Resultater for UGP 1 2018-2019, Borås
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 264 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 1 2018-2019 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 18:12 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 oktober 2018 |
Gren 264, 50m Fri Dam (Ej UGP), Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Gustafsson | 2007 | Falkenbergs Simklubb | 34.28 | ||||||
2 | Gilma Janesjö | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.41 | ||||||
3 | Simona Gunnarsson | 2007 | SK Stimmet | 35.39 | ||||||
4 | Mirabelle Hedendahl | 2007 | Simklubben 1970 | 37.08 | ||||||
5 | Agnes Hörder | 2007 | Simklubben 1970 | 37.36 | ||||||
6 | Hilda Boman | 2008 | Simklubben 1970 | 37.46 | ||||||
7 | Adiyat Coles | 2008 | Falkenbergs Simklubb | 39.47 | ||||||
8 | Nina Ljunggren | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.04 | ||||||
9 | Beatrice Stefanescu | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.70 | ||||||
10 | Freja Kinnander | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.80 | ||||||
Gren 264, 50m Fri Dam (Ej UGP), Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elise Dahlberg | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 32.20 | ||||||
2 | Ebba Carlström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.67 | ||||||
3 | Anna Ström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.84 | ||||||
4 | Maja Mcadam | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 37.47 | ||||||
5 | Iselin Mattsdotter | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.99 | ||||||
6 | Clara Almqvist | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.04 | ||||||
7 | Julia Dicander | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.15 | ||||||
8 | Hedda Östberg | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.62 | ||||||
- | Inez Ringbo | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lilith Annmark | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 264, 50m Fri Dam (Ej UGP), Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Lundberg | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.95 | ||||||
2 | Alva Sonberger | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.28 | ||||||
3 | Thea Qvarnström | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 33.20 | ||||||
4 | Alice Öberg | 2005 | SK Stimmet | 33.41 | ||||||
5 | Ingrid Toresäter | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.68 | ||||||
6 | Alice Alsterstad | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.29 | ||||||
7 | Bianca Havner | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 37.11 | ||||||
8 | Lina Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 37.33 | ||||||
9 | Ida Hansson | 2005 | Simklubben 1970 | 40.87 | ||||||
10 | Alice Friman | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.17 | ||||||
- | Wilma Carlsson | 2005 | Falkenbergs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 264, 50m Fri Dam (Ej UGP), Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 28.98 | ||||||
2 | Polina Zhirkova | 2004 | Göteborg Sim | 29.64 | ||||||
3 | Ella Westerlund | 2004 | Simklubben 1970 | 30.40 | ||||||
4 | Annie Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 31.37 | ||||||
5 | Linnea Andersson | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 31.40 | ||||||
6 | Elsa Kanth | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 31.69 | ||||||
7 | Matilda Hörder | 2004 | Simklubben 1970 | 32.73 | ||||||
8 | Izabelle Andersson | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 33.63 | ||||||
9 | Frida Olofsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.66 | ||||||
10 | Tova Söderberg | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.29 | ||||||
11 | Elsa Stenfeldt | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.45 | ||||||
12 | Gabriella Rolf | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.37 | ||||||
13 | Fiona Ernst | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.82 | ||||||
14 | Alva Paulsson | 2004 | Simklubben 1970 | 37.42 | ||||||
15 | Ebba Kemper | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 38.40 | ||||||
Gren 264, 50m Fri Dam (Ej UGP), Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Torén | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 32.14 | ||||||
2 | Meia Kivistö | 2003 | Simklubben 1970 | 33.46 | ||||||
3 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 34.44 | ||||||
- | Hannah Flodin | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
Gren 264, 50m Fri Dam (Ej UGP), Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Reuterberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.48 | ||||||
2 | Wilma Ericsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.01 | ||||||
3 | Liza Vesterberg | 2002 | Simklubben 1970 | 36.86 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 18:12 |