johansen |
2000 |
Nordlysbyen Svømme Og Triatlon |
|
|
|
|
|
32.93 |
|
11 |
Siiri Sipliae Naess |
2001 |
Nordlysbyen Svømme Og Triatlon |
|
|
|
|
|
33.09 |
|
12 |
Amanda Strömdahl |
2000 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
33.20 |
|
13 |
Michelle Aspberg |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
33.71 |
|
14 |
Hege Solberg Jørgensen |
2002 |
Trondhjem SLK |
|
|
|
|
|
33.92 |
|
15 |
Vinona Bothe |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
34.55 |
|
16 |
Jemina Granholm |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
|
|
|
34.71 |
|
17 |
Maja Graczyk |
2002 |
Trondhjem SLK |
|
|
|
|
|
34.74 |
|
18 |
Silje Aadahl |
2002 |
Trondhjem SLK |
|
|
|
|
|
34.76 |
|
19 |
Ella Kristine W. Johannessen |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
35.02 |
|
20 |
Salma Gabot |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
35.04 |
|
21 |
Silje Kristengård |
2000 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
35.26 |
|
22 |
Inga Nestgaard |
2002 |
Trondhjem SLK |
|
|
|
|
|
35.91 |
|
23 |
Josefin Pettersson |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
35.99 |
|
24 |
Cornelia Åström |
2002 |
Timrå Simklubb |
|
|
|
|
|
36.93 |
|
25 |
Therese Taflin Jäghult |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
37.76 |
|
- |
Kaia Viktoria Norbye |
1996 |
Nordlysbyen Svømme Og Triatlon |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
29 juni 2018 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
Utskriftstid |
18:20 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Polisen HEAD Summer Cup |
|
Utskriftsdatum |
29 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
18:40 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrik Norheim |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
28.60 |
|
2 |
Alexey Koryachko Johansen |
2003 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
29.57 |
|
3 |
Mathias Rike Holmann |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
29.92 |
|
4 |
Richard Hagring |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
30.04 |
|
5 |
Jakob Gnalin |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
30.65 |
|
6 |
Daniel Gnalin |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
30.74 |
|
7 |
Emil Mathias Sørensen |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
30.76 |
|
8 |
Johan Hjelseth Storstad |
2003 |
Trondhjem SLK |
|
|
|
|
|
30.77 |
|
9 |
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
31.40 |
|
10 |
Kai Robert Tiede |
2004 |
Keila Swim Club |
|
|
|
|
|
31.41 |
|
11 |
Sebastian Amundsen |
2004 |
Trondhjem SLK |
|
|
|
|
|
31.91 |
|
12 |
Ander Ojala |
2003 |
Keila Swim Club |
|
|
|
|
|
32.38 |
|
13 |
Tor Stein |
2003 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
33.30 |
|
14 |
Sander Sand |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
33.46 |
|
15 |
Spencer Karlström Huerta |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
33.64 |
|
16 |
Max Antonsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
34.09 |
|
17 |
Marius Grønlie |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
34.10 |
|
18 |
Alvin Hamzehnejad |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
34.35 |
|
19 |
Lucas Vainio |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
34.78 |
|
20 |
Gevork Sarkisyants |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
34.79 |
|
21 |
Felix Mårvad |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
35.10 |
|
22 |
Albin Kappling |
2003 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
35.53 |
|
23 |
Daniel Kristiansen |
2003 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
35.69 |
|
24 |
Filip Hägglund |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
36.65 |
|
25 |
Emil Berg |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
36.72 |
|
26 |
Jonathan Hörberg |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
37.72 |
|
27 |
Adam Hansrud-Kjaer |
2003 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
37.85 |
|
28 |
Alexander Youssef |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
38.36 |
|
29 |
Love Lundvall |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
38.85 |
|
30 |
David Kjellgren |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
39.25 |
|
31 |
Lennon Köndell |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
40.50 |
|
- |
Rafael Pyötsiä |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Victor Bäckström |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pontus Flodqvist |
1988 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
25.13 |
|
2 |
Jacob Danielsson |
1998 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
25.41 |
|
3 |
Martin Nilsson |
1993 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
26.59 |
|
4 |
Markus Marandi |
2000 |
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
26.64 |
|
5 |
Martin Falk |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
27.91 |
|
6 |
Alfred Åström |
1997 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
28.13 |
|
7 |
Ragmar Valliste |
1999 |
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
28.23 |
|
8 |
Gard Fossmo Sundby |
2000 |
Nordlysbyen Svømme Og Triatlon |
|
|
|
|
|
28.24 |
|
9 |
Henrik Bransell |
1999 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
28.37 |
|
10 |
Kristoffer Loeng |
2001 |
Trondhjem SLK |
|
|
|
|
|
28.50 |
|
11 |
Guillermo Illanes |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
28.80 |
|
12 |
David Hambraeus |
1999 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
29.01 |
|
13 |
Simen Littorin Birkeland |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
29.33 |
|
14 |
Robin Aloe |
2000 |
Keila Swim Club |
|
|
|
|
|
29.35 |
|
15 |
Tim Hansson |
2001 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
29.48 |
|
16 |
Morgan Malmfors |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
29.49 |
|
17 |
Jonas Fiskaa Barstad |
2000 |
Trondhjem SLK |
|
|
|
|
|
29.54 |
|
18 |
Isac Böschen |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
29.65 |
|
19 |
Alexander Karlsson |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
30.18 |
|
20 |
Kevin Shiva |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
30.33 |
|
21 |
Bjarne Forfot |
2000 |
Trondhjem SLK |
|
|
|
|
|
30.44 |
|
22 |
Vegard Skjervold |
2002 |
Trondhjem SLK |
|
|
|
|
|
31.63 |
|
23 |
Aryan Munshi |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
31.71 |
|
24 |
Elias Holst |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
31.92 |
|
25 |
Nicholas Weis Shore |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
31.96 |
|
26 |
Alexander Bergström |
2002 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
32.53 |
|
27 |
Lars Hennert |
1961 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
32.79 |
|
28 |
Aydin Sahifi |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
34.16 |
|
29 |
Jacob Lange |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
34.31 |
|
- |
Edvin Eskilsson |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Nils Bergman |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
29 juni 2018 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
Utskriftstid |
18:40 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Polisen HEAD Summer Cup |
|
Utskriftsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
18:34 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: HEAD |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
30 juni 2018 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
Utskriftstid |
18:34 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Polisen HEAD Summer Cup |
|
Utskriftsdatum |
01 juli 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:59 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: HEAD |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
01 juli 2018 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
Utskriftstid |
09:59 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Polisen HEAD Summer Cup |
|
Utskriftsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:51 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alma Thunberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
34.67 |
1:16.60 |
2:02.64 |
|
2:39.29 |
|
2 |
Tuva Hjemli |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
35.69 |
1:15.84 |
2:03.99 |
|
2:41.77 |
|
3 |
Matilda Holmström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
36.56 |
1:21.15 |
2:07.65 |
|
2:46.03 |
|
4 |
Madelen Antonsen |
2005 |
SK Speed |
|
35.18 |
1:19.80 |
2:07.93 |
|
2:47.56 |
|
5 |
Mathilda Sandberg |
2005 |
Täby Sim |
|
34.08 |
1:19.43 |
2:09.82 |
|
2:48.27 |
|
6 |
Cora Helene Hildrum |
2006 |
SK Speed |
|
37.16 |
1:22.14 |
2:12.62 |
|
2:52.28 |
|
7 |
Maja Wallberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
36.41 |
1:21.95 |
2:14.12 |
|
2:52.38 |
|
8 |
Jennifer Mardo |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.37 |
1:23.18 |
2:09.72 |
|
2:52.71 |
|
9 |
Sirin Helsingeng Navelsak |
2005 |
SK Speed |
|
37.46 |
1:22.99 |
2:15.15 |
|
2:52.73 |
|
10 |
Lovisa Ramsten |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
34.98 |
1:20.60 |
2:13.83 |
|
2:52.85 |
|
11 |
Amanda Björklund |
2006 |
Täby Sim |
|
38.14 |
1:23.84 |
2:15.00 |
|
2:53.47 |
|
12 |
Alma Bergqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
36.75 |
1:23.88 |
2:13.90 |
|
2:53.92 |
|
13 |
Ella Thermaenius |
2005 |
Täby Sim |
|
39.09 |
1:27.55 |
2:17.61 |
|
2:55.36 |
|
14 |
Anna Dimitriou |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.28 |
1:20.13 |
2:15.62 |
|
2:55.45 |
|
15 |
Agnes Edvinsson |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
37.15 |
1:23.08 |
2:16.98 |
|
2:57.08 |
|
16 |
Joanna Sundqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
37.32 |
1:25.36 |
2:15.87 |
|
2:57.12 |
|
17 |
Lisa Liasjø |
2005 |
Trondhjem SLK |
|
40.45 |
1:25.49 |
2:17.61 |
|
2:58.52 |
|
18 |
Marit Seeliger |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
37.01 |
1:25.03 |
2:17.62 |
|
2:58.61 |
|
19 |
Benedikte Løkken Bendiksen |
2005 |
SSK Skjetten Svømming |
|
41.74 |
1:27.48 |
2:18.99 |
|
2:59.04 |
|
20 |
Lisa Uddeholt |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
37.77 |
1:23.03 |
2:15.00 |
|
2:59.44 |
|
21 |
Clara Westerdahl |
2005 |
Täby Sim |
|
42.56 |
1:30.81 |
2:19.65 |
|
2:59.71 |
|
22 |
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
37.89 |
1:24.39 |
2:19.98 |
|
2:59.76 |
|
23 |
Maja Edberg |
2006 |
S77 Stenungsund |
|
35.81 |
1:25.16 |
2:21.70 |
|
3:01.88 |
|
24 |
Emma Knauer |
2006 |
S77 Stenungsund |
|
39.13 |
1:25.51 |
2:22.91 |
|
3:04.09 |
|
25 |
Victoria Fremstad Prøven |
2005 |
SSK Skjetten Svømming |
|
41.42 |
1:31.32 |
2:23.46 |
|
3:04.58 |
|
26 |
Tilde Svegårdh |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
41.13 |
1:32.09 |
2:21.50 |
|
3:06.20 |
|
27 |
Ingeborg Pinyada Wist |
2006 |
SSK Skjetten Svømming |
|
39.47 |
1:30.05 |
2:24.99 |
|
3:06.24 |
|
28 |
Frida Rångeby |
2005 |
S77 Stenungsund |
|
38.63 |
1:29.10 |
2:26.87 |
|
3:06.71 |
|
29 |
Julia Kantolouto |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
41.91 |
1:29.99 |
2:21.21 |
|
3:06.81 |
|
30 |
Andrea Wold |
2006 |
SK Speed |
|
37.66 |
1:26.50 |
2:23.35 |
|
3:07.74 |
|
31 |
Johanna Claesson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
44.21 |
1:30.76 |
2:26.96 |
|
3:09.18 |
|
32 |
Clara Teljstedt |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
43.29 |
1:34.67 |
2:28.58 |
|
3:10.89 |
|
33 |
Frida Loqvist |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
42.62 |
1:31.36 |
2:24.05 |
|
3:11.10 |
|
34 |
Felicia Klintemar |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
41.55 |
1:28.42 |
2:27.53 |
|
3:11.31 |
|
35 |
Sofia Heim |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
42.81 |
1:33.77 |
2:28.80 |
|
3:11.85 |
|
36 |
Ellen Bergman |
2005 |
S77 Stenungsund |
|
44.16 |
1:33.96 |
2:27.88 |
|
3:12.40 |
|
37 |
Cheyenne Bäckstrand |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
40.51 |
1:30.78 |
2:30.15 |
|
3:12.78 |
|
38 |
Leah Ishaq |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
45.79 |
1:36.76 |
2:30.47 |
|
3:12.99 |
|
39 |
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
43.39 |
1:31.27 |
2:30.72 |
|
3:14.16 |
|
40 |
Anna Elise Hegstad |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
44.17 |
1:33.66 |
2:32.75 |
|
3:14.58 |
|
41 |
Cecilia Eklund |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
42.16 |
1:33.00 |
2:31.54 |
|
3:15.15 |
|
42 |
Emma Örsing |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
43.12 |
1:32.58 |
2:33.01 |
|
3:15.98 |
|
43 |
Nea Armelius |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
41.63 |
1:32.94 |
2:33.80 |
|
3:17.41 |
|
44 |
Sara Andersson |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
44.78 |
1:35.03 |
2:33.75 |
|
3:18.78 |
|
45 |
Cecilia Adielsson |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
42.51 |
1:33.75 |
2:32.45 |
|
3:19.16 |
|
46 |
Elina Darvish |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
42.70 |
1:35.44 |
2:35.64 |
|
3:20.03 |
|
47 |
Ebba Kinnunen |
2006 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
43.10 |
1:34.56 |
2:35.23 |
|
3:20.78 |
|
48 |
Alice Olsson |
2006 |
S77 Stenungsund |
|
43.71 |
1:35.41 |
2:34.94 |
|
3:21.97 |
|
49 |
Agnes Lundmark |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
41.34 |
1:35.78 |
2:37.93 |
|
3:23.23 |
|
50 |
Ebba Carlsson |
2005 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
48.52 |
1:41.79 |
2:38.46 |
|
3:23.47 |
|
51 |
Elsa Gustavsson |
2006 |
S77 Stenungsund |
|
48.76 |
1:39.24 |
2:40.85 |
|
3:23.89 |
|
52 |
Karolina Nivenius |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
45.33 |
1:43.05 |
2:36.66 |
|
3:25.39 |
|
53 |
Minna Grove-Knutsen |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
51.32 |
1:42.31 |
2:44.50 |
|
3:26.21 |
|
54 |
Iris Wik |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
50.80 |
1:48.48 |
2:44.74 |
|
3:31.95 |
|
55 |
Hanna Frank |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
45.50 |
1:42.43 |
2:44.64 |
|
3:32.97 |
|
56 |
Alice Sjödén-Sikström |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
44.80 |
1:43.62 |
2:45.26 |
|
3:33.26 |
|
57 |
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
51.60 |
1:45.27 |
2:44.75 |
|
3:34.70 |
|
58 |
Moa Berg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
47.19 |
1:45.94 |
2:49.09 |
|
3:37.90 |
|
59 |
Josefine Lossius |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
47.33 |
1:41.87 |
2:48.08 |
|
3:39.35 |
|
60 |
Fanny Krekula |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
53.80 |
1:52.33 |
2:55.30 |
|
3:47.85 |
|
- |
Anika Jocelyne Svenning |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Cornelia Castillo |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Lina Back |
2005 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Tuva Wilberg |
2005 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elvira Dalin |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
34.82 |
1:15.39 |
2:03.01 |
|
2:40.79 |
|
2 |
Una Borchgrenvik |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
32.95 |
1:12.57 |
2:04.71 |
|
2:42.66 |
|
3 |
Aurora Kjensli |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
34.01 |
1:16.98 |
2:03.65 |
|
2:43.32 |
|
4 |
Vera Hermansson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
35.51 |
1:17.72 |
2:06.15 |
|
2:43.85 |
|
5 |
Kristina Ingvaldsen Karls |
2004 |
SK Speed |
|
36.09 |
1:17.60 |
2:05.30 |
|
2:44.40 |
|
6 |
Filippa Bolling |
2004 |
Täby Sim |
|
35.30 |
1:20.69 |
2:10.54 |
|
2:47.14 |
|
7 |
Lova Gottberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
37.30 |
1:19.93 |
2:11.08 |
|
2:48.05 |
|
8 |
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
37.47 |
1:22.03 |
2:10.37 |
|
2:49.97 |
|
9 |
Agnes Behrenfeldt |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
37.21 |
1:23.74 |
2:11.88 |
|
2:51.84 |
|
10 |
Linnea Bergqvist |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
38.52 |
1:23.85 |
2:13.28 |
|
2:52.87 |
|
11 |
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
37.22 |
1:24.41 |
2:13.43 |
|
2:53.27 |
|
12 |
Elin Furingsten |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
35.18 |
1:22.92 |
2:14.42 |
|
2:54.10 |
|
13 |
Malva Morell |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
39.28 |
1:24.94 |
2:14.46 |
|
2:54.22 |
|
14 |
Emma Alfredeen |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
37.00 |
1:24.01 |
2:15.61 |
|
2:54.48 |
|
15 |
Nina Skarø |
2003 |
Trondhjem SLK |
|
35.13 |
1:23.36 |
2:14.28 |
|
2:54.75 |
|
16 |
Malin Elisabeth Olsen |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
35.88 |
1:21.75 |
2:14.11 |
|
2:54.99 |
|
17 |
Erika Storo Dahl |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
39.33 |
1:24.76 |
2:17.44 |
|
2:56.00 |
|
18 |
Hannah Haux |
2004 |
Täby Sim |
|
37.30 |
1:24.24 |
2:17.46 |
|
2:56.09 |
|
19 |
Ida Lindström |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.45 |
1:24.74 |
2:16.31 |
|
2:56.57 |
|
20 |
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
38.52 |
1:24.36 |
2:15.88 |
|
2:56.69 |
|
21 |
Emelie Bergvall |
2003 |
Täby Sim |
|
38.68 |
1:27.18 |
2:17.62 |
|
2:57.35 |
|
22 |
Klara Pettersson |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
39.40 |
1:23.81 |
2:15.86 |
|
2:57.57 |
|
23 |
Isabelle Persson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
37.95 |
1:24.36 |
2:16.88 |
|
2:57.70 |
|
24 |
Amanda Borgfors |
2004 |
Täby Sim |
|
38.74 |
1:25.17 |
2:15.37 |
|
2:58.06 |
|
25 |
Elin Eriksson |
2004 |
Lindesbergs Simsällskap |
|
37.79 |
1:26.04 |
2:18.54 |
|
2:59.02 |
|
26 |
Ella Sörensen |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
37.75 |
1:23.73 |
2:20.05 |
|
3:00.03 |
|
27 |
Li Elveskog |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
37.07 |
1:25.57 |
2:17.60 |
|
3:00.11 |
|
28 |
Embla Baarholm |
2004 |
Trondhjem SLK |
|
37.79 |
1:22.55 |
2:18.82 |
|
3:00.54 |
|
29 |
Maja Rehn |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
37.08 |
1:23.92 |
2:20.13 |
|
3:00.91 |
|
30 |
Emma Sommar |
2004 |
Täby Sim |
|
42.30 |
1:31.59 |
2:19.77 |
|
3:01.58 |
|
31 |
Iza Ramså Ness |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
39.43 |
1:30.24 |
2:23.29 |
|
3:04.80 |
|
32 |
Linnea Olofsson |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
39.63 |
1:28.50 |
2:26.35 |
|
3:09.23 |
|
33 |
Ellinor Hermann |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
40.58 |
1:31.02 |
2:28.06 |
|
3:09.29 |
|
34 |
Anna Nyberg |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
39.99 |
1:28.07 |
2:26.71 |
|
3:11.06 |
|
35 |
Oliwia Lange |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
44.64 |
1:36.31 |
2:32.23 |
|
3:11.68 |
|
36 |
Nadja Vlaisavljevic |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
42.91 |
1:29.70 |
2:29.07 |
|
3:12.27 |
|
37 |
Tindra Gustafsson |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
43.59 |
1:34.56 |
2:28.32 |
|
3:13.92 |
|
38 |
Adéla Darvish |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
44.21 |
1:34.28 |
2:33.59 |
|
3:18.26 |
|
39 |
Rebecka Hedbeck |
2004 |
Täby Sim |
|
38.34 |
1:31.50 |
2:32.73 |
|
3:19.43 |
|
40 |
Alice Törnkvist |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
46.09 |
1:38.06 |
2:34.49 |
|
3:19.48 |
|
41 |
Milla Saus Johansen |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
44.03 |
1:39.49 |
2:37.03 |
|
3:20.25 |
|
42 |
Jenny Yelda Bibo |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
45.03 |
1:43.41 |
2:41.12 |
|
3:29.48 |
|
43 |
Amelia Tamburplass |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
49.02 |
1:39.32 |
2:44.35 |
|
3:32.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Damer, Finaler 16 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fanny Odin |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
33.30 |
1:14.67 |
2:01.02 |
|
2:37.90 |
|
2 |
Rebecca Höglind |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
33.87 |
1:17.19 |
2:03.45 |
|
2:42.86 |
|
3 |
Alexandra Lindén |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.50 |
1:17.48 |
2:07.61 |
|
2:45.09 |
|
4 |
Stine Lise Johansen |
2000 |
Nordlysbyen Svømme Og Triatlon |
|
34.92 |
1:19.43 |
2:06.52 |
|
2:45.40 |
|
5 |
Emma Strand Haugen |
2000 |
Nordlysbyen Svømme Og Triatlon |
|
32.32 |
1:17.36 |
2:05.41 |
|
2:45.69 |
|
6 |
Ioana Danes |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
35.64 |
1:21.37 |
2:09.09 |
|
2:47.57 |
|
7 |
Ella Ericson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
35.80 |
1:21.45 |
2:11.15 |
|
2:49.70 |
|
8 |
Salma Gabot |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
35.61 |
1:18.06 |
2:11.18 |
|
2:50.91 |
|
9 |
Angelica Blomberg |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.94 |
1:20.66 |
2:13.71 |
|
2:53.15 |
|
10 |
Inga Nestgaard |
2002 |
Trondhjem SLK |
|
37.10 |
1:22.85 |
2:16.91 |
|
2:57.64 |
|
11 |
Therese Taflin Jäghult |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
38.67 |
1:26.49 |
2:16.38 |
|
2:58.28 |
|
12 |
Siiri Sipliae Naess |
2001 |
Nordlysbyen Svømme Og Triatlon |
|
36.48 |
1:25.04 |
2:17.51 |
|
2:58.88 |
|
13 |
Ebba Stromberg |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
40.49 |
1:27.77 |
2:17.45 |
|
3:02.14 |
|
14 |
Evelina Porling |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
45.02 |
1:34.03 |
2:28.01 |
|
3:09.92 |
|
15 |
Cornelia Åström |
2002 |
Timrå Simklubb |
|
37.47 |
1:27.11 |
2:22.73 |
|
3:11.59 |
|
- |
Silje Aadahl |
2002 |
Trondhjem SLK |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
30 juni 2018 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
Utskriftstid |
09:51 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Polisen HEAD Summer Cup |
|
Utskriftsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:24 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Herman Røed |
2005 |
SK Speed |
|
31.49 |
1:10.66 |
1:54.31 |
|
2:30.16 |
|
2 |
Oliver Albinzon |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
32.71 |
1:13.48 |
2:00.68 |
|
2:35.40 |
|
3 |
Maxim Gorodkov |
2005 |
Trondhjem SLK |
|
33.10 |
1:16.86 |
2:00.25 |
|
2:37.37 |
|
4 |
Aksel Hillerström Vagli |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
34.99 |
1:18.47 |
2:04.88 |
|
2:41.56 |
|
5 |
Jonatan Eriksson |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
33.80 |
1:17.87 |
2:06.31 |
|
2:41.76 |
|
6 |
Ferdinand Bang |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
36.18 |
1:20.40 |
2:06.65 |
|
2:43.28 |
|
7 |
Uno Härmark |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
35.65 |
1:19.88 |
2:07.82 |
|
2:43.39 |
|
8 |
Valentino Vrbanus |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.18 |
1:15.18 |
2:04.24 |
|
2:45.16 |
|
9 |
Robert Fagervik |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
36.58 |
1:18.72 |
2:07.09 |
|
2:47.85 |
|
10 |
Ivar Aigin Schanche Dalseng |
2006 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
37.66 |
1:22.11 |
2:13.50 |
|
2:53.44 |
|
11 |
Caspian Humble |
2005 |
Täby Sim |
|
36.35 |
1:24.22 |
2:15.95 |
|
2:53.94 |
|
12 |
Kristian Klafstad |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
37.03 |
1:21.36 |
2:16.17 |
|
2:55.20 |
|
13 |
Alan Eriksson |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
38.50 |
1:22.61 |
2:16.59 |
|
2:55.60 |
|
14 |
Liam Lehtonen Hebert |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
38.61 |
1:25.27 |
2:18.16 |
|
2:58.44 |
|
15 |
Sindre Kalvø Dalby |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
39.65 |
1:24.58 |
2:18.11 |
|
2:59.46 |
|
16 |
Ravi Parekh |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
43.42 |
1:29.29 |
2:17.64 |
|
2:59.99 |
|
17 |
Daniel Bebenek |
2006 |
Täby Sim |
|
45.68 |
1:33.64 |
2:21.01 |
|
3:00.22 |
|
18 |
Alexander Wang |
2006 |
SK Speed |
|
37.39 |
1:26.86 |
2:18.24 |
|
3:01.73 |
|
19 |
Fillip Sigvartsen |
2005 |
SSK Skjetten Svømming |
|
40.31 |
1:27.55 |
2:20.91 |
|
3:02.03 |
|
20 |
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
43.45 |
1:32.19 |
2:21.97 |
|
3:02.78 |
|
21 |
Adrian Hellberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
39.24 |
1:22.93 |
2:20.86 |
|
3:04.52 |
|
22 |
Martin Sørlie Nordquist |
2006 |
Bærumsvømmerne |
|
41.99 |
1:32.86 |
2:28.15 |
|
3:06.03 |
|
23 |
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
39.86 |
1:28.08 |
2:28.04 |
|
3:06.74 |
|
24 |
Harald Bergqvist |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
42.20 |
1:33.54 |
2:27.68 |
|
3:07.06 |
|
25 |
Aksel Wium Arneson |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
44.39 |
1:31.65 |
2:24.08 |
|
3:08.18 |
|
26 |
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
46.29 |
1:32.99 |
2:29.26 |
|
3:09.94 |
|
27 |
Lukas Strande |
2006 |
Bærumsvømmerne |
|
44.81 |
1:32.39 |
2:30.79 |
|
3:10.10 |
|
28 |
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
43.54 |
1:31.39 |
2:28.35 |
|
3:12.85 |
|
29 |
Malkolm Nömm |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
40.84 |
1:30.67 |
2:28.56 |
|
3:13.91 |
|
30 |
Benjamin Todorovac Hallongren |
2006 |
Täby Sim |
|
41.82 |
1:31.99 |
2:30.66 |
|
3:14.40 |
|
31 |
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
47.84 |
1:37.27 |
2:36.54 |
|
3:17.44 |
|
32 |
Artur Norman |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
44.40 |
1:35.39 |
2:36.33 |
|
3:18.60 |
|
33 |
Arvid Högström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
42.03 |
1:33.58 |
2:37.36 |
|
3:19.82 |
|
34 |
Junes Khattab |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
45.08 |
1:36.31 |
2:34.09 |
|
3:20.24 |
|
35 |
Oscar Olofsson |
2006 |
S77 Stenungsund |
|
47.96 |
1:31.49 |
2:33.62 |
|
3:22.09 |
|
36 |
Oscar Westman |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
45.72 |
1:40.28 |
2:39.41 |
|
3:22.31 |
|
37 |
Even Littorin Birkeland |
2006 |
Bærumsvømmerne |
|
45.68 |
1:35.50 |
2:38.05 |
|
3:27.34 |
|
38 |
Fredrick von Krogh |
2006 |
Bærumsvømmerne |
|
46.04 |
1:39.51 |
2:42.66 |
|
3:28.70 |
|
39 |
Oliver Geaney |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
48.18 |
1:43.39 |
2:49.67 |
|
3:35.91 |
|
40 |
Eric Fransson |
2006 |
Täby Sim |
|
53.09 |
1:47.47 |
2:53.38 |
|
3:37.65 |
|
41 |
Simon Alveskär Lundfeldt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
55.17 |
1:56.14 |
2:54.21 |
|
3:42.98 |
|
- |
Arvid Thoresson |
2005 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
August Windel Stang |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexey Koryachko Johansen |
2003 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
30.73 |
1:11.26 |
1:56.03 |
|
2:29.66 |
|
2 |
Johan Hjelseth Storstad |
2003 |
Trondhjem SLK |
|
32.57 |
1:12.17 |
1:55.30 |
|
2:30.75 |
|
3 |
Henrik Norheim |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
31.31 |
1:11.06 |
1:59.70 |
|
2:37.31 |
|
4 |
Sebastian Amundsen |
2004 |
Trondhjem SLK |
|
34.66 |
1:14.67 |
2:01.71 |
|
2:38.60 |
|
5 |
Emil Mathias Sørensen |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
31.17 |
1:12.55 |
2:02.65 |
|
2:39.98 |
|
6 |
Richard Hagring |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
31.91 |
1:14.61 |
2:01.32 |
|
2:40.25 |
|
7 |
Olle Nilsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
|
36.13 |
1:18.96 |
2:06.28 |
|
2:43.61 |
|
8 |
Martin Breang Hagen |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
36.78 |
1:20.99 |
2:10.41 |
|
2:43.69 |
|
9 |
Henning Soelberg |
2003 |
SSK Skjetten Svømming |
|
37.76 |
1:20.36 |
2:05.50 |
|
2:43.94 |
|
10 |
Sander Sand |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
34.93 |
1:18.43 |
2:09.80 |
|
2:49.79 |
|
11 |
Marius Grønlie |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
35.70 |
1:19.55 |
2:12.63 |
|
2:50.59 |
|
12 |
Adam Hansrud-Kjaer |
2003 |
SSK Skjetten Svømming |
|
38.45 |
1:24.60 |
2:13.67 |
|
2:52.74 |
|
13 |
Felix Mårvad |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
35.83 |
1:20.18 |
2:11.90 |
|
2:53.18 |
|
14 |
Albin Kappling |
2003 |
Täby Sim |
|
36.30 |
1:21.90 |
2:13.28 |
|
2:53.40 |
|
15 |
Isak Monka |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
39.40 |
1:25.86 |
2:12.94 |
|
2:54.30 |
|
16 |
Daniel Kristiansen |
2003 |
SSK Skjetten Svømming |
|
36.45 |
1:24.92 |
2:18.62 |
|
2:58.13 |
|
17 |
David Kjellgren |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
40.30 |
1:26.63 |
2:17.26 |
|
3:00.93 |
|
18 |
Jonathan Hörberg |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
38.74 |
1:25.07 |
2:19.22 |
|
3:00.99 |
|
19 |
Isak Ekman |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
36.99 |
1:27.09 |
2:24.43 |
|
3:01.89 |
|
20 |
Emil Berg |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
40.39 |
1:26.24 |
2:24.13 |
|
3:04.63 |
|
21 |
Love Lundvall |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
41.60 |
1:28.06 |
2:24.45 |
|
3:06.12 |
|
- |
Victor Bäckström |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 16 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Lulek |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
28.40 |
1:02.20 |
1:40.04 |
|
2:11.79 |
|
2 |
Martin Falk |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
29.47 |
1:03.75 |
1:42.80 |
|
2:14.39 |
|
3 |
Dennis Wilkman |
1998 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
28.82 |
1:04.48 |
1:44.65 |
|
2:15.71 |
|
4 |
Robin Aloe |
2000 |
Keila Swim Club |
|
29.67 |
1:08.25 |
1:51.84 |
|
2:26.82 |
|
5 |
Kristoffer Loeng |
2001 |
Trondhjem SLK |
|
29.50 |
1:08.65 |
1:55.30 |
|
2:29.84 |
|
6 |
Joel Larsson |
2001 |
Sala Simsällskap |
|
30.26 |
1:08.57 |
1:51.95 |
|
2:30.32 |
|
7 |
Jonas Fiskaa Barstad |
2000 |
Trondhjem SLK |
|
31.07 |
1:09.70 |
1:56.36 |
|
2:30.69 |
|
8 |
Alexandr Sidorov |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
31.46 |
1:13.51 |
1:55.85 |
|
2:32.78 |
|
9 |
Henrik Wathne |
0 |
Bærumsvømmerne |
|
29.60 |
1:09.45 |
1:55.03 |
|
2:32.89 |
|
10 |
Alexis Camacho |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.96 |
1:08.97 |
1:55.24 |
|
2:33.10 |
|
11 |
Simen Littorin Birkeland |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
30.56 |
1:11.25 |
1:57.35 |
|
2:33.80 |
|
12 |
Morgan Malmfors |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
30.70 |
1:13.28 |
1:59.27 |
|
2:34.92 |
|
13 |
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
32.97 |
1:13.32 |
2:01.20 |
|
2:35.71 |
|
14 |
Aaron O´malley |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
33.78 |
1:16.31 |
2:02.52 |
|
2:38.04 |
|
15 |
Alex Rappoccio |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
35.07 |
1:18.60 |
2:03.33 |
|
2:40.22 |
|
16 |
Max Lundberg |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.29 |
1:13.62 |
2:04.84 |
|
2:42.76 |
|
17 |
Tobias Gilbu |
2002 |
Trondhjem SLK |
|
34.12 |
1:16.44 |
2:04.74 |
|
2:43.64 |
|
18 |
Bjarne Forfot |
2000 |
Trondhjem SLK |
|
31.83 |
1:16.93 |
2:09.08 |
|
2:48.17 |
|
19 |
Oskar Hägglund |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.07 |
1:15.21 |
2:07.12 |
|
2:48.87 |
|
20 |
Jacob Lange |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.28 |
1:18.33 |
2:10.88 |
|
2:49.58 |
|
21 |
Adrian Tittelbach |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
38.36 |
1:22.42 |
2:14.37 |
|
2:54.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
30 juni 2018 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
Utskriftstid |
10:24 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Polisen HEAD Summer Cup |
|
Utskriftsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:03 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristina Ingvaldsen Karls |
2004 |
SK Speed |
|
|
|
|
|
35.51 |
|
2 |
Stine Lise Nordsletta Somby |
2004 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
35.52 |
|
3 |
Aliise Sikk |
2003 |
Keila Swim Club |
|
|
|
|
|
35.57 |
|
4 |
Ida Vinje |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
35.65 |
|
5 |
Carina Kvadsheim |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
35.80 |
|
6 |
Emelie Söderström |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
35.81 |
|
7 |
Alice Persson |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
36.16 |
|
8 |
Anna Grape |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
36.24 |
|
9 |
Klara Pettersson |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
36.67 |
|
10 |
Julia Somby |
2004 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
36.68 |
|
11 |
Gabriella Ehn |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
36.70 |
|
12 |
Ella Törnqvist |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
36.73 |
|
13 |
Tindra Olavi |
2003 |
Timrå Simklubb |
|
|
|
|
|
36.80 |
|
14 |
Tia Sauthon |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
36.81 |
|
15 |
Vera Hermansson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
36.85 |
|
16 |
Tuva Blomdahl |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
|
|
|
37.00 |
|
17 |
Nicole Papachristou |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
37.02 |
|
18 |
Maja Frejd |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
37.06 |
|
19 |
Wilhemina Knutsen |
2004 |
SK Speed |
|
|
|
|
|
37.42 |
|
20 |
Vårin Jensås |
2003 |
Trondhjem SLK |
|
|
|
|
|
37.50 |
|
21 |
Vilde Austmo |
2003 |
Trondhjem SLK |
|
|
|
|
|
37.54 |
|
22 |
Alice Davies |
2004 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
37.73 |
|
23 |
Linnea Bergqvist |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
37.75 |
|
24 |
Nora Tjugum |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
37.81 |
|
25 |
Cassandra Sjösten |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
37.85 |
|
26 |
Emma Sommar |
2004 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
38.46 |
|
27 |
Emilia Tshibanda |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
38.50 |
|
28 |
Felicia Camacho |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
38.58 |
|
29 |
Elin Nygren |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
38.72 |
|
30 |
Lone Charlotte Eikjok |
2004 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
39.71 |
|
31 |
Rebecka Ishaq |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
39.91 |
|
32 |
Ellinor Hermann |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
39.97 |
|
33 |
Hedda Mørne-Thomassen |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
40.05 |
|
33 |
Oliwia Lange |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
40.05 |
|
35 |
Tatiana Trista Rasay |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
40.26 |
|
36 |
Mimmi Krekula |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
41.08 |
|
37 |
Victoria Kristengård |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
41.20 |
|
38 |
Linnea Olofsson |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
41.48 |
|
39 |
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
|
|
|
41.67 |
|
40 |
Anna Nyberg |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
42.06 |
|
41 |
Linette Frida Hammerling |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
42.10 |
|
42 |
Emelie Ekvall |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
42.48 |
|
43 |
Wilma Landegren |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
43.23 |
|
44 |
Sofia Bäckström |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
43.68 |
|
45 |
Tindra Gustafsson |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
43.85 |
|
46 |
Isabelle Åström |
2004 |
Timrå Simklubb |
|
|
|
|
|
43.87 |
|
47 |
Alice Törnkvist |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
43.98 |
|
48 |
Elma Ridhagen |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
44.18 |
|
49 |
Doris Larsson |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
44.51 |
|
50 |
Lucia Lindqvist |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
45.05 |
|
51 |
Jenny Yelda Bibo |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
45.36 |
|
52 |
Philippa Ledo Antunes |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
46.60 |
|
53 |
Khulan Chinbat |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
46.68 |
|
54 |
Tyra Olsson |
2003 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
|
|
|
46.99 |
|
55 |
Frida Wilmo Johansson |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
48.18 |
|
56 |
Leona Arganti |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
49.62 |
|
- |
Agnes Bjørnlund |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 år och äldre |
|
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
30 juni 2018 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
Utskriftstid |
11:03 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Polisen HEAD Summer Cup |
|
Utskriftsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:20 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
|
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
30 juni 2018 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
Utskriftstid |
11:20 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Polisen HEAD Summer Cup |
|
Utskriftsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
12:22 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Gren 13, 100m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anette Mooro |
2003 |
Keila Swim Club |
|
30.47 |
|
|
|
1:03.74 |
|
2 |
Elvira Dalin |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
31.67 |
|
|
|
1:04.46 |
|
3 |
Una Borchgrenvik |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
31.41 |
|
|
|
1:05.02 |
|
4 |
Heidi Saluveer |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
30.95 |
|
|
|
1:05.22 |
|
5 |
Linnea Bergqvist |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
31.36 |
|
|
|
1:05.34 |
|
6 |
Filippa Bolling |
2004 |
Täby Sim |
|
31.30 |
|
|
|
1:05.80 |
|
7 |
Ella Törnqvist |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
|
32.37 |
|
|
|
1:07.40 |
|
8 |
Vera Hermansson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
31.90 |
|
|
|
1:07.44 |
|
9 |
Alice Persson |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.69 |
|
|
|
1:07.50 |
|
10 |
Maja Frejd |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.21 |
|
|
|
1:07.71 |
|
11 |
Malin Elisabeth Olsen |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
32.32 |
|
|
|
1:08.04 |
|
12 |
Anna Grape |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
32.25 |
|
|
|
1:08.59 |
|
13 |
Emilia Tshibanda |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
32.59 |
|
|
|
1:08.62 |
|
14 |
Elin Eriksson |
2004 |
Lindesbergs Simsällskap |
|
32.95 |
|
|
|
1:08.63 |
|
15 |
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
32.91 |
|
|
|
1:08.95 |
|
16 |
Vilde Austmo |
2003 |
Trondhjem SLK |
|
33.15 |
|
|
|
1:08.96 |
|
17 |
Elin Grähs |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
33.15 |
|
|
|
1:08.97 |
|
18 |
Tuva Blomdahl |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
33.09 |
|
|
|
1:09.05 |
|
19 |
Hannah Haux |
2004 |
Täby Sim |
|
33.23 |
|
|
|
1:09.14 |
|
20 |
Aurora Kjensli |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
32.76 |
|
|
|
1:09.19 |
|
21 |
Nicole Papachristou |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
32.91 |
|
|
|
1:09.33 |
|
22 |
Vårin Jensås |
2003 |
Trondhjem SLK |
|
33.43 |
|
|
|
1:09.44 |
|
23 |
Tindra Olavi |
2003 |
Timrå Simklubb |
|
33.40 |
|
|
|
1:09.53 |
|
24 |
Elin Furingsten |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.54 |
|
|
|
1:09.58 |
|
25 |
Cassandra Sjösten |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
32.49 |
|
|
|
1:09.70 |
|
26 |
Carina Kvadsheim |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
33.90 |
|
|
|
1:09.80 |
|
27 |
Alice Davies |
2004 |
Täby Sim |
|
32.42 |
|
|
|
1:09.82 |
|
28 |
Wilhemina Knutsen |
2004 |
SK Speed |
|
33.32 |
|
|
|
1:09.88 |
|
29 |
Emma Thur |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.44 |
|
|
|
1:10.02 |
|
30 |
Emelie Bergvall |
2003 |
Täby Sim |
|
33.33 |
|
|
|
1:10.07 |
|
31 |
Olivia Östlund |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.00 |
|
|
|
1:10.09 |
|
32 |
Linnéa Teljstedt |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.14 |
|
|
|
1:10.23 |
|
33 |
Isabelle Persson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.37 |
|
|
|
1:10.42 |
|
34 |
Lova Gottberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
34.26 |
|
|
|
1:10.68 |
|
35 |
Ida Lindström |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.12 |
|
|
|
1:10.79 |
|
36 |
Embla Baarholm |
2004 |
Trondhjem SLK |
|
33.20 |
|
|
|
1:10.86 |
|
37 |
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
34.03 |
|
|
|
1:11.03 |
|
38 |
Emelie Söderström |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.61 |
|
|
|
1:11.16 |
|
39 |
Maja Rehn |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
33.86 |
|
|
|
1:11.18 |
|
40 |
Malva Morell |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
34.25 |
|
|
|
1:11.20 |
|
41 |
Clara Björkengren |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
34.07 |
|
|
|
1:11.29 |
|
42 |
Amanda Borgfors |
2004 |
Täby Sim |
|
33.50 |
|
|
|
1:11.50 |
|
43 |
Agnes Behrenfeldt |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
34.53 |
|
|
|
1:12.33 |
|
44 |
Nina Skarø |
2003 |
Trondhjem SLK |
|
34.71 |
|
|
|
1:12.50 |
|
45 |
Gabriella Ehn |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.61 |
|
|
|
1:12.63 |
|
46 |
Felicia Camacho |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.65 |
|
|
|
1:12.64 |
|
47 |
Ida Vinje |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
34.24 |
|
|
|
1:12.71 |
|
48 |
Emma Alfredeen |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
34.60 |
|
|
|
1:12.81 |
|
49 |
Emma Sommar |
2004 |
Täby Sim |
|
34.69 |
|
|
|
1:12.87 |
|
50 |
Iza Ramså Ness |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.70 |
|
|
|
1:12.90 |
|
51 |
Elin Nygren |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.69 |
|
|
|
1:13.39 |
|
52 |
Ella Sörensen |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.42 |
|
|
|
1:13.51 |
|
53 |
Milla Saus Johansen |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
36.29 |
|
|
|
1:13.55 |
|
54 |
Li Elveskog |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
34.95 |
|
|
|
1:14.41 |
|
55 |
Linnea Olofsson |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
36.05 |
|
|
|
1:14.57 |
|
56 |
Oliwia Lange |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.62 |
|
|
|
1:14.65 |
|
57 |
Rebecka Ishaq |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.76 |
|
|
|
1:14.67 |
|
58 |
Hedda Mørne-Thomassen |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
35.34 |
|
|
|
1:14.85 |
|
59 |
Mimmi Krekula |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
35.92 |
|
|
|
1:15.01 |
|
60 |
Nadja Vlaisavljevic |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
35.44 |
|
|
|
1:15.17 |
|
61 |
Tyra Olsson |
2003 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
35.26 |
|
|
|
1:15.58 |
|
62 |
Elma Ridhagen |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
35.49 |
|
|
|
1:15.96 |
|
63 |
Anna Nyberg |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
36.56 |
|
|
|
1:16.25 |
|
64 |
Tatiana Trista Rasay |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
35.59 |
|
|
|
1:16.50 |
|
65 |
Ellinor Hermann |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
35.95 |
|
|
|
1:17.06 |
|
66 |
Alma Lilljequist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.15 |
|
|
|
1:17.27 |
|
67 |
Victoria Kristengård |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
36.12 |
|
|
|
1:17.30 |
|
68 |
Rebecka Hedbeck |
2004 |
Täby Sim |
|
35.95 |
|
|
|
1:17.41 |
|
69 |
Gabriella Klang Fornehed |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
36.68 |
|
|
|
1:17.68 |
|
70 |
Adéla Darvish |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.64 |
|
|
|
1:18.28 |
|
71 |
Erika Storo Dahl |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
36.50 |
|
|
|
1:18.94 |
|
72 |
Elin Homnér |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
37.90 |
|
|
|
1:19.07 |
|
73 |
Wilma Landegren |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
37.86 |
|
|
|
1:19.35 |
|
74 |
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
37.58 |
|
|
|
1:19.41 |
|
75 |
Emelie Ekvall |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
37.92 |
|
|
|
1:21.41 |
|
76 |
Leona Arganti |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
40.88 |
|
|
|
1:22.75 |
|
77 |
Tindra Gustafsson |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
39.32 |
|
|
|
1:23.43 |
|
78 |
Alice Törnkvist |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
40.24 |
|
|
|
1:23.97 |
|
79 |
Khulan Chinbat |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
39.25 |
|
|
|
1:24.29 |
|
80 |
Jenny Yelda Bibo |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
39.29 |
|
|
|
1:24.40 |
|
80 |
Philippa Ledo Antunes |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
40.30 |
|
|
|
1:24.40 |
|
82 |
Lucia Lindqvist |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
40.45 |
|
|
|
1:25.02 |
|
83 |
Sofia Bäckström |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
41.68 |
|
|
|
1:28.27 |
|
84 |
Andrea Markowicz Lindén |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
40.25 |
|
|
|
1:28.74 |
|
85 |
Linnea Ekman |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
41.40 |
|
|
|
1:31.02 |
|
- |
Amelia Tamburplass |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Elsa Bäckström |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Damer, Finaler 16 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marlene Pavlu Lewin |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
28.52 |
|
|
|
59.61 |
|
2 |
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
29.13 |
|
|
|
59.85 |
|
3 |
Kaia Viktoria Norbye |
1996 |
Nordlysbyen Svømme Og Triatlon |
|
28.45 |
|
|
|
59.99 |
|
4 |
Rebecca Mattsson |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
29.40 |
|
|
|
1:01.09 |
|
5 |
Sara Olsson |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
29.57 |
|
|
|
1:01.32 |
|
6 |
Linnea Gyllberg |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
29.39 |
|
|
|
1:02.12 |
|
7 |
Frødis Vatn Andersen |
2001 |
Trondhjem SLK |
|
30.40 |
|
|
|
1:04.18 |
|
8 |
Linnea Lindgren |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
31.16 |
|
|
|
1:05.39 |
|
9 |
Hege Solberg Jørgensen |
2002 |
Trondhjem SLK |
|
31.35 |
|
|
|
1:05.62 |
|
10 |
Ljuba Berg |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
31.40 |
|
|
|
1:05.65 |
|
11 |
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
30.63 |
|
|
|
1:06.39 |
|
12 |
Lisa Holberg |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
32.01 |
|
|
|
1:07.20 |
|
13 |
Emma Strand Haugen |
2000 |
Nordlysbyen Svømme Og Triatlon |
|
32.53 |
|
|
|
1:07.47 |
|
14 |
Ella Kristine W. Johannessen |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
32.02 |
|
|
|
1:07.57 |
|
15 |
Stine Lise Johansen |
2000 |
Nordlysbyen Svømme Og Triatlon |
|
32.13 |
|
|
|
1:07.68 |
|
16 |
Naomi Sterling |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
33.38 |
|
|
|
1:07.70 |
|
17 |
Jessika Borbos |
2001 |
Falu Simsällskap |
|
31.80 |
|
|
|
1:07.79 |
|
18 |
Alexandra Lindén |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
32.45 |
|
|
|
1:07.83 |
|
19 |
Wilma Bergman |
2002 |
S77 Stenungsund |
|
33.03 |
|
|
|
1:07.88 |
|
20 |
Maja Graczyk |
2002 |
Trondhjem SLK |
|
32.74 |
|
|
|
1:08.01 |
|
21 |
Siiri Sipliae Naess |
2001 |
Nordlysbyen Svømme Og Triatlon |
|
32.15 |
|
|
|
1:08.05 |
|
22 |
Angelica Blomberg |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.45 |
|
|
|
1:09.17 |
|
22 |
Emilia Bengtsson |
2001 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
32.25 |
|
|
|
1:09.17 |
|
24 |
Salma Gabot |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
32.61 |
|
|
|
1:09.32 |
|
25 |
Ioana Danes |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
33.42 |
|
|
|
1:10.00 |
|
26 |
Amanda Strömdahl |
2000 |
Täby Sim |
|
33.68 |
|
|
|
1:11.08 |
|
27 |
Sofie Back |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
33.94 |
|
|
|
1:11.10 |
|
28 |
Vinona Bothe |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.95 |
|
|
|
1:11.53 |
|
29 |
Amanda Lindgren |
2000 |
Sala Simsällskap |
|
34.60 |
|
|
|
1:11.60 |
|
30 |
Inga Nestgaard |
2002 |
Trondhjem SLK |
|
33.31 |
|
|
|
1:11.72 |
|
31 |
Therese Taflin Jäghult |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
33.82 |
|
|
|
1:12.81 |
|
32 |
Cornelia Åström |
2002 |
Timrå Simklubb |
|
35.02 |
|
|
|
1:12.92 |
|
33 |
Nora Dahl Elde |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
34.77 |
|
|
|
1:13.21 |
|
34 |
Silje Kristengård |
2000 |
SSK Skjetten Svømming |
|
35.37 |
|
|
|
1:13.94 |
|
35 |
Evelina Porling |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.14 |
|
|
|
1:14.71 |
|
36 |
Matilda Bohman |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
35.06 |
|
|
|
1:15.21 |
|
37 |
Josefin Pettersson |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.00 |
|
|
|
1:17.81 |
|
38 |
Ebba Stromberg |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
37.06 |
|
|
|
1:18.35 |
|
39 |
Alexandra Berggren |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
40.83 |
|
|
|
1:30.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
30 juni 2018 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
Utskriftstid |
12:22 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Polisen HEAD Summer Cup |
|
Utskriftsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
13:00 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Gren 14, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexey Koryachko Johansen |
2003 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
28.01 |
|
|
|
58.27 |
|
2 |
Mathias Rike Holmann |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
28.43 |
|
|
|
59.20 |
|
3 |
Emil Mathias Sørensen |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
28.40 |
|
|
|
1:00.34 |
|
4 |
Kai Robert Tiede |
2004 |
Keila Swim Club |
|
29.54 |
|
|
|
1:02.10 |
|
5 |
Sebastian Amundsen |
2004 |
Trondhjem SLK |
|
29.93 |
|
|
|
1:02.97 |
|
6 |
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
30.75 |
|
|
|
1:03.01 |
|
7 |
Tor Stein |
2003 |
Täby Sim |
|
30.35 |
|
|
|
1:03.08 |
|
8 |
Martin Breang Hagen |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
29.89 |
|
|
|
1:03.86 |
|
9 |
Adam Hansson Dylén |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
30.92 |
|
|
|
1:03.98 |
|
10 |
Ander Ojala |
2003 |
Keila Swim Club |
|
29.86 |
|
|
|
1:04.14 |
|
11 |
Albin Kappling |
2003 |
Täby Sim |
|
30.83 |
|
|
|
1:05.19 |
|
12 |
Olle Nilsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
|
31.85 |
|
|
|
1:05.38 |
|
13 |
Max Antonsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
|
30.99 |
|
|
|
1:05.52 |
|
14 |
Spencer Karlström Huerta |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
31.50 |
|
|
|
1:05.87 |
|
15 |
Lucas Vainio |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.72 |
|
|
|
1:05.93 |
|
16 |
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
31.12 |
|
|
|
1:06.42 |
|
17 |
Jakob Gnalin |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
31.42 |
|
|
|
1:06.80 |
|
18 |
Daniel Kristiansen |
2003 |
SSK Skjetten Svømming |
|
32.30 |
|
|
|
1:06.85 |
|
19 |
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
31.60 |
|
|
|
1:06.91 |
|
20 |
Daniel Gnalin |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
32.15 |
|
|
|
1:07.12 |
|
21 |
Sander Sand |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
32.12 |
|
|
|
1:07.57 |
|
22 |
Malte Eriksson |
2003 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
32.71 |
|
|
|
1:07.63 |
|
23 |
Siavash Vatani |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
32.20 |
|
|
|
1:07.80 |
|
24 |
Alvin Hamzehnejad |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.97 |
|
|
|
1:07.97 |
|
25 |
Jousef Hanna |
2003 |
Täby Sim |
|
31.91 |
|
|
|
1:08.03 |
|
26 |
Isak Ekman |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.89 |
|
|
|
1:08.38 |
|
27 |
Isak Monka |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
32.00 |
|
|
|
1:08.57 |
|
28 |
Felix Mårvad |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
32.65 |
|
|
|
1:09.79 |
|
29 |
Marius Grønlie |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
33.07 |
|
|
|
1:10.08 |
|
30 |
David Kjellgren |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
33.24 |
|
|
|
1:10.55 |
|
31 |
Adam Hansrud-Kjaer |
2003 |
SSK Skjetten Svømming |
|
33.87 |
|
|
|
1:11.15 |
|
32 |
Gevork Sarkisyants |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
32.14 |
|
|
|
1:11.16 |
|
33 |
Filip Hägglund |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.28 |
|
|
|
1:11.52 |
|
34 |
Jonathan Hörberg |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
35.15 |
|
|
|
1:12.18 |
|
35 |
Lennon Köndell |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.73 |
|
|
|
1:13.44 |
|
36 |
Emil Berg |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.26 |
|
|
|
1:15.35 |
|
37 |
John Ström |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
35.87 |
|
|
|
1:15.87 |
|
38 |
Patrick Haugland |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
36.58 |
|
|
|
1:17.46 |
|
- |
Henrik Norheim |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Richard Hagring |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Victor Bäckström |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Markus Marandi |
2000 |
Kalevi Ujumiskool |
|
26.88 |
|
|
|
54.82 |
|
2 |
Wiggo Frohde |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
26.69 |
|
|
|
54.83 |
|
3 |
Gard Fossmo Sundby |
2000 |
Nordlysbyen Svømme Og Triatlon |
|
26.51 |
|
|
|
56.94 |
|
3 |
Ragmar Valliste |
1999 |
Kalevi Ujumiskool |
|
26.96 |
|
|
|
56.94 |
|
5 |
Kristjan Adamson |
2000 |
Kalevi Ujumiskool |
|
27.25 |
|
|
|
57.10 |
|
6 |
Andreas Bergman |
1993 |
Trondhjem SLK |
|
27.18 |
|
|
|
57.82 |
|
7 |
Victor Halldén |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
27.77 |
|
|
|
58.08 |
|
8 |
David Hambraeus |
1999 |
Falu Simsällskap |
|
28.03 |
|
|
|
58.72 |
|
9 |
Andres Pöllänen |
2001 |
Täby Sim |
|
28.37 |
|
|
|
59.08 |
|
10 |
Anton Forsberg |
2001 |
Täby Sim |
|
28.11 |
|
|
|
59.26 |
|
11 |
Tim Hansson |
2001 |
Falu Simsällskap |
|
28.22 |
|
|
|
59.36 |
|
12 |
Robin Aloe |
2000 |
Keila Swim Club |
|
28.30 |
|
|
|
59.63 |
|
13 |
Isac Böschen |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
28.76 |
|
|
|
1:00.03 |
|
14 |
Ludvig Ahlström |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
29.21 |
|
|
|
1:00.73 |
|
15 |
Henrik Bransell |
1999 |
Falu Simsällskap |
|
28.10 |
|
|
|
1:00.83 |
|
16 |
Nicholas Weis Shore |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
29.85 |
|
|
|
1:01.72 |
|
17 |
Jakob Hanson |
2002 |
Sala Simsällskap |
|
29.70 |
|
|
|
1:02.27 |
|
18 |
Simen Littorin Birkeland |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
29.81 |
|
|
|
1:02.34 |
|
19 |
Aaron O´malley |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
30.31 |
|
|
|
1:02.47 |
|
20 |
Alexander Bergström |
2002 |
Täby Sim |
|
30.46 |
|
|
|
1:02.79 |
|
21 |
Oskar Hägglund |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.82 |
|
|
|
1:03.10 |
|
22 |
Tobias Gilbu |
2002 |
Trondhjem SLK |
|
30.12 |
|
|
|
1:03.11 |
|
23 |
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
30.84 |
|
|
|
1:03.58 |
|
24 |
Elias Holst |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
30.51 |
|
|
|
1:03.85 |
|
25 |
Robin Serti |
2001 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
30.91 |
|
|
|
1:04.49 |
|
26 |
Vegard Skjervold |
2002 |
Trondhjem SLK |
|
30.83 |
|
|
|
1:04.71 |
|
27 |
Morgan Malmfors |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
31.49 |
|
|
|
1:06.03 |
|
28 |
Tiger Khan |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
31.74 |
|
|
|
1:06.28 |
|
29 |
Johan Werkmästar |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
30.73 |
|
|
|
1:06.60 |
|
30 |
Max Lundberg |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.34 |
|
|
|
1:06.78 |
|
31 |
Bjarne Forfot |
2000 |
Trondhjem SLK |
|
31.33 |
|
|
|
1:06.93 |
|
32 |
Casper Runfjäll |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
31.34 |
|
|
|
1:07.13 |
|
33 |
Adrian Tittelbach |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
31.69 |
|
|
|
1:07.56 |
|
34 |
Linus Granlund Gustafsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
31.56 |
|
|
|
1:08.57 |
|
35 |
Jacob Lange |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
32.90 |
|
|
|
1:08.98 |
|
- |
Nils Bergman |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
30 juni 2018 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
Utskriftstid |
13:00 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Polisen HEAD Summer Cup |
|
Utskriftsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
15:31 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: www.sportextreme.com |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
30 juni 2018 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
Utskriftstid |
15:31 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Polisen HEAD Summer Cup |
|
Utskriftsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
15:31 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Sponsor: www.sportextreme.com |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
30 juni 2018 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
Utskriftstid |
15:31 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Polisen HEAD Summer Cup |
|
Utskriftsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:20 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Iris Martinsson |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
34.58 |
1:11.91 |
1:49.75 |
|
2:24.77 |
|
2 |
Nike Johnston |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
33.47 |
1:10.84 |
1:48.48 |
|
2:25.22 |
|
3 |
Matilda Holmström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
33.79 |
1:11.18 |
1:50.49 |
|
2:28.08 |
|
4 |
Molly Rantil |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
33.95 |
1:12.90 |
1:52.31 |
|
2:28.18 |
|
5 |
Marina Walker |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
34.62 |
1:12.91 |
1:51.73 |
|
2:28.53 |
|
6 |
Madelen Antonsen |
2005 |
SK Speed |
|
35.18 |
1:14.72 |
1:54.48 |
|
2:33.24 |
|
7 |
Anna Dimitriou |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.78 |
1:14.34 |
1:55.02 |
|
2:35.13 |
|
8 |
Joanna Sundqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
35.50 |
1:15.89 |
1:55.69 |
|
2:35.23 |
|
9 |
Jennifer Mardo |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.63 |
1:14.32 |
1:55.13 |
|
2:36.24 |
|
10 |
Ella Thermaenius |
2005 |
Täby Sim |
|
36.34 |
1:17.00 |
1:57.79 |
|
2:37.08 |
|
11 |
Clara Westerdahl |
2005 |
Täby Sim |
|
35.32 |
1:16.09 |
1:57.69 |
|
2:37.81 |
|
12 |
Amanda Björklund |
2006 |
Täby Sim |
|
35.44 |
1:15.86 |
1:57.09 |
|
2:37.84 |
|
13 |
Agnes Edvinsson |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
36.07 |
1:16.79 |
1:58.32 |
|
2:38.33 |
|
14 |
Amelia Gustafsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
35.22 |
1:15.49 |
1:57.86 |
|
2:38.58 |
|
15 |
Louise Franks |
2005 |
Täby Sim |
|
35.40 |
1:16.65 |
1:57.84 |
|
2:38.87 |
|
16 |
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
35.77 |
1:15.69 |
1:57.84 |
|
2:38.91 |
|
17 |
Agnes Gustavsson |
2005 |
Täby Sim |
|
35.96 |
1:16.93 |
1:59.18 |
|
2:39.19 |
|
18 |
Alice Velden |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
34.33 |
1:14.13 |
1:57.03 |
|
2:39.73 |
|
19 |
Maja Andersen Nordli |
2005 |
SK Speed |
|
37.76 |
1:18.66 |
2:00.39 |
|
2:39.75 |
|
20 |
Emilia Karlsson Bertoli |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
|
35.41 |
1:16.54 |
1:59.67 |
|
2:40.19 |
|
21 |
Lisa Liasjø |
2005 |
Trondhjem SLK |
|
36.06 |
1:17.26 |
2:00.64 |
|
2:41.03 |
|
22 |
Linn Solehav |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.74 |
1:17.50 |
2:01.16 |
|
2:42.47 |
|
23 |
Ines Wijk |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
37.44 |
1:20.44 |
2:03.86 |
|
2:43.93 |
|
24 |
Maja Edberg |
2006 |
S77 Stenungsund |
|
36.51 |
1:19.28 |
2:03.13 |
|
2:45.15 |
|
25 |
Frida Rångeby |
2005 |
S77 Stenungsund |
|
36.98 |
1:19.46 |
2:02.98 |
|
2:45.17 |
|
26 |
Rose Li |
2006 |
Täby Sim |
|
37.59 |
1:20.54 |
2:04.15 |
|
2:45.35 |
|
27 |
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
36.83 |
1:19.22 |
2:03.78 |
|
2:46.71 |
|
28 |
Lovis Lång |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
37.97 |
1:20.22 |
2:04.02 |
|
2:46.79 |
|
29 |
Selma Flage Dragsund |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
38.68 |
1:21.61 |
2:05.17 |
|
2:46.88 |
|
30 |
Nora Kovacs |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
36.97 |
1:20.18 |
2:04.20 |
|
2:47.29 |
|
31 |
Filippa Emtemo |
2005 |
Täby Sim |
|
38.52 |
1:22.16 |
2:06.33 |
|
2:47.80 |
|
32 |
Ellen Bergman |
2005 |
S77 Stenungsund |
|
38.37 |
1:22.01 |
2:07.50 |
|
2:48.94 |
|
33 |
Tove Dicander |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.48 |
1:24.01 |
2:09.65 |
|
2:49.02 |
|
34 |
Cheyenne Bäckstrand |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
40.01 |
1:24.92 |
2:09.80 |
|
2:50.95 |
|
35 |
Emma Knauer |
2006 |
S77 Stenungsund |
|
38.65 |
1:22.48 |
2:08.35 |
|
2:52.22 |
|
36 |
Anna Elise Hegstad |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
39.49 |
1:23.92 |
2:09.46 |
|
2:52.45 |
|
37 |
Jennifer Geaney |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
39.53 |
1:23.83 |
2:09.78 |
|
2:52.86 |
|
38 |
Minna Grove-Knutsen |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
39.73 |
1:24.34 |
2:09.75 |
|
2:53.12 |
|
39 |
Tilde Svegårdh |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
38.55 |
1:21.71 |
2:07.89 |
|
2:53.19 |
|
40 |
Elsa Gustavsson |
2006 |
S77 Stenungsund |
|
40.52 |
1:24.74 |
2:10.39 |
|
2:53.63 |
|
41 |
Cecilia Krans |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
39.87 |
1:24.39 |
2:10.55 |
|
2:54.22 |
|
41 |
Johanna Claesson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
40.57 |
1:25.71 |
2:11.51 |
|
2:54.22 |
|
43 |
Leah Ishaq |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
39.88 |
1:24.90 |
2:11.56 |
|
2:55.50 |
|
44 |
Cecilia Eklund |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
39.98 |
1:25.94 |
2:11.55 |
|
2:55.57 |
|
45 |
Lina Back |
2005 |
S77 Stenungsund |
|
39.73 |
1:24.92 |
2:11.89 |
|
2:56.78 |
|
46 |
Ebba Carlsson |
2005 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
39.96 |
1:27.17 |
2:17.00 |
|
2:58.62 |
|
47 |
Frida Loqvist |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
39.66 |
1:27.01 |
2:13.75 |
|
2:59.21 |
|
48 |
Felicia Bergman |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
41.38 |
1:27.73 |
2:16.85 |
|
3:01.57 |
|
49 |
Alice Olsson |
2006 |
S77 Stenungsund |
|
43.14 |
1:32.41 |
2:21.47 |
|
3:06.67 |
|
50 |
Linnea Jansson |
2005 |
Timrå Simklubb |
|
43.78 |
1:32.44 |
2:23.00 |
|
3:07.08 |
|
51 |
Iris Wik |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
42.21 |
1:31.48 |
2:21.94 |
|
3:08.84 |
|
52 |
Alva Anell |
2005 |
S77 Stenungsund |
|
42.08 |
1:31.58 |
2:22.18 |
|
3:10.03 |
|
53 |
Josefine Lossius |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
43.92 |
1:33.21 |
2:22.61 |
|
3:10.51 |
|
54 |
Moa Berg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
43.88 |
1:35.47 |
2:26.53 |
|
3:11.51 |
|
55 |
Amanda Lindberg |
2006 |
Täby Sim |
|
43.15 |
1:34.10 |
2:25.70 |
|
3:11.84 |
|
56 |
Emma Goulet |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
47.53 |
1:41.83 |
2:33.57 |
|
3:20.74 |
|
57 |
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
45.92 |
1:40.14 |
2:35.03 |
|
3:25.78 |
|
58 |
Fanny Krekula |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
48.39 |
1:43.47 |
2:38.66 |
|
3:29.17 |
|
- |
Alva Stadell |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Danielle Youssef |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filippa Bolling |
2004 |
Täby Sim |
|
33.18 |
1:09.55 |
1:46.61 |
|
2:23.61 |
|
2 |
Vera Hermansson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
33.00 |
1:10.03 |
1:48.74 |
|
2:25.80 |
|
3 |
Vårin Jensås |
2003 |
Trondhjem SLK |
|
33.91 |
1:11.10 |
1:50.16 |
|
2:27.78 |
|
4 |
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
34.13 |
1:11.90 |
1:51.17 |
|
2:27.97 |
|
5 |
Lova Gottberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
34.75 |
1:13.38 |
1:51.93 |
|
2:28.04 |
|
6 |
Ella Törnqvist |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
|
33.30 |
1:10.88 |
1:50.76 |
|
2:29.32 |
|
7 |
Malin Elisabeth Olsen |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
34.25 |
1:12.35 |
1:52.10 |
|
2:29.99 |
|
8 |
Clara Björkengren |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
33.91 |
1:12.10 |
1:51.82 |
|
2:30.27 |
|
9 |
Tuva Blomdahl |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
34.40 |
1:12.46 |
1:52.18 |
|
2:30.61 |
|
10 |
Kristina Ingvaldsen Karls |
2004 |
SK Speed |
|
34.00 |
1:11.91 |
1:51.56 |
|
2:30.71 |
|
11 |
Anna Grape |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
34.59 |
1:13.48 |
1:53.38 |
|
2:31.13 |
|
12 |
Lone Charlotte Eikjok |
2004 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
34.94 |
1:13.46 |
1:52.53 |
|
2:31.64 |
|
13 |
Vilde Austmo |
2003 |
Trondhjem SLK |
|
34.91 |
1:14.31 |
1:54.51 |
|
2:31.69 |
|
14 |
Isabelle Persson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
34.00 |
1:12.25 |
1:52.19 |
|
2:31.86 |
|
15 |
Maja Frejd |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.94 |
1:13.03 |
1:52.47 |
|
2:32.00 |
|
16 |
Malva Morell |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
35.17 |
1:14.27 |
1:54.65 |
|
2:33.31 |
|
17 |
Emma Alfredeen |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
35.70 |
1:15.03 |
1:55.48 |
|
2:34.63 |
|
18 |
Nicole Papachristou |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.40 |
1:14.44 |
1:55.08 |
|
2:34.69 |
|
19 |
Hannah Haux |
2004 |
Täby Sim |
|
35.07 |
1:14.95 |
1:55.89 |
|
2:35.82 |
|
20 |
Ida Vinje |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
35.54 |
1:15.28 |
1:57.35 |
|
2:37.35 |
|
21 |
Ella Sörensen |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.29 |
1:17.44 |
1:58.76 |
|
2:37.37 |
|
22 |
Maja Rehn |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
35.95 |
1:17.33 |
1:59.82 |
|
2:37.59 |
|
23 |
Ida Lindström |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.22 |
1:17.07 |
1:58.28 |
|
2:37.88 |
|
24 |
Emma Sommar |
2004 |
Täby Sim |
|
35.12 |
1:16.37 |
1:59.19 |
|
2:41.85 |
|
25 |
Tyra Olsson |
2003 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
36.01 |
1:18.48 |
2:02.05 |
|
2:43.11 |
|
26 |
Iza Ramså Ness |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.42 |
1:19.34 |
2:03.45 |
|
2:45.71 |
|
27 |
Linnea Olofsson |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
36.98 |
1:20.42 |
2:04.62 |
|
2:46.08 |
|
28 |
Nina Skarø |
2003 |
Trondhjem SLK |
|
37.22 |
1:18.62 |
2:02.74 |
|
2:46.53 |
|
29 |
Doris Larsson |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
38.84 |
1:23.59 |
2:08.36 |
|
2:50.14 |
|
30 |
Rebecka Ishaq |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
39.18 |
1:22.89 |
2:06.81 |
|
2:50.23 |
|
31 |
Ellinor Hermann |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
38.72 |
1:23.55 |
2:08.92 |
|
2:50.68 |
|
32 |
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
38.54 |
1:23.28 |
2:08.22 |
|
2:51.60 |
|
33 |
Elin Homnér |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
39.08 |
1:23.03 |
2:08.42 |
|
2:52.94 |
|
34 |
Nadja Vlaisavljevic |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
40.51 |
1:24.51 |
2:09.24 |
|
2:53.22 |
|
35 |
Alma Lilljequist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
39.61 |
1:23.85 |
2:09.43 |
|
2:53.39 |
|
36 |
Amelia Tamburplass |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
40.20 |
1:23.49 |
2:08.26 |
|
2:54.12 |
|
37 |
Gabriella Klang Fornehed |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.61 |
1:21.98 |
2:09.20 |
|
2:55.24 |
|
38 |
Tindra Gustafsson |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
40.07 |
1:26.13 |
2:13.46 |
|
2:58.97 |
|
39 |
Leona Arganti |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
43.76 |
1:30.37 |
2:18.42 |
|
3:01.76 |
|
40 |
Rebecka Hedbeck |
2004 |
Täby Sim |
|
39.13 |
1:25.88 |
2:14.87 |
|
3:02.25 |
|
41 |
Alice Törnkvist |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
42.87 |
1:31.20 |
2:20.76 |
|
3:05.75 |
|
42 |
Andrea Markowicz Lindén |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
42.35 |
1:31.58 |
2:23.25 |
|
3:15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Frisim Damer, Finaler 16 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Gyllberg |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
31.00 |
1:04.74 |
1:39.00 |
|
2:13.71 |
|
2 |
Linnea Lindgren |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
32.24 |
1:07.56 |
1:44.79 |
|
2:20.75 |
|
3 |
Hege Solberg Jørgensen |
2002 |
Trondhjem SLK |
|
32.31 |
1:08.93 |
1:45.80 |
|
2:21.27 |
|
4 |
Ella Ericson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
34.43 |
1:11.15 |
1:48.51 |
|
2:25.53 |
|
5 |
Frødis Vatn Andersen |
2001 |
Trondhjem SLK |
|
33.89 |
1:11.33 |
1:50.05 |
|
2:26.37 |
|
6 |
Ljuba Berg |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.53 |
1:10.94 |
1:49.79 |
|
2:27.12 |
|
7 |
Fanny Odin |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
33.06 |
1:10.39 |
1:49.22 |
|
2:27.39 |
|
8 |
Wilma Bergman |
2002 |
S77 Stenungsund |
|
34.33 |
1:12.27 |
1:51.08 |
|
2:29.28 |
|
9 |
Salma Gabot |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
34.20 |
1:12.40 |
1:53.14 |
|
2:32.93 |
|
10 |
Amanda Lindgren |
2000 |
Sala Simsällskap |
|
35.22 |
1:14.38 |
1:54.94 |
|
2:35.46 |
|
11 |
Angelica Blomberg |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.15 |
1:14.67 |
1:55.39 |
|
2:36.32 |
|
12 |
Silje Kristengård |
2000 |
SSK Skjetten Svømming |
|
38.81 |
1:20.58 |
2:02.32 |
|
2:43.02 |
|
13 |
Evelina Porling |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
37.49 |
1:20.14 |
2:04.86 |
|
2:47.69 |
|
14 |
Josefin Pettersson |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
38.26 |
1:21.32 |
2:06.15 |
|
2:49.79 |
|
- |
Maja Graczyk |
2002 |
Trondhjem SLK |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Eneroth |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
37.17 |
1:19.87 |
2:02.12 |
|
2:40.15 |
|
2 |
Filippa Hanikat |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.74 |
1:18.33 |
2:01.17 |
|
2:41.96 |
|
3 |
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
|
37.30 |
1:19.97 |
2:03.91 |
|
2:42.53 |
|
4 |
Sofia Bang |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
37.25 |
1:19.55 |
2:02.61 |
|
2:42.60 |
|
5 |
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
|
37.20 |
1:21.98 |
2:05.73 |
|
2:46.54 |
|
6 |
Juni Stenbacka |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
40.80 |
1:26.26 |
2:10.23 |
|
2:52.33 |
|
7 |
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
40.61 |
1:28.79 |
2:17.13 |
|
3:02.99 |
|
8 |
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
|
42.26 |
1:30.12 |
2:18.42 |
|
3:03.16 |
|
9 |
Hailey Larsson |
2007 |
S77 Stenungsund |
|
40.29 |
1:29.01 |
2:19.23 |
|
3:06.30 |
|
10 |
Sandra Ignatjovic |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
41.76 |
1:29.20 |
2:18.27 |
|
3:06.54 |
|
11 |
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
|
42.98 |
1:31.13 |
2:19.49 |
|
3:06.57 |
|
12 |
Anna Eklöf |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.70 |
1:29.37 |
2:20.26 |
|
3:08.38 |
|
13 |
Felicia Berg |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
42.71 |
1:32.14 |
2:22.42 |
|
3:09.94 |
|
14 |
Ida Osund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
|
45.94 |
1:37.63 |
2:27.07 |
|
3:11.35 |
|
15 |
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
45.02 |
1:37.25 |
2:32.74 |
|
3:18.84 |
|
16 |
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
42.20 |
1:36.94 |
2:32.99 |
|
3:19.04 |
|
17 |
Matilda Karlsson |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
45.71 |
1:38.18 |
2:31.62 |
|
3:19.55 |
|
18 |
Elise Karlsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
43.18 |
1:37.64 |
2:34.90 |
|
3:28.55 |
|
19 |
Ellen Bystedt |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
48.84 |
1:43.87 |
2:40.03 |
|
3:32.72 |
|
20 |
Ofelia Öström |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
45.56 |
1:44.44 |
2:41.16 |
|
3:33.97 |
|
21 |
Molly Alveskär Lundfeldt |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
48.44 |
1:45.44 |
2:42.86 |
|
3:38.31 |
|
22 |
Julia Hellberg |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
48.01 |
1:49.93 |
2:47.77 |
|
3:44.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
30 juni 2018 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
Utskriftstid |
16:20 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Polisen HEAD Summer Cup |
|
Utskriftsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:55 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kurt Mortelmans Somby |
2005 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
32.65 |
1:09.20 |
1:46.20 |
|
2:20.83 |
|
2 |
Botvid Wiell |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
32.04 |
1:09.57 |
1:47.44 |
|
2:24.02 |
|
3 |
Uno Härmark |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
32.65 |
1:09.02 |
1:47.14 |
|
2:24.55 |
|
4 |
Jonatan Eriksson |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
32.67 |
1:09.82 |
1:48.96 |
|
2:25.56 |
|
5 |
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
Täby Sim |
|
33.00 |
1:11.10 |
1:50.84 |
|
2:26.89 |
|
6 |
Sebastian Mendez Johannessen |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
33.78 |
1:12.90 |
1:51.77 |
|
2:28.49 |
|
7 |
Marcus Lundgren |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
34.36 |
1:13.07 |
1:52.94 |
|
2:31.66 |
|
8 |
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
|
34.60 |
1:14.65 |
1:55.66 |
|
2:33.55 |
|
9 |
Alan Eriksson |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
35.40 |
1:16.83 |
1:57.21 |
|
2:33.78 |
|
10 |
Valentino Vrbanus |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.47 |
1:13.67 |
1:53.98 |
|
2:33.88 |
|
11 |
Sindre Kalvø Dalby |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
35.66 |
1:15.39 |
1:56.41 |
|
2:35.88 |
|
12 |
Aron Ekblad |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
33.22 |
1:13.51 |
1:55.51 |
|
2:36.34 |
|
13 |
Caspian Humble |
2005 |
Täby Sim |
|
35.44 |
1:16.45 |
1:58.39 |
|
2:36.36 |
|
14 |
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
36.74 |
1:17.98 |
1:59.40 |
|
2:39.36 |
|
15 |
Philip Palmqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
35.48 |
1:17.59 |
2:00.48 |
|
2:39.86 |
|
16 |
Fillip Sigvartsen |
2005 |
SSK Skjetten Svømming |
|
35.69 |
1:16.93 |
1:59.60 |
|
2:40.34 |
|
17 |
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
36.15 |
1:17.67 |
2:00.30 |
|
2:40.50 |
|
18 |
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
36.86 |
1:20.58 |
2:03.58 |
|
2:42.01 |
|
19 |
Arvid Engqvist |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.93 |
1:20.81 |
2:05.61 |
|
2:45.29 |
|
20 |
Daniel Bebenek |
2006 |
Täby Sim |
|
36.94 |
1:20.26 |
2:04.22 |
|
2:45.62 |
|
21 |
Manfred Bränström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
37.05 |
1:21.46 |
2:07.44 |
|
2:50.25 |
|
22 |
Ravi Parekh |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
38.06 |
1:22.57 |
2:07.44 |
|
2:50.36 |
|
23 |
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
38.41 |
1:23.04 |
2:08.59 |
|
2:51.10 |
|
24 |
Mikail Arslan |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
38.15 |
1:22.84 |
2:09.91 |
|
2:54.08 |
|
25 |
Artur Norman |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
40.63 |
1:26.80 |
2:12.60 |
|
2:55.26 |
|
26 |
Albin Glaas |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
39.80 |
1:26.35 |
2:13.97 |
|
2:58.85 |
|
27 |
Benjamin Todorovac Hallongren |
2006 |
Täby Sim |
|
39.65 |
1:26.28 |
2:13.95 |
|
2:58.87 |
|
28 |
Oliver Geaney |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
40.77 |
1:27.57 |
2:15.14 |
|
2:59.26 |
|
29 |
Kevin Lenstad |
2005 |
Täby Sim |
|
42.07 |
1:28.54 |
2:15.86 |
|
2:59.66 |
|
30 |
Oliver Haux |
2005 |
Täby Sim |
|
40.27 |
1:27.42 |
2:15.63 |
|
3:00.05 |
|
31 |
Arvid Thoresson |
2005 |
Täby Sim |
|
40.00 |
1:26.97 |
2:14.88 |
|
3:00.26 |
|
32 |
Eskil Bränström |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
39.62 |
1:27.98 |
2:16.02 |
|
3:02.75 |
|
33 |
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
43.35 |
1:31.77 |
2:22.65 |
|
3:09.23 |
|
34 |
Junes Khattab |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
43.40 |
1:33.83 |
2:25.51 |
|
3:12.21 |
|
35 |
Simon Alveskär Lundfeldt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
43.28 |
1:33.95 |
2:22.88 |
|
3:13.24 |
|
36 |
Oscar Olofsson |
2006 |
S77 Stenungsund |
|
43.84 |
1:33.69 |
2:25.40 |
|
3:13.51 |
|
37 |
Justin Åkesson |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
39.51 |
1:29.05 |
2:22.88 |
|
3:15.69 |
|
38 |
Oliver Hagberg |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
43.08 |
1:35.40 |
2:30.78 |
|
3:22.47 |
|
- |
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Zartosht Kargar |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tor Stein |
2003 |
Täby Sim |
|
31.77 |
1:07.41 |
1:43.59 |
|
2:17.83 |
|
2 |
Henrik Norheim |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
30.42 |
1:04.92 |
1:41.88 |
|
2:18.18 |
|
3 |
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
32.03 |
1:08.38 |
1:45.78 |
|
2:21.22 |
|
4 |
Aron Alexanderson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
32.79 |
1:08.89 |
1:45.89 |
|
2:22.76 |
|
5 |
Kai Robert Tiede |
2004 |
Keila Swim Club |
|
30.92 |
1:09.16 |
1:47.97 |
|
2:22.94 |
|
6 |
Lucas Vainio |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.88 |
1:12.37 |
1:48.92 |
|
2:24.99 |
|
7 |
Henning Soelberg |
2003 |
SSK Skjetten Svømming |
|
33.96 |
1:10.71 |
1:48.43 |
|
2:25.77 |
|
8 |
Max Antonsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
|
32.90 |
1:10.56 |
1:49.40 |
|
2:27.25 |
|
9 |
Spencer Karlström Huerta |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.07 |
1:11.37 |
1:50.74 |
|
2:27.91 |
|
10 |
Albin Kappling |
2003 |
Täby Sim |
|
33.43 |
1:10.82 |
1:50.76 |
|
2:31.61 |
|
11 |
Siavash Vatani |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
34.00 |
1:12.74 |
1:53.01 |
|
2:31.89 |
|
12 |
Malte Eriksson |
2003 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
33.13 |
1:11.82 |
1:52.15 |
|
2:32.18 |
|
13 |
Isak Ekman |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
36.15 |
1:16.92 |
1:57.57 |
|
2:34.81 |
|
14 |
David Kjellgren |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
36.04 |
1:16.95 |
1:57.21 |
|
2:36.16 |
|
15 |
Lennon Köndell |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.56 |
1:19.00 |
2:03.76 |
|
2:42.21 |
|
16 |
Emil Berg |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
37.23 |
1:20.31 |
2:03.65 |
|
2:45.51 |
|
17 |
Love Lundvall |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
37.63 |
1:21.62 |
2:06.17 |
|
2:47.26 |
|
18 |
Patrick Haugland |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
38.58 |
1:21.82 |
2:05.92 |
|
2:47.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niclas Eriksson |
1998 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
28.39 |
58.79 |
1:29.51 |
|
2:00.11 |
|
2 |
Ragmar Valliste |
1999 |
Kalevi Ujumiskool |
|
28.56 |
1:00.17 |
1:32.74 |
|
2:04.47 |
|
3 |
Gard Fossmo Sundby |
2000 |
Nordlysbyen Svømme Og Triatlon |
|
29.45 |
1:01.33 |
1:33.87 |
|
2:05.94 |
|
4 |
Victor Halldén |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
28.79 |
1:01.13 |
1:34.74 |
|
2:07.06 |
|
5 |
Alfred Åström |
1997 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
29.59 |
1:01.82 |
1:34.41 |
|
2:07.25 |
|
6 |
Andres Pöllänen |
2001 |
Täby Sim |
|
29.48 |
1:02.91 |
1:36.42 |
|
2:09.33 |
|
7 |
Kristoffer Loeng |
2001 |
Trondhjem SLK |
|
29.29 |
1:02.79 |
1:37.77 |
|
2:11.73 |
|
8 |
Robin Aloe |
2000 |
Keila Swim Club |
|
30.87 |
1:05.41 |
1:40.87 |
|
2:12.84 |
|
9 |
Anton Forsberg |
2001 |
Täby Sim |
|
29.91 |
1:04.06 |
1:39.52 |
|
2:14.84 |
|
10 |
Alexander Bergström |
2002 |
Täby Sim |
|
31.96 |
1:07.28 |
1:43.21 |
|
2:16.91 |
|
11 |
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
31.84 |
1:06.42 |
1:42.44 |
|
2:18.42 |
|
12 |
Aaron O´malley |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
32.22 |
1:07.67 |
1:43.90 |
|
2:19.30 |
|
13 |
Elias Holst |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
30.96 |
1:07.28 |
1:44.22 |
|
2:20.11 |
|
14 |
Vegard Skjervold |
2002 |
Trondhjem SLK |
|
31.80 |
1:08.05 |
1:46.09 |
|
2:21.20 |
|
15 |
Aryan Munshi |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
31.51 |
1:08.06 |
1:46.57 |
|
2:22.67 |
|
16 |
Robin Serti |
2001 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
32.86 |
1:09.65 |
1:46.65 |
|
2:23.57 |
|
17 |
Max Lundberg |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.43 |
1:08.41 |
1:47.58 |
|
2:26.47 |
|
18 |
Adrian Tittelbach |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
34.57 |
1:13.84 |
1:54.47 |
|
2:33.78 |
|
19 |
Aydin Sahifi |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
32.29 |
1:11.31 |
1:52.86 |
|
2:34.36 |
|
20 |
Tiger Khan |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
34.70 |
1:14.57 |
1:55.65 |
|
2:36.51 |
|
21 |
Andreas Steijner |
1988 |
Ludvika Simsällskap |
|
37.15 |
1:19.81 |
2:05.13 |
|
2:48.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lucas Goulet |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
36.38 |
1:17.37 |
1:58.43 |
|
2:39.19 |
|
2 |
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
|
37.81 |
1:21.63 |
2:06.63 |
|
2:47.35 |
|
3 |
Milton Eriksson |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
38.50 |
1:22.93 |
2:08.59 |
|
2:51.07 |
|
4 |
Theo Takala |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
37.67 |
1:23.01 |
2:10.54 |
|
2:52.07 |
|
5 |
Otto Sahlée |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
40.69 |
1:28.51 |
2:17.85 |
|
3:00.71 |
|
6 |
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
41.15 |
1:29.74 |
2:20.11 |
|
3:06.29 |
|
7 |
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
42.22 |
1:31.78 |
2:23.43 |
|
3:11.90 |
|
8 |
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
43.33 |
1:34.35 |
2:25.04 |
|
3:12.11 |
|
9 |
Brian Eriksson |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
41.51 |
1:35.82 |
2:31.81 |
|
3:21.50 |
|
10 |
Hugo Östling |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
46.38 |
1:41.93 |
2:37.88 |
|
3:31.83 |
|
11 |
Rasmus Öst |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
47.82 |
1:48.31 |
2:48.17 |
|
3:43.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
30 juni 2018 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
Utskriftstid |
16:55 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Polisen HEAD Summer Cup |
|
Utskriftsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:28 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 år och äldre |
|
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
30 juni 2018 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
Utskriftstid |
17:28 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Polisen HEAD Summer Cup |
|
Utskriftsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:45 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ander Ojala |
2003 |
Keila Swim Club |
|
|
|
|
|
35.57 |
|
2 |
Johan Hjelseth Storstad |
2003 |
Trondhjem SLK |
|
|
|
|
|
35.92 |
|
3 |
Sebastian Amundsen |
2004 |
Trondhjem SLK |
|
|
|
|
|
36.23 |
|
4 |
Tor Stein |
2003 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
36.57 |
|
5 |
Alexander Youssef |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
36.84 |
|
6 |
Isak Monka |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
37.20 |
|
7 |
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
37.36 |
|
8 |
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
37.53 |
|
9 |
Henning Soelberg |
2003 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
37.84 |
|
10 |
Olle Nilsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
38.16 |
|
11 |
Lucas Vainio |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
39.29 |
|
12 |
David Kjellgren |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
40.09 |
|
13 |
Daniel Kristiansen |
2003 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
40.69 |
|
14 |
John Ström |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
41.21 |
|
15 |
Felix Mårvad |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
41.89 |
|
16 |
Adam Hansrud-Kjaer |
2003 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
41.91 |
|
17 |
Marius Grønlie |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
43.27 |
|
18 |
Samuel Nilsson |
2003 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
45.41 |
|
19 |
Isak Ekman |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
46.47 |
|
20 |
Jousef Hanna |
2003 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
48.51 |
|
- |
Rafael Pyötsiä |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
|
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
30 juni 2018 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
Utskriftstid |
17:45 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Polisen HEAD Summer Cup |
|
Utskriftsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
18:04 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Madelen Antonsen |
2005 |
SK Speed |
|
34.87 |
|
|
|
1:15.06 |
|
2 |
Nora Kovacs |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
35.55 |
|
|
|
1:17.68 |
|
3 |
Alma Thunberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
35.64 |
|
|
|
1:18.05 |
|
4 |
Mariela Nordsletta Somby |
2005 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
34.72 |
|
|
|
1:18.54 |
|
5 |
Lovisa Ramsten |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
35.07 |
|
|
|
1:21.04 |
|
6 |
Agnes Edvinsson |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
37.02 |
|
|
|
1:22.37 |
|
7 |
Malin Rike Holmann |
2006 |
Bærumsvømmerne |
|
38.67 |
|
|
|
1:22.73 |
|
8 |
Alice Velden |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
36.41 |
|
|
|
1:23.38 |
|
9 |
Marina Walker |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
36.70 |
|
|
|
1:24.09 |
|
10 |
Agnes Gustavsson |
2005 |
Täby Sim |
|
39.60 |
|
|
|
1:24.79 |
|
11 |
Linn Solehav |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
38.59 |
|
|
|
1:24.99 |
|
12 |
Lisen Myrelid |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
40.46 |
|
|
|
1:26.98 |
|
13 |
Vivian Hagymasi |
2005 |
SSK Skjetten Svømming |
|
39.82 |
|
|
|
1:27.96 |
|
14 |
Emma Knauer |
2006 |
S77 Stenungsund |
|
40.01 |
|
|
|
1:28.64 |
|
15 |
Cecilia Krans |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
40.11 |
|
|
|
1:29.13 |
|
16 |
Lisa Uddeholt |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
40.40 |
|
|
|
1:30.24 |
|
17 |
Joanna Sundqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
39.38 |
|
|
|
1:31.30 |
|
18 |
Cheyenne Bäckstrand |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
42.13 |
|
|
|
1:31.71 |
|
19 |
Frida Rångeby |
2005 |
S77 Stenungsund |
|
37.83 |
|
|
|
1:31.83 |
|
20 |
Ingeborg Pinyada Wist |
2006 |
SSK Skjetten Svømming |
|
40.28 |
|
|
|
1:32.38 |
|
21 |
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
43.18 |
|
|
|
1:36.73 |
|
22 |
Sara Andersson |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
46.04 |
|
|
|
1:42.89 |
|
- |
Alva Stadell |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Agnes Lundmark |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Ingrid Norheim |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Una Borchgrenvik |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
32.16 |
|
|
|
1:08.48 |
|
2 |
Anette Mooro |
2003 |
Keila Swim Club |
|
32.79 |
|
|
|
1:11.97 |
|
3 |
Aurora Kjensli |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
33.62 |
|
|
|
1:12.46 |
|
4 |
Heidi Saluveer |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.52 |
|
|
|
1:14.25 |
|
5 |
Elin Furingsten |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
35.49 |
|
|
|
1:17.06 |
|
6 |
Tia Sauthon |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
35.10 |
|
|
|
1:17.83 |
|
7 |
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
37.02 |
|
|
|
1:18.78 |
|
8 |
Ida Lindström |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.32 |
|
|
|
1:19.22 |
|
9 |
Nina Skarø |
2003 |
Trondhjem SLK |
|
36.31 |
|
|
|
1:19.38 |
|
10 |
Wilhemina Knutsen |
2004 |
SK Speed |
|
35.89 |
|
|
|
1:19.70 |
|
11 |
Clara Unden |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
37.59 |
|
|
|
1:20.09 |
|
12 |
Lova Gottberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
37.63 |
|
|
|
1:20.65 |
|
13 |
Nicole Papachristou |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.24 |
|
|
|
1:20.73 |
|
14 |
Mimmi Krekula |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
37.62 |
|
|
|
1:20.81 |
|
15 |
Vera Hermansson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
35.76 |
|
|
|
1:21.46 |
|
16 |
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
36.99 |
|
|
|
1:21.66 |
|
17 |
Emma Alfredeen |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
37.60 |
|
|
|
1:21.75 |
|
18 |
Julia Somby |
2004 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
36.40 |
|
|
|
1:22.47 |
|
19 |
Vilde Austmo |
2003 |
Trondhjem SLK |
|
37.19 |
|
|
|
1:22.63 |
|
20 |
Emelie Bergvall |
2003 |
Täby Sim |
|
37.73 |
|
|
|
1:22.72 |
|
21 |
Emilia Tshibanda |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.28 |
|
|
|
1:23.04 |
|
22 |
Emma Thur |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
38.23 |
|
|
|
1:23.69 |
|
23 |
Embla Baarholm |
2004 |
Trondhjem SLK |
|
36.56 |
|
|
|
1:23.88 |
|
24 |
Maja Frejd |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.63 |
|
|
|
1:26.38 |
|
25 |
Lovisa Niska Söderqvist |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
39.81 |
|
|
|
1:26.59 |
|
26 |
Hannah Haux |
2004 |
Täby Sim |
|
39.60 |
|
|
|
1:26.73 |
|
27 |
Klara Pettersson |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
40.34 |
|
|
|
1:29.34 |
|
28 |
Erika Storo Dahl |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
39.86 |
|
|
|
1:29.63 |
|
29 |
Alma Lilljequist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
43.06 |
|
|
|
1:33.22 |
|
30 |
Linnea Olofsson |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
41.65 |
|
|
|
1:33.37 |
|
31 |
Ellinor Hermann |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
42.77 |
|
|
|
1:36.89 |
|
32 |
Alice Törnkvist |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
46.47 |
|
|
|
1:42.16 |
|
33 |
Philippa Ledo Antunes |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
47.73 |
|
|
|
1:45.51 |
|
- |
Emma Sommar |
2004 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebecca Mattsson |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
29.89 |
|
|
|
1:06.10 |
|
2 |
Sara Andersson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
32.03 |
|
|
|
1:09.55 |
|
3 |
Rebecca Höglind |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
33.59 |
|
|
|
1:11.93 |
|
4 |
Emma Strand Haugen |
2000 |
Nordlysbyen Svømme Og Triatlon |
|
32.43 |
|
|
|
1:12.21 |
|
5 |
Fanny Odin |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
33.64 |
|
|
|
1:14.66 |
|
6 |
Frødis Vatn Andersen |
2001 |
Trondhjem SLK |
|
34.53 |
|
|
|
1:16.48 |
|
7 |
Siiri Sipliae Naess |
2001 |
Nordlysbyen Svømme Og Triatlon |
|
34.87 |
|
|
|
1:17.83 |
|
8 |
Angelica Blomberg |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.67 |
|
|
|
1:19.13 |
|
9 |
Ioana Danes |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
36.93 |
|
|
|
1:21.84 |
|
10 |
Inga Nestgaard |
2002 |
Trondhjem SLK |
|
39.17 |
|
|
|
1:27.79 |
|
- |
Ella Kristine W. Johannessen |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
30 juni 2018 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
Utskriftstid |
18:04 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Polisen HEAD Summer Cup |
|
Utskriftsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
18:21 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Herman Røed |
2005 |
SK Speed |
|
31.16 |
|
|
|
1:06.95 |
|
2 |
Oliver Albinzon |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
32.75 |
|
|
|
1:09.86 |
|
3 |
Jonatan Eriksson |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
33.56 |
|
|
|
1:12.27 |
|
4 |
David Holmberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
33.69 |
|
|
|
1:12.98 |
|
5 |
Robert Fagervik |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
35.81 |
|
|
|
1:17.20 |
|
6 |
Sebastian Mendez Johannessen |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
37.25 |
|
|
|
1:19.24 |
|
7 |
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
|
36.89 |
|
|
|
1:20.70 |
|
8 |
Tim Rogersson |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
37.98 |
|
|
|
1:21.22 |
|
9 |
Ivar Aigin Schanche Dalseng |
2006 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
36.87 |
|
|
|
1:21.54 |
|
10 |
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
41.13 |
|
|
|
1:28.98 |
|
11 |
Liam Lehtonen Hebert |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
40.67 |
|
|
|
1:29.24 |
|
12 |
Kristian Klafstad |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
37.23 |
|
|
|
1:30.12 |
|
13 |
Alan Eriksson |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
39.92 |
|
|
|
1:30.83 |
|
14 |
Martin Sørlie Nordquist |
2006 |
Bærumsvømmerne |
|
42.05 |
|
|
|
1:31.01 |
|
15 |
Tee Thern |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
41.73 |
|
|
|
1:32.07 |
|
16 |
Neo Carlberg |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
43.08 |
|
|
|
1:33.31 |
|
17 |
Artur Norman |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
46.88 |
|
|
|
1:38.22 |
|
18 |
Oliver Haux |
2005 |
Täby Sim |
|
43.96 |
|
|
|
1:38.27 |
|
19 |
Even Littorin Birkeland |
2006 |
Bærumsvømmerne |
|
45.36 |
|
|
|
1:39.10 |
|
20 |
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
45.27 |
|
|
|
1:39.35 |
|
21 |
Fredrick von Krogh |
2006 |
Bærumsvømmerne |
|
46.06 |
|
|
|
1:39.98 |
|
22 |
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
46.25 |
|
|
|
1:41.93 |
|
23 |
Oliver Geaney |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
47.80 |
|
|
|
1:41.98 |
|
24 |
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
43.78 |
|
|
|
1:43.03 |
|
25 |
Felix Norlin |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
45.64 |
|
|
|
1:45.94 |
|
26 |
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
49.26 |
|
|
|
1:48.32 |
|
27 |
Arvid Thoresson |
2005 |
Täby Sim |
|
49.21 |
|
|
|
1:50.61 |
|
- |
Aksel Wium Arneson |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Arvid Högström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Lukas Strande |
2006 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathias Rike Holmann |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
30.53 |
|
|
|
1:05.91 |
|
2 |
Alexey Koryachko Johansen |
2003 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
30.80 |
|
|
|
1:06.62 |
|
3 |
Johan Hjelseth Storstad |
2003 |
Trondhjem SLK |
|
32.49 |
|
|
|
1:10.43 |
|
4 |
Richard Hagring |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
31.36 |
|
|
|
1:11.38 |
|
5 |
Emil Mathias Sørensen |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
31.78 |
|
|
|
1:11.52 |
|
6 |
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.25 |
|
|
|
1:12.17 |
|
7 |
Daniel Gnalin |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.96 |
|
|
|
1:12.43 |
|
8 |
Jakob Gnalin |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.24 |
|
|
|
1:13.55 |
|
9 |
Spencer Karlström Huerta |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.88 |
|
|
|
1:16.22 |
|
10 |
Samuel Nilsson |
2003 |
Täby Sim |
|
35.38 |
|
|
|
1:17.63 |
|
11 |
Olle Nilsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
|
36.17 |
|
|
|
1:19.03 |
|
12 |
Sander Sand |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
35.12 |
|
|
|
1:20.41 |
|
13 |
Max Antonsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
|
35.14 |
|
|
|
1:22.21 |
|
14 |
Jousef Hanna |
2003 |
Täby Sim |
|
38.56 |
|
|
|
1:24.56 |
|
15 |
Albin Kappling |
2003 |
Täby Sim |
|
37.65 |
|
|
|
1:24.91 |
|
16 |
Felix Mårvad |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
37.49 |
|
|
|
1:26.47 |
|
17 |
Love Lundvall |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
40.37 |
|
|
|
1:35.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jacob Danielsson |
1998 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
26.79 |
|
|
|
57.94 |
|
2 |
Kristjan Adamson |
2000 |
Kalevi Ujumiskool |
|
26.93 |
|
|
|
58.45 |
|
3 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
28.85 |
|
|
|
1:01.50 |
|
4 |
Alfred Åström |
1997 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
28.68 |
|
|
|
1:01.91 |
|
5 |
Niclas Eriksson |
1998 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
28.76 |
|
|
|
1:02.99 |
|
6 |
Gard Fossmo Sundby |
2000 |
Nordlysbyen Svømme Og Triatlon |
|
29.26 |
|
|
|
1:04.06 |
|
7 |
Kristoffer Loeng |
2001 |
Trondhjem SLK |
|
29.23 |
|
|
|
1:04.74 |
|
8 |
Victor Halldén |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
29.33 |
|
|
|
1:04.78 |
|
9 |
Andres Pöllänen |
2001 |
Täby Sim |
|
30.02 |
|
|
|
1:04.96 |
|
10 |
Simen Littorin Birkeland |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
30.29 |
|
|
|
1:05.23 |
|
11 |
Morgan Malmfors |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
31.14 |
|
|
|
1:06.77 |
|
12 |
Erik Bergstrand |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
30.31 |
|
|
|
1:06.88 |
|
13 |
Jakob Hanson |
2002 |
Sala Simsällskap |
|
31.27 |
|
|
|
1:07.33 |
|
14 |
Bjarne Forfot |
2000 |
Trondhjem SLK |
|
32.03 |
|
|
|
1:11.66 |
|
15 |
Robin Serti |
2001 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
35.66 |
|
|
|
1:17.67 |
|
16 |
Vegard Skjervold |
2002 |
Trondhjem SLK |
|
34.38 |
|
|
|
1:17.98 |
|
17 |
Max Lundberg |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.87 |
|
|
|
1:19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nicola Pavlovic Cano |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.91 |
|
|
|
1:19.23 |
|
2 |
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
36.05 |
|
|
|
1:21.85 |
|
3 |
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
|
41.86 |
|
|
|
1:30.65 |
|
4 |
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
|
42.39 |
|
|
|
1:33.32 |
|
5 |
Otto Sahlée |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
43.64 |
|
|
|
1:34.37 |
|
6 |
Waldemar Riiser |
2007 |
Bærumsvømmerne |
|
43.01 |
|
|
|
1:35.22 |
|
7 |
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
42.98 |
|
|
|
1:39.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
30 juni 2018 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
Utskriftstid |
18:21 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Polisen HEAD Summer Cup |
|
Utskriftsdatum |
01 juli 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:24 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matilda Holmström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
1:25.12 |
2:53.73 |
4:28.01 |
|
5:46.02 |
|
2 |
Madelen Antonsen |
2005 |
SK Speed |
|
1:16.20 |
2:48.22 |
4:26.13 |
|
5:48.46 |
|
3 |
Sirin Helsingeng Navelsak |
2005 |
SK Speed |
|
1:22.34 |
2:51.37 |
4:40.36 |
|
5:59.95 |
|
4 |
Joanna Sundqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
1:27.39 |
3:02.04 |
4:44.86 |
|
6:04.02 |
|
5 |
Lisen Myrelid |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
1:25.89 |
2:54.32 |
4:38.41 |
|
6:05.19 |
|
6 |
Agnes Edvinsson |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
1:25.92 |
4:03.56 |
5:44.11 |
|
6:25.31 |
|
- |
Cheyenne Bäckstrand |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristina Ingvaldsen Karls |
2004 |
SK Speed |
|
1:23.26 |
2:48.73 |
4:26.74 |
|
5:47.91 |
|
2 |
Lova Gottberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:22.35 |
2:48.96 |
4:31.34 |
|
5:48.94 |
|
3 |
Filippa Bolling |
2004 |
Täby Sim |
|
1:19.19 |
2:53.22 |
4:38.26 |
|
5:55.99 |
|
4 |
Wilhemina Knutsen |
2004 |
SK Speed |
|
1:23.42 |
2:58.35 |
4:37.96 |
|
6:03.59 |
|
5 |
Vårin Jensås |
2003 |
Trondhjem SLK |
|
1:26.58 |
2:53.96 |
4:43.62 |
|
6:05.52 |
|
6 |
Emelie Söderström |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:24.84 |
2:55.12 |
4:41.10 |
|
6:05.55 |
|
7 |
Emma Alfredeen |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
1:24.50 |
3:00.35 |
4:46.57 |
|
6:08.13 |
|
8 |
Hannah Haux |
2004 |
Täby Sim |
|
1:26.09 |
3:05.38 |
4:57.13 |
|
6:22.69 |
|
9 |
Lovisa Niska Söderqvist |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:27.52 |
3:05.29 |
4:59.95 |
|
6:27.92 |
|
10 |
Embla Baarholm |
2004 |
Trondhjem SLK |
|
1:27.81 |
3:04.99 |
5:10.43 |
|
6:39.78 |
|
- |
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Medley Damer, Finaler 16 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Gyllberg |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:14.10 |
2:40.61 |
4:19.01 |
|
5:33.18 |
|
2 |
Fanny Odin |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:17.12 |
2:43.90 |
4:20.13 |
|
5:40.11 |
|
3 |
Salma Gabot |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
1:26.13 |
2:55.67 |
4:42.90 |
|
6:04.55 |
|
4 |
Ella Ericson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:22.72 |
3:01.15 |
4:45.83 |
|
6:07.15 |
|
5 |
Silje Kristengård |
2000 |
SSK Skjetten Svømming |
|
1:30.09 |
3:02.85 |
4:56.59 |
|
6:23.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
01 juli 2018 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
Utskriftstid |
10:24 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Polisen HEAD Summer Cup |
|
Utskriftsdatum |
01 juli 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:42 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 400m Medley Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Herman Røed |
2005 |
SK Speed |
|
1:10.31 |
2:37.74 |
4:09.15 |
|
5:25.37 |
|
2 |
Oliver Albinzon |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
1:13.15 |
2:39.96 |
4:19.50 |
|
5:34.60 |
|
3 |
Maxim Gorodkov |
2005 |
Trondhjem SLK |
|
1:16.31 |
2:47.28 |
4:23.58 |
|
5:42.47 |
|
4 |
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
|
1:20.49 |
2:54.66 |
4:43.86 |
|
6:08.40 |
|
5 |
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
1:38.82 |
3:20.10 |
5:01.28 |
|
6:28.49 |
|
6 |
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
1:47.59 |
3:24.24 |
5:17.83 |
|
6:54.71 |
|
7 |
Artur Norman |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
1:37.70 |
3:23.77 |
5:26.77 |
|
7:00.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 400m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathias Rike Holmann |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
1:10.51 |
2:31.61 |
3:57.52 |
|
5:12.07 |
|
2 |
Emil Mathias Sørensen |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
1:15.30 |
2:47.75 |
4:36.26 |
|
5:52.16 |
|
- |
Sander Sand |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 400m Medley Herrar, Finaler 16 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alfred Åström |
1997 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:05.11 |
2:25.45 |
3:52.25 |
|
5:02.00 |
|
2 |
Gard Fossmo Sundby |
2000 |
Nordlysbyen Svømme Og Triatlon |
|
1:09.13 |
2:30.89 |
4:07.61 |
|
5:17.88 |
|
3 |
Jonas Fiskaa Barstad |
2000 |
Trondhjem SLK |
|
1:08.50 |
2:30.36 |
4:09.26 |
|
5:18.98 |
|
4 |
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:14.65 |
2:38.51 |
4:19.99 |
|
5:38.12 |
|
- |
Simen Littorin Birkeland |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
01 juli 2018 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
Utskriftstid |
10:42 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Polisen HEAD Summer Cup |
|
Utskriftsdatum |
01 juli 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:27 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathilda Sandberg |
2005 |
Täby Sim |
|
39.01 |
|
|
|
1:24.53 |
|
2 |
Jennifer Mardo |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
39.30 |
|
|
|
1:25.46 |
|
3 |
Alma Thunberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
40.63 |
|
|
|
1:25.74 |
|
4 |
Iris Martinsson |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
39.92 |
|
|
|
1:25.92 |
|
5 |
Tuva Hjemli |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
39.44 |
|
|
|
1:26.33 |
|
6 |
Matilda Holmström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
40.45 |
|
|
|
1:27.07 |
|
7 |
Clara Westerdahl |
2005 |
Täby Sim |
|
40.32 |
|
|
|
1:27.14 |
|
8 |
Engla Blanco |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
40.75 |
|
|
|
1:27.55 |
|
9 |
Amanda Björklund |
2006 |
Täby Sim |
|
42.05 |
|
|
|
1:27.57 |
|
10 |
Malin Rike Holmann |
2006 |
Bærumsvømmerne |
|
41.32 |
|
|
|
1:28.59 |
|
11 |
Liv Bengtsson |
2005 |
Verdala International Swim Clu |
|
42.37 |
|
|
|
1:28.71 |
|
12 |
Leah Ishaq |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
43.03 |
|
|
|
1:29.85 |
|
13 |
Ellen Bergman |
2005 |
S77 Stenungsund |
|
41.63 |
|
|
|
1:31.96 |
|
14 |
Julia Kantolouto |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
41.68 |
|
|
|
1:32.17 |
|
15 |
Frida Loqvist |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
42.00 |
|
|
|
1:32.22 |
|
15 |
Lisen Myrelid |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
43.67 |
|
|
|
1:32.22 |
|
17 |
Maja Wallberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
43.59 |
|
|
|
1:32.36 |
|
18 |
Tilde Svegårdh |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
44.01 |
|
|
|
1:32.78 |
|
19 |
Karolina Nivenius |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
43.47 |
|
|
|
1:32.98 |
|
20 |
Mariela Nordsletta Somby |
2005 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
43.00 |
|
|
|
1:33.24 |
|
21 |
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
44.06 |
|
|
|
1:34.20 |
|
22 |
Benedikte Løkken Bendiksen |
2005 |
SSK Skjetten Svømming |
|
45.23 |
|
|
|
1:34.36 |
|
23 |
Marina Walker |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
44.05 |
|
|
|
1:34.43 |
|
24 |
Amelia Gustafsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
43.76 |
|
|
|
1:34.45 |
|
25 |
Ella Gunnarsson |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
44.63 |
|
|
|
1:34.91 |
|
26 |
Lina Back |
2005 |
S77 Stenungsund |
|
45.32 |
|
|
|
1:35.28 |
|
27 |
Maja Andersen Nordli |
2005 |
SK Speed |
|
45.79 |
|
|
|
1:35.64 |
|
28 |
Danielle Youssef |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
46.20 |
|
|
|
1:35.73 |
|
29 |
Lisa Danfelter |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
44.24 |
|
|
|
1:36.19 |
|
30 |
Marit Seeliger |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
43.69 |
|
|
|
1:36.45 |
|
31 |
Linn Solehav |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
45.51 |
|
|
|
1:36.66 |
|
32 |
Alva Eriksson |
2005 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
44.35 |
|
|
|
1:36.69 |
|
33 |
Lisa Liasjø |
2005 |
Trondhjem SLK |
|
44.71 |
|
|
|
1:37.02 |
|
34 |
Maja Edberg |
2006 |
S77 Stenungsund |
|
45.51 |
|
|
|
1:37.37 |
|
35 |
Joanna Sundqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
44.47 |
|
|
|
1:37.85 |
|
36 |
Sheila Hedman |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
45.96 |
|
|
|
1:38.21 |
|
37 |
Louise Franks |
2005 |
Täby Sim |
|
45.26 |
|
|
|
1:39.18 |
|
38 |
Cecilia Krans |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
47.62 |
|
|
|
1:39.20 |
|
39 |
Saga Lööf |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
46.39 |
|
|
|
1:39.88 |
|
40 |
Linnea Farrar |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
48.63 |
|
|
|
1:40.51 |
|
41 |
Sofie Sørensen |
2005 |
SK Speed |
|
47.94 |
|
|
|
1:40.68 |
|
42 |
Alva Anell |
2005 |
S77 Stenungsund |
|
46.86 |
|
|
|
1:40.79 |
|
43 |
Anika Jocelyne Svenning |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
48.11 |
|
|
|
1:40.99 |
|
44 |
Ingrid Norheim |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
47.31 |
|
|
|
1:41.52 |
|
45 |
Tuva Wilberg |
2005 |
SSK Skjetten Svømming |
|
49.45 |
|
|
|
1:41.63 |
|
46 |
Lin-Na Vu |
2005 |
SSK Skjetten Svømming |
|
48.94 |
|
|
|
1:41.85 |
|
47 |
Lovis Lång |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
48.06 |
|
|
|
1:42.01 |
|
48 |
Karin Sadeghi |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
48.36 |
|
|
|
1:42.10 |
|
49 |
Rose Li |
2006 |
Täby Sim |
|
48.97 |
|
|
|
1:42.41 |
|
50 |
Iris Wik |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
48.30 |
|
|
|
1:42.42 |
|
51 |
Sofia Heim |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
48.44 |
|
|
|
1:43.00 |
|
52 |
Agnes Gustavsson |
2005 |
Täby Sim |
|
49.20 |
|
|
|
1:43.63 |
|
53 |
Nela Aavitsland Hem |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
49.04 |
|
|
|
1:43.91 |
|
54 |
Cecilia Adielsson |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
49.02 |
|
|
|
1:43.94 |
|
55 |
Amanda Lindberg |
2006 |
Täby Sim |
|
49.79 |
|
|
|
1:45.03 |
|
55 |
Anna Elise Hegstad |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
50.88 |
|
|
|
1:45.03 |
|
57 |
Alice Olsson |
2006 |
S77 Stenungsund |
|
49.97 |
|
|
|
1:45.08 |
|
58 |
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
50.69 |
|
|
|
1:46.08 |
|
59 |
Emma Goulet |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
51.51 |
|
|
|
1:46.44 |
|
60 |
Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
49.00 |
|
|
|
1:48.44 |
|
61 |
Minna Grove-Knutsen |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
52.96 |
|
|
|
1:49.49 |
|
62 |
Moa Berg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
52.44 |
|
|
|
1:50.15 |
|
63 |
Agnes Allvin |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
50.84 |
|
|
|
1:50.31 |
|
64 |
Josefine Lossius |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
52.97 |
|
|
|
1:50.91 |
|
65 |
Thea Klingberg |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
53.08 |
|
|
|
1:51.36 |
|
66 |
Fanny Krekula |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
54.31 |
|
|
|
1:54.66 |
|
67 |
Stella Gammel |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
55.21 |
|
|
|
1:54.74 |
|
68 |
Hanna Frank |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
55.76 |
|
|
|
1:55.55 |
|
69 |
Kristina Eriksson |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
56.14 |
|
|
|
1:56.31 |
|
70 |
Maja Dunder |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
56.17 |
|
|
|
1:56.86 |
|
71 |
Ängla Edin |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
52.40 |
|
|
|
1:57.25 |
|
72 |
Carolin Zetterberg |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
57.14 |
|
|
|
1:57.44 |
|
73 |
Moa Öhlund |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
56.47 |
|
|
|
1:58.56 |
|
74 |
Rebecca Friberg |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
57.26 |
|
|
|
2:00.42 |
|
75 |
Ane Skogstad Tuv |
2006 |
SK Speed |
|
58.09 |
|
|
|
2:01.06 |
|
76 |
Linnea Jansson |
2005 |
Timrå Simklubb |
|
55.06 |
|
|
|
2:03.14 |
|
77 |
Esther Hammes |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
58.40 |
|
|
|
2:03.77 |
|
- |
Elisa Sundberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lovisa Hodell |
2004 |
Lindesbergs Simsällskap |
|
38.99 |
|
|
|
1:21.62 |
|
2 |
Aurora Kjensli |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
38.79 |
|
|
|
1:22.72 |
|
3 |
Ida Vinje |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
39.44 |
|
|
|
1:23.95 |
|
4 |
Elvira Dalin |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
39.54 |
|
|
|
1:24.14 |
|
5 |
Emma Sommar |
2004 |
Täby Sim |
|
39.75 |
|
|
|
1:25.26 |
|
6 |
Malva Morell |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
39.45 |
|
|
|
1:26.08 |
|
7 |
Aliise Sikk |
2003 |
Keila Swim Club |
|
40.33 |
|
|
|
1:27.29 |
|
8 |
Tuva Blomdahl |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
40.50 |
|
|
|
1:27.32 |
|
9 |
Amanda Borgfors |
2004 |
Täby Sim |
|
40.45 |
|
|
|
1:27.47 |
|
9 |
Elin Grähs |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
40.85 |
|
|
|
1:27.47 |
|
11 |
Tia Sauthon |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
41.16 |
|
|
|
1:28.58 |
|
12 |
Agnes Behrenfeldt |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
41.82 |
|
|
|
1:28.95 |
|
13 |
Malin Elisabeth Olsen |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
41.92 |
|
|
|
1:29.52 |
|
14 |
Emma Thur |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
41.85 |
|
|
|
1:29.59 |
|
15 |
Stine Lise Nordsletta Somby |
2004 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
42.37 |
|
|
|
1:29.70 |
|
16 |
Tatiana Trista Rasay |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
42.31 |
|
|
|
1:30.44 |
|
17 |
Li Elveskog |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
42.26 |
|
|
|
1:30.59 |
|
18 |
Mimmi Krekula |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
43.25 |
|
|
|
1:31.05 |
|
19 |
Iza Ramså Ness |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
42.52 |
|
|
|
1:31.17 |
|
20 |
Rebecka Ishaq |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
42.17 |
|
|
|
1:31.24 |
|
21 |
Alice Davies |
2004 |
Täby Sim |
|
40.85 |
|
|
|
1:31.57 |
|
22 |
Emelie Bergvall |
2003 |
Täby Sim |
|
42.43 |
|
|
|
1:31.76 |
|
23 |
Leia Eriksson |
2004 |
Sala Simsällskap |
|
42.08 |
|
|
|
1:32.28 |
|
24 |
Clara Unden |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
44.24 |
|
|
|
1:33.16 |
|
25 |
Clara Ullenhag |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
43.45 |
|
|
|
1:33.55 |
|
26 |
Una Borchgrenvik |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
43.62 |
|
|
|
1:33.85 |
|
27 |
Klara Hjalt |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
42.09 |
|
|
|
1:34.19 |
|
28 |
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
44.25 |
|
|
|
1:34.42 |
|
29 |
Nora Tjugum |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
43.99 |
|
|
|
1:34.86 |
|
30 |
Hedda Mørne-Thomassen |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
43.51 |
|
|
|
1:34.87 |
|
31 |
Doris Larsson |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
44.68 |
|
|
|
1:35.54 |
|
32 |
Milla Saus Johansen |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
46.07 |
|
|
|
1:35.88 |
|
33 |
Erika Storo Dahl |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
45.01 |
|
|
|
1:35.95 |
|
34 |
Agnes Bjørnlund |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
44.65 |
|
|
|
1:36.16 |
|
35 |
Tindra Gustafsson |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
45.67 |
|
|
|
1:36.25 |
|
36 |
Oliwia Lange |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
46.39 |
|
|
|
1:36.56 |
|
37 |
Ebba Eneroth |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
45.31 |
|
|
|
1:36.62 |
|
38 |
Alice Törnkvist |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
45.52 |
|
|
|
1:36.96 |
|
39 |
Elma Ridhagen |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
46.00 |
|
|
|
1:37.03 |
|
40 |
Emma Alfredeen |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
46.08 |
|
|
|
1:37.23 |
|
41 |
Linette Frida Hammerling |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
45.51 |
|
|
|
1:37.82 |
|
42 |
Felicia Camacho |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
45.25 |
|
|
|
1:39.58 |
|
43 |
Elin Homnér |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
47.19 |
|
|
|
1:39.90 |
|
44 |
Clara Björkengren |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
47.42 |
|
|
|
1:41.26 |
|
45 |
Anna Nyberg |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
46.19 |
|
|
|
1:41.28 |
|
46 |
Philippa Ledo Antunes |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
48.61 |
|
|
|
1:41.97 |
|
47 |
Penelope Gomez Rojas |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
46.52 |
|
|
|
1:42.17 |
|
48 |
Victoria Kristengård |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
47.76 |
|
|
|
1:42.55 |
|
49 |
Tyra Olsson |
2003 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
49.09 |
|
|
|
1:43.20 |
|
50 |
Hannah Haux |
2004 |
Täby Sim |
|
49.34 |
|
|
|
1:43.42 |
|
51 |
Ellinor Hermann |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
48.49 |
|
|
|
1:43.65 |
|
52 |
Nadja Vlaisavljevic |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
48.51 |
|
|
|
1:44.05 |
|
53 |
Rebecka Hedbeck |
2004 |
Täby Sim |
|
49.94 |
|
|
|
1:45.07 |
|
54 |
Sofia Bäckström |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
50.22 |
|
|
|
1:45.81 |
|
55 |
Amelia Tamburplass |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
51.55 |
|
|
|
1:48.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Lindberg |
1996 |
Simklubben Neptun |
|
35.17 |
|
|
|
1:15.92 |
|
2 |
Mikaela Bergh |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
36.07 |
|
|
|
1:16.93 |
|
3 |
Kaia Viktoria Norbye |
1996 |
Nordlysbyen Svømme Og Triatlon |
|
36.33 |
|
|
|
1:19.09 |
|
4 |
Stine Lise Johansen |
2000 |
Nordlysbyen Svømme Og Triatlon |
|
38.16 |
|
|
|
1:21.87 |
|
5 |
Rebecca Höglind |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.64 |
|
|
|
1:22.53 |
|
6 |
Maja Graczyk |
2002 |
Trondhjem SLK |
|
39.29 |
|
|
|
1:25.58 |
|
7 |
Fanny Odin |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
40.85 |
|
|
|
1:26.98 |
|
8 |
Nora Dahl Elde |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
40.86 |
|
|
|
1:27.11 |
|
9 |
Matilda Bohman |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
40.45 |
|
|
|
1:27.16 |
|
10 |
Wilma Bergman |
2002 |
S77 Stenungsund |
|
41.45 |
|
|
|
1:27.47 |
|
11 |
Ebba Stromberg |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
41.57 |
|
|
|
1:28.30 |
|
12 |
Silje Aadahl |
2002 |
Trondhjem SLK |
|
41.02 |
|
|
|
1:29.77 |
|
13 |
Therese Taflin Jäghult |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
42.32 |
|
|
|
1:31.05 |
|
14 |
Sofie Back |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
42.07 |
|
|
|
1:33.79 |
|
15 |
Inga Nestgaard |
2002 |
Trondhjem SLK |
|
44.33 |
|
|
|
1:35.84 |
|
16 |
Cornelia Åström |
2002 |
Timrå Simklubb |
|
44.53 |
|
|
|
1:37.32 |
|
- |
Maria Tavemark |
2001 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
01 juli 2018 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
Utskriftstid |
11:27 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Polisen HEAD Summer Cup |
|
Utskriftsdatum |
01 juli 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:52 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ferdinand Bang |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
38.45 |
|
|
|
1:20.83 |
|
2 |
Oscar Gustafson |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
37.56 |
|
|
|
1:21.05 |
|
3 |
Botvid Wiell |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
38.00 |
|
|
|
1:21.52 |
|
4 |
Aksel Hillerström Vagli |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
37.94 |
|
|
|
1:21.76 |
|
5 |
August Windel Stang |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
38.19 |
|
|
|
1:22.10 |
|
6 |
Daniel Bebenek |
2006 |
Täby Sim |
|
38.35 |
|
|
|
1:22.74 |
|
7 |
Ravi Parekh |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
39.32 |
|
|
|
1:24.90 |
|
8 |
Valentino Vrbanus |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
38.94 |
|
|
|
1:25.60 |
|
9 |
Robert Fagervik |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
41.48 |
|
|
|
1:27.52 |
|
10 |
Sebastian Hagen |
2006 |
Bærumsvømmerne |
|
41.82 |
|
|
|
1:29.73 |
|
11 |
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
Täby Sim |
|
42.79 |
|
|
|
1:30.06 |
|
12 |
Caspian Humble |
2005 |
Täby Sim |
|
42.17 |
|
|
|
1:30.17 |
|
13 |
Fillip Sigvartsen |
2005 |
SSK Skjetten Svømming |
|
42.07 |
|
|
|
1:30.29 |
|
14 |
Alan Eriksson |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
43.11 |
|
|
|
1:30.89 |
|
15 |
David Holmberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
43.23 |
|
|
|
1:31.48 |
|
16 |
Milton Dalin |
2005 |
Sala Simsällskap |
|
43.23 |
|
|
|
1:31.96 |
|
17 |
Aksel Wium Arneson |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
44.19 |
|
|
|
1:32.12 |
|
18 |
Harald Bergqvist |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
44.05 |
|
|
|
1:32.63 |
|
19 |
Alexander Wang |
2006 |
SK Speed |
|
44.40 |
|
|
|
1:32.97 |
|
20 |
Sebastian Mendez Johannessen |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
43.57 |
|
|
|
1:33.69 |
|
21 |
Ivar Aigin Schanche Dalseng |
2006 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
45.27 |
|
|
|
1:34.31 |
|
22 |
Albin Tetli |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
44.68 |
|
|
|
1:36.60 |
|
23 |
Kristian Klafstad |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
44.56 |
|
|
|
1:36.61 |
|
24 |
Junes Khattab |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
46.37 |
|
|
|
1:38.22 |
|
25 |
Sindre Kalvø Dalby |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
45.47 |
|
|
|
1:38.38 |
|
26 |
Benjamin Todorovac Hallongren |
2006 |
Täby Sim |
|
44.79 |
|
|
|
1:38.82 |
|
27 |
Martin Sørlie Nordquist |
2006 |
Bærumsvømmerne |
|
46.58 |
|
|
|
1:39.46 |
|
28 |
Justin Åkesson |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
46.81 |
|
|
|
1:39.63 |
|
29 |
Ludvig Löfström |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
46.96 |
|
|
|
1:40.00 |
|
30 |
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
46.22 |
|
|
|
1:40.38 |
|
31 |
Simon Alveskär Lundfeldt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
48.50 |
|
|
|
1:41.36 |
|
32 |
Neo Carlberg |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
47.22 |
|
|
|
1:41.64 |
|
33 |
Oliver Schiong |
2005 |
SK Speed |
|
47.06 |
|
|
|
1:41.79 |
|
34 |
Felix Norlin |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
49.10 |
|
|
|
1:42.71 |
|
35 |
Oliver Haux |
2005 |
Täby Sim |
|
49.07 |
|
|
|
1:43.59 |
|
36 |
Jonathan Fridliand |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
48.98 |
|
|
|
1:43.89 |
|
37 |
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
49.49 |
|
|
|
1:44.36 |
|
38 |
Lukas Strande |
2006 |
Bærumsvømmerne |
|
50.71 |
|
|
|
1:45.49 |
|
39 |
William Rättö |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
48.84 |
|
|
|
1:45.96 |
|
40 |
Albin Glaas |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
50.11 |
|
|
|
1:46.48 |
|
41 |
Kevin Lenstad |
2005 |
Täby Sim |
|
51.46 |
|
|
|
1:47.10 |
|
42 |
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
51.16 |
|
|
|
1:47.13 |
|
43 |
Oscar Olofsson |
2006 |
S77 Stenungsund |
|
49.99 |
|
|
|
1:47.16 |
|
44 |
William Struwe |
2006 |
Sala Simsällskap |
|
50.09 |
|
|
|
1:47.93 |
|
45 |
Nathanael Alexandersson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
50.91 |
|
|
|
1:49.05 |
|
46 |
Fredrick von Krogh |
2006 |
Bærumsvømmerne |
|
53.44 |
|
|
|
1:49.16 |
|
47 |
Oscar Westman |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
51.76 |
|
|
|
1:51.05 |
|
48 |
Wilmer Riisgaard |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
51.08 |
|
|
|
1:51.06 |
|
49 |
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
53.39 |
|
|
|
1:51.39 |
|
50 |
Even Littorin Birkeland |
2006 |
Bærumsvømmerne |
|
54.60 |
|
|
|
1:53.00 |
|
51 |
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
53.16 |
|
|
|
1:53.04 |
|
52 |
Alexander Kahlin |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
53.53 |
|
|
|
1:53.11 |
|
53 |
Arvid Högström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
53.00 |
|
|
|
1:54.08 |
|
54 |
Axel Eriksson |
2006 |
Sala Simsällskap |
|
55.62 |
|
|
|
1:54.87 |
|
55 |
Wilhelm Gullberg |
2006 |
Sala Simsällskap |
|
53.92 |
|
|
|
1:57.65 |
|
- |
Max Samuelsson |
2005 |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Ludwig Höijer |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ander Ojala |
2003 |
Keila Swim Club |
|
36.06 |
|
|
|
1:18.87 |
|
2 |
Tor Stein |
2003 |
Täby Sim |
|
37.66 |
|
|
|
1:20.16 |
|
3 |
Henning Soelberg |
2003 |
SSK Skjetten Svømming |
|
37.66 |
|
|
|
1:21.95 |
|
4 |
Alexander Youssef |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.84 |
|
|
|
1:22.03 |
|
5 |
Olle Nilsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
|
38.31 |
|
|
|
1:22.29 |
|
6 |
Sebastian Amundsen |
2004 |
Trondhjem SLK |
|
38.01 |
|
|
|
1:22.83 |
|
7 |
Isak Monka |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
39.07 |
|
|
|
1:23.28 |
|
8 |
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
38.85 |
|
|
|
1:24.46 |
|
9 |
Henrik Norheim |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
39.27 |
|
|
|
1:24.93 |
|
10 |
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
40.56 |
|
|
|
1:26.23 |
|
11 |
Martin Breang Hagen |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
39.83 |
|
|
|
1:26.26 |
|
12 |
Adam Hansson Dylén |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
41.04 |
|
|
|
1:26.97 |
|
13 |
David Kjellgren |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
40.22 |
|
|
|
1:29.34 |
|
14 |
Albin Kappling |
2003 |
Täby Sim |
|
41.68 |
|
|
|
1:29.70 |
|
15 |
John Ström |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
43.49 |
|
|
|
1:31.52 |
|
16 |
Filip Hägglund |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
43.11 |
|
|
|
1:32.21 |
|
17 |
Daniel Kristiansen |
2003 |
SSK Skjetten Svømming |
|
42.79 |
|
|
|
1:32.65 |
|
18 |
Adam Hansrud-Kjaer |
2003 |
SSK Skjetten Svømming |
|
42.08 |
|
|
|
1:32.83 |
|
19 |
Marius Grønlie |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
44.11 |
|
|
|
1:34.89 |
|
20 |
Emil Berg |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
48.81 |
|
|
|
1:42.36 |
|
21 |
Patrick Haugland |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
50.17 |
|
|
|
1:48.05 |
|
22 |
Jousef Hanna |
2003 |
Täby Sim |
|
48.87 |
|
|
|
1:49.07 |
|
- |
Johan Hjelseth Storstad |
2003 |
Trondhjem SLK |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
|
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
01 juli 2018 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
Utskriftstid |
11:52 |
|
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Polisen HEAD Summer Cup |
|
Utskriftsdatum |
01 juli 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
12:27 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 50m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Gren 27, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Heidi Saluveer |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
29.39 |
|
2 |
Anette Mooro |
2003 |
Keila Swim Club |
|
|
|
|
|
29.45 |
|
3 |
Una Borchgrenvik |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
29.46 |
|
4 |
Aliise Sikk |
2003 |
Keila Swim Club |
|
|
|
|
|
30.44 |
|
5 |
Tuva Blomdahl |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
|
|
|
30.53 |
|
6 |
Elvira Dalin |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
30.78 |
|
6 |
Stine Lise Nordsletta Somby |
2004 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
30.78 |
|
8 |
Ella Törnqvist |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
30.82 |
|
9 |
Filippa Bolling |
2004 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
30.88 |
|
10 |
Anna Grape |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
30.93 |
|
11 |
Elin Grähs |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
31.02 |
|
12 |
Vilde Austmo |
2003 |
Trondhjem SLK |
|
|
|
|
|
31.17 |
|
13 |
Carina Kvadsheim |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
31.18 |
|
14 |
Elsa Bäckström |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
31.20 |
|
15 |
Nina Skarø |
2003 |
Trondhjem SLK |
|
|
|
|
|
31.26 |
|
16 |
Olivia Östlund |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
31.36 |
|
17 |
Maja Frejd |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
31.40 |
|
18 |
Ida Vinje |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
31.44 |
|
19 |
Julia Somby |
2004 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
31.49 |
|
20 |
Alice Davies |
2004 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
31.50 |
|
21 |
Maja Rehn |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
31.52 |
|
21 |
Tindra Olavi |
2003 |
Timrå Simklubb |
|
|
|
|
|
31.52 |
|
23 |
Emelie Bergvall |
2003 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
31.53 |
|
24 |
Elin Furingsten |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
31.54 |
|
25 |
Wilhemina Knutsen |
2004 |
SK Speed |
|
|
|
|
|
31.55 |
|
26 |
Aurora Kjensli |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
31.65 |
|
27 |
Malin Elisabeth Olsen |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
31.76 |
|
28 |
Tia Sauthon |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
31.83 |
|
29 |
Vårin Jensås |
2003 |
Trondhjem SLK |
|
|
|
|
|
31.92 |
|
30 |
Embla Baarholm |
2004 |
Trondhjem SLK |
|
|
|
|
|
31.93 |
|
30 |
Lone Charlotte Eikjok |
2004 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
31.93 |
|
32 |
Hannah Haux |
2004 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
31.97 |
|
33 |
Ida Lindström |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
31.98 |
|
34 |
Oliwia Lange |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
32.33 |
|
35 |
Gabriella Ehn |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
32.50 |
|
35 |
Kristina Ingvaldsen Karls |
2004 |
SK Speed |
|
|
|
|
|
32.50 |
|
37 |
Clara Björkengren |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
32.52 |
|
38 |
Malva Morell |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
32.73 |
|
39 |
Milla Saus Johansen |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
32.90 |
|
40 |
Emma Alfredeen |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
32.99 |
|
41 |
Tyra Olsson |
2003 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
|
|
|
33.04 |
|
42 |
Amanda Borgfors |
2004 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
33.08 |
|
43 |
Elin Nygren |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
33.09 |
|
44 |
Emma Sommar |
2004 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
33.13 |
|
45 |
Nadja Vlaisavljevic |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
33.14 |
|
46 |
Felicia Camacho |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
33.16 |
|
47 |
Klara Hjalt |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
33.31 |
|
48 |
Iza Ramså Ness |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
33.34 |
|
49 |
Elma Ridhagen |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
33.36 |
|
50 |
Clara Ullenhag |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
33.56 |
|
51 |
Rebecka Hedbeck |
2004 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
33.62 |
|
52 |
Katja Kutsenko |
2004 |
Lidingö Simklubb |
|
|
|
|
|
33.66 |
|
53 |
Linnea Olofsson |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
33.69 |
|
54 |
Leia Eriksson |
2004 |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
34.08 |
|
55 |
Victoria Kristengård |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
34.18 |
|
56 |
Ellinor Hermann |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
34.20 |
|
57 |
Mimmi Krekula |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
34.23 |
|
58 |
Rebecka Ishaq |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
34.50 |
|
59 |
Alma Lilljequist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
34.83 |
|
60 |
Nora Tjugum |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
34.88 |
|
61 |
Doris Larsson |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
34.89 |
|
62 |
Anna Nyberg |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
34.96 |
|
63 |
Adéla Darvish |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
35.08 |
|
64 |
Hedda Mørne-Thomassen |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
35.37 |
|
65 |
Penelope Gomez Rojas |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
36.07 |
|
66 |
Amelia Tamburplass |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
36.13 |
|
67 |
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
|
|
|
36.39 |
|
68 |
Alice Törnkvist |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
37.04 |
|
69 |
Emelie Ekvall |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
37.14 |
|
70 |
Khulan Chinbat |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
37.21 |
|
71 |
Sofia Bäckström |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
37.58 |
|
72 |
Lucia Lindqvist |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
37.66 |
|
73 |
Tindra Gustafsson |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
38.44 |
|
74 |
Philippa Ledo Antunes |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
38.61 |
|
75 |
Linnea Ekman |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
39.31 |
|
- |
Agnes Bjørnlund |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 50m Frisim Damer, Finaler 16 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linda Härmat |
1996 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
27.81 |
|
2 |
Sara Olsson |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
28.05 |
|
3 |
Kaia Viktoria Norbye |
1996 |
Nordlysbyen Svømme Og Triatlon |
|
|
|
|
|
28.18 |
|
4 |
Josefin Ossmyr |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
28.79 |
|
5 |
Linnea Gyllberg |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
28.88 |
|
6 |
Frødis Vatn Andersen |
2001 |
Trondhjem SLK |
|
|
|
|
|
29.22 |
|
7 |
Lisa Holberg |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
29.31 |
|
8 |
Ljuba Berg |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
29.52 |
|
9 |
Ella Kristine W. Johannessen |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
29.86 |
|
10 |
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
29.99 |
|
11 |
Hege Solberg Jørgensen |
2002 |
Trondhjem SLK |
|
|
|
|
|
30.42 |
|
12 |
Stine Lise Johansen |
2000 |
Nordlysbyen Svømme Og Triatlon |
|
|
|
|
|
30.54 |
|
13 |
Siiri Sipliae Naess |
2001 |
Nordlysbyen Svømme Og Triatlon |
|
|
|
|
|
30.57 |
|
14 |
Sara Andersson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
30.67 |
|
15 |
Emma Strand Haugen |
2000 |
Nordlysbyen Svømme Og Triatlon |
|
|
|
|
|
30.69 |
|
16 |
Ella Ericson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
31.09 |
|
17 |
Jessika Borbos |
2001 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
31.15 |
|
18 |
Emilia Bengtsson |
2001 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
|
|
|
31.17 |
|
19 |
Michelle Aspberg |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
31.21 |
|
20 |
Maja Graczyk |
2002 |
Trondhjem SLK |
|
|
|
|
|
31.64 |
|
21 |
Silje Aadahl |
2002 |
Trondhjem SLK |
|
|
|
|
|
31.67 |
|
22 |
Wilma Bergman |
2002 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
31.71 |
|
23 |
Salma Gabot |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
31.78 |
|
24 |
Vinona Bothe |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
31.95 |
|
25 |
Sofie Back |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
32.07 |
|
26 |
Amanda Lindgren |
2000 |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
32.45 |
|
27 |
Silje Kristengård |
2000 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
32.69 |
|
28 |
Inga Nestgaard |
2002 |
Trondhjem SLK |
|
|
|
|
|
32.72 |
|
29 |
Nora Dahl Elde |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
33.03 |
|
30 |
Cornelia Åström |
2002 |
Timrå Simklubb |
|
|
|
|
|
33.10 |
|
31 |
Therese Taflin Jäghult |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
33.35 |
|
32 |
Matilda Bohman |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
33.71 |
|
33 |
Ellen Olofsson |
2000 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
34.20 |
|
34 |
Maria Tavemark |
2001 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
35.18 |
|
35 |
Ebba Stromberg |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
36.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
01 juli 2018 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
Utskriftstid |
12:27 |
|
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Polisen HEAD Summer Cup |
|
Utskriftsdatum |
01 juli 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
12:52 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Gren 28, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexey Koryachko Johansen |
2003 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
26.98 |
|
2 |
Emil Mathias Sørensen |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
27.32 |
|
3 |
Henrik Norheim |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
27.38 |
|
4 |
Mathias Rike Holmann |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
27.76 |
|
5 |
Kai Robert Tiede |
2004 |
Keila Swim Club |
|
|
|
|
|
28.07 |
|
6 |
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
28.21 |
|
7 |
Johan Hjelseth Storstad |
2003 |
Trondhjem SLK |
|
|
|
|
|
28.25 |
|
8 |
Martin Breang Hagen |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
28.44 |
|
9 |
Sebastian Amundsen |
2004 |
Trondhjem SLK |
|
|
|
|
|
28.45 |
|
10 |
Daniel Gnalin |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
28.85 |
|
11 |
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
29.04 |
|
12 |
Ander Ojala |
2003 |
Keila Swim Club |
|
|
|
|
|
29.06 |
|
13 |
Adam Hansson Dylén |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
29.07 |
|
14 |
Tor Stein |
2003 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
29.22 |
|
15 |
Richard Hagring |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
29.23 |
|
16 |
Jakob Gnalin |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
29.26 |
|
17 |
Spencer Karlström Huerta |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
29.33 |
|
18 |
Gevork Sarkisyants |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
29.46 |
|
19 |
Olle Nilsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
30.03 |
|
20 |
Daniel Kristiansen |
2003 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
30.16 |
|
21 |
Sander Sand |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
30.22 |
|
22 |
Malte Eriksson |
2003 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
|
|
|
30.23 |
|
23 |
Albin Kappling |
2003 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
30.26 |
|
24 |
Siavash Vatani |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
30.34 |
|
25 |
Aron Alexanderson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
30.57 |
|
26 |
Emil Berg |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
31.03 |
|
27 |
Adam Hansrud-Kjaer |
2003 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
31.53 |
|
28 |
Alexander Youssef |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
32.00 |
|
29 |
Henning Soelberg |
2003 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
32.13 |
|
30 |
David Kjellgren |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
32.66 |
|
31 |
Filip Hägglund |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
33.40 |
|
32 |
Lennon Köndell |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
33.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
|
Gren 28, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
01 juli 2018 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
Utskriftstid |
12:52 |
|
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Polisen HEAD Summer Cup |
|
Utskriftsdatum |
01 juli 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
13:20 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 8x50 medley mixed relay, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
01 juli 2018 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
Utskriftstid |
13:20 |
|