Resultat för UGP 3, Täby
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2016 | Utskriftsdatum | 05 juni 2016 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 11:10 | |||
Arrangör | Täby sim & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 juni 2016 |
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 32.83 | 1:12.06 | |||||
2 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 34.45 | 1:12.29 | |||||
3 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 35.34 | 1:13.64 | |||||
4 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 35.75 | 1:16.30 | |||||
5 | Nikolaus Siotis | 2000 | Järfälla Simsällskap | 36.04 | 1:16.70 | |||||
6 | Olle Hennert | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.46 | 1:21.36 | |||||
7 | Wilhelm Lörinc | 2000 | Täby Sim | 37.68 | 1:21.66 | |||||
- | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | DNS | ||||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Dag Unevik | 2001 | Täby Sim | 36.11 | 1:16.70 | |||||
2 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 35.28 | 1:18.12 | |||||
3 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 36.77 | 1:19.72 | |||||
4 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 38.62 | 1:22.54 | |||||
5 | Philip Edler | 2001 | Täby Sim | 41.93 | 1:30.04 | |||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.44 | 1:16.55 | |||||
2 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.91 | 1:23.40 | |||||
3 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 41.25 | 1:25.79 | |||||
4 | Markus Sandh | 2002 | Järfälla Simsällskap | 39.88 | 1:28.71 | |||||
5 | Arian Parsa | 2002 | Järfälla Simsällskap | 41.17 | 1:29.13 | |||||
6 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 44.50 | 1:37.53 | |||||
7 | Johan Sundström Curstedt | 2002 | Danderyds Sim | 48.41 | 1:41.01 | |||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 36.89 | 1:19.23 | |||||
2 | Marcus Nykvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 39.87 | 1:26.70 | |||||
3 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 42.15 | 1:26.74 | |||||
4 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 42.96 | 1:33.64 | |||||
5 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 42.84 | 1:35.12 | |||||
6 | Nils Malmberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 43.52 | 1:35.37 | |||||
7 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 43.97 | 1:35.58 | |||||
8 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.63 | 1:37.48 | |||||
9 | Jannis Siotis | 2003 | Järfälla Simsällskap | 45.82 | 1:38.68 | |||||
10 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 45.42 | 1:38.94 | |||||
11 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 45.79 | 1:40.36 | |||||
12 | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | 45.95 | 1:40.52 | |||||
13 | Oliver Erneholm | 2003 | Järfälla Simsällskap | 47.92 | 1:40.60 | |||||
14 | Edward Tarish | 2003 | Täby Sim | 47.62 | 1:42.47 | |||||
15 | Pontus Gunnarsson Jonsson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 51.49 | 1:45.36 | |||||
16 | Daniel Parsa | 2003 | Järfälla Simsällskap | 51.71 | 1:49.45 | |||||
17 | Ivar Lövefors | 2003 | Väsby Simsällskap | 54.36 | 1:50.79 | |||||
18 | John Zetterqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 52.66 | 1:51.00 | |||||
- | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 05 juni 2016 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 11:10 |