Resultat för Regionsmesterskab Nordsjælland Årgang
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaberne 2016 | Udskriftsdato | 06 november 2016 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 13:12 | |||
Arrangør | Gladsaxe | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 november 2016 |
Løb 32, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 552 | 31.63 | 1:07.93 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:09.61 | |||||||||
2 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 476 | 32.24 | 1:11.38 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.98 | |||||||||
3 | Villads Kruse | 2003 | 445 | 34.15 | 1:12.96 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:15.02 | |||||||||
4 | Bror Textor-Broch | 2003 | 421 | 34.91 | 1:14.35 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.19 | |||||||||
5 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 417 | 34.93 | 1:14.60 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.54 | |||||||||
6 | Andreas Hoffmann | 2003 | 411 | 33.65 | 1:14.92 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:18.17 | |||||||||
7 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 391 | 34.67 | 1:16.21 | |||||
Herlev Svømning | 1:16.03 | |||||||||
8 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 382 | 34.96 | 1:16.80 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:17.40 | |||||||||
9 | Jakob Legaard | 2003 | 371 | 37.08 | 1:17.57 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:18.78 | |||||||||
10 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 365 | 37.30 | 1:17.94 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:20.98 | |||||||||
10 | William Kristensen | 2003 | 365 | 36.32 | 1:17.94 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:19.46 | |||||||||
12 | Oliver Lystlund | 2003 | 356 | 37.08 | 1:18.58 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:21.30 | |||||||||
13 | Noah Bred | 2003 | 354 | 36.64 | 1:18.79 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.02 | |||||||||
14 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 350 | 36.08 | 1:19.07 | |||||
JGI Svømning | 1:21.44 | |||||||||
15 | Victor Toftehøj | 2003 | 348 | 36.69 | 1:19.22 | |||||
JGI Svømning | 1:20.83 | |||||||||
16 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 335 | 36.71 | 1:20.21 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.18 | |||||||||
17 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 333 | 37.71 | 1:20.36 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:23.67 | |||||||||
18 | Thomas Høgenhaug | 2003 | 333 | 36.97 | 1:20.37 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:21.78 | |||||||||
19 | Harald Riisager | 2003 | 329 | 40.31 | 1:20.74 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.20 | |||||||||
20 | Erik Li | 2003 | 325 | 35.95 | 1:21.04 | |||||
Herlev Svømning | 1:23.33 | |||||||||
21 | Ludvig Montag | 2003 | 304 | 40.45 | 1:22.88 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:21.94 | |||||||||
- | Zilas Aarestrup | 2003 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.74 | |||||||||
Løb 32, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 410 | 35.22 | 1:15.00 | |||||
Herlev Svømning | 1:16.74 | |||||||||
2 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 400 | 35.86 | 1:15.65 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:19.24 | |||||||||
3 | Mathias Lindgaard | 2004 | 390 | 36.04 | 1:16.28 | |||||
Herlev Svømning | 1:18.10 | |||||||||
4 | Oliver Sperling | 2004 | 375 | 36.88 | 1:17.26 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:18.14 | |||||||||
5 | Alexander Vergereau | 2004 | 370 | 35.79 | 1:17.58 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:22.38 | |||||||||
6 | Julian Birch | 2004 | 370 | 36.15 | 1:17.61 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:21.89 | |||||||||
7 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 349 | 36.73 | 1:19.12 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.98 | |||||||||
8 | Michael Halck | 2004 | 345 | 36.78 | 1:19.44 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.49 | |||||||||
9 | Silas Waterval | 2004 | 338 | 36.39 | 1:20.01 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.92 | |||||||||
10 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 328 | 36.87 | 1:20.80 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.72 | |||||||||
11 | Bertram Nyegaard | 2004 | 328 | 36.98 | 1:20.81 | |||||
Roskilde Svømning | 1:23.92 | |||||||||
12 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 312 | 38.24 | 1:22.11 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.86 | |||||||||
13 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | 312 | 38.83 | 1:22.14 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:27.54 | |||||||||
14 | Victor Dyrhauge | 2004 | 311 | 37.93 | 1:22.20 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:25.28 | |||||||||
15 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 307 | 38.63 | 1:22.55 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.24 | |||||||||
16 | Emil Witzner Hansen | 2004 | 301 | 37.74 | 1:23.17 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:23.41 | |||||||||
17 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 287 | 40.28 | 1:24.47 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:28.02 | |||||||||
18 | Aleksander Grøn Skovgaard | 2004 | 282 | 40.61 | 1:24.91 | |||||
Roskilde Svømning | 1:25.54 | |||||||||
19 | Oskar Clausen | 2004 | 271 | 40.51 | 1:26.11 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.84 | |||||||||
20 | Noah Tranum | 2004 | 270 | 39.19 | 1:26.15 | |||||
JGI Svømning | 1:28.35 | |||||||||
21 | Harry Sanders | 2004 | 265 | 41.13 | 1:26.72 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:31.01 | |||||||||
22 | Nikolaj Fallenkamp | 2004 | 261 | 39.49 | 1:27.17 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.60 | |||||||||
23 | Pelle Colmorten | 2004 | 260 | 38.85 | 1:27.31 | |||||
Roskilde Svømning | 1:29.49 | |||||||||
24 | Mikkel Nielsen | 2004 | 258 | 41.58 | 1:27.55 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:29.09 | |||||||||
25 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 257 | 41.14 | 1:27.60 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:31.08 | |||||||||
26 | Jonathan Beck | 2004 | 235 | 39.77 | 1:30.20 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:26.64 | |||||||||
27 | Mads Holger From | 2004 | 217 | 42.20 | 1:32.65 | |||||
JGI Svømning | 1:29.50 | |||||||||
- | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | DSQ | Bryst arm hofteSW7.3 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:32.75 | |||||||||
- | Villads Arfelt | 2004 | DSQ | Ryf afsl.mave SW66 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:30.33 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 06 november 2016 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:12 |