Resultat för Julklappsdoppet 2016
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 51 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:13 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 51, 4X50m Medley Mixed A o ä, Försök |
2015: Spårvägen Simförening 1.56.03 |
2014: Spårvägen Simförening 1.52.25 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Spårvägen Old | 0 | Spårvägen Simförening | 1:54.46 | ||||||
Natasha Sundin | 1990 | 29.77 | 29.77 | |||||||
Yassin Arif | 1989 | 31.97 | 1:01.74 | |||||||
Stina Gardell | 1990 | 28.06 | 1:29.80 | |||||||
Magnus Persson | 1989 | 24.66 | 1:54.46 | |||||||
2 | Väsby SS Mix Lag 1 | 1990 | Väsby Simsällskap | 1:55.00 | ||||||
Anna Miram | 1999 | 31.69 | 31.69 | |||||||
Robert Palosaari | 1992 | 29.77 | 1:01.46 | |||||||
Gustav Frödeberg | 1997 | 26.67 | 1:28.13 | |||||||
Josefin Lindkvist | 1993 | 26.87 | 1:55.00 | |||||||
3 | Spårvägen Mix Lag 1 | 0 | Spårvägen Simförening | 1:57.98 | ||||||
Stefan Nystrand | 1900 | 28.33 | 28.33 | |||||||
Agnes Fährlin | 1998 | 35.44 | 1:03.77 | |||||||
Erik Ottosson | 1999 | 26.53 | 1:30.30 | |||||||
Emma Garmelius | 1999 | 27.68 | 1:57.98 | |||||||
4 | Väsby SS Mix Lag 2 | 1990 | Väsby Simsällskap | 1:58.78 | ||||||
Anton Widholm | 1999 | 29.63 | 29.63 | |||||||
Karl Frylmark | 1999 | 30.13 | 59.76 | |||||||
Hanne Melin Romstad | 1999 | 30.45 | 1:30.21 | |||||||
Linnea Lindgren | 2001 | 28.57 | 1:58.78 | |||||||
5 | SS04 Mix Lag 1 | 0 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:05.28 | ||||||
Henny Reuterskiöld | 1999 | 35.14 | 35.14 | |||||||
Jens Haraldsson | 1996 | 32.25 | 1:07.39 | |||||||
Lars Hennert | 1961 | 30.61 | 1:38.00 | |||||||
Hanna Hargsten | 1999 | 27.28 | 2:05.28 | |||||||
6 | Botk-Rönn Mix | 0 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 2:05.60 | ||||||
Emilia Bengtsson | 2001 | 34.45 | 34.45 | |||||||
My Rundberg | 1999 | 38.15 | 1:12.60 | |||||||
Daniel Karlsson | 2001 | 28.27 | 1:40.87 | |||||||
Alexander Koufakis | 2000 | 24.73 | 2:05.60 | |||||||
7 | Norrtälje Mix | 0 | Norrtälje Simklubb | 2:06.90 | ||||||
Alva Westling | 1999 | 34.42 | 34.42 | |||||||
Adam Karlsson | 2000 | 31.54 | 1:05.96 | |||||||
Elias Folkesson | 1999 | 30.64 | 1:36.60 | |||||||
Amanda Malmsten | 2000 | 30.30 | 2:06.90 | |||||||
8 | Spårvägen Mix Lag 2 | 0 | Spårvägen Simförening | 2:09.39 | ||||||
Martin Hallbäck | 2001 | 34.34 | 34.34 | |||||||
Joel Severin | 1997 | 34.17 | 1:08.51 | |||||||
Matilda Flood | 1999 | 30.36 | 1:38.87 | |||||||
Klara Wallenbro | 1997 | 30.52 | 2:09.39 | |||||||
9 | Spårvägen Lag 6 | 0 | Spårvägen Simförening | 2:10.48 | ||||||
Wilma Andersson | 1998 | 36.22 | 36.22 | |||||||
Erika Gardelin | 1997 | 39.98 | 1:16.20 | |||||||
Kristoffer Wallenbro | 1997 | 27.89 | 1:44.09 | |||||||
Oliver Freiholtz | 1997 | 26.39 | 2:10.48 | |||||||
10 | SS04 Mix Lag 2 | 0 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:11.23 | ||||||
Tobias Eknor | 2000 | 34.43 | 34.43 | |||||||
Therese Baltzarsson | 2001 | 36.84 | 1:11.27 | |||||||
Kalle Voigt | 2001 | 29.22 | 1:40.49 | |||||||
Rebecka Dagberg | 2000 | 30.74 | 2:11.23 | |||||||
11 | Älvsjö AIK Mix | 0 | Älvsjö AIK Fritid | 2:12.04 | ||||||
Matilda Hägesten | 2000 | 35.75 | 35.75 | |||||||
Sophie Dellmark | 2001 | 38.45 | 1:14.20 | |||||||
Marcus Haegmann | 1997 | 29.72 | 1:43.92 | |||||||
Nicolas Jernberg | 2001 | 28.12 | 2:12.04 | |||||||
12 | Upsala S Mix [2001] | 2001 | Upsala Simsällskap | 2:12.43 | ||||||
Jeanna Wiell | 2001 | 33.90 | 33.90 | |||||||
Jonatan Fischer | 2001 | 39.22 | 1:13.12 | |||||||
Lovisa Sved | 2000 | 32.12 | 1:45.24 | |||||||
Alexander Almasi | 2000 | 27.19 | 2:12.43 | |||||||
13 | Spårvägen Lag 4 | 0 | Spårvägen Simförening | 2:12.61 | ||||||
Zafira Vaamonde | 2001 | 32.68 | 32.68 | |||||||
Daniel Thelenius | 2000 | 43.89 | 1:16.57 | |||||||
Alex Kaufmann | 1999 | 26.73 | 1:43.30 | |||||||
Anna Viinapuu | 2000 | 29.31 | 2:12.61 | |||||||
14 | Spårvägen Lag 3 | 0 | Spårvägen Simförening | 2:13.94 | ||||||
Rudolfs Stupans | 1999 | 32.22 | 32.22 | |||||||
Clara Sundqvist | 2001 | 41.18 | 1:13.40 | |||||||
Astrid Onno | 2000 | 33.11 | 1:46.51 | |||||||
David Holm-Reise | 1997 | 27.43 | 2:13.94 | |||||||
15 | Spårvägen Lag 5 | 0 | Spårvägen Simförening | 2:19.80 | ||||||
Linnea Lindqvist | 2001 | 33.42 | 33.42 | |||||||
Rikard Arnebjer | 2000 | 43.78 | 1:17.20 | |||||||
Gustav Gaunitz | 2001 | 32.49 | 1:49.69 | |||||||
Nina Bring | 1999 | 30.11 | 2:19.80 | |||||||
16 | Saltsjöb Mix | 0 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 2:26.75 | ||||||
Louise Ericsson | 2001 | 35.44 | 35.44 | |||||||
Mimmi Busck | 2001 | 46.46 | 1:21.90 | |||||||
Sahel Moshref | 2001 | 36.43 | 1:58.33 | |||||||
Gustav Sjöqvist | 2001 | 28.42 | 2:26.75 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 11:13 |