Resultat för Polisen Head Summer Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Polisen HEAD Summer Cup |
|
Utskriftsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:24 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Herman Røed |
2005 |
SK Speed |
|
31.49 |
1:10.66 |
1:54.31 |
|
2:30.16 |
|
2 |
Oliver Albinzon |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
32.71 |
1:13.48 |
2:00.68 |
|
2:35.40 |
|
3 |
Maxim Gorodkov |
2005 |
Trondhjem SLK |
|
33.10 |
1:16.86 |
2:00.25 |
|
2:37.37 |
|
4 |
Aksel Hillerström Vagli |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
34.99 |
1:18.47 |
2:04.88 |
|
2:41.56 |
|
5 |
Jonatan Eriksson |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
33.80 |
1:17.87 |
2:06.31 |
|
2:41.76 |
|
6 |
Ferdinand Bang |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
36.18 |
1:20.40 |
2:06.65 |
|
2:43.28 |
|
7 |
Uno Härmark |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
35.65 |
1:19.88 |
2:07.82 |
|
2:43.39 |
|
8 |
Valentino Vrbanus |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.18 |
1:15.18 |
2:04.24 |
|
2:45.16 |
|
9 |
Robert Fagervik |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
36.58 |
1:18.72 |
2:07.09 |
|
2:47.85 |
|
10 |
Ivar Aigin Schanche Dalseng |
2006 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
37.66 |
1:22.11 |
2:13.50 |
|
2:53.44 |
|
11 |
Caspian Humble |
2005 |
Täby Sim |
|
36.35 |
1:24.22 |
2:15.95 |
|
2:53.94 |
|
12 |
Kristian Klafstad |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
37.03 |
1:21.36 |
2:16.17 |
|
2:55.20 |
|
13 |
Alan Eriksson |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
38.50 |
1:22.61 |
2:16.59 |
|
2:55.60 |
|
14 |
Liam Lehtonen Hebert |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
38.61 |
1:25.27 |
2:18.16 |
|
2:58.44 |
|
15 |
Sindre Kalvø Dalby |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
39.65 |
1:24.58 |
2:18.11 |
|
2:59.46 |
|
16 |
Ravi Parekh |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
43.42 |
1:29.29 |
2:17.64 |
|
2:59.99 |
|
17 |
Daniel Bebenek |
2006 |
Täby Sim |
|
45.68 |
1:33.64 |
2:21.01 |
|
3:00.22 |
|
18 |
Alexander Wang |
2006 |
SK Speed |
|
37.39 |
1:26.86 |
2:18.24 |
|
3:01.73 |
|
19 |
Fillip Sigvartsen |
2005 |
SSK Skjetten Svømming |
|
40.31 |
1:27.55 |
2:20.91 |
|
3:02.03 |
|
20 |
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
43.45 |
1:32.19 |
2:21.97 |
|
3:02.78 |
|
21 |
Adrian Hellberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
39.24 |
1:22.93 |
2:20.86 |
|
3:04.52 |
|
22 |
Martin Sørlie Nordquist |
2006 |
Bærumsvømmerne |
|
41.99 |
1:32.86 |
2:28.15 |
|
3:06.03 |
|
23 |
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
39.86 |
1:28.08 |
2:28.04 |
|
3:06.74 |
|
24 |
Harald Bergqvist |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
42.20 |
1:33.54 |
2:27.68 |
|
3:07.06 |
|
25 |
Aksel Wium Arneson |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
44.39 |
1:31.65 |
2:24.08 |
|
3:08.18 |
|
26 |
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
46.29 |
1:32.99 |
2:29.26 |
|
3:09.94 |
|
27 |
Lukas Strande |
2006 |
Bærumsvømmerne |
|
44.81 |
1:32.39 |
2:30.79 |
|
3:10.10 |
|
28 |
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
43.54 |
1:31.39 |
2:28.35 |
|
3:12.85 |
|
29 |
Malkolm Nömm |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
40.84 |
1:30.67 |
2:28.56 |
|
3:13.91 |
|
30 |
Benjamin Todorovac Hallongren |
2006 |
Täby Sim |
|
41.82 |
1:31.99 |
2:30.66 |
|
3:14.40 |
|
31 |
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
47.84 |
1:37.27 |
2:36.54 |
|
3:17.44 |
|
32 |
Artur Norman |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
44.40 |
1:35.39 |
2:36.33 |
|
3:18.60 |
|
33 |
Arvid Högström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
42.03 |
1:33.58 |
2:37.36 |
|
3:19.82 |
|
34 |
Junes Khattab |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
45.08 |
1:36.31 |
2:34.09 |
|
3:20.24 |
|
35 |
Oscar Olofsson |
2006 |
S77 Stenungsund |
|
47.96 |
1:31.49 |
2:33.62 |
|
3:22.09 |
|
36 |
Oscar Westman |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
45.72 |
1:40.28 |
2:39.41 |
|
3:22.31 |
|
37 |
Even Littorin Birkeland |
2006 |
Bærumsvømmerne |
|
45.68 |
1:35.50 |
2:38.05 |
|
3:27.34 |
|
38 |
Fredrick von Krogh |
2006 |
Bærumsvømmerne |
|
46.04 |
1:39.51 |
2:42.66 |
|
3:28.70 |
|
39 |
Oliver Geaney |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
48.18 |
1:43.39 |
2:49.67 |
|
3:35.91 |
|
40 |
Eric Fransson |
2006 |
Täby Sim |
|
53.09 |
1:47.47 |
2:53.38 |
|
3:37.65 |
|
41 |
Simon Alveskär Lundfeldt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
55.17 |
1:56.14 |
2:54.21 |
|
3:42.98 |
|
- |
Arvid Thoresson |
2005 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
August Windel Stang |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexey Koryachko Johansen |
2003 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
30.73 |
1:11.26 |
1:56.03 |
|
2:29.66 |
|
2 |
Johan Hjelseth Storstad |
2003 |
Trondhjem SLK |
|
32.57 |
1:12.17 |
1:55.30 |
|
2:30.75 |
|
3 |
Henrik Norheim |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
31.31 |
1:11.06 |
1:59.70 |
|
2:37.31 |
|
4 |
Sebastian Amundsen |
2004 |
Trondhjem SLK |
|
34.66 |
1:14.67 |
2:01.71 |
|
2:38.60 |
|
5 |
Emil Mathias Sørensen |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
31.17 |
1:12.55 |
2:02.65 |
|
2:39.98 |
|
6 |
Richard Hagring |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
31.91 |
1:14.61 |
2:01.32 |
|
2:40.25 |
|
7 |
Olle Nilsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
|
36.13 |
1:18.96 |
2:06.28 |
|
2:43.61 |
|
8 |
Martin Breang Hagen |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
36.78 |
1:20.99 |
2:10.41 |
|
2:43.69 |
|
9 |
Henning Soelberg |
2003 |
SSK Skjetten Svømming |
|
37.76 |
1:20.36 |
2:05.50 |
|
2:43.94 |
|
10 |
Sander Sand |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
34.93 |
1:18.43 |
2:09.80 |
|
2:49.79 |
|
11 |
Marius Grønlie |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
35.70 |
1:19.55 |
2:12.63 |
|
2:50.59 |
|
12 |
Adam Hansrud-Kjaer |
2003 |
SSK Skjetten Svømming |
|
38.45 |
1:24.60 |
2:13.67 |
|
2:52.74 |
|
13 |
Felix Mårvad |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
35.83 |
1:20.18 |
2:11.90 |
|
2:53.18 |
|
14 |
Albin Kappling |
2003 |
Täby Sim |
|
36.30 |
1:21.90 |
2:13.28 |
|
2:53.40 |
|
15 |
Isak Monka |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
39.40 |
1:25.86 |
2:12.94 |
|
2:54.30 |
|
16 |
Daniel Kristiansen |
2003 |
SSK Skjetten Svømming |
|
36.45 |
1:24.92 |
2:18.62 |
|
2:58.13 |
|
17 |
David Kjellgren |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
40.30 |
1:26.63 |
2:17.26 |
|
3:00.93 |
|
18 |
Jonathan Hörberg |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
38.74 |
1:25.07 |
2:19.22 |
|
3:00.99 |
|
19 |
Isak Ekman |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
36.99 |
1:27.09 |
2:24.43 |
|
3:01.89 |
|
20 |
Emil Berg |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
40.39 |
1:26.24 |
2:24.13 |
|
3:04.63 |
|
21 |
Love Lundvall |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
41.60 |
1:28.06 |
2:24.45 |
|
3:06.12 |
|
- |
Victor Bäckström |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 16 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Lulek |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
28.40 |
1:02.20 |
1:40.04 |
|
2:11.79 |
|
2 |
Martin Falk |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
29.47 |
1:03.75 |
1:42.80 |
|
2:14.39 |
|
3 |
Dennis Wilkman |
1998 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
28.82 |
1:04.48 |
1:44.65 |
|
2:15.71 |
|
4 |
Robin Aloe |
2000 |
Keila Swim Club |
|
29.67 |
1:08.25 |
1:51.84 |
|
2:26.82 |
|
5 |
Kristoffer Loeng |
2001 |
Trondhjem SLK |
|
29.50 |
1:08.65 |
1:55.30 |
|
2:29.84 |
|
6 |
Joel Larsson |
2001 |
Sala Simsällskap |
|
30.26 |
1:08.57 |
1:51.95 |
|
2:30.32 |
|
7 |
Jonas Fiskaa Barstad |
2000 |
Trondhjem SLK |
|
31.07 |
1:09.70 |
1:56.36 |
|
2:30.69 |
|
8 |
Alexandr Sidorov |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
31.46 |
1:13.51 |
1:55.85 |
|
2:32.78 |
|
9 |
Henrik Wathne |
0 |
Bærumsvømmerne |
|
29.60 |
1:09.45 |
1:55.03 |
|
2:32.89 |
|
10 |
Alexis Camacho |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.96 |
1:08.97 |
1:55.24 |
|
2:33.10 |
|
11 |
Simen Littorin Birkeland |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
30.56 |
1:11.25 |
1:57.35 |
|
2:33.80 |
|
12 |
Morgan Malmfors |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
30.70 |
1:13.28 |
1:59.27 |
|
2:34.92 |
|
13 |
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
32.97 |
1:13.32 |
2:01.20 |
|
2:35.71 |
|
14 |
Aaron O´malley |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
33.78 |
1:16.31 |
2:02.52 |
|
2:38.04 |
|
15 |
Alex Rappoccio |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
35.07 |
1:18.60 |
2:03.33 |
|
2:40.22 |
|
16 |
Max Lundberg |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.29 |
1:13.62 |
2:04.84 |
|
2:42.76 |
|
17 |
Tobias Gilbu |
2002 |
Trondhjem SLK |
|
34.12 |
1:16.44 |
2:04.74 |
|
2:43.64 |
|
18 |
Bjarne Forfot |
2000 |
Trondhjem SLK |
|
31.83 |
1:16.93 |
2:09.08 |
|
2:48.17 |
|
19 |
Oskar Hägglund |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.07 |
1:15.21 |
2:07.12 |
|
2:48.87 |
|
20 |
Jacob Lange |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.28 |
1:18.33 |
2:10.88 |
|
2:49.58 |
|
21 |
Adrian Tittelbach |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
38.36 |
1:22.42 |
2:14.37 |
|
2:54.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
30 juni 2018 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
Utskriftstid |
10:24 |
|