Results for Sydpoolen Knatte Cup 2016
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sydpoolen Knatte Cup 2016 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 14:51 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 15, 50m Bröstsim F 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 42.65 | ||||||
2 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 43.88 | ||||||
3 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 43.92 | ||||||
4 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 44.80 | ||||||
5 | Evangelia Vlachou | 2005 | Södertörns Simsällskap | 45.10 | ||||||
6 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 46.38 | ||||||
7 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.97 | ||||||
7 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 46.97 | ||||||
9 | Estelle Ersöz | 2005 | Simklubben Neptun | 48.18 | ||||||
10 | Alice Englund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 48.22 | ||||||
11 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 49.30 | ||||||
12 | Molly Rantil | 2005 | Simklubben Neptun | 49.37 | ||||||
13 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 49.77 | ||||||
14 | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | 50.04 | ||||||
15 | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Tyresö Simsällskap | 50.78 | ||||||
16 | Lisa Danfelter | 2005 | Spårvägen Simförening | 50.87 | ||||||
17 | Frida Palmquist | 2005 | Simklubben Neptun | 51.13 | ||||||
18 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | 51.28 | ||||||
19 | Vera Tjäder | 2005 | Spårvägen Simförening | 51.64 | ||||||
20 | Marit Seeliger | 2005 | Södertälje Simsällskap | 51.80 | ||||||
21 | Saga Lööf | 2005 | Simklubben Neptun | 51.92 | ||||||
22 | Ebba Burman Kindgren | 2005 | Simklubben Neptun | 52.28 | ||||||
23 | Mathilda Rosenberg | 2005 | Simklubben Neptun | 52.32 | ||||||
24 | Isabelle Lardner Klang | 2005 | Simklubben Neptun | 52.43 | ||||||
24 | Maria Flink | 2005 | Södertörns Simsällskap | 52.43 | ||||||
26 | Elin Höök | 2005 | Väsby Simsällskap | 53.25 | ||||||
27 | Amanda Sundman | 2005 | Södertälje Simsällskap | 53.63 | ||||||
28 | Felicia Rydheim | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 53.90 | ||||||
29 | Elise Klingh | 2005 | Väsby Simsällskap | 55.03 | ||||||
30 | Felicia State | 2005 | Simklubben Neptun | 55.54 | ||||||
31 | Lisa Knöös | 2005 | Simklubben Neptun | 56.66 | ||||||
32 | Angelina Zander | 2005 | Södertälje Simsällskap | 57.25 | ||||||
33 | My Sundberg | 2005 | Väsby Simsällskap | 58.79 | ||||||
34 | Cecilia Eklund | 2005 | Väsby Simsällskap | 1:03.61 | ||||||
- | Aida Selassie | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Clara Sundgren | 2005 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vera Stralje | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 15, 50m Bröstsim F 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 36.78 | ||||||
2 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.08 | ||||||
3 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 38.37 | ||||||
4 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 38.50 | ||||||
5 | Josefine Åkerman | 2004 | Södertörns Simsällskap | 39.87 | ||||||
6 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 41.46 | ||||||
7 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 42.63 | ||||||
8 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 42.87 | ||||||
9 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 43.67 | ||||||
10 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 43.92 | ||||||
11 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 44.59 | ||||||
12 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 45.65 | ||||||
13 | Klara Pettersson | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.82 | ||||||
14 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 46.27 | ||||||
15 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 46.30 | ||||||
16 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 46.64 | ||||||
17 | Liv Yrjölä Kuortti | 2004 | Södertörns Simsällskap | 47.11 | ||||||
18 | Maja Frejd | 2004 | Södertörns Simsällskap | 47.33 | ||||||
19 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 47.56 | ||||||
20 | Penny Wenster | 2004 | Simklubben Neptun | 47.85 | ||||||
21 | Wilma Landegren | 2004 | Södertälje Simsällskap | 48.08 | ||||||
22 | Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | Spårvägen Simförening | 48.84 | ||||||
23 | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | 49.19 | ||||||
24 | Lea Sarlija | 2004 | Södertörns Simsällskap | 49.20 | ||||||
25 | Oliwia Lange | 2004 | Södertälje Simsällskap | 49.47 | ||||||
26 | Ella Sörensen | 2004 | Södertälje Simsällskap | 49.51 | ||||||
27 | Linn Emanuelsson | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.57 | ||||||
28 | Emelie Dahl | 2004 | Simklubben Neptun | 50.13 | ||||||
29 | Anna Safaei | 2004 | Väsby Simsällskap | 50.76 | ||||||
30 | Isabel Solomon | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 54.09 | ||||||
- | Melissa Muhic | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Desiree Zhang | 2004 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emma Nygård | 2004 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Frida Atas | 2004 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 14:51 |