Resultater for Citadellsim 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Citadellsim 2018 | Utskriftsdatum | 09 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 17:42 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 09 juni 2018 |
Gren 37, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.94 | 1:07.61 | 1:49.33 | 2:22.90 | |||
2 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.42 | 1:10.11 | 1:52.83 | 2:24.96 | |||
3 | Josephine Kruse | 2002 | Sigma Swim Allerød | 32.54 | 1:14.05 | 1:52.61 | 2:26.86 | |||
4 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 31.84 | 1:10.72 | 1:57.27 | 2:31.17 | |||
5 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.63 | 1:09.75 | 1:56.04 | 2:31.48 | |||
6 | Saliha Colic | 2003 | Södertörns Simsällskap | 31.54 | 1:12.05 | 1:56.18 | 2:31.92 | |||
7 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.96 | 1:15.06 | 1:57.09 | 2:32.38 | |||
8 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.59 | 1:10.46 | 1:57.41 | 2:32.90 | |||
9 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.44 | 1:11.77 | 1:59.78 | 2:33.98 | |||
10 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.33 | 1:14.14 | 2:00.75 | 2:34.43 | |||
11 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 31.34 | 1:10.88 | 1:57.74 | 2:34.47 | |||
12 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.65 | 1:14.11 | 1:59.95 | 2:34.49 | |||
13 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.74 | 1:15.01 | 1:58.38 | 2:35.88 | |||
14 | Josephine Ålenius | 2002 | Simklubben Laxen | 33.17 | 1:14.78 | 1:59.68 | 2:35.96 | |||
15 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.13 | 1:17.56 | 2:00.10 | 2:36.30 | |||
16 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 33.02 | 1:13.42 | 1:59.32 | 2:36.78 | |||
17 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 34.87 | 1:15.52 | 2:01.44 | 2:37.08 | |||
18 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 31.21 | 1:11.52 | 1:59.94 | 2:37.76 | |||
19 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.22 | 1:16.48 | 2:02.91 | 2:39.81 | |||
20 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.84 | 1:19.90 | 2:03.46 | 2:40.79 | |||
21 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 34.01 | 1:18.95 | 2:03.75 | 2:40.94 | |||
22 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 35.13 | 1:17.16 | 2:04.32 | 2:41.41 | |||
23 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 33.10 | 1:15.32 | 2:04.54 | 2:41.50 | |||
24 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.29 | 1:16.53 | 2:05.19 | 2:41.58 | |||
25 | Viktoria Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 33.57 | 1:13.40 | 2:02.97 | 2:42.04 | |||
26 | Hanna Pettersson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.26 | 1:15.81 | 2:05.32 | 2:42.13 | |||
27 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.04 | 1:17.92 | 2:05.21 | 2:42.97 | |||
28 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 33.50 | 1:15.55 | 2:05.67 | 2:44.20 | |||
29 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 34.99 | 1:16.31 | 2:09.23 | 2:44.89 | |||
30 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.89 | 1:23.77 | 2:15.56 | 2:53.45 | |||
31 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.05 | 1:22.52 | 2:15.68 | 2:53.82 | |||
- | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 juni 2018 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 17:42 |