Resultat för Sydsim Swim Meet
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sydsim Swim Meet 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Arlöv | Utskriftstid | 17:56 | |||
Arrangör | Simklubben Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 14 maj 2016 |
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: iKLNIK |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.64 | 1:07.81 | |||||
2 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.22 | 1:08.18 | |||||
3 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 35.16 | 1:12.41 | |||||
4 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 35.73 | 1:13.38 | |||||
5 | Viktoria Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 36.44 | 1:14.12 | |||||
6 | Wilma Svensson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 35.80 | 1:14.15 | |||||
7 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.43 | 1:14.30 | |||||
8 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.40 | 1:14.32 | |||||
9 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.99 | 1:14.87 | |||||
10 | Sara Nobrell | 2002 | Simklubben Hajen | 36.12 | 1:15.22 | |||||
11 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 36.65 | 1:15.24 | |||||
12 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 36.78 | 1:15.52 | |||||
13 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.15 | 1:15.79 | |||||
14 | Emma Andersson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 37.40 | 1:16.32 | |||||
15 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.83 | 1:16.72 | |||||
16 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.98 | 1:16.75 | |||||
17 | Ester Eilertsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.90 | 1:16.93 | |||||
18 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 36.73 | 1:17.06 | |||||
19 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 37.35 | 1:17.11 | |||||
20 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.42 | 1:18.13 | |||||
21 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 38.59 | 1:18.88 | |||||
22 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.26 | 1:19.47 | |||||
23 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.17 | 1:19.59 | |||||
24 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.37 | 1:19.97 | |||||
25 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 39.09 | 1:20.35 | |||||
26 | Ebba Jälminger | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 40.34 | 1:20.67 | |||||
27 | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | 39.06 | 1:20.90 | |||||
28 | Ellinor Stenhård | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 39.06 | 1:21.14 | |||||
29 | Cornelia Bernspång | 2003 | Tyringe Simsällskap | 39.23 | 1:21.15 | |||||
30 | Sofia Juliusson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 39.38 | 1:21.39 | |||||
31 | Emma Cerutti | 2002 | Simklubben Sydsim | 39.00 | 1:21.50 | |||||
32 | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 38.79 | 1:21.73 | |||||
33 | Clara Aronsson | 2002 | Tyringe Simsällskap | 39.40 | 1:21.93 | |||||
33 | Linnea Dolmark | 2002 | Simklubben Hajen | 39.82 | 1:21.93 | |||||
35 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 40.58 | 1:22.18 | |||||
36 | Alma Sandberg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 39.71 | 1:22.98 | |||||
37 | Lisa Bengtsson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 40.69 | 1:23.69 | |||||
38 | Emma Mattsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.57 | 1:24.05 | |||||
39 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 41.82 | 1:24.23 | |||||
40 | Hanne Husby | 2004 | Simklubben Lödde | 41.19 | 1:24.84 | |||||
41 | Agnes Delen Abrahamsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 41.40 | 1:25.19 | |||||
42 | Ida Nordberg | 2006 | Simklubben Poseidon | 42.21 | 1:26.31 | |||||
43 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 41.92 | 1:26.55 | |||||
44 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.20 | 1:26.78 | |||||
45 | Milla Andersson | 2003 | Simklubben Lödde | 41.61 | 1:27.16 | |||||
46 | Angelica Böhme | 2003 | Simsällskapet Iden | 43.26 | 1:27.90 | |||||
47 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.28 | 1:28.64 | |||||
48 | Lova Persson | 2004 | Simklubben Hajen | 44.31 | 1:29.53 | |||||
49 | Isabell Tretinjak | 2003 | Simklubben Hajen | 44.35 | 1:30.43 | |||||
50 | Nicole Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.22 | 1:30.72 | |||||
51 | Sofia Hansen | 2002 | Simklubben Ran | 44.22 | 1:30.79 | |||||
52 | Embla Luani | 2002 | Simklubben Ran | 44.88 | 1:31.00 | |||||
53 | Sofia Dzudovic | 2003 | Simklubben Ran | 43.26 | 1:31.05 | |||||
54 | Sabina Nilbecker | 2004 | Simklubben Poseidon | 46.33 | 1:33.63 | |||||
55 | Elma Kjellin | 2003 | Simklubben Poseidon | 46.15 | 1:33.90 | |||||
56 | Matilda Hansson | 2002 | Simklubben Poseidon | 46.51 | 1:34.18 | |||||
57 | Julia Stenström | 2002 | Simklubben Triton | 45.63 | 1:34.26 | |||||
58 | Hanna Schulze | 2002 | Simklubben Sydsim | 45.18 | 1:34.78 | |||||
59 | Aina Rosell | 2003 | Simklubben Poseidon | 45.48 | 1:34.86 | |||||
60 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.36 | 1:36.32 | |||||
61 | Sofia Lund | 2003 | Simklubben Poseidon | 47.49 | 1:37.33 | |||||
62 | Sanna Bredberg Jakstrand | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.70 | 1:37.53 | |||||
63 | Alice Hjertström | 2002 | Simklubben Poseidon | 47.06 | 1:38.38 | |||||
64 | Linnea Nimander | 2002 | Simklubben Ran | 46.42 | 1:38.80 | |||||
65 | Mila Lamminsaari | 2003 | Tyringe Simsällskap | 50.67 | 1:40.05 | |||||
66 | Alma Lindberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 48.63 | 1:40.78 | |||||
67 | Matilda Schmidt | 2002 | Simklubben Triton | 49.48 | 1:41.90 | |||||
68 | Thea Söderstjärna | 2003 | Simklubben Poseidon | 48.29 | 1:44.36 | |||||
69 | Elsa Wester | 2006 | Simklubben Poseidon | 51.62 | 1:45.42 | |||||
70 | Johanna Andersson Medhanie | 2005 | Simklubben Poseidon | 53.52 | 1:48.03 | |||||
- | Emma Bontidean | 2003 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Matilda Carlberg | 2002 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Siri Hägg | 2002 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: iKLNIK |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.68 | 1:06.70 | |||||
2 | Olivia Ülger | 2000 | Eslövs Simsällskap | 34.09 | 1:09.47 | |||||
3 | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 34.11 | 1:10.58 | |||||
4 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 34.21 | 1:10.64 | |||||
5 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.65 | 1:10.77 | |||||
6 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 34.89 | 1:11.07 | |||||
7 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 35.05 | 1:12.41 | |||||
8 | Ida Sandwång | 2001 | Landskrona Simsällskap | 35.40 | 1:12.61 | |||||
9 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.89 | 1:14.34 | |||||
10 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 36.72 | 1:14.63 | |||||
11 | Karin Björkman | 2001 | Simklubben Triton | 34.80 | 1:14.88 | |||||
12 | Clara Thomasson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.41 | 1:14.89 | |||||
13 | Josefine Arvidsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 35.74 | 1:15.47 | |||||
14 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 36.71 | 1:15.96 | |||||
15 | Klara Flodmark | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 37.91 | 1:17.01 | |||||
16 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.43 | 1:17.20 | |||||
17 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 37.49 | 1:17.21 | |||||
18 | Gabriella Henriksson | 2000 | Klippans Simsällskap | 38.27 | 1:18.34 | |||||
19 | Cornelia Forsgren | 2000 | Simklubben Triton | 38.25 | 1:18.50 | |||||
20 | Emmie Lennberger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 38.70 | 1:20.07 | |||||
21 | Elly Palm | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 39.08 | 1:20.73 | |||||
22 | Belinda Vedlugaite | 2000 | Klippans Simsällskap | 39.93 | 1:22.18 | |||||
23 | Anna Berisha | 2001 | Simklubben Sydsim | 41.55 | 1:25.60 | |||||
24 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 41.84 | 1:26.32 | |||||
25 | Amanda Önnestam | 2001 | Simklubben Lödde | 43.39 | 1:26.93 | |||||
26 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 42.71 | 1:29.93 | |||||
27 | Emilia Stålhammar | 2001 | Simklubben Triton | 44.60 | 1:30.25 | |||||
28 | Wilma Carlsson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 45.21 | 1:31.64 | |||||
- | Victoria Segerdahl | 2001 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: iKLNIK |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Johansson | 1991 | Simklubben Hajen | 32.42 | 1:07.79 | |||||
2 | Alba Forés | 1998 | Simklubben Triton | 32.83 | 1:08.61 | |||||
3 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 34.09 | 1:10.10 | |||||
4 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.50 | 1:10.75 | |||||
5 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 34.91 | 1:13.25 | |||||
6 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.44 | 1:13.51 | |||||
7 | Hanna Holmqvist | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 38.92 | 1:20.21 | |||||
8 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 39.36 | 1:24.40 | |||||
- | Malin Johansson | 1997 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 17:56 |