Resultater for UGP 1 2018-2019, Västervik
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 2018 - 2019 |
|
Utskriftsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Västervik |
|
Utskriftstid |
12:01 |
|
|
Arrangör |
Västerviks simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arthur Forsfält |
2008 |
Motala Simsällskap |
|
49.30 |
1:43.80 |
2:37.39 |
|
3:28.33 |
|
2 |
Wilmer Jakobsson |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
50.58 |
1:46.60 |
2:39.70 |
|
3:34.68 |
|
3 |
Theodor Grinnemo |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
|
55.77 |
2:00.73 |
3:06.93 |
|
4:10.11 |
|
- |
Arsham Hassani |
2007 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Melker Åkesson |
2006 |
Jönköpings Simsällskap |
|
40.54 |
1:26.93 |
2:13.88 |
|
2:58.54 |
|
2 |
Justin Rineholm |
2006 |
Linköpings Allmänna SS |
|
40.99 |
1:26.79 |
2:14.93 |
|
3:01.99 |
|
3 |
Arvid Blom |
2006 |
Linköpings Allmänna SS |
|
46.31 |
1:38.08 |
2:30.68 |
|
3:20.82 |
|
4 |
Viggo Stjärnås |
2006 |
Jönköpings Simsällskap |
|
54.26 |
1:57.68 |
3:01.67 |
|
4:02.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leopold Grinnemo |
2005 |
Jönköpings Simsällskap |
|
37.26 |
1:19.55 |
2:01.79 |
|
2:43.85 |
|
2 |
David Bergqvist |
2005 |
Jönköpings Simsällskap |
|
38.00 |
1:23.17 |
2:07.66 |
|
2:52.12 |
|
3 |
Erik Andersson |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
39.42 |
1:25.63 |
2:13.55 |
|
2:59.21 |
|
4 |
Robin Daremo |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
|
41.45 |
1:28.44 |
2:15.33 |
|
3:01.82 |
|
5 |
David Ullstrand |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
40.19 |
1:27.56 |
2:17.11 |
|
3:04.74 |
|
6 |
Rasmus Landin |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
44.47 |
1:35.91 |
2:26.41 |
|
3:15.79 |
|
7 |
Linus Wigh |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
45.22 |
1:38.83 |
2:30.79 |
|
3:23.40 |
|
- |
Melvin Hilding |
2005 |
Västerviks Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gabriel Eriksson |
2004 |
Jönköpings Simsällskap |
|
35.98 |
1:15.99 |
1:57.05 |
|
2:37.53 |
|
2 |
Max Grubesic |
2004 |
Jönköpings Simsällskap |
|
36.53 |
1:18.42 |
2:00.45 |
|
2:42.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elliot Fielder |
2003 |
Motala Simsällskap |
|
33.88 |
1:12.42 |
1:51.76 |
|
2:31.78 |
|
2 |
Job Sanders |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
|
35.55 |
1:15.77 |
1:56.33 |
|
2:37.14 |
|
3 |
Linus Gildert |
2003 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
42.95 |
1:32.28 |
2:22.76 |
|
3:09.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Fölling Barck |
2001 |
Västerviks Simsällskap |
|
39.09 |
1:24.45 |
2:10.93 |
|
2:57.12 |
|
- |
Filip Salehzadeh |
2002 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
13 oktober 2018 |
Licensierad till: Västerviks Simsällskap |
Utskriftstid |
12:01 |
|