Tulokset IKM aluekilpailu, Etelä-Suomi 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2016 alkukilpailut ES1 | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:18 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 04 marraskuu 2016 |
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Max Dahl | 2005 | 232 | 38.09 | 1:22.56 | |||||
Cetus Espoo | 1:27.37 | |||||||||
2 | Samuel Halminen | 2005 | 229 | 39.35 | 1:22.92 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:25.24 | |||||||||
3 | Veikko Kauhanen | 2005 | 190 | 39.35 | 1:28.22 | |||||
Simmis Grani | 1:36.97 | |||||||||
4 | Niko Teperi | 2005 | 178 | 42.98 | 1:30.11 | |||||
Cetus Espoo | 1:31.56 | |||||||||
5 | Olli Paaskoski | 2005 | 171 | 42.51 | 1:31.33 | |||||
Cetus Espoo | 1:32.29 | |||||||||
6 | Aron Forslund | 2005 | 159 | 43.33 | 1:33.54 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
7 | Anton Kettunen | 2005 | 144 | 45.27 | 1:36.63 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
8 | Teo Mattelmäki | 2005 | 140 | 47.28 | 1:37.66 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Eeli Partanen | 2005 | 137 | 44.65 | 1:38.25 | |||||
Cetus Espoo | 1:53.03 | |||||||||
10 | Ivan Gavrilov | 2005 | 92 | 54.33 | 1:52.35 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Oscar Westerberg | 2005 | 91 | 53.82 | 1:52.85 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Rado Lindberg | 2005 | 64 | 59.98 | 2:06.58 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Niko Partanen | 2005 | 61 | 1:03.21 | 2:08.69 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Eemil Reijonen | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:46.18 | |||||||||
SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu) | ||||||||||
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Masih Tantula | 2004 | 175 | 44.15 | 1:30.63 | |||||
Simmis Grani | 1:31.24 | |||||||||
2 | Arttu Valonen | 2004 | 163 | 44.57 | 1:32.79 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
3 | Lauri Pyykkö | 2004 | 163 | 43.12 | 1:32.87 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
4 | Samuli Masalin | 2004 | 162 | 44.68 | 1:32.93 | |||||
Cetus Espoo | 1:41.09 | |||||||||
5 | Rasmus Roiko | 2004 | 156 | 46.40 | 1:34.26 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
6 | Leo Zurban | 2004 | 155 | 45.90 | 1:34.42 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Luca Elshout | 2004 | 142 | 45.52 | 1:37.15 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Nuutti Laitinen | 2004 | 130 | 46.14 | 1:40.10 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Anton Petrov | 2004 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:40.54 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 13 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 690 | 25.53 | 57.43 | |||||
Cetus Espoo | 57.12 | |||||||||
2 | Santeri Hölttä | 2000 | 621 | 26.67 | 59.49 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:00.20 | |||||||||
3 | Niki Karlsson | 2000 | 588 | 26.66 | 1:00.57 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:00.30 | |||||||||
4 | Tuomas Jokinen | 2001 | 556 | 30.41 | 1:01.71 | |||||
Cetus Espoo | 1:02.28 | |||||||||
5 | Jere Ruuhonen | 2001 | 539 | 28.77 | 1:02.34 | |||||
Cetus Espoo | 1:03.88 | |||||||||
6 | Eerikki Laitala | 2001 | 536 | 29.69 | 1:02.46 | |||||
Cetus Espoo | 1:02.82 | |||||||||
7 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 440 | 30.42 | 1:06.72 | |||||
Cetus Espoo | 1:08.00 | |||||||||
8 | Kalle Hyttinen | 2001 | 439 | 31.03 | 1:06.74 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:11.21 | |||||||||
9 | Eemil Kylmä | 2001 | 418 | 31.76 | 1:07.86 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Niilo Olander | 2001 | 368 | 32.74 | 1:10.78 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:12.86 | |||||||||
11 | Matias Blomfelt | 2000 | 363 | 32.03 | 1:11.11 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:14.66 | |||||||||
12 | Victor Vardeka | 2001 | 330 | 34.13 | 1:13.41 | |||||
ORCA Helsinki | 1:16.50 | |||||||||
13 | Kalle Kauppinen | 2002 | 329 | 33.87 | 1:13.50 | |||||
ORCA Helsinki | 1:18.41 | |||||||||
14 | Danila Shishinin | 2002 | 322 | 35.06 | 1:14.01 | |||||
ORCA Helsinki | 1:17.35 | |||||||||
15 | Kristoffer Kulju | 2001 | 322 | 34.80 | 1:14.03 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:17.60 | |||||||||
16 | Muhammed Tantula | 2002 | 252 | 36.57 | 1:20.32 | |||||
Simmis Grani | 1:23.57 | |||||||||
17 | Henry Nyman | 2003 | 244 | 38.66 | 1:21.15 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:31.54 | |||||||||
18 | Janke Kemppinen | 2001 | 191 | 41.90 | 1:28.04 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
19 | Niko Silander | 2003 | 92 | 55.96 | 1:52.21 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Ilmari Laitala | 2003 | 76 | 58.57 | 1:59.74 | |||||
Cetus Espoo | 2:04.55 | |||||||||
- | Emil Kärkkäinen | 2002 | DNS | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Max Eriksson | 2002 | DNS | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:21.80 | |||||||||
- | Henri Koski | 2000 | DNF | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:04.51 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:18 |