Tulokset IKM aluekilpailu, Etelä-Suomi 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2016 alkukilpailut ES1 | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:50 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 04 marraskuu 2016 |
Laji 20, T11,12,13,14,15 100m SU, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Kousa | 2005 | 309 | 40.05 | 1:21.62 | |||||
Cetus Espoo | 1:24.90 | |||||||||
2 | Inka Vahtola | 2005 | 303 | 40.03 | 1:22.21 | |||||
Cetus Espoo | 1:22.09 | |||||||||
3 | Kira Lindroos | 2005 | 287 | 40.53 | 1:23.68 | |||||
Cetus Espoo | 1:22.74 | |||||||||
4 | Anna Hakkarainen | 2005 | 276 | 40.20 | 1:24.75 | |||||
Cetus Espoo | 1:24.85 | |||||||||
5 | Tuuli Pippuri | 2005 | 255 | 41.53 | 1:27.01 | |||||
Cetus Espoo | 1:22.36 | |||||||||
6 | Nicole Haakana | 2005 | 246 | 42.79 | 1:28.13 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:34.28 | |||||||||
7 | Iida Vesa | 2005 | 243 | 42.33 | 1:28.42 | |||||
ORCA Helsinki | 1:27.91 | |||||||||
8 | Peppi Eskola | 2005 | 243 | 43.15 | 1:28.45 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:33.36 | |||||||||
9 | Jasmin Savonen | 2005 | 228 | 43.86 | 1:30.36 | |||||
Cetus Espoo | 1:34.72 | |||||||||
10 | Olivia Turtiainen | 2005 | 226 | 44.28 | 1:30.60 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Säde Ryynänen | 2005 | 224 | 44.75 | 1:30.93 | |||||
Cetus Espoo | 1:29.90 | |||||||||
12 | Rina Rantanen | 2005 | 217 | 44.68 | 1:31.77 | |||||
Cetus Espoo | 1:38.67 | |||||||||
13 | Siri Kaskeala | 2005 | 217 | 44.74 | 1:31.79 | |||||
Cetus Espoo | 1:32.00 | |||||||||
14 | Kukka Peill | 2005 | 216 | 45.44 | 1:31.94 | |||||
Cetus Espoo | 1:35.48 | |||||||||
15 | Ellen Kettunen | 2005 | 209 | 45.02 | 1:32.97 | |||||
Cetus Espoo | 1:36.25 | |||||||||
16 | Rauha Heikkinen | 2005 | 209 | 45.15 | 1:33.03 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:36.16 | |||||||||
17 | Kaisa Mäkinen | 2005 | 208 | 45.08 | 1:33.16 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:34.95 | |||||||||
18 | Sofia Kraptsak | 2005 | 207 | 44.76 | 1:33.36 | |||||
ORCA Helsinki | 1:38.41 | |||||||||
19 | Venla Varvikko | 2005 | 191 | 47.18 | 1:35.76 | |||||
Cetus Espoo | 1:43.21 | |||||||||
20 | Laura Turunen | 2005 | 187 | 45.75 | 1:36.53 | |||||
Cetus Espoo | 1:41.95 | |||||||||
21 | Iida Siltala | 2005 | 161 | 48.04 | 1:41.32 | |||||
Cetus Espoo | 1:47.42 | |||||||||
22 | Lumi Rossi | 2005 | 152 | 51.21 | 1:43.35 | |||||
Cetus Espoo | 1:53.24 | |||||||||
23 | Maria Mustonen | 2005 | 150 | 49.01 | 1:43.78 | |||||
ORCA Helsinki | 1:48.20 | |||||||||
24 | Lotta Nevalainen | 2005 | 146 | 53.65 | 1:44.70 | |||||
Cetus Espoo | 1:55.83 | |||||||||
25 | Juulia Lindfors | 2005 | 145 | 51.13 | 1:45.12 | |||||
Cetus Espoo | 1:50.20 | |||||||||
26 | Kaarina Rihte | 2005 | 142 | 51.38 | 1:45.70 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Saara Raulos | 2005 | 122 | 53.67 | 1:51.20 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Helmi Jämsén | 2005 | 111 | 58.70 | 1:54.62 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Emma Autio | 2005 | 99 | 57.99 | 1:59.22 | |||||
Cetus Espoo | 2:02.26 | |||||||||
30 | Nella Saarela | 2005 | 96 | 59.69 | 2:00.21 | |||||
HTU Stadi | 2:11.54 | |||||||||
- | Celina Siggberg | 2005 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 1:27.95 | |||||||||
- | Tilla Saarentaus | 2005 | DSQ | |||||||
Helsingin Uimarit | 1:24.93 | |||||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 20, T11,12,13,14,15 100m SU, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lotta Pälsi | 2004 | 499 | 33.23 | 1:09.61 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:10.56 | |||||||||
2 | Helmi Haverinen | 2004 | 407 | 35.74 | 1:14.51 | |||||
Cetus Espoo | 1:16.57 | |||||||||
3 | Veera Säämänen | 2004 | 404 | 36.58 | 1:14.66 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:15.59 | |||||||||
4 | Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 401 | 36.04 | 1:14.86 | |||||
Cetus Espoo | 1:19.57 | |||||||||
5 | Aamu Änkilä | 2004 | 375 | 37.12 | 1:16.53 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:16.24 | |||||||||
6 | Anna Edwards | 2004 | 354 | 38.53 | 1:18.05 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:19.77 | |||||||||
7 | Pinja Nieminen | 2004 | 352 | 37.73 | 1:18.18 | |||||
Cetus Espoo | 1:21.01 | |||||||||
8 | Saga Kovanen | 2004 | 349 | 38.12 | 1:18.39 | |||||
Cetus Espoo | 1:19.89 | |||||||||
9 | Helmiina Toivonen | 2004 | 346 | 38.93 | 1:18.67 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:23.04 | |||||||||
10 | Saga Jatkola | 2004 | 338 | 38.36 | 1:19.27 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:20.51 | |||||||||
11 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 328 | 38.97 | 1:20.06 | |||||
Cetus Espoo | 1:23.14 | |||||||||
12 | Greta Beszteri | 2004 | 323 | 39.52 | 1:20.44 | |||||
Cetus Espoo | 1:22.37 | |||||||||
13 | Milla Hälikkä | 2004 | 321 | 38.84 | 1:20.59 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:18.77 | |||||||||
14 | Ciara Wacklin | 2004 | 309 | 39.25 | 1:21.61 | |||||
Cetus Espoo | 1:24.06 | |||||||||
15 | Wilma Långström | 2004 | 303 | 39.80 | 1:22.20 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:25.59 | |||||||||
16 | Ella-Maija Syväniemi | 2004 | 287 | 39.99 | 1:23.69 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:22.79 | |||||||||
17 | Aava Aula | 2004 | 260 | 41.12 | 1:26.45 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:28.71 | |||||||||
18 | Anna Mattila | 2004 | 250 | 42.25 | 1:27.67 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:26.59 | |||||||||
19 | Wilma Savonen | 2004 | 234 | 42.31 | 1:29.59 | |||||
Cetus Espoo | 1:29.33 | |||||||||
20 | Cecilia Serovuo | 2004 | 227 | 43.49 | 1:30.41 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:28.91 | |||||||||
21 | Odessa Haikara | 2004 | 224 | 44.83 | 1:30.87 | |||||
Cetus Espoo | 1:29.71 | |||||||||
22 | Ada-Maj Saarinen | 2004 | 212 | 44.74 | 1:32.57 | |||||
ORCA Helsinki | 1:33.33 | |||||||||
23 | Beata Koroknay-Pál | 2004 | 183 | 46.60 | 1:37.18 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Julia Ylä-Autio | 2004 | 168 | 47.71 | 1:39.91 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Veera Mäkelä | 2004 | 164 | 48.54 | 1:40.72 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
26 | Linnea Alakörkkö | 2004 | 149 | 49.59 | 1:44.14 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Aino Tasapuro | 2004 | 148 | 50.39 | 1:44.40 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
28 | Elli Heldt | 2004 | 139 | 51.55 | 1:46.59 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Maisa Brusila | 2004 | 137 | 53.24 | 1:47.06 | |||||
Cetus Espoo | 1:53.21 | |||||||||
- | Diana Valero de la Iglesia | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:37.33 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Peppi Vesalainen | 2004 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
Laji 20, T11,12,13,14,15 100m SU, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Kellberg | 2003 | 616 | 31.42 | 1:04.91 | |||||
Cetus Espoo | 1:06.85 | |||||||||
2 | Emma Johansson | 2003 | 475 | 34.60 | 1:10.76 | |||||
Cetus Espoo | 1:12.35 | |||||||||
3 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 413 | 36.46 | 1:14.13 | |||||
Cetus Espoo | 1:17.28 | |||||||||
4 | Ethel Piksilä | 2003 | 405 | 35.96 | 1:14.62 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:14.92 | |||||||||
5 | Helmi Ahonen | 2003 | 402 | 36.97 | 1:14.82 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:17.48 | |||||||||
6 | Viivi Sorri | 2003 | 396 | 36.20 | 1:15.16 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:15.74 | |||||||||
7 | Iina von Schrowe | 2003 | 372 | 37.55 | 1:16.77 | |||||
Cetus Espoo | 1:19.26 | |||||||||
8 | Cindy Palm | 2003 | 327 | 39.26 | 1:20.15 | |||||
Cetus Espoo | 1:22.69 | |||||||||
9 | Essi Salokorpi | 2003 | 321 | 39.03 | 1:20.63 | |||||
Cetus Espoo | 1:20.01 | |||||||||
10 | Martina Uusitalo | 2003 | 310 | 40.61 | 1:21.58 | |||||
Cetus Espoo | 1:22.97 | |||||||||
11 | Lotta Heinimäki | 2003 | 288 | 40.99 | 1:23.61 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:28.93 | |||||||||
12 | Emmi Partanen | 2003 | 283 | 40.27 | 1:24.06 | |||||
Cetus Espoo | 1:25.29 | |||||||||
13 | Alexandra Nikkinen | 2003 | 271 | 41.31 | 1:25.27 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:29.23 | |||||||||
14 | Annika Alanen | 2003 | 264 | 41.19 | 1:26.09 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:29.32 | |||||||||
15 | Hanna Kauhanen | 2003 | 237 | 42.76 | 1:29.24 | |||||
Simmis Grani | 1:38.21 | |||||||||
16 | Sanna Valkonen | 2003 | 220 | 45.13 | 1:31.36 | |||||
Cetus Espoo | 1:32.32 | |||||||||
17 | Edit Kull | 2003 | 197 | 46.62 | 1:34.88 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Vilma Mäkelä | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:35.56 | |||||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 20, T11,12,13,14,15 100m SU, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Peppi Siirtola | 2002 | 592 | 31.70 | 1:05.74 | |||||
Cetus Espoo | 1:06.85 | |||||||||
2 | Siri Auvinen | 2002 | 536 | 33.38 | 1:07.99 | |||||
Cetus Espoo | 1:07.93 | |||||||||
3 | Helmi Tossavainen | 2002 | 534 | 32.74 | 1:08.06 | |||||
Cetus Espoo | 1:12.21 | |||||||||
4 | Sara Mustonen | 2002 | 523 | 33.52 | 1:08.51 | |||||
Cetus Espoo | 1:10.13 | |||||||||
5 | Pilvi Kilpeläinen | 2002 | 478 | 33.77 | 1:10.62 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:09.54 | |||||||||
6 | Vilma Norja | 2002 | 455 | 34.68 | 1:11.78 | |||||
Cetus Espoo | 1:13.23 | |||||||||
7 | Essi Helle | 2002 | 323 | 38.68 | 1:20.46 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:21.52 | |||||||||
8 | Aida Ahlgren | 2002 | 223 | 43.83 | 1:31.00 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 20, T11,12,13,14,15 100m SU, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ida Slöör | 2001 | 575 | 32.37 | 1:06.38 | |||||
Cetus Espoo | 1:07.55 | |||||||||
2 | Noora Kokko | 2001 | 527 | 32.35 | 1:08.34 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:08.03 | |||||||||
3 | Amanda Rapinoja | 2001 | 493 | 34.28 | 1:09.88 | |||||
Cetus Espoo | 1:11.80 | |||||||||
4 | Nelli Ohvo | 2001 | 479 | 34.91 | 1:10.56 | |||||
Cetus Espoo | 1:09.82 | |||||||||
5 | Roosa Lehtola | 2001 | 471 | 33.97 | 1:10.96 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:11.39 | |||||||||
6 | Wilma Walther | 2001 | 391 | 36.64 | 1:15.51 | |||||
HTU Stadi | 1:16.43 | |||||||||
7 | Veera Heikkinen | 2001 | 386 | 36.06 | 1:15.84 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:14.66 | |||||||||
8 | Johanna Vieraankivi | 2001 | 343 | 38.04 | 1:18.83 | |||||
Cetus Espoo | 1:17.48 | |||||||||
9 | Hilda Harle | 2001 | 307 | 38.57 | 1:21.86 | |||||
ORCA Helsinki | 1:22.05 | |||||||||
10 | Sini Hirvonen | 2001 | 293 | 40.96 | 1:23.13 | |||||
Cetus Espoo | 1:22.58 | |||||||||
11 | Sara Rosqvist | 2001 | 227 | 42.25 | 1:30.52 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:24.70 | |||||||||
- | Fanny Jonasson | 2001 | DNS | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:50 |