2024-04-20   02:17:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Malmö Open

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Frsk) - Officiell
Resultat Gren 1 (Frsk) - Officiell 
 
  Tvling  Malm Open    Utskriftsdatum  10 februari 2018   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  10:09   
  Arrangr  Malm Kappsimningsklubb         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Damer FIFH cup, Frsk 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  1994  Gteborg Sim            29.29   
Maja Reichard  Sprvgen Simfrening            31.20   
Helena Fltman  Tby Sim            31.31   
Felicia Andersson  KFUK-KFUM Kometerna            32.43   
Lina Nilsson  Osby Simsllskap            33.24   
Linnea Bckman  1989  Solens IF            33.24   
Sigridur Anita Rgnvaldsdottir  2001  Fjordur            33.87   
Agnes Kramer  1998  Falkenbergs Simklubb            35.58   
Emma Danielsson  2002  Nacka HI            36.88   
10  Malin Lundstrm  Simklubben Ran            37.11   
11  Mille Dige From  Dansk Handicap Idrts-Forbund            37.22   
12  Camilla Klestruo Hansen  Dansk Handicap Idrts-Forbund            37.37   
13  Rebecca Lf  2001  rebro Simallians            38.04   
14  Anna Philipsson  2003  Gvle Simsllskap            38.70   
15  Camilla Bitz Witt  Dansk Handicap Idrts-Forbund            39.11   
16  Josefine Busk  1997  Sdertlje Simsllskap            40.15   
17  Ida Andersson Wulf  1998  Fifh            40.22   
18  Edit Sjstrand  1991  Varbergs HI            41.82   
19  Rose-Marie Robertsson  1986  Varbergs HI            41.98   
20  Anna Rosa Thrastardottir  2004  Fjordur            42.50   
21  Signe Klauber Vestergaard  Dansk Handicap Idrts-Forbund            43.20   
22  Liv Wikman-Gandr  2004  Nacka HI            45.74   
23  Julia Nyberg  1997  Solens IF            46.62   
24  Emelie Bengtson  Simklubben Laxen            46.72   
25  Victoria Svanborg  1994  rebro Simallians            46.86   
26  Heirun Eva Gunnarsdottir  Nes            46.91   
27  Louise Bast Aaby  1998  Dansk Handicap Idrts-Forbund            47.00   
28  Lotta Aksns  1995  Solens IF            48.48   
29  Ellenor Engberg  1982  Solens IF            48.55   
30  Viktoria Lind Karenadottir  2002  Fjordur            50.69   
31  Sigrun Kjartansdottir  Fjordur            51.14   
32  Elin Andersson  1982  Falkenbergs Simklubb            51.41   
33  Kristlaug Lilja Halldorsdottir  Nes            53.70   
34  Emelia Yr Gunnarsdottir  2005  Fjordur            54.37   
35  Katrin Erla Kristjansdottir  2003  Fjordur            54.78   
36  Kristun Helga Thordadottir  2005  Fjordur            56.41   
37  Gunbjrg Sol Sigfusdottir  Fjordur            1:00.45   
38  Vedis Harardottir  Fjordur            1:00.75   
39  Linda Bjrgvinsdottir  Nes            1:03.04   
40  Stina Gustavsson  1989  Varbergs HI            1:04.32   
41  Rakel Aradottir  sp            1:05.74   
42  Ella Steinunn Sigurdardottir  Fjordur            1:12.38   
43  Isabelle Hocanin  1997  rebro Simallians            1:16.25   
44  Kristjana Lif Albertsdottir  2005  Fjordur            1:30.09   
45  Karen Axelsdottir  1992  sp            1:59.08   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 februari 2018 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  10:09 
 
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Malm Open    Utskriftsdatum  10 februari 2018   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  17:43   
  Arrangr  Malm Kappsimningsklubb         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Damer FIFH cup, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  1994  Gteborg Sim            29.02   
Helena Fltman  Tby Sim            31.22   
Maja Reichard  Sprvgen Simfrening            31.67   
Felicia Andersson  KFUK-KFUM Kometerna            33.16   
Linnea Bckman  1989  Solens IF            33.86   
Lina Nilsson  Osby Simsllskap            34.89   
Agnes Kramer  1998  Falkenbergs Simklubb            36.40   
Ida Andersson Wulf  1998  Fifh            40.32   
Mille Dige From  Dansk Handicap Idrts-Forbund            36.14   
10  Emma Danielsson  2002  Nacka HI            37.64   
11  Camilla Klestruo Hansen  Dansk Handicap Idrts-Forbund            37.86   
12  Anna Philipsson  2003  Gvle Simsllskap            38.29   
13  Camilla Bitz Witt  Dansk Handicap Idrts-Forbund            38.73   
14  Rebecca Lf  2001  rebro Simallians            39.74   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 februari 2018 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:43 
 
Resultat Gren 2 (Frsk) - Officiell
Resultat Gren 2 (Frsk) - Officiell 
 
  Tvling  Malm Open    Utskriftsdatum  11 februari 2018   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  08:25   
  Arrangr  Malm Kappsimningsklubb         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar FIFH cu, Frsk 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Tobias Klasson  2000  Sffle Simsllskap            27.61   
Jesper Andersson  Karlstads Simsllskap            28.01   
Andreas Nord  Osby Simsllskap            28.75   
Sebastian Karlsson  1993  Karlskrona Simsllskap            29.20   
Jacob Sjlander  1986  Solens IF            29.42   
Niklas Jakobsen  Dansk Handicap Idrts-Forbund            29.70   
Nemanja Tadic  Delfin            29.80   
Peter Fritsdal Refer  2001  Dansk Handicap Idrts-Forbund            30.85   
Felix Persson  2000  Simklubben Vnersborg            31.33   
10  Mikkel Shler Petersen  Dansk Handicap Idrts-Forbund            31.71   
11  Fredrik Schmidt Johansen  Dansk Handicap Idrts-Forbund            31.81   
12  Michael Felipe Dyrholm Mortensen  Dansk Handicap Idrts-Forbund            31.83   
13  Anton Daggert  1993  rebro Simallians            32.28   
14  Teo Renlund  1997  Solens IF            32.48   
15  Fabian Claesson  Osby Simsllskap            33.03   
16  Niklas Andersson  Gteborg Sim            33.12   
17  Nikola Ljubiasvljevic  Delfin            33.68   
18  Axel Thordarson  1994  Sundfelagid Odinn            34.20   
19  Kristjan Jonsson  1989  sp            37.17   
20  Erik Mangbo  1999  Helsingborgs Simsllskap            38.01   
21  Daniel Isak Slvason  1994  sp            38.03   
22  Albin Oskarsson  1991  rebro Simallians            40.84   
23  Jon Thorri Jnsson  1989  sp            42.23   
24  David Andersson  1997  Sdertlje Simsllskap            43.59   
25  Peter Reschke  Simklubben Laxen            44.16   
26  Hjalti Geir Gudmundsson  1998  sp            50.48   
27  Joakim Lfgren  1997  Nacka HI            54.39   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 februari 2018 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:25 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Malm Open    Utskriftsdatum  10 februari 2018   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  17:44   
  Arrangr  Malm Kappsimningsklubb         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar FIFH cu, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Tobias Klasson  2000  Sffle Simsllskap            27.60   
Jesper Andersson  Karlstads Simsllskap            28.46   
Sebastian Karlsson  1993  Karlskrona Simsllskap            29.19   
Andreas Nord  Osby Simsllskap            29.37   
Jacob Sjlander  1986  Solens IF            30.23   
Niklas Andersson  Gteborg Sim            32.56   
Niklas Jakobsen  Dansk Handicap Idrts-Forbund            29.57   
Nemanja Tadic  Delfin            29.78   
Mikkel Shler Petersen  Dansk Handicap Idrts-Forbund            31.23   
10  Peter Fritsdal Refer  2001  Dansk Handicap Idrts-Forbund            31.81   
11  Fredrik Schmidt Johansen  Dansk Handicap Idrts-Forbund            32.00   
12  Felix Persson  2000  Simklubben Vnersborg            32.35   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 februari 2018 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:44 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Malm Open    Utskriftsdatum  10 februari 2018   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  16:33   
  Arrangr  Malm Kappsimningsklubb         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 3, 25m Fjrilsim Dam K1-4, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Freja Kvist  Dansk Handicap Idrts-Forbund            21.90   
Olafia sk Svanbergsdottir  2003  Umfs            22.49   
Lisa Ekstrand  2004  rebro Simallians            25.74   
Celia El Maghili Fisker  Dansk Handicap Idrts-Forbund            35.80   
Arndis Atladottir  Sundfelagid Odinn            39.40   
Frida Walmeus  Fifh            40.11   
Tuva Agevall  2008  Simklubben Laxen            1:08.07   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 februari 2018 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:33 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Malm Open    Utskriftsdatum  10 februari 2018   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  16:33   
  Arrangr  Malm Kappsimningsklubb         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 4, 25m Fjrilsim Herr K1-4, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Fannar Logi Johannesson  Sundfelagid Odinn            16.49   
Nikola Ljubiasvljevic  Delfin            16.49   
Lukas Antonsson  2001  Varbergs HI            16.60   
Gabriel Ari Tryggvasson  Nes            16.61   
Alexander Gudmundsson  2003  Nes            18.53   
Bergur Unnsteinsson  2000  Sundfelagid Odinn            18.53   
Sebastian Claesson  Osby Simsllskap            19.72   
Lukas Berndtsson kerman  Fifh            23.19   
Angelo Varisco  Fifh            24.20   
10  Abraham Nordgerd  2002  Frarna            24.94   
11  Eidur Axelsson  sp            52.50   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 februari 2018 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:33 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Malm Open    Utskriftsdatum  10 februari 2018   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  16:32   
  Arrangr  Malm Kappsimningsklubb         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 5, 200m Frisim Dam S1-S14, Funktionsnedsttning: DS 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Maria Carlsson  1983  Njurunda Simsllskap    51.30  1:49.81  2:49.71    3:47.49   
Sigrun Kjartansdottir  Fjordur    55.34  2:01.29  3:10.09    4:20.50   
Stine Nersting  Dansk Handicap Idrts-Forbund            5:16.78   
Gldis Olafsdottir  1998  sp    1:19.77  3:08.50      6:55.31   
                     
 
Gren 5, 200m Frisim Dam S1-S14, Funktionsnedsttning: S10 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gunbjrg Sol Sigfusdottir  Fjordur    1:06.91  2:19.48      3:37.34   
                     
 
Gren 5, 200m Frisim Dam S1-S14, Funktionsnedsttning: S14 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Felicia Andersson  KFUK-KFUM Kometerna    35.91  1:15.65  1:56.72    2:37.02   
Signa Var Davadottir Naes Joensen  1998  Frarna            2:41.38   
Ellenor Engberg  1982  Solens IF    49.57  1:46.84      2:45.01   
Lina Nilsson  Osby Simsllskap    38.66  1:24.53  2:13.10    2:59.56   
Katrin Anna Heidarsdottir  1997  sp    48.46  1:57.81      3:12.54   
Camilla Klestruo Hansen  Dansk Handicap Idrts-Forbund            3:17.95   
Anna Rosa Thrastardottir  2004  Fjordur    46.46  1:36.67  2:27.69    3:18.38   
Emelia Yr Gunnarsdottir  2005  Fjordur    59.78  2:13.27      3:25.13   
Signe Klauber Vestergaard  Dansk Handicap Idrts-Forbund            3:28.34   
10  Sigridur Anita Rgnvaldsdottir  2001  Fjordur    37.83  1:22.25  2:08.68    3:37.54   
11  Rakel Aradottir  sp    1:10.75  2:26.98      3:49.89   
12  Lotta Aksns  1995  Solens IF    49.81  1:47.66  2:48.84    3:50.81   
13  Elin Andersson  1982  Falkenbergs Simklubb    52.30  1:51.09  2:51.39    3:50.91   
14  Julia Nyberg  1997  Solens IF    49.44  1:48.75  2:52.03    3:59.42   
15  Katrin Erla Kristjansdottir  2003  Fjordur    1:04.35  2:05.65  3:10.85    4:14.71   
16  Kristun Helga Thordadottir  2005  Fjordur    1:07.04  2:17.06  3:24.81    4:30.08   
17  Viktoria Lind Karenadottir  2002  Fjordur    58.86  2:06.41  3:21.35    4:34.90   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 februari 2018 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:32 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Malm Open    Utskriftsdatum  10 februari 2018   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  16:32   
  Arrangr  Malm Kappsimningsklubb         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 6, 200m Frisim Herr S1-S14, Funktionsnedsttning: 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anders Streiffert  1988  Simklubben Laxen    41.49  1:28.90  2:19.18    3:33.71   
                     
 
Gren 6, 200m Frisim Herr S1-S14, Funktionsnedsttning: DS 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Pedro Fernades Domingues  1991  Naves Rj Brasil    1:21.08  2:02.53  2:44.40    2:44.40   
Sergio Roberto Soares Itajahy Pinto  1981  Naves Rj Brasil    54.14  1:52.31  2:51.09    3:49.44   
Peter Reschke  Simklubben Laxen    50.04  1:50.36  2:52.71    3:59.49   
                     
 
Gren 6, 200m Frisim Herr S1-S14, Funktionsnedsttning: S14 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Robert Isak Jnsson  Fjordur    28.03  1:00.76  1:33.97    2:06.91   
Tobias Klasson  2000  Sffle Simsllskap    32.95  1:09.31  1:46.22    2:25.55   
Jesper Andersson  Karlstads Simsllskap    1:09.17  1:47.77  2:26.33    2:26.33   
Anton Daggert  1993  rebro Simallians    33.74  1:12.48  1:52.43    2:33.07   
Niklas Jakobsen  Dansk Handicap Idrts-Forbund    32.55  1:11.23  1:51.52    2:33.20   
Fredrik Schmidt Johansen  Dansk Handicap Idrts-Forbund    34.55  1:14.12  1:54.36    2:34.68   
Mikkel Shler Petersen  Dansk Handicap Idrts-Forbund    36.70  1:18.76  2:03.22    2:42.89   
Michael Felipe Dyrholm Mortensen  Dansk Handicap Idrts-Forbund    1:16.61  2:03.85  2:48.66    2:48.66   
Daniel Isak Slvason  1994  sp    40.68  1:32.52  2:29.24    3:25.79   
10  David Andersson  1997  Sdertlje Simsllskap    49.12  1:50.60  2:56.34    3:58.78   
11  Jon Thorri Jnsson  1989  sp    45.77  1:50.32  2:56.25    3:59.27   
                     
 
Gren 6, 200m Frisim Herr S1-S14, Funktionsnedsttning: S7 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Niklas Andersson  Gteborg Sim    41.14  1:26.18  2:11.12    2:54.19   
                     
 
Gren 6, 200m Frisim Herr S1-S14, Funktionsnedsttning: S9 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nemanja Tadic  Delfin    31.36  1:05.88  1:42.06    2:42.45   
                     
 
Gren 6, 200m Frisim Herr S1-S14, Funktionsnedsttning:  
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rasmus Lindstrm  1992  Solens IF    31.83  1:07.92  1:44.67    2:20.69   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 februari 2018 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:32 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Malm Open    Utskriftsdatum  10 februari 2018   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  16:22   
  Arrangr  Malm Kappsimningsklubb         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 7, 400m Frisim Dam S6-S14, Funktionsnedsttning: DS 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Maria Carlsson  1983  Njurunda Simsllskap    4:11.77  6:17.56  8:29.32    8:29.32   
                     
 
Gren 7, 400m Frisim Dam S6-S14, Funktionsnedsttning: S10 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Helena Fltman  Tby Sim    1:15.48  2:35.36  3:59.44    5:23.95   
Malin Lundstrm  Simklubben Ran    1:25.47  2:58.52  4:31.29    6:02.64   
Anna Philipsson  2003  Gvle Simsllskap    1:30.71  4:11.47  6:00.74    6:55.63   
                     
 
Gren 7, 400m Frisim Dam S6-S14, Funktionsnedsttning: S14 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  1994  Gteborg Sim    1:07.16  2:17.59  3:28.21    4:38.53   
Signa Var Davadottir Naes Joensen  1998  Frarna    1:18.50  2:44.24  4:11.05    5:35.53   
Linnea Bckman  1989  Solens IF    1:17.20  2:45.05  4:14.04    5:42.11   
Josefine Busk  1997  Sdertlje Simsllskap    1:31.00  3:10.32  4:49.33    6:28.59   
Rebecca Lf  2001  rebro Simallians    1:27.17  3:06.48  4:49.29    6:31.09   
Rose-Marie Robertsson  1986  Varbergs HI    1:28.25  3:06.82  4:49.34    6:33.01   
                     
 
Gren 7, 400m Frisim Dam S6-S14, Funktionsnedsttning: S7 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ida Andersson Wulf  1998  Fifh    1:28.75  3:05.79  4:43.95    6:22.49   
                     
 
Gren 7, 400m Frisim Dam S6-S14, Funktionsnedsttning: S8 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Agnes Kramer  1998  Falkenbergs Simklubb    1:22.08  2:54.53  4:27.25    5:57.40   
Nicola St Clair Maitland  2003  Sdertlje Simsllskap    1:28.64  3:08.81  4:52.12    6:31.11   
Louise Bast Aaby  1998  Dansk Handicap Idrts-Forbund    1:42.02  3:28.27  5:14.02    6:58.30   
                     
 
Gren 7, 400m Frisim Dam S6-S14, Funktionsnedsttning: S9 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Elin Hammarqvist  2004  Tby Sim    1:20.28  2:53.75  4:30.47    5:50.84   
Mille Dige From  Dansk Handicap Idrts-Forbund    1:27.58  3:03.50  4:38.65    6:16.30   
Camilla Bitz Witt  Dansk Handicap Idrts-Forbund    1:36.06  3:24.86  5:16.00    7:09.50   
Emelie Bengtson  Simklubben Laxen    1:50.24  3:54.99  6:00.29    8:02.64   
Victoria Svanborg  1994  rebro Simallians    1:50.98  4:07.43  6:37.48    9:06.54   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 februari 2018 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:22 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Malm Open    Utskriftsdatum  11 februari 2018   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  08:07   
  Arrangr  Malm Kappsimningsklubb         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 8, 400m Frisim Herr S6-S14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Andreas Nord  Osby Simsllskap    1:07.53  2:22.75  3:38.85    4:54.77   
Sebastian Karlsson  1993  Karlskrona Simsllskap    1:07.15  2:22.54  3:40.32    4:59.16   
Rasmus Lindstrm  1992  Solens IF    1:09.42  2:26.59  3:45.17    5:03.04   
Fabian Claesson  Osby Simsllskap    1:13.95  2:33.01  3:54.20    5:13.34   
Felix Persson  2000  Simklubben Vnersborg    1:17.81  2:38.70  4:00.78    5:21.41   
Peter Fritsdal Refer  2001  Dansk Handicap Idrts-Forbund    1:16.32  2:40.70  4:02.54    5:24.96   
Jacob Sjlander  1986  Solens IF    1:59.86  3:28.20  4:57.50    5:35.21   
Axel Thordarson  1994  Sundfelagid Odinn    1:15.65  2:44.45  4:19.70    5:53.77   
Teo Renlund  1997  Solens IF    1:19.85  2:58.13  4:43.97    6:26.77   
10  Pedro Fernades Domingues  1991  Naves Rj Brasil    1:27.92  3:01.10  4:35.58    7:48.63   
11  Sebastian Hregrd  Varabygdens Simsllskap    2:46.89  4:53.15  7:56.98    7:56.98   
12  Sergio Roberto Soares Itajahy Pinto  1981  Naves Rj Brasil    1:54.58  3:57.49  6:02.19    7:59.94   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 februari 2018 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:07 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Malm Open    Utskriftsdatum  10 februari 2018   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  14:15   
  Arrangr  Malm Kappsimningsklubb         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 9, 100m Frisim Damer K1-K4, Funktionsnedsttning: 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Olafia sk Svanbergsdottir  2003  Umfs    38.74        1:47.67   
Emilia Almert  2003  Nacka HI    50.88        1:48.19   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Damer K1-K4, Funktionsnedsttning: K1 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Freja Kvist  Dansk Handicap Idrts-Forbund    43.99        1:33.86   
Lisa Ekstrand  2004  rebro Simallians    49.59        1:43.98   
Laura Jansdottir  2001  Frarna    1:06.97        2:36.14   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Damer K1-K4, Funktionsnedsttning: K2 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Maja Landbo  Dansk Handicap Idrts-Forbund    1:14.08        2:35.17   
Celia El Maghili Fisker  Dansk Handicap Idrts-Forbund    1:15.72        2:41.75   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Damer K1-K4, Funktionsnedsttning: K3 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lova Johansson  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap    3:15.75        6:42.55   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Damer K1-K4, Funktionsnedsttning: K4 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Julia Hansson  1999  Fifh    54.86        2:06.96   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 februari 2018 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  14:15 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Malm Open    Utskriftsdatum  10 februari 2018   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  16:30   
  Arrangr  Malm Kappsimningsklubb         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 10, 100m Frisim Herrar K1-K4, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Fannar Logi Johannesson  Sundfelagid Odinn    31.28        1:06.44   
Gabriel Ari Tryggvasson  Nes    33.43        1:09.98   
Alexander Gudmundsson  2003  Nes    36.11        1:15.40   
Bergur Unnsteinsson  2000  Sundfelagid Odinn    34.13        1:16.94   
Lukas Antonsson  2001  Varbergs HI    38.27        1:22.36   
Sebastian Claesson  Osby Simsllskap    41.16        1:24.28   
Meon Ande Johannes  Fifh    38.39        1:29.33   
Abraham Nordgerd  2002  Frarna    39.64        1:33.79   
Daniel Smari Halvorsson  sp    54.55        1:33.79   
10  Ari Muller  2003  Frarna    43.46        1:38.88   
11  Henrik Axelsson rberg  1999  Mlndals Allmnna Simsllskap    45.22        1:43.00   
12  Elias Ceders  2000  Fifh    48.57        1:57.46   
13  Leo Austman Baldursson  2005  Nes    59.39        2:08.06   
14  Angelo Varisco  Fifh    45.11        2:13.33   
15  Ymir Snaer Hlynsson  sp    59.58        2:13.56   
16  Frederik Hgh  Dansk Handicap Idrts-Forbund    1:04.89        2:14.61   
17  Gustav Dahlberg  2006  Nacka HI    1:09.48        2:32.83   
18  Lukas Berndtsson kerman  Fifh    43.46        2:38.23   
19  Eidur Axelsson  sp    1:10.34        2:38.71   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 februari 2018 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:30 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Malm Open    Utskriftsdatum  10 februari 2018   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  15:53   
  Arrangr  Malm Kappsimningsklubb         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 11, 25m Ryggsim Damer K1-K4, Funktionsnedsttning: 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Olafia sk Svanbergsdottir  2003  Umfs            22.84   
                     
 
Gren 11, 25m Ryggsim Damer K1-K4, Funktionsnedsttning: K1 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Freja Kvist  Dansk Handicap Idrts-Forbund            21.16   
Emilia Almert  2003  Nacka HI            27.06   
Marina Simic  2001  Fifh            27.39   
Lisa Ekstrand  2004  rebro Simallians            28.59   
Iris Anna Johannesdottir  2009  Sundfelagid Odinn            35.48   
Erna Maria Styrmisdottir  sp            35.80   
Malin Andersson  2001  Fifh            35.97   
Ulfhildur Einarsdottir  sp            37.80   
Laura Jansdottir  2001  Frarna            40.32   
10  Frida Walmeus  Fifh            40.54   
                     
 
Gren 11, 25m Ryggsim Damer K1-K4, Funktionsnedsttning: K2 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Maja Landbo  Dansk Handicap Idrts-Forbund            30.54   
Kristin Ema Jakobsdottir  2005  Sundfelagid Odinn            49.07   
                     
 
Gren 11, 25m Ryggsim Damer K1-K4, Funktionsnedsttning: K3 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Rishika Jansson  1999  Fifh            48.86   
Tuva Agevall  2008  Simklubben Laxen            1:01.39   
Ellinor Wandel  2004  Nacka HI            2:14.82   
                     
 
Gren 11, 25m Ryggsim Damer K1-K4, Funktionsnedsttning: K4 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Sanna Marjeta  2001  Katrineholms Simsllskap            24.67   
Julia Hansson  1999  Fifh            29.91   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 februari 2018 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:53 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Malm Open    Utskriftsdatum  10 februari 2018   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  15:27   
  Arrangr  Malm Kappsimningsklubb         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 12, 25m Ryggsim Herrar K1-K4, Funktionsnedsttning: 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Fannar Logi Johannesson  Sundfelagid Odinn            17.99   
Birnir Snaer Jkulson  Fjordur            29.07   
Eidur Axelsson  sp            36.13   
Erik Kaestner  2007  Simklubben Laxen            52.10   
                     
 
Gren 12, 25m Ryggsim Herrar K1-K4, Funktionsnedsttning: DS 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Petur Mikael Helgason  sp            37.40   
                     
 
Gren 12, 25m Ryggsim Herrar K1-K4, Funktionsnedsttning: K1 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Gabriel Ari Tryggvasson  Nes            16.77   
Bergur Unnsteinsson  2000  Sundfelagid Odinn            18.97   
Meon Ande Johannes  Fifh            20.79   
Henrik Axelsson rberg  1999  Mlndals Allmnna Simsllskap            22.20   
Abraham Nordgerd  2002  Frarna            24.19   
Elias Ceders  2000  Fifh            25.99   
Ari Muller  2003  Frarna            27.47   
Ludvig Liam  2003  Fifh            27.84   
Daniel Smari Halvorsson  sp            30.64   
10  Leo Austman Baldursson  2005  Nes            31.73   
11  Linus Hansson  2007  Fifh            43.08   
                     
 
Gren 12, 25m Ryggsim Herrar K1-K4, Funktionsnedsttning: K2 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Angelo Varisco  Fifh            23.28   
Frederik Hgh  Dansk Handicap Idrts-Forbund            30.95   
                     
 
Gren 12, 25m Ryggsim Herrar K1-K4, Funktionsnedsttning: K3 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Gustav Dahlberg  2006  Nacka HI            34.28   
                     
 
Gren 12, 25m Ryggsim Herrar K1-K4, Funktionsnedsttning: K4 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Lukas Antonsson  2001  Varbergs HI            19.10   
Sebastian Claesson  Osby Simsllskap            19.80   
Lukas Berndtsson kerman  Fifh            27.44   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 februari 2018 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:27 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Malm Open    Utskriftsdatum  10 februari 2018   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  16:15   
  Arrangr  Malm Kappsimningsklubb         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 13, 200m Medley DamerS1-S14, Funktionsnedsttning: SM11 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Maja Reichard  Sprvgen Simfrening    37.53  1:26.19  2:15.13    2:57.53   
                     
 
Gren 13, 200m Medley DamerS1-S14, Funktionsnedsttning: SM14 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  1994  Gteborg Sim    33.50  1:14.08  1:59.60    2:34.90   
Felicia Andersson  KFUK-KFUM Kometerna    38.67  1:26.23  2:19.98    3:02.26   
Signa Var Davadottir Naes Joensen  1998  Frarna    39.67  1:25.52  2:22.96    3:04.46   
Linnea Bckman  1989  Solens IF    40.08  1:30.90  2:24.39    3:06.15   
Lina Nilsson  Osby Simsllskap    47.63  1:40.81  2:38.62    3:22.91   
Viktoria Lind Karenadottir  2002  Fjordur    1:06.66  2:17.73  3:34.72    3:34.72   
Rebecca Lf  2001  rebro Simallians    50.93  1:49.93  2:49.10    3:38.15   
Josefine Busk  1997  Sdertlje Simsllskap    49.05  1:46.56  2:56.65    3:46.29   
Camilla Klestruo Hansen  Dansk Handicap Idrts-Forbund    54.42  1:58.91  2:59.57    3:51.71   
10  Signe Klauber Vestergaard  Dansk Handicap Idrts-Forbund    59.91  1:58.76  2:59.74    3:51.96   
11  Anna Rosa Thrastardottir  2004  Fjordur    58.60  1:58.03  3:07.63    3:59.21   
12  Rose-Marie Robertsson  1986  Varbergs HI    52.76  1:54.60  3:13.97    4:03.31   
13  Emelia Yr Gunnarsdottir  2005  Fjordur    1:03.16  2:19.66  3:37.72    4:49.47   
14  Katrin Anna Heidarsdottir  1997  sp    1:14.05  2:40.81  4:04.62    5:10.56   
15  Rakel Aradottir  sp    1:23.47  2:51.44  4:28.69    5:49.16   
                     
 
Gren 13, 200m Medley DamerS1-S14, Funktionsnedsttning: SM7 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ida Andersson Wulf  1998  Fifh    1:01.19  1:58.53  3:07.63    3:55.17   
                     
 
Gren 13, 200m Medley DamerS1-S14, Funktionsnedsttning: SM8 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nicola St Clair Maitland  2003  Sdertlje Simsllskap    52.82  1:46.76  3:14.65    4:05.21   
Louise Bast Aaby  1998  Dansk Handicap Idrts-Forbund    1:08.14  2:07.35  3:37.62    4:29.44   
                     
 
Gren 13, 200m Medley DamerS1-S14, Funktionsnedsttning: SM9 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Danielsson  2002  Nacka HI    50.94  1:43.91  2:47.01    3:32.64   
Mille Dige From  Dansk Handicap Idrts-Forbund    51.74  1:45.34  2:52.83    3:35.39   
Camilla Bitz Witt  Dansk Handicap Idrts-Forbund    50.08  1:46.19  2:59.30    3:50.17   
Elin Hammarqvist  2004  Tby Sim    1:03.30  1:55.61  3:09.83    3:57.97   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 februari 2018 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:15 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Malm Open    Utskriftsdatum  10 februari 2018   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  16:19   
  Arrangr  Malm Kappsimningsklubb         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 14, 200m Medley Herrar S1-S14, Funktionsnedsttning: 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Fredrik Schmidt Johansen  Dansk Handicap Idrts-Forbund    36.13  1:27.36  2:18.86    2:57.00   
Axel Thordarson  1994  Sundfelagid Odinn    47.53  1:37.49  2:37.37    3:16.05   
Anders Streiffert  1988  Simklubben Laxen    46.52  1:44.81  2:50.68    3:41.47   
                     
 
Gren 14, 200m Medley Herrar S1-S14, Funktionsnedsttning: DS 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Pedro Fernades Domingues  1991  Naves Rj Brasil    46.58  1:35.76  2:43.03    3:25.83   
Sergio Roberto Soares Itajahy Pinto  1981  Naves Rj Brasil    57.91  2:15.91  3:34.97    4:30.71   
                     
 
Gren 14, 200m Medley Herrar S1-S14, Funktionsnedsttning: K1 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Fannar Logi Johannesson  Sundfelagid Odinn    37.66  1:22.59  2:14.66    2:56.95   
Bergur Unnsteinsson  2000  Sundfelagid Odinn    46.69  1:37.37  2:34.41    3:17.16   
                     
 
Gren 14, 200m Medley Herrar S1-S14, Funktionsnedsttning: SM13 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Peter Fritsdal Refer  2001  Dansk Handicap Idrts-Forbund    35.73  1:19.67  2:18.16    2:57.81   
                     
 
Gren 14, 200m Medley Herrar S1-S14, Funktionsnedsttning: SM14 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Robert Isak Jnsson  Fjordur    29.16  1:07.72  1:48.02    2:19.12   
Andreas Nord  Osby Simsllskap    34.34  1:16.64  2:03.19    2:39.88   
Tobias Klasson  2000  Sffle Simsllskap    33.45  1:13.51  2:05.44    2:40.25   
Jesper Andersson  Karlstads Simsllskap    34.51  1:16.64  2:15.09    2:50.09   
Jacob Sjlander  1986  Solens IF    37.51  1:24.62  2:14.76    2:54.44   
Anton Daggert  1993  rebro Simallians    37.99  1:27.11  2:18.81    2:58.99   
Felix Persson  2000  Simklubben Vnersborg    45.73  1:30.43  2:25.84    3:04.42   
Teo Renlund  1997  Solens IF    45.68  1:35.19  2:30.28    3:14.11   
Michael Felipe Dyrholm Mortensen  Dansk Handicap Idrts-Forbund    39.40  1:30.37  2:30.49    3:14.93   
10  David Andersson  1997  Sdertlje Simsllskap    57.61  2:11.08  3:24.24    4:27.63   
                     
 
Gren 14, 200m Medley Herrar S1-S14, Funktionsnedsttning: SM6 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Albin Oskarsson  1991  rebro Simallians    51.84  2:02.50  3:10.72    4:11.12   
                     
 
Gren 14, 200m Medley Herrar S1-S14, Funktionsnedsttning: SM7 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Niklas Andersson  Gteborg Sim    44.49  1:38.13  2:37.23    3:21.66   
                     
 
Gren 14, 200m Medley Herrar S1-S14, Funktionsnedsttning: SM9 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nemanja Tadic  Delfin    34.52  1:16.26  2:09.01    2:48.80   
Fabian Claesson  Osby Simsllskap    37.12  1:21.20  2:17.26    2:55.87   
                     
 
Gren 14, 200m Medley Herrar S1-S14, Funktionsnedsttning:  
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rasmus Lindstrm  1992  Solens IF    33.06  1:15.38  2:04.80    2:39.81   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 februari 2018 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:19 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Malm Open    Utskriftsdatum  10 februari 2018   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  16:42   
  Arrangr  Malm Kappsimningsklubb         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 15, 25m Brstsim Damer K1-K4, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Sanna Marjeta  2001  Katrineholms Simsllskap            24.69   
Olafia sk Svanbergsdottir  2003  Umfs            26.37   
Marina Simic  2001  Fifh            26.63   
Emilia Almert  2003  Nacka HI            29.31   
Lisa Ekstrand  2004  rebro Simallians            32.66   
Malin Andersson  2001  Fifh            33.42   
Maja Landbo  Dansk Handicap Idrts-Forbund            36.34   
Celia El Maghili Fisker  Dansk Handicap Idrts-Forbund            39.04   
Arndis Atladottir  Sundfelagid Odinn            39.60   
10  Erna Maria Styrmisdottir  sp            40.86   
11  Kristin Ema Jakobsdottir  2005  Sundfelagid Odinn            46.33   
12  Ulfhildur Einarsdottir  sp            49.15   
13  Iris Anna Johannesdottir  2009  Sundfelagid Odinn            52.97   
14  Ellinor Wandel  2004  Nacka HI            1:10.72   
15  Lova Johansson  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap            1:34.13   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 februari 2018 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:42 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Malm Open    Utskriftsdatum  10 februari 2018   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  16:48   
  Arrangr  Malm Kappsimningsklubb         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 16, 25m Brstsim Herrar K1-K4, Funktionsnedsttning: 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Henrik Axelsson rberg  1999  Mlndals Allmnna Simsllskap            24.93   
Birnir Snaer Jkulson  Fjordur            31.49   
Erik Kaestner  2007  Simklubben Laxen            58.38   
                     
 
Gren 16, 25m Brstsim Herrar K1-K4, Funktionsnedsttning: DS 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Petur Mikael Helgason  sp            41.06   
                     
 
Gren 16, 25m Brstsim Herrar K1-K4, Funktionsnedsttning: K1 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Fannar Logi Johannesson  Sundfelagid Odinn            17.07   
Bergur Unnsteinsson  2000  Sundfelagid Odinn            18.96   
Gabriel Ari Tryggvasson  Nes            19.74   
Alexander Gudmundsson  2003  Nes            23.57   
Meon Ande Johannes  Fifh            23.67   
Elias Ceders  2000  Fifh            24.82   
Abraham Nordgerd  2002  Frarna            27.97   
Leo Austman Baldursson  2005  Nes            32.27   
Daniel Smari Halvorsson  sp            33.92   
10  Ymir Snaer Hlynsson  sp            38.09   
                     
 
Gren 16, 25m Brstsim Herrar K1-K4, Funktionsnedsttning: K2 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Angelo Varisco  Fifh            31.20   
Frederik Hgh  Dansk Handicap Idrts-Forbund            35.61   
                     
 
Gren 16, 25m Brstsim Herrar K1-K4, Funktionsnedsttning: K3 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Gustav Dahlberg  2006  Nacka HI            1:03.91   
                     
 
Gren 16, 25m Brstsim Herrar K1-K4, Funktionsnedsttning: K4 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Lukas Antonsson  2001  Varbergs HI            22.43   
Sebastian Claesson  Osby Simsllskap            23.12   
Lukas Berndtsson kerman  Fifh            24.36   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 februari 2018 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:48 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Malm Open    Utskriftsdatum  10 februari 2018   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  17:02   
  Arrangr  Malm Kappsimningsklubb         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 17, 50m Fjril Damer S1-S14, Funktionsnedsttning: 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Kristlaug Lilja Halldorsdottir  Nes            1:18.88   
                     
 
Gren 17, 50m Fjril Damer S1-S14, Funktionsnedsttning: DS 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Maria Carlsson  1983  Njurunda Simsllskap            59.42   
Sigrun Kjartansdottir  Fjordur            1:04.46   
Stine Nersting  Dansk Handicap Idrts-Forbund            1:08.43   
Lisa Sjlin  1982  Mlndals Allmnna Simsllskap            1:25.23   
Gldis Olafsdottir  1998  sp            1:47.38   
                     
 
Gren 17, 50m Fjril Damer S1-S14, Funktionsnedsttning: S10 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Malin Lundstrm  Simklubben Ran            47.05   
Anna Philipsson  2003  Gvle Simsllskap            50.30   
Gunbjrg Sol Sigfusdottir  Fjordur            1:16.53   
                     
 
Gren 17, 50m Fjril Damer S1-S14, Funktionsnedsttning: S11 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Maja Reichard  Sprvgen Simfrening            35.95   
                     
 
Gren 17, 50m Fjril Damer S1-S14, Funktionsnedsttning: S14 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  1994  Gteborg Sim            33.26   
Signa Var Davadottir Naes Joensen  1998  Frarna            37.52   
Felicia Andersson  KFUK-KFUM Kometerna            38.05   
Linnea Bckman  1989  Solens IF            41.77   
Lina Nilsson  Osby Simsllskap            44.89   
Sigridur Anita Rgnvaldsdottir  2001  Fjordur            46.39   
Josefine Busk  1997  Sdertlje Simsllskap            46.96   
Edit Sjstrand  1991  Varbergs HI            50.80   
Anna Rosa Thrastardottir  2004  Fjordur            58.97   
10  Emelia Yr Gunnarsdottir  2005  Fjordur            59.48   
11  Heirun Eva Gunnarsdottir  Nes            59.91   
12  Viktoria Lind Karenadottir  2002  Fjordur            1:03.46   
13  Kristun Helga Thordadottir  2005  Fjordur            1:10.96   
14  Katrin Anna Heidarsdottir  1997  sp            1:17.61   
15  Rakel Aradottir  sp            1:35.74   
                     
 
Gren 17, 50m Fjril Damer S1-S14, Funktionsnedsttning: S5 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Isabelle Hocanin  1997  rebro Simallians            1:17.54   
                     
 
Gren 17, 50m Fjril Damer S1-S14, Funktionsnedsttning: S8 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Agnes Kramer  1998  Falkenbergs Simklubb            48.00   
Nicola St Clair Maitland  2003  Sdertlje Simsllskap            51.52   
Louise Bast Aaby  1998  Dansk Handicap Idrts-Forbund            1:08.72   
                     
 
Gren 17, 50m Fjril Damer S1-S14, Funktionsnedsttning: S9 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Camilla Bitz Witt  Dansk Handicap Idrts-Forbund            47.39   
Emma Danielsson  2002  Nacka HI            47.95   
Mille Dige From  Dansk Handicap Idrts-Forbund            48.52   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 februari 2018 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:02 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Malm Open    Utskriftsdatum  10 februari 2018   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  17:13   
  Arrangr  Malm Kappsimningsklubb         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 18, 50m Fjril Herrar S1-S14, Funktionsnedsttning: 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Axel Thordarson  1994  Sundfelagid Odinn            45.70   
Anders Streiffert  1988  Simklubben Laxen            49.08   
                     
 
Gren 18, 50m Fjril Herrar S1-S14, Funktionsnedsttning: DS 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Pedro Fernades Domingues  1991  Naves Rj Brasil            40.51   
Sergio Roberto Soares Itajahy Pinto  1981  Naves Rj Brasil            48.74   
Peter Reschke  Simklubben Laxen            58.94   
                     
 
Gren 18, 50m Fjril Herrar S1-S14, Funktionsnedsttning: S13 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Peter Fritsdal Refer  2001  Dansk Handicap Idrts-Forbund            34.96   
                     
 
Gren 18, 50m Fjril Herrar S1-S14, Funktionsnedsttning: S14 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Robert Isak Jnsson  Fjordur            28.35   
Sebastian Karlsson  1993  Karlskrona Simsllskap            30.74   
Tobias Klasson  2000  Sffle Simsllskap            31.88   
Andreas Nord  Osby Simsllskap            32.70   
Jesper Andersson  Karlstads Simsllskap            33.11   
Jacob Sjlander  1986  Solens IF            34.03   
Anton Daggert  1993  rebro Simallians            37.64   
Teo Renlund  1997  Solens IF            42.91   
Felix Persson  2000  Simklubben Vnersborg            42.99   
10  Niklas Jakobsen  Dansk Handicap Idrts-Forbund            43.25   
11  Daniel Isak Slvason  1994  sp            56.13   
12  David Andersson  1997  Sdertlje Simsllskap            58.76   
13  Hjalti Geir Gudmundsson  1998  sp            1:51.00   
                     
 
Gren 18, 50m Fjril Herrar S1-S14, Funktionsnedsttning: S6 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Albin Oskarsson  1991  rebro Simallians            56.04   
                     
 
Gren 18, 50m Fjril Herrar S1-S14, Funktionsnedsttning: S7 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Niklas Andersson  Gteborg Sim            39.60   
                     
 
Gren 18, 50m Fjril Herrar S1-S14, Funktionsnedsttning: S9 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Nemanja Tadic  Delfin            33.30   
Fabian Claesson  Osby Simsllskap            36.58   
Nikola Ljubiasvljevic  Delfin            36.85   
                     
 
Gren 18, 50m Fjril Herrar S1-S14, Funktionsnedsttning: SB14 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Kristjan Jonsson  1989  sp            41.19   
                     
 
Gren 18, 50m Fjril Herrar S1-S14, Funktionsnedsttning:  
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Rasmus Lindstrm  1992  Solens IF            30.95   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 februari 2018 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:13 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Malm Open    Utskriftsdatum  10 februari 2018   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  17:52   
  Arrangr  Malm Kappsimningsklubb         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 19, 4X50m Medley Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Spckhuggarna  Solens IF            2:29.27   
  Teo Renlund  1997      42.68        42.68   
  Jacob Sjlander  1986      38.31        1:20.99   
  Rasmus Lindstrm  1992      32.00        1:52.99   
  Linnea Bckman  1989      36.28        2:29.27   
                     
Osby  Osby Simsllskap            2:37.68   
  Sebastian Claesson      45.67        45.67   
  Lina Nilsson      46.36        1:32.03   
  Andreas Nord      31.83        2:03.86   
  Fabian Claesson      33.82        2:37.68   
                     
Fjordur  Fjordur            2:59.75   
  Anna Rosa Thrastardottir  2004      51.79        51.79   
  Viktoria Lind Karenadottir  2002      1:03.45        1:55.24   
  Robert Isak Jnsson      29.22        2:24.46   
  Sigridur Anita Rgnvaldsdottir  2001      35.29        2:59.75   
                     
Fantastic Four  Varbergs HI            3:03.76   
  Edit Sjstrand  1991      46.64        46.64   
  Linnea Winblad  1998      56.42        1:43.06   
  Lukas Antonsson  2001      38.77        2:21.83   
  Rose-Marie Robertsson  1986      41.93        3:03.76   
                     
Den  Dansk Handicap Idrts-Forbund            3:03.79   
  Mikkel Shler Petersen      41.26        41.26   
  Camilla Klestruo Hansen      49.65        1:30.91   
  Signe Klauber Vestergaard      1:02.22        2:33.13   
  Niklas Jakobsen      30.66        3:03.79   
                     
sa  rebro Simallians            3:12.71   
  Rebecca Lf  2001      52.49        52.49   
  Albin Oskarsson  1991      53.36        1:45.85   
  Anton Daggert  1993      37.50        2:23.35   
  Lisa Ekstrand  2004      49.36        3:12.71   
                     
Odinn  Sundfelagid Odinn            3:17.59   
  Axel Thordarson  1994      42.56        42.56   
  Arndis Atladottir      1:27.42        2:09.98   
  Fannar Logi Johannesson      36.89        2:46.87   
  Bergur Unnsteinsson  2000      30.72        3:17.59   
                     
Fifh  Fifh            3:21.27   
  Ida Andersson Wulf  1998      49.95        49.95   
  Elias Ceders  2000      54.20        1:44.15   
  Angelo Varisco      59.98        2:44.13   
        37.14        3:21.27   
                     
Nes  Nes            3:23.49   
  Gabriel Ari Tryggvasson      40.94        40.94   
  Linda Bjrgvinsdottir      1:13.73        1:54.67   
  Alexander Gudmundsson  2003      40.76        2:35.43   
  Heirun Eva Gunnarsdottir      48.06        3:23.49   
                     
10  Nacka Hi  Nacka HI            3:31.68   
  Emilia Almert  2003      57.03        57.03   
  Liv Wikman-Gandr  2004      51.84        1:48.87   
  Emma Danielsson  2002      49.45        2:38.32   
  Joakim Lfgren  1997      53.36        3:31.68   
                     
11  Delfinerna  Solens IF            3:36.52   
  Julia Nyberg  1997      58.05        58.05   
  Lotta Aksns  1995      59.08        1:57.13   
        52.34        2:49.47   
  Ellenor Engberg  1982      47.05        3:36.52   
                     
12  Fifh 2  Fifh            3:42.36   
        1:05.50        1:05.50   
        1:06.76        2:12.26   
        52.29        3:04.55   
        37.81        3:42.36   
                     
13  sp 1  sp            4:34.19   
  Erna Maria Styrmisdottir      1:23.79        1:23.79   
  Jon Thorri Jnsson  1989      52.94        2:16.73   
  Katrin Anna Heidarsdottir  1997      1:22.57        3:39.30   
  Daniel Isak Slvason  1994      54.89        4:34.19   
                     
14  Fifh3  Fifh            5:00.98   
  Linus Hansson  2007      1:38.44        1:38.44   
  Malin Andersson  2001      1:12.99        2:51.43   
  Frida Walmeus      1:19.84        4:11.27   
  Marina Simic  2001      49.71        5:00.98   
                     
15  sp 2  sp            5:52.23   
  Karen Axelsdottir  1992      2:02.39        2:02.39   
  Kristjan Jonsson  1989      50.73        2:53.12   
  Hjalti Geir Gudmundsson  1998      1:48.66        4:41.78   
  Rakel Aradottir      1:10.45        5:52.23   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 februari 2018 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:52 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Malm Open    Utskriftsdatum  11 februari 2018   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  09:31   
  Arrangr  Malm Kappsimningsklubb         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 20, 50m Brst Damer S1-S14, Funktionsnedsttning: 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Kristlaug Lilja Halldorsdottir  Nes    1:11.58        1:11.58   
                     
 
Gren 20, 50m Brst Damer S1-S14, Funktionsnedsttning: DS 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Maria Carlsson  1983  Njurunda Simsllskap    56.27        56.27   
Jennie Eskilsson  1987  Krokoms HIF    59.36        59.36   
Stine Nersting  Dansk Handicap Idrts-Forbund    1:04.70        1:04.70   
Lisa Sjlin  1982  Mlndals Allmnna Simsllskap    1:19.24        1:19.24   
Elin Lindberg  1975  Krokoms HIF    1:38.68        1:38.68   
Gldis Olafsdottir  1998  sp    1:42.25        1:42.25   
                     
 
Gren 20, 50m Brst Damer S1-S14, Funktionsnedsttning: SB11 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Maja Reichard  Sprvgen Simfrening    38.62        38.62   
                     
 
Gren 20, 50m Brst Damer S1-S14, Funktionsnedsttning: SB14 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  1994  Gteborg Sim    38.97        38.97   
Linnea Bckman  1989  Solens IF    41.63        41.63   
Lina Nilsson  Osby Simsllskap    43.12        43.12   
Felicia Andersson  KFUK-KFUM Kometerna    43.21        43.21   
Camilla Klestruo Hansen  Dansk Handicap Idrts-Forbund    50.35        50.35   
Signe Klauber Vestergaard  Dansk Handicap Idrts-Forbund    54.78        54.78   
Linnea Winblad  1998  Varbergs HI    56.94        56.94   
Edit Sjstrand  1991  Varbergs HI    57.05        57.05   
Anna Rosa Thrastardottir  2004  Fjordur    58.12        58.12   
10  Katrin Erla Kristjansdottir  2003  Fjordur    58.38        58.38   
11  Lotta Aksns  1995  Solens IF    58.51        58.51   
12  Emelia Yr Gunnarsdottir  2005  Fjordur    58.69        58.69   
13  Viktoria Lind Karenadottir  2002  Fjordur    1:00.05        1:00.05   
14  Kristina Rothoff  1985  Krokoms HIF    1:00.29        1:00.29   
15  Maria Karlsson  1987  Krokoms HIF    1:01.00        1:01.00   
16  Vedis Harardottir  Fjordur    1:02.85        1:02.85   
17  Rose-Marie Robertsson  1986  Varbergs HI    1:03.32        1:03.32   
18  India Buska  1997  Krokoms HIF    1:04.28        1:04.28   
19  Ellenor Engberg  1982  Solens IF    1:04.92        1:04.92   
20  Kristun Helga Thordadottir  2005  Fjordur    1:05.33        1:05.33   
21  Ida Brandt  1984  Varbergs HI    1:09.14        1:09.14   
22  Stina Gustavsson  1989  Varbergs HI    1:09.46        1:09.46   
23  Ella Steinunn Sigurdardottir  Fjordur    1:12.58        1:12.58   
24  Julia Nyberg  1997  Solens IF    1:14.89        1:14.89   
                     
 
Gren 20, 50m Brst Damer S1-S14, Funktionsnedsttning: SB6 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Ida Andersson Wulf  1998  Fifh    54.57        54.57   
Louise Bast Aaby  1998  Dansk Handicap Idrts-Forbund    1:16.37        1:16.37   
                     
 
Gren 20, 50m Brst Damer S1-S14, Funktionsnedsttning: SB7 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Linda Bjrgvinsdottir  Nes    1:15.99        1:15.99   
                     
 
Gren 20, 50m Brst Damer S1-S14, Funktionsnedsttning: SB9 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Liv Wikman-Gandr  2004  Nacka HI    50.71        50.71   
Emma Danielsson  2002  Nacka HI    51.19        51.19   
Camilla Bitz Witt  Dansk Handicap Idrts-Forbund    55.49        55.49   
Mille Dige From  Dansk Handicap Idrts-Forbund    26.62        58.91   
                     
 
Gren 20, 50m Brst Damer S1-S14, Funktionsnedsttning:  
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Mathilda Einarsson  1996  Mlndals Allmnna Simsllskap    3:18.98        3:18.98   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 februari 2018 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  09:31 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Malm Open    Utskriftsdatum  11 februari 2018   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  09:38   
  Arrangr  Malm Kappsimningsklubb         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 21, 50m Brst Herrar S1-S14, Funktionsnedsttning: 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Felix Persson  2000  Simklubben Vnersborg    43.66        43.66   
Fabian Claesson  Osby Simsllskap    44.89        44.89   
                     
 
Gren 21, 50m Brst Herrar S1-S14, Funktionsnedsttning: DS 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Sergio Roberto Soares Itajahy Pinto  1981  Naves Rj Brasil    57.72        57.72   
Tomas Lindgren  1994  Krokoms HIF    1:06.40        1:06.40   
Erik Sderlund  Krokoms HIF    1:11.37        1:11.37   
                     
 
Gren 21, 50m Brst Herrar S1-S14, Funktionsnedsttning: SB13 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Peter Fritsdal Refer  2001  Dansk Handicap Idrts-Forbund    43.79        43.79   
                     
 
Gren 21, 50m Brst Herrar S1-S14, Funktionsnedsttning: SB14 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Robert Isak Jnsson  Fjordur    33.10        33.10   
Jacob Sjlander  1986  Solens IF    36.39        36.39   
Andreas Nord  Osby Simsllskap    39.09        39.09   
Teo Renlund  1997  Solens IF    40.75        40.75   
Anton Daggert  1993  rebro Simallians    42.10        42.10   
Fredrik Schmidt Johansen  Dansk Handicap Idrts-Forbund    44.07        44.07   
Mikkel Shler Petersen  Dansk Handicap Idrts-Forbund    45.66        45.66   
David Andersson  1997  Sdertlje Simsllskap    58.47        58.47   
Michael Felipe Dyrholm Mortensen  Dansk Handicap Idrts-Forbund            DSQ   
                     
 
Gren 21, 50m Brst Herrar S1-S14, Funktionsnedsttning: SB5 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Albin Oskarsson  1991  rebro Simallians    54.16        54.16   
Sebastian Hregrd  Varabygdens Simsllskap    55.99        55.99   
                     
 
Gren 21, 50m Brst Herrar S1-S14, Funktionsnedsttning: SB7 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Niklas Andersson  Gteborg Sim    49.34        49.34   
Joakim Lfgren  1997  Nacka HI    54.82        54.82   
                     
 
Gren 21, 50m Brst Herrar S1-S14, Funktionsnedsttning:  
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Rasmus Lindstrm  1992  Solens IF    38.48        38.48   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 februari 2018 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  09:38 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Malm Open    Utskriftsdatum  11 februari 2018   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  09:49   
  Arrangr  Malm Kappsimningsklubb         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 22, 50m Brstsim Damer k1-k4, Funktionsnedsttning: 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Arndis Atladottir  Sundfelagid Odinn    1:18.25        1:18.25   
Tuva Agevall  2008  Simklubben Laxen    1:55.76        1:55.76   
                     
 
Gren 22, 50m Brstsim Damer k1-k4, Funktionsnedsttning: K1 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Marina Simic  2001  Fifh    55.75        55.75   
Olafia sk Svanbergsdottir  2003  Umfs    57.21        57.21   
Emilia Almert  2003  Nacka HI    1:01.17        1:01.17   
Malin Andersson  2001  Fifh    1:12.29        1:12.29   
Lisa Ekstrand  2004  rebro Simallians    1:18.35        1:18.35   
Erna Maria Styrmisdottir  sp    1:30.64        1:30.64   
Iris Anna Johannesdottir  2009  Sundfelagid Odinn    1:39.41        1:39.41   
Ulfhildur Einarsdottir  sp    1:40.46        1:40.46   
                     
 
Gren 22, 50m Brstsim Damer k1-k4, Funktionsnedsttning: K2 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Maja Landbo  Dansk Handicap Idrts-Forbund    1:19.38        1:19.38   
Kristin Ema Jakobsdottir  2005  Sundfelagid Odinn    1:39.44        1:39.44   
                     
 
Gren 22, 50m Brstsim Damer k1-k4, Funktionsnedsttning: K3 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Ellinor Wandel  2004  Nacka HI    2:36.42        2:36.42   
Lova Johansson  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap    3:07.55        3:07.55   
                     
 
Gren 22, 50m Brstsim Damer k1-k4, Funktionsnedsttning: K4 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Sanna Marjeta  2001  Katrineholms Simsllskap    54.43        54.43   
Anastasia Costes  2003  Fifh    1:07.49        1:07.49   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 februari 2018 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  09:49 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Malm Open    Utskriftsdatum  11 februari 2018   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  10:00   
  Arrangr  Malm Kappsimningsklubb         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 23, 50m Brstsim Herrar k1-k4, Funktionsnedsttning: 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Gabriel Ari Tryggvasson  Nes    46.23        46.23   
Henrik Axelsson rberg  1999  Mlndals Allmnna Simsllskap    54.46        54.46   
William Fischer  Helsingborgs Simsllskap    1:03.99        1:03.99   
Birnir Snaer Jkulson  Fjordur    1:16.54        1:16.54   
                     
 
Gren 23, 50m Brstsim Herrar k1-k4, Funktionsnedsttning: DS 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Petur Mikael Helgason  sp    1:30.66        1:30.66   
                     
 
Gren 23, 50m Brstsim Herrar k1-k4, Funktionsnedsttning: K1 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Fannar Logi Johannesson  Sundfelagid Odinn    38.90        38.90   
Bergur Unnsteinsson  2000  Sundfelagid Odinn    40.29        40.29   
Henrik Mohnke-Karlsson  2003  Trelleborg Sim    46.24        46.24   
Alexander Gudmundsson  2003  Nes    52.37        52.37   
Meon Ande Johannes  Fifh    58.10        58.10   
Elias Ceders  2000  Fifh    58.85        58.85   
Daniel Smari Halvorsson  sp    1:08.89        1:08.89   
Leo Austman Baldursson  2005  Nes    1:09.06        1:09.06   
Ymir Snaer Hlynsson  sp    1:22.64        1:22.64   
                     
 
Gren 23, 50m Brstsim Herrar k1-k4, Funktionsnedsttning: K2 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Angelo Varisco  Fifh    1:07.00        1:07.00   
Frederik Hgh  Dansk Handicap Idrts-Forbund    1:18.37        1:18.37   
                     
 
Gren 23, 50m Brstsim Herrar k1-k4, Funktionsnedsttning: K3 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Gustav Dahlberg  2006  Nacka HI    2:24.68        2:24.68   
                     
 
Gren 23, 50m Brstsim Herrar k1-k4, Funktionsnedsttning: K4 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Sebastian Claesson  Osby Simsllskap    49.75        49.75   
Lukas Antonsson  2001  Varbergs HI    50.31        50.31   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 februari 2018 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  10:00 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Malm Open    Utskriftsdatum  11 februari 2018   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  10:37   
  Arrangr  Malm Kappsimningsklubb         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer S1-S14, Funktionsnedsttning: 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Bckman  1989  Solens IF    42.97        1:27.46   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer S1-S14, Funktionsnedsttning: DS 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Jennie Eskilsson  1987  Krokoms HIF    1:02.65        2:13.60   
Stine Nersting  Dansk Handicap Idrts-Forbund    1:04.63        2:19.56   
Sigrun Kjartansdottir  Fjordur    1:07.09        2:27.93   
Elin Lindberg  1975  Krokoms HIF    1:41.26        3:23.50   
Gldis Olafsdottir  1998  sp    1:50.44        4:05.81   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer S1-S14, Funktionsnedsttning: S10 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Helena Fltman  Tby Sim    40.14        1:20.24   
Anna Philipsson  2003  Gvle Simsllskap    46.15        1:35.25   
Gunbjrg Sol Sigfusdottir  Fjordur    1:11.37        2:29.03   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer S1-S14, Funktionsnedsttning: S11 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Maja Reichard  Sprvgen Simfrening    41.37        1:27.87   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer S1-S14, Funktionsnedsttning: S14 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  1994  Gteborg Sim    36.89        1:14.51   
Signa Var Davadottir Naes Joensen  1998  Frarna    41.27        1:24.55   
Sigridur Anita Rgnvaldsdottir  2001  Fjordur    44.66        1:32.72   
Lina Nilsson  Osby Simsllskap    46.31        1:35.11   
Edit Sjstrand  1991  Varbergs HI    48.85        1:44.10   
Josefine Busk  1997  Sdertlje Simsllskap    50.49        1:45.74   
Anna Rosa Thrastardottir  2004  Fjordur    53.77        1:49.92   
Katrin Erla Kristjansdottir  2003  Fjordur    56.79        1:57.62   
Heirun Eva Gunnarsdottir  Nes    53.28        2:03.99   
10  Elin Andersson  1982  Falkenbergs Simklubb    59.73        2:04.02   
11  Ellenor Engberg  1982  Solens IF    1:00.30        2:06.19   
12  Linnea Winblad  1998  Varbergs HI    57.38        2:08.82   
13  Julia Nyberg  1997  Solens IF    1:00.98        2:11.42   
14  Emelia Yr Gunnarsdottir  2005  Fjordur    1:03.41        2:11.87   
15  Lotta Aksns  1995  Solens IF    1:02.49        2:17.87   
16  Viktoria Lind Karenadottir  2002  Fjordur    1:06.13        2:18.53   
17  Maria Karlsson  1987  Krokoms HIF    1:07.47        2:24.35   
18  Kristina Rothoff  1985  Krokoms HIF    1:10.34        2:30.11   
19  Kristun Helga Thordadottir  2005  Fjordur    1:14.58        2:36.80   
20  Katrin Anna Heidarsdottir  1997  sp    1:14.79        2:38.52   
21  Ella Steinunn Sigurdardottir  Fjordur    1:16.34        2:41.16   
22  Rakel Aradottir  sp    1:18.91        2:56.65   
23  India Buska  1997  Krokoms HIF    1:21.62        3:09.99   
24  Ida Brandt  1984  Varbergs HI    1:26.42        3:13.22   
25  Kristjana Lif Albertsdottir  2005  Fjordur    1:47.69        3:31.02   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer S1-S14, Funktionsnedsttning: S4 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Karen Axelsdottir  1992  sp    1:59.61        4:05.29   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer S1-S14, Funktionsnedsttning: S7 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Ida Andersson Wulf  1998  Fifh    51.31        1:45.55   
Linda Bjrgvinsdottir  Nes    1:04.48        2:25.14   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer S1-S14, Funktionsnedsttning: S8 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Kramer  1998  Falkenbergs Simklubb    42.22        1:30.33   
Nicola St Clair Maitland  2003  Sdertlje Simsllskap    45.34        1:35.33   
Louise Bast Aaby  1998  Dansk Handicap Idrts-Forbund    54.72        1:53.30   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer S1-S14, Funktionsnedsttning: S9 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Mille Dige From  Dansk Handicap Idrts-Forbund    47.28        1:36.10   
Emma Danielsson  2002  Nacka HI    47.91        1:37.17   
Elin Hammarqvist  2004  Tby Sim    46.34        1:37.84   
Camilla Bitz Witt  Dansk Handicap Idrts-Forbund    50.13        1:41.83   
Liv Wikman-Gandr  2004  Nacka HI    50.98        1:46.38   
Emelie Bengtson  Simklubben Laxen    1:08.85        2:22.03   
Victoria Svanborg  1994  rebro Simallians    1:04.99        2:22.83   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 februari 2018 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  10:37 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Malm Open    Utskriftsdatum  11 februari 2018   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  10:49   
  Arrangr  Malm Kappsimningsklubb         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 25, 100m Rygg Herrar S1-S14, Funktionsnedsttning: 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Fabian Claesson  Osby Simsllskap    40.73        1:23.09   
Axel Thordarson  1994  Sundfelagid Odinn    44.14        1:29.82   
                     
 
Gren 25, 100m Rygg Herrar S1-S14, Funktionsnedsttning: DS 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Pedro Fernades Domingues  1991  Naves Rj Brasil    45.59        1:30.97   
Tomas Lindgren  1994  Krokoms HIF    1:08.79        2:32.08   
Erik Sderlund  Krokoms HIF    1:17.46        2:43.83   
                     
 
Gren 25, 100m Rygg Herrar S1-S14, Funktionsnedsttning: S13 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Peter Fritsdal Refer  2001  Dansk Handicap Idrts-Forbund    39.98        1:22.18   
                     
 
Gren 25, 100m Rygg Herrar S1-S14, Funktionsnedsttning: S14 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Tobias Klasson  2000  Sffle Simsllskap    33.26        1:09.55   
Sebastian Karlsson  1993  Karlskrona Simsllskap    34.74        1:11.70   
Andreas Nord  Osby Simsllskap    38.39        1:19.39   
Jesper Andersson  Karlstads Simsllskap    37.21        1:20.70   
Felix Persson  2000  Simklubben Vnersborg    39.62        1:20.75   
Jacob Sjlander  1986  Solens IF    40.90        1:22.22   
Teo Renlund  1997  Solens IF    1:27.79        1:27.79   
Mikkel Shler Petersen  Dansk Handicap Idrts-Forbund    43.28        1:29.59   
Anton Daggert  1993  rebro Simallians    43.66        1:30.27   
10  Niklas Jakobsen  Dansk Handicap Idrts-Forbund    45.45        1:36.04   
11  Jon Thorri Jnsson  1989  sp    59.47        2:02.03   
12  David Andersson  1997  Sdertlje Simsllskap    59.68        2:03.75   
13  Hjalti Geir Gudmundsson  1998  sp    1:06.70        2:20.81   
                     
 
Gren 25, 100m Rygg Herrar S1-S14, Funktionsnedsttning: S6 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Sebastian Hregrd  Varabygdens Simsllskap    56.25        1:57.68   
                     
 
Gren 25, 100m Rygg Herrar S1-S14, Funktionsnedsttning: S7 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Niklas Andersson  Gteborg Sim    44.80        1:34.04   
Joakim Lfgren  1997  Nacka HI    1:12.91        2:37.32   
                     
 
Gren 25, 100m Rygg Herrar S1-S14, Funktionsnedsttning: S9 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Nemanja Tadic  Delfin    35.59        1:13.73   
                     
 
Gren 25, 100m Rygg Herrar S1-S14, Funktionsnedsttning:  
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Rasmus Lindstrm  1992  Solens IF    35.80        1:14.21   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 februari 2018 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  10:49 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Malm Open    Utskriftsdatum  11 februari 2018   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  10:58   
  Arrangr  Malm Kappsimningsklubb         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 26, 25m Frisim Damer K1-K4, Funktionsnedsttning: 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Arndis Atladottir  Sundfelagid Odinn            31.98   
                     
 
Gren 26, 25m Frisim Damer K1-K4, Funktionsnedsttning: K1 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Olafia sk Svanbergsdottir  2003  Umfs            16.72   
Freja Kvist  Dansk Handicap Idrts-Forbund            17.83   
Lisa Ekstrand  2004  rebro Simallians            22.32   
Emilia Almert  2003  Nacka HI            22.70   
Marina Simic  2001  Fifh            23.78   
Malin Andersson  2001  Fifh            27.19   
Iris Anna Johannesdottir  2009  Sundfelagid Odinn            30.44   
Laura Jansdottir  2001  Frarna            30.77   
Erna Maria Styrmisdottir  sp            33.18   
10  Ulfhildur Einarsdottir  sp            35.76   
11  Frida Walmeus  Fifh            43.38   
                     
 
Gren 26, 25m Frisim Damer K1-K4, Funktionsnedsttning: K2 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Celia El Maghili Fisker  Dansk Handicap Idrts-Forbund            30.72   
Maja Landbo  Dansk Handicap Idrts-Forbund            35.10   
Kristin Ema Jakobsdottir  2005  Sundfelagid Odinn            37.77   
                     
 
Gren 26, 25m Frisim Damer K1-K4, Funktionsnedsttning: K3 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Rishika Jansson  1999  Fifh            51.96   
Tuva Agevall  2008  Simklubben Laxen            54.23   
Ellinor Wandel  2004  Nacka HI            2:05.78   
                     
 
Gren 26, 25m Frisim Damer K1-K4, Funktionsnedsttning: K4 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Sanna Marjeta  2001  Katrineholms Simsllskap            19.79   
Anastasia Costes  2003  Fifh            30.22   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 februari 2018 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  10:58 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Malm Open    Utskriftsdatum  11 februari 2018   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  11:07   
  Arrangr  Malm Kappsimningsklubb         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 27, 25m Frisim Herrar K1-K4, Funktionsnedsttning: 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Henrik Axelsson rberg  1999  Mlndals Allmnna Simsllskap            19.22   
William Fischer  Helsingborgs Simsllskap            22.74   
Birnir Snaer Jkulson  Fjordur            23.21   
                     
 
Gren 27, 25m Frisim Herrar K1-K4, Funktionsnedsttning: DS 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Petur Mikael Helgason  sp            33.48   
                     
 
Gren 27, 25m Frisim Herrar K1-K4, Funktionsnedsttning: K1 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Gabriel Ari Tryggvasson  Nes            13.45   
Bergur Unnsteinsson  2000  Sundfelagid Odinn            13.88   
Fannar Logi Johannesson  Sundfelagid Odinn            13.90   
Alexander Gudmundsson  2003  Nes            15.74   
Abraham Nordgerd  2002  Frarna            16.91   
Meon Ande Johannes  Fifh            17.77   
Ari Muller  2003  Frarna            18.73   
Elias Ceders  2000  Fifh            19.74   
Daniel Smari Halvorsson  sp            21.73   
10  Ymir Snaer Hlynsson  sp            24.55   
11  Leo Austman Baldursson  2005  Nes            28.85   
12  Eidur Axelsson  sp            29.49   
13  Ludvig Liam  2003  Fifh            30.17   
14  Linus Hansson  2007  Fifh            31.23   
                     
 
Gren 27, 25m Frisim Herrar K1-K4, Funktionsnedsttning: K2 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Angelo Varisco  Fifh            18.58   
Frederik Hgh  Dansk Handicap Idrts-Forbund            29.86   
                     
 
Gren 27, 25m Frisim Herrar K1-K4, Funktionsnedsttning: K3 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Gustav Dahlberg  2006  Nacka HI            29.65   
                     
 
Gren 27, 25m Frisim Herrar K1-K4, Funktionsnedsttning: K4 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Sebastian Claesson  Osby Simsllskap            16.65   
Lukas Antonsson  2001  Varbergs HI            17.61   
Hector Lewerens  Fifh            54.71   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 februari 2018 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  11:07 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Malm Open    Utskriftsdatum  11 februari 2018   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  11:31   
  Arrangr  Malm Kappsimningsklubb         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 28, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Spckhuggarna  Solens IF            2:08.07   
        34.17        34.17   
        31.50        1:05.67   
        28.81        1:34.48   
        33.59        2:08.07   
                     
Osby  Osby Simsllskap            2:13.38   
  Andreas Nord      28.84        28.84   
  Lina Nilsson      34.42        1:03.26   
  Sebastian Claesson      36.81        1:40.07   
  Fabian Claesson      33.31        2:13.38   
                     
Den  Dansk Handicap Idrts-Forbund            2:27.43   
  Fredrik Schmidt Johansen      31.61        31.61   
  Camilla Klestruo Hansen      39.21        1:10.82   
  Signe Klauber Vestergaard      44.85        1:55.67   
  Niklas Jakobsen      31.76        2:27.43   
                     
Fjordur  Fjordur            2:43.96   
  Robert Isak Jnsson      57.02        57.02   
  Sigridur Anita Rgnvaldsdottir  2001      36.97        1:33.99   
  Anna Rosa Thrastardottir  2004      43.13        2:17.12   
  Viktoria Lind Karenadottir  2002      26.84        2:43.96   
                     
Odinn  Sundfelagid Odinn            2:46.45   
  Bergur Unnsteinsson  2000      32.18        32.18   
  Iris Anna Johannesdottir  2009      1:09.24        1:41.42   
  Axel Thordarson  1994      33.66        2:15.08   
  Fannar Logi Johannesson      31.37        2:46.45   
                     
sa  rebro Simallians            2:47.36   
  Lisa Ekstrand  2004      48.23        48.23   
  Anton Daggert  1993      32.71        1:20.94   
  Albin Oskarsson  1991      40.08        2:01.02   
  Victoria Svanborg  1994      46.34        2:47.36   
                     
Nes  Nes            2:52.46   
  Alexander Gudmundsson  2003      34.36        34.36   
  Heirun Eva Gunnarsdottir      50.05        1:24.41   
  Kristlaug Lilja Halldorsdottir      56.23        2:20.64   
  Gabriel Ari Tryggvasson      31.82        2:52.46   
                     
Fifh  Fifh            2:53.42   
  Angelo Varisco      44.23        44.23   
  Ida Andersson Wulf  1998      41.82        1:26.05   
  Meon Ande Johannes      39.31        2:05.36   
  Elias Ceders  2000      48.06        2:53.42   
                     
Delfinerna  Solens IF            3:02.00   
        46.27        46.27   
        51.24        1:37.51   
        38.31        2:15.82   
        46.18        3:02.00   
                     
10  Fantastic Four  Varbergs HI            3:40.35   
  Ida Brandt  1984      1:11.14        1:11.14   
  Edit Sjstrand  1991      42.53        1:53.67   
  Stina Gustavsson  1989      1:06.02        2:59.69   
  Rose-Marie Robertsson  1986      40.66        3:40.35   
                     
11  sp 1  sp            3:41.24   
  Rakel Aradottir      43.06        43.06   
  Erna Maria Styrmisdottir      1:12.10        1:55.16   
  Eidur Axelsson      53.60        2:48.76   
  Ymir Snaer Hlynsson      52.48        3:41.24   
                     
12  Krokom  Krokoms HIF            3:43.27   
  Erik Sderlund      57.15        57.15   
  Tomas Lindgren  1994      55.42        1:52.57   
  Kristina Rothoff  1985      1:00.19        2:52.76   
  Jennie Eskilsson  1987      50.51        3:43.27   
                     
13  sp 2  sp            4:12.22   
  Katrin Anna Heidarsdottir  1997      51.20        51.20   
  Hjalti Geir Gudmundsson  1998      55.15        1:46.35   
  Petur Mikael Helgason      1:08.65        2:55.00   
  Ulfhildur Einarsdottir      1:17.22        4:12.22   
                     
14  Fifh 2  Fifh            4:23.57   
  Frida Walmeus      1:11.21        1:11.21   
  Marina Simic  2001      50.58        2:01.79   
  Malin Andersson  2001      1:11.10        3:12.89   
  Ludvig Liam  2003      1:10.68        4:23.57   
                     
15  Nacka Hi  Nacka HI            5:32.78   
  Ellinor Wandel  2004      2:36.34        2:36.34   
  Joakim Lfgren  1997      57.79        3:34.13   
  Liv Wikman-Gandr  2004      45.45        4:19.58   
  Gustav Dahlberg  2006      1:13.20        5:32.78   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 februari 2018 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  11:31 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Malm Open    Utskriftsdatum  11 februari 2018   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  15:33   
  Arrangr  Malm Kappsimningsklubb         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 29, 100m Brst Damer S1-S14, Funktionsnedsttning: DS 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Maria Carlsson  1983  Njurunda Simsllskap    1:01.05        2:08.59   
Stine Nersting  Dansk Handicap Idrts-Forbund    1:05.00        2:15.66   
Lisa Sjlin  1982  Mlndals Allmnna Simsllskap    1:24.57        3:01.44   
Gldis Olafsdottir  1998  sp    1:32.94        3:19.89   
Elin Lindberg  1975  Krokoms HIF    1:37.65        3:23.87   
                     
 
Gren 29, 100m Brst Damer S1-S14, Funktionsnedsttning: SB14 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  1994  Gteborg Sim    38.99        1:23.99   
Linnea Bckman  1989  Solens IF    43.59        1:33.46   
Lina Nilsson  Osby Simsllskap    46.36        1:42.62   
Camilla Klestruo Hansen  Dansk Handicap Idrts-Forbund    52.24        1:50.09   
Elin Andersson  1982  Falkenbergs Simklubb    56.92        1:58.95   
Signe Klauber Vestergaard  Dansk Handicap Idrts-Forbund    57.76        1:59.26   
Lotta Aksns  1995  Solens IF    58.89        2:04.88   
Vedis Harardottir  Fjordur    1:02.85        2:09.78   
Emelia Yr Gunnarsdottir  2005  Fjordur    1:01.90        2:13.02   
10  Maria Karlsson  1987  Krokoms HIF    1:00.91        2:13.83   
11  Anna Rosa Thrastardottir  2004  Fjordur    1:02.28        2:13.91   
12  Viktoria Lind Karenadottir  2002  Fjordur    1:03.15        2:15.58   
13  Kristina Rothoff  1985  Krokoms HIF    1:03.01        2:18.39   
14  Kristlaug Lilja Halldorsdottir  Nes    1:06.12        2:20.70   
15  Kristun Helga Thordadottir  2005  Fjordur    1:11.35        2:23.12   
16  Ellenor Engberg  1982  Solens IF    1:09.84        2:24.04   
17  Katrin Anna Heidarsdottir  1997  sp    1:11.48        2:37.03   
18  India Buska  1997  Krokoms HIF    1:09.55        2:38.13   
19  Ella Steinunn Sigurdardottir  Fjordur    1:14.60        2:47.24   
Katrin Erla Kristjansdottir  2003  Fjordur            DSQ   
                     
 
Gren 29, 100m Brst Damer S1-S14, Funktionsnedsttning: SB6 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Ida Andersson Wulf  1998  Fifh    53.99        2:01.52   
Louise Bast Aaby  1998  Dansk Handicap Idrts-Forbund    1:17.72        2:42.94   
                     
 
Gren 29, 100m Brst Damer S1-S14, Funktionsnedsttning: SB7 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Linda Bjrgvinsdottir  Nes    1:14.78        2:37.73   
                     
 
Gren 29, 100m Brst Damer S1-S14, Funktionsnedsttning: SB9 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Emma Danielsson  2002  Nacka HI    51.48        1:49.21   
Liv Wikman-Gandr  2004  Nacka HI    54.99        1:56.58   
Anna Philipsson  2003  Gvle Simsllskap    54.48        1:58.07   
Mille Dige From  Dansk Handicap Idrts-Forbund    57.91        2:07.33   
                     
 
Gren 29, 100m Brst Damer S1-S14, Funktionsnedsttning:  
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Mathilda Einarsson  1996  Mlndals Allmnna Simsllskap    3:13.29        6:32.22   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 februari 2018 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:33 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Malm Open    Utskriftsdatum  11 februari 2018   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  15:49   
  Arrangr  Malm Kappsimningsklubb         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 30, 100m Brst Herrar S1-S14, Funktionsnedsttning: 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Fabian Claesson  Osby Simsllskap    45.91        1:40.96   
                     
 
Gren 30, 100m Brst Herrar S1-S14, Funktionsnedsttning: DS 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Sergio Roberto Soares Itajahy Pinto  1981  Naves Rj Brasil    57.60        2:00.78   
                     
 
Gren 30, 100m Brst Herrar S1-S14, Funktionsnedsttning: SB13 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Peter Fritsdal Refer  2001  Dansk Handicap Idrts-Forbund    44.96        1:35.07   
                     
 
Gren 30, 100m Brst Herrar S1-S14, Funktionsnedsttning: SB14 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Robert Isak Jnsson  Fjordur    33.97        1:12.49   
Andreas Nord  Osby Simsllskap    39.77        1:25.51   
Jacob Sjlander  1986  Solens IF    40.04        1:27.25   
Anton Daggert  1993  rebro Simallians    42.23        1:30.76   
Tobias Klasson  2000  Sffle Simsllskap    41.64        1:31.03   
Fredrik Schmidt Johansen  Dansk Handicap Idrts-Forbund    44.13        1:33.37   
Teo Renlund  1997  Solens IF    43.19        1:33.85   
Michael Felipe Dyrholm Mortensen  Dansk Handicap Idrts-Forbund    43.45        1:34.13   
Felix Persson  2000  Simklubben Vnersborg    45.26        1:38.33   
10  Mikkel Shler Petersen  Dansk Handicap Idrts-Forbund    47.23        1:44.08   
11  Axel Thordarson  1994  Sundfelagid Odinn    49.82        1:48.87   
12  Kristjan Jonsson  1989  sp    50.65        1:54.45   
13  Daniel Isak Slvason  1994  sp    51.48        1:57.49   
14  Jon Thorri Jnsson  1989  sp    53.91        2:02.12   
15  David Andersson  1997  Sdertlje Simsllskap    59.29        2:09.93   
                     
 
Gren 30, 100m Brst Herrar S1-S14, Funktionsnedsttning: SB5 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Sebastian Hregrd  Varabygdens Simsllskap    55.90        2:01.10   
                     
 
Gren 30, 100m Brst Herrar S1-S14, Funktionsnedsttning: SB7 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Joakim Lfgren  1997  Nacka HI    57.40        2:01.29   
                     
 
Gren 30, 100m Brst Herrar S1-S14, Funktionsnedsttning: SB9 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Nemanja Tadic  Delfin    41.07        1:29.05   
Nikola Ljubiasvljevic  Delfin    47.98        1:41.75   
                     
 
Gren 30, 100m Brst Herrar S1-S14, Funktionsnedsttning:  
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Rasmus Lindstrm  1992  Solens IF    41.69        1:29.33   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 februari 2018 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:49 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Malm Open    Utskriftsdatum  11 februari 2018   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  15:58   
  Arrangr  Malm Kappsimningsklubb         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 31, 50m Frisim Damer K1-K4, Funktionsnedsttning: 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Emilia Almert  2003  Nacka HI            49.77   
Arndis Atladottir  Sundfelagid Odinn            1:06.12   
                     
 
Gren 31, 50m Frisim Damer K1-K4, Funktionsnedsttning: DS 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Maria Carlsson  1983  Njurunda Simsllskap            46.97   
Jennie Eskilsson  1987  Krokoms HIF            48.98   
                     
 
Gren 31, 50m Frisim Damer K1-K4, Funktionsnedsttning: K1 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Olafia sk Svanbergsdottir  2003  Umfs            36.98   
Freja Kvist  Dansk Handicap Idrts-Forbund            40.02   
Marina Simic  2001  Fifh            48.37   
Lisa Ekstrand  2004  rebro Simallians            51.58   
Malin Andersson  2001  Fifh            1:09.39   
Erna Maria Styrmisdottir  sp            1:10.38   
Frida Walmeus  Fifh            1:10.40   
Iris Anna Johannesdottir  2009  Sundfelagid Odinn            1:16.19   
Ulfhildur Einarsdottir  sp            1:23.29   
                     
 
Gren 31, 50m Frisim Damer K1-K4, Funktionsnedsttning: K2 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Celia El Maghili Fisker  Dansk Handicap Idrts-Forbund            1:13.17   
Maja Landbo  Dansk Handicap Idrts-Forbund            1:15.28   
Kristin Ema Jakobsdottir  2005  Sundfelagid Odinn            1:23.13   
                     
 
Gren 31, 50m Frisim Damer K1-K4, Funktionsnedsttning: K3 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Lova Johansson  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap            3:25.90   
Ellinor Wandel  2004  Nacka HI            4:11.01   
                     
 
Gren 31, 50m Frisim Damer K1-K4, Funktionsnedsttning: K4 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Anastasia Costes  2003  Fifh            1:13.82   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 februari 2018 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:58 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Malm Open    Utskriftsdatum  11 februari 2018   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  16:06   
  Arrangr  Malm Kappsimningsklubb         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 32, 50m Frisim Herrar K1-K4, Funktionsnedsttning: 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Eidur Axelsson  sp            1:11.87   
                     
 
Gren 32, 50m Frisim Herrar K1-K4, Funktionsnedsttning: DS 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Pedro Fernades Domingues  1991  Naves Rj Brasil            34.01   
Sergio Roberto Soares Itajahy Pinto  1981  Naves Rj Brasil            42.78   
Tomas Lindgren  1994  Krokoms HIF            52.15   
Erik Sderlund  Krokoms HIF            56.74   
Petur Mikael Helgason  sp            1:02.12   
                     
 
Gren 32, 50m Frisim Herrar K1-K4, Funktionsnedsttning: K1 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Gabriel Ari Tryggvasson  Nes            30.26   
Fannar Logi Johannesson  Sundfelagid Odinn            30.74   
Bergur Unnsteinsson  2000  Sundfelagid Odinn            31.09   
Alexander Gudmundsson  2003  Nes            33.56   
Henrik Mohnke-Karlsson  2003  Trelleborg Sim            33.71   
Meon Ande Johannes  Fifh            39.43   
Henrik Axelsson rberg  1999  Mlndals Allmnna Simsllskap            45.54   
Elias Ceders  2000  Fifh            49.54   
Daniel Smari Halvorsson  sp            50.02   
10  Birnir Snaer Jkulson  Fjordur            50.84   
11  Ymir Snaer Hlynsson  sp            54.55   
12  Leo Austman Baldursson  2005  Nes            57.53   
                     
 
Gren 32, 50m Frisim Herrar K1-K4, Funktionsnedsttning: K2 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Angelo Varisco  Fifh            42.33   
Frederik Hgh  Dansk Handicap Idrts-Forbund            1:08.82   
                     
 
Gren 32, 50m Frisim Herrar K1-K4, Funktionsnedsttning: K3 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Gustav Dahlberg  2006  Nacka HI            1:15.49   
                     
 
Gren 32, 50m Frisim Herrar K1-K4, Funktionsnedsttning: K4 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Sebastian Claesson  Osby Simsllskap            37.67   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 februari 2018 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:06 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Malm Open    Utskriftsdatum  11 februari 2018   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  16:41   
  Arrangr  Malm Kappsimningsklubb         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 33, 100m Frisim Damer S1-S14, Funktionsnedsttning: DS 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Maria Carlsson  1983  Njurunda Simsllskap    52.03        1:47.05   
Jennie Eskilsson  1987  Krokoms HIF    51.76        1:51.77   
Sigrun Kjartansdottir  Fjordur    50.87        1:55.41   
Lisa Sjlin  1982  Mlndals Allmnna Simsllskap    1:17.00        2:48.74   
Stine Nersting  Dansk Handicap Idrts-Forbund            DNF   
                     
 
Gren 33, 100m Frisim Damer S1-S14, Funktionsnedsttning: S10 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Helena Fltman  Tby Sim    32.93        1:09.09   
Malin Lundstrm  Simklubben Ran    37.74        1:21.48   
Anna Philipsson  2003  Gvle Simsllskap    40.81        1:27.64   
Gunbjrg Sol Sigfusdottir  Fjordur    1:02.88        2:16.03   
                     
 
Gren 33, 100m Frisim Damer S1-S14, Funktionsnedsttning: S14 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  1994  Gteborg Sim    29.78        1:01.70   
Felicia Andersson  KFUK-KFUM Kometerna    33.97        1:10.54   
Linnea Bckman  1989  Solens IF    34.95        1:15.58   
Lina Nilsson  Osby Simsllskap    38.68        1:20.22   
Sigridur Anita Rgnvaldsdottir  2001  Fjordur    38.01        1:23.11   
Rose-Marie Robertsson  1986  Varbergs HI    41.33        1:25.64   
Edit Sjstrand  1991  Varbergs HI    41.22        1:26.76   
Josefine Busk  1997  Sdertlje Simsllskap    41.64        1:27.52   
Camilla Klestruo Hansen  Dansk Handicap Idrts-Forbund    44.67        1:31.54   
10  Anna Rosa Thrastardottir  2004  Fjordur    45.66        1:35.73   
11  Signe Klauber Vestergaard  Dansk Handicap Idrts-Forbund    45.52        1:37.00   
12  Ellenor Engberg  1982  Solens IF    49.07        1:43.73   
13  Julia Nyberg  1997  Solens IF    48.53        1:47.96   
14  Lotta Aksns  1995  Solens IF    51.35        1:48.93   
15  Heirun Eva Gunnarsdottir  Nes    53.88        1:53.81   
16  Elin Andersson  1982  Falkenbergs Simklubb    55.29        1:55.69   
17  Emelia Yr Gunnarsdottir  2005  Fjordur    53.66        2:01.09   
18  Katrin Erla Kristjansdottir  2003  Fjordur    59.28        2:01.12   
19  Kristlaug Lilja Halldorsdottir  Nes    58.48        2:03.65   
20  Kristun Helga Thordadottir  2005  Fjordur    58.20        2:05.86   
21  Linnea Winblad  1998  Varbergs HI    1:00.26        2:08.89   
22  Katrin Anna Heidarsdottir  1997  sp    1:00.11        2:13.93   
23  Stina Gustavsson  1989  Varbergs HI    1:00.05        2:15.87   
24  Kristina Rothoff  1985  Krokoms HIF    1:01.69        2:16.22   
25  Maria Karlsson  1987  Krokoms HIF    1:03.74        2:18.04   
26  Rakel Aradottir  sp    1:05.46        2:26.53   
27  Vedis Harardottir  Fjordur    1:15.67        2:26.73   
28  Ida Brandt  1984  Varbergs HI    1:09.61        2:35.81   
29  India Buska  1997  Krokoms HIF    1:08.96        2:35.89   
30  Ella Steinunn Sigurdardottir  Fjordur    1:16.69        2:44.83   
31  Kristjana Lif Albertsdottir  2005  Fjordur    1:27.54        3:00.40   
32  Ellinor Svan  1987  Krokoms HIF    4:26.26        4:26.26   
Viktoria Lind Karenadottir  2002  Fjordur            DSQ   
                     
 
Gren 33, 100m Frisim Damer S1-S14, Funktionsnedsttning: S4 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Karen Axelsdottir  1992  sp    1:59.65        4:03.50   
                     
 
Gren 33, 100m Frisim Damer S1-S14, Funktionsnedsttning: S7 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Ida Andersson Wulf  1998  Fifh    42.13        1:29.01   
Linda Bjrgvinsdottir  Nes    1:03.64        2:22.53   
                     
 
Gren 33, 100m Frisim Damer S1-S14, Funktionsnedsttning: S8 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Kramer  1998  Falkenbergs Simklubb    37.49        1:18.96   
Nicola St Clair Maitland  2003  Sdertlje Simsllskap    40.24        1:25.56   
Louise Bast Aaby  1998  Dansk Handicap Idrts-Forbund    47.00        1:38.70   
                     
 
Gren 33, 100m Frisim Damer S1-S14, Funktionsnedsttning: S9 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Mille Dige From  Dansk Handicap Idrts-Forbund    39.59        1:20.58   
Emma Danielsson  2002  Nacka HI    38.53        1:20.78   
Elin Hammarqvist  2004  Tby Sim    39.09        1:22.36   
Camilla Bitz Witt  Dansk Handicap Idrts-Forbund    40.75        1:27.10   
Emelie Bengtson  Simklubben Laxen    49.39        1:46.43   
Victoria Svanborg  1994  rebro Simallians    49.25        1:50.92