Results for Saltis-Cup 2016
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 16:51 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 22, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.90 | 1:13.74 | |||||
2 | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | 35.53 | 1:15.78 | |||||
3 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.13 | 1:15.88 | |||||
4 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.26 | 1:19.36 | |||||
5 | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | 37.93 | 1:20.60 | |||||
6 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.66 | 1:20.86 | |||||
7 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 36.76 | 1:23.09 | |||||
8 | Kajsa Iwarsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 37.68 | 1:23.32 | |||||
9 | Nora Segerström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.56 | 1:24.98 | |||||
10 | Alexandra Reiman | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.10 | 1:25.78 | |||||
11 | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 40.25 | 1:25.83 | |||||
12 | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 39.37 | 1:27.81 | |||||
13 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.10 | 1:29.96 | |||||
14 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 42.95 | 1:33.04 | |||||
Gren 22, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Andrea Belin | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 36.00 | 1:18.57 | |||||
2 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 37.08 | 1:23.17 | |||||
3 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 37.45 | 1:23.24 | |||||
4 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 38.34 | 1:24.06 | |||||
5 | Amanda Malmsten | 2000 | Norrtälje Simklubb | 38.78 | 1:24.34 | |||||
6 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 37.93 | 1:25.59 | |||||
7 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 39.09 | 1:32.20 | |||||
8 | Stella Mörfelt | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 48.92 | 1:45.73 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 16:51 |