2024-04-20   03:19:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM-K Åben Klasse

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

søndag 09.30

Resultat Lb 43 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 43 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DM kortbane    Udskriftsdato  12 november 2017   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  11:52   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  09 november 2017         
 
 
Lb 43, 400m Frisvmning Herrer, Indledende 
Europarekord Senior: Yannick Agnel (1992) 3:32.25 2012-11-15 
Nordisk Rekord Senior: Mads Glsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 
Dansk Rekord Senior: Mads Glsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:45.45 2009-12-10 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicolas Blanch  1997    761  55.85  1:55.57  2:55.44    3:52.42   
  Aalborg Svmmeklub  3:50.28                 
                     
Sebastian Ovesen  1994    759  55.97  1:55.04  2:54.67    3:52.60   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  3:48.85                 
                     
Andreas Hansen  2000    751  57.48  1:57.11  2:55.76    3:53.46   
  Vejle Svmmeklub  3:55.92                 
                     
li Mortensen  1996    749  57.63  1:57.01  2:55.80    3:53.63   
  Hovedstadens Svmmeklub  3:49.92                 
                     
Mikkel Gadgaard  1999    743  56.85  1:55.90  2:55.75    3:54.27   
  Esbjerg Svmmeklub  3:50.64                 
                     
Marcus Kryer Svendsen  1997    743  56.59  1:55.62  2:56.34    3:54.29   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  3:48.20                 
                     
Sren Villumsen  1998    730  56.53  1:56.11  2:56.11    3:55.66   
  Aalborg Svmmeklub  3:57.28                 
                     
Mads Holm  1998    714  56.50  1:56.46  2:56.87    3:57.42   
  Nakskov Svmme Klub  3:56.94                 
                     
Alexander Aslak Nrgaard  2000    711  57.48  1:57.60  2:58.65    3:57.74   
  Sigma Swim Birkerd  3:57.69                 
                     
10  Alvi Hjelm  1996    711  57.21  1:57.40  2:57.58    3:57.75   
  Hovedstadens Svmmeklub  3:57.76                 
                     
11  Jonas Hrslev Srensen  1999    707  58.05  1:58.72  2:59.11    3:58.16   
  Agfs Svmmeafdeling  4:00.09                 
                     
12  Oskar Jrgensen  1998    706  57.53  1:57.85  2:58.57    3:58.29   
  Odder Svmmeklub  3:58.42                 
                     
13  Jonas Gadegaard Hansen  1998    696  57.47  1:58.51  2:58.95    3:59.46   
  Vejle Svmmeklub  3:58.21                 
                     
14  Oskar Lindholm  2001    696  57.02  1:58.12  2:59.33    3:59.50   
  Lyseng IF  4:00.67                 
                     
15  Frederik Jessen  1998    694  57.05  1:57.61  2:58.57    3:59.65   
  Lyseng IF  4:02.62                 
                     
16  Christian Rasmussen  1998    689  58.36  1:59.39  3:00.26    4:00.21   
  Holstebro Svmme Club  3:58.40                 
                     
17  Viktor Holm  1996    689  57.69  1:58.29  2:59.28    4:00.27   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  3:59.20                 
                     
18  Mads Rishj  1999    675  59.04  2:00.95  3:03.25    4:01.96   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  4:00.78                 
                     
19  Lucas Bruun Strbek  2001    664  57.41  1:59.89  3:02.38    4:03.29   
  Gentofte Svmme Klub  4:09.12                 
                     
20  Alexander Wildenschild  1997    658  58.20  2:00.02  3:01.84    4:03.96   
  Esbjerg Svmmeklub  3:59.79                 
                     
21  Alexander Fenger  1999    656  59.01  2:01.82  3:03.63    4:04.16   
  Vejle Svmmeklub  4:07.83                 
                     
22  William Textor Broch  2001    640  57.50  2:00.00  3:03.41    4:06.18  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svmmeklub  4:09.55                 
                     
23  Marius Rasmussen  1999    635  59.57  2:02.30  3:04.12    4:06.87   
  Svmmeklubben Syd  4:04.68                 
                     
24  Mads Midtbll  1998    631  58.29  2:01.32  3:04.81    4:07.35   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  4:04.18                 
                     
25  Emil Hedegaard  1999    615  59.83  2:04.59  3:07.62    4:09.50   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  4:07.28                 
                     
26  Kaan zcan  1998    614  56.12  1:59.32  3:05.03    4:09.66   
  Tyrkiet  3:51.34                 
                     
27  Anton Borring Andersen  1999    607  59.69  2:02.12  3:05.95    4:10.67  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Allerd  4:00.51                 
                     
28  Mads rsted Nielsen  1999    601  58.75  2:02.51  3:07.36    4:11.45   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  4:06.45                 
                     
29  Markus Bjsen  1999    597  59.58  2:02.18  3:06.56    4:12.02   
  Holbk Svmme Klub  4:03.34                 
                     
30  Peter Mandrup Madsen  1997    581  1:00.55  2:04.81  3:09.10    4:14.33   
  Agfs Svmmeafdeling  4:09.62                 
                     
31  August Stamp Kirkeby  1999    567  1:00.14  2:04.99  3:10.90    4:16.34   
  Agfs Svmmeafdeling  4:06.05                 
                     
32  Christian Andersen  1999    536  59.57  2:04.41  3:12.33    4:21.26   
  Sllerd Svmmeklub  4:08.86                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 november 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  11:52 
 

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner